کوه المپوس یونان | بلند ترین کوه یونان

کوه المپوس یونان | بلند ترین کوه یونان

کوه المپوس یونان، که به عنوان بلندترین نقطه و کوه در یونان محسوب می‌شود، یکی از نقاط توریستی و گردشگری این کشور باستانی و تاریخی است که در قدیم تخت زئوس نیز …

کوه المپوس که به عنوان بلندترین نقطه و کوه در یونان محسوب می‌شود، یکی از نقاط توریستی و گردشگری این کشور باستانی و تاریخی است که در قدیم تخت زئوس نیز نامیده شده است. اگر شما هم قصد سفر به یونان و شهرهای آن را دارید و دوست دارید از این کوه نیز دیدن کنید یا علاقه به کسب اطلاعات درباره المپوس را دارید، مقاله پیش رو را از دست ندهید.

کوه المپوس یونان | بلند ترین کوه یونان | یوروپ تورز

آشنایی بیشتر با کوه المپوس یونان

یونان کشوری تاریخی با پیشینه‌ای بسیار قدیمی است که به هزاران سال پیش برمی گردد و اسطوره‌ها، خدایان و الهه‌های آن در سراسر جهان شهرت دارند. یکی از شناخته ‌شده ‌ترین مکان ‌ها برای علاقه ‌مندان به اسطوره‌شناسی، کوه المپوس یونان خانه خدایان و الهه‌‌های باستانی است.

این کوه که در شمال یونان قرار دارد، بلندترین کوه یونان و به عنوان بام این کشور محسوب می‌شود که 2917 متر ارتفاع دارد. در حالی که این کوه جایگاه قابل توجهی در اساطیر یونان دارد، یک جاذبه گردشگری مهم است که بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. حیات وحش این منطقه به همراه منظره بسیار زیبا و شگفت انگیزش این محل را تبدیل به یکی از بهترین کوه‌ها در دنیا برای صعود و استفاده از زیبایی‌های طبیعی آن کرده است.

چطور به کوه المپوس یونان برویم؟

کوه المپوس (Mount Olympus) در منطقه تسالی یونان و در بخش مرکزی رشته کوه المپوس واقع شده است. نزدیکترین شهر به کوه لاریسا است. اگر در آتن ساکن هستید می‌توانید یک ماشین اجاره کرده و از طریق بزرگراه E75 به سمت شمال کاترینی بروید. سپس از امتداد ساحل به لاریسا برسید. از لاریسا می‌توان به جاده ملی لیتوچور رفت و پیاده روی را آغاز کرد. هم چنین می‌تواند از آتن با اتوبوس همین مسیر را طی کرد که مقرون به صرفه‌تر است.

چطور به کوه المپوس یونان برویم؟ | یوروپ تورز

چه کار هایی میتوان در کوه المپوس یونان انجام داد؟

کوه المپوس بهشت عاشقان طبیعت است و فعالیت‌های زیادی وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند. در اینجا برخی از محبوب ‌ترین فعالیت ‌هایی که می‌ توانید در طول بازدید خود از کوه المپوس انجام دهید، آورده شده است.

• پیاده روی یکی از کارهایی است که می‌توان در دامنه کوه المپوس انجام داد که از یک شهر ساحلی در دامنه آغاز و تا قله میتکاس ادامه پیدا می‌کند. پیاده روی دو روز زمان می‌برد و باید با راهنما باشد.

• منطقه اطراف کوه المپ صومعه‌های باستانی دارند که بسیار معروف هستند. دوتا از معروف‌ترین صومعه‌ها سنت دیونیسیوس و سنت نئوفیتوس هستند که می‌توان از آن‌ها بازدید کرد.

• اگر در زمستان از کوه بازدید کنید یک پیست اسکی در ارتفاع ۲۰۰۰ متری برای اسکی وجود دارد که می‌توان با اسنوبورد و سورتمه سواری از برف لذت برد.

• منطقه اطراف کوه پر از دهکده‌های بسیار زیبا و سنتی است که از آن‌ها می‌توان پالیا، راپسانی و آنو اسکوتینا را نام برد.
برای تمام این فعالیت‌ها نیاز داریم تا از یک راهنمای تور یا گردشگری محلی استفاده کنیم تا با تمامی مناطق آشنا باشد.

اقامت در اطراف کوه المپوس یونان به چه صورت است؟

مکان‌‌های زیادی برای اقامت در نزدیکی کوه المپوس وجود دارند. شما با هر بودجه‌ای می‌توانید در یکی از گزینه‌ها چند شبی را بگذرانید. بازدیدکنندگانی که می‌‌خواهند به طبیعت نزدیک ‌تر بمانند، می‌توانند در یکی از کمپینگ ‌های مختلف نزدیک کوه چادر بزنند.

برای کسانی که ترجیح می‌دهند در اتاق یا هتل باشند، هتل‌ها، مهمانخانه‌ها و ویلا‌های زیادی در روستا‌های مجاور از جمله لیتوچورو، کاترینی و لپتوکاریا وجود دارد. یکی از نمادین‌ترین هتل‌های منطقه Litochoro Olympus Resort Villas and Spa است.

اقامت در اطراف کوه المپوس یونان به چه صورت است؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

بازدید از کوه المپوس در یونان این امکان را به شما می‌دهد تا در کنار آشنایی با تاریخ باستانی این کشور با طبیعت زیبا و مناظر عالی در این کشور نیز آشنا شوید و از دیدن آن‌ها لذت ببرید. با این حال باید قبل از سفر اطلاعات گردشگری درباره منطقه را بدانید و از آن‌ها استفاده کنید.


سوالات متداول کوه المپوس یونان

کوه المپوس یونان در قدیم چه نامیده شده بود؟

کوه المپوس که به عنوان بلندترین نقطه و کوه در یونان محسوب می‌شود، یکی از نقاط توریستی و گردشگری این کشور باستانی و تاریخی است که در قدیم تخت زئوس نیز نامیده شده است.

آیا در کوه المپوس امکان کمپینگ وجود دارد؟

مکان‌‌های زیادی برای اقامت در نزدیکی کوه المپوس وجود دارند. شما با هر بودجه‌ای می‌توانید در یکی از گزینه‌ها چند شبی را بگذرانید. بازدیدکنندگانی که می‌‌خواهند به طبیعت نزدیک ‌تر بمانند، می‌توانند در یکی از کمپینگ ‌های مختلف نزدیک کوه چادر بزنند.

ویژگی های کوه المپوس یونان چیست؟

این کوه که در شمال یونان قرار دارد، بلندترین کوه یونان و به عنوان بام این کشور محسوب می‌شود که 2917 متر ارتفاع دارد. حیات وحش این منطقه به همراه منظره بسیار زیبا و شگفت انگیزش این محل را تبدیل به یکی از بهترین کوه‌ها در دنیا برای صعود و استفاده از زیبایی‌های طبیعی آن کرده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!