تخت قیصر یونان | آدرس – شرایط بازدید – تصاویر

تخت قیصر یونان | آدرس – شرایط بازدید – تصاویر

تخت قیصر یونان، یکی از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی کشور یونان، تخت قیصر یونان در جزیره کورفو است. همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این بنای سنگی و تماشایی …

تخت قیصر یونان: چمدان بستید و قصد سفری به یادماندنی دارید اما هنوز مقصد سفر خود را انتخاب نکرده‌اید؟ در انتخاب مقصد سفر مردد هستید؟ چه بودجه‌ای برای سفر خود در نظر گرفته‌اید؟

اگر قصد سفری تفریحی و البته به یادماندنی دارید و بودجه کافی در اختیار دارید، یونان یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود. این کشور زیبا دارای جاذبه‌های زیادی است و با هر سلیقه‌ای که به آن سفر کنید، جاذبه‌ای برای شما در آن وجود دارد. از طبیعت بکر و زیبا گرفته تا آثار تاریخی متعددی که تمام شهرهای این کشور وجود دارند، جزو دیدنی‌های این کشور هستند. یکی از جاذبه‌های تماشایی یونان که بازدید از آن تجربه‌ای جالب و متفاوت خواهد بود، تخت قیصر یونان (kaiser’s throne) است. با مطالعه ادامه این مطلب می‌توانید اطلاعات خود را در مورد این جاذبه تاریخی و تماشایی کامل کنید.

تخت قیصر یونان | آدرس - شرایط بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

تخت قیصر یونان کجاست؟

یونان، یکی از تمدن‌های بزرگ جهان است که با قدمت بالای تاریخی، بیشترین آثار قدیمی را در خود جای داده است. این کشور دارای آثار تاریخی متعددی است که برخی از آن‌ها میراث جهانی و برخی دیگر، دیدنی‌هایی هستند که همه ساله افراد زیادی برای بازدید از آن‌ها به یونان سفر می‌کنند.

یکی از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی کشور یونان، تخت قیصر یونان در جزیره کورفو است. همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این بنای سنگی و تماشایی به جزیره زیبای کورفو سفر می‌کنند و ساعتی را به بازدید و حضور در این جاذبه اختصاص می‌دهند. تخت قیصر ویرانه‌های به جا مانده از کاخ اکیلین است. این تخت توسط قیصر ویلیام دوم و در سال 1908 ساخته شد تا تفریحگاه تابستانی این پادشاه باشد. یکی از ویژگی‌های جالب در مورد این بنا، امکان مشاهده کل جزیره با ایستادن بر فراز آن است.

در اسناد تاریخی آمده، قیصر ویلیام دوم دستور احداث این تخت را به منظور داشتن دیدی 360 درجه از جزیره کورفو داد و امروزه امکان داشتن چنین منظره‌ای از این جزیره زیبا با استفاده از تخت قیصر، برای گردشگران هم امکان‌پذیر است. این جاذبه بر خلاف بسیاری از جاذبه‌های کشور یونان چندان قدیمی نیست و تنها 6 سال قبل از جنگ جهانی اول ساخته شده است اما به دلیل آثاری که از جنگ بر آن به جا مانده، بخش‌های زیادی از آن تخریب شده و امروزه تنها پلکانی که به بخش بالایی تخت منتهی می‌شود و قسمتی مرمت شده برای ایستادن گردشگران از تخت قیصر یونان به جا مانده است.

تخت قیصر یونان کجاست؟ | یوروپ تورز

شرایط بازدید از تخت قیصر یونان

بازدید از تخت قیصر یونان قوانین به خصوصی ندارد. برای بازدید از این جاذبه ابتدا به جزیره کورفو سفر کنید. این جزیره چیزی حدود 500 کیلومتر با آتن فاصله دارد و در صورتی که محل اقامت اصلی شما در یونان آتن باشد، باید حداقل 2-3 روز را به اقامت در این جزیره اختصاص دهید. سفر به جزیره کورفو برای بازدید از تخت قیصر یونان و دیگر جاذبه‌های این جزیره به وسیله هواپیما امکان‌پذیر است.

این جزیره دارای فرودگاهی اختصاصی است که در 2 کیلومتری شهر کورفو قرار داشته و از شهرهایی مانند بروکسل، آمسترام، زوریخ و بسیاری از شهرهای یونان پرواز روزانه دارد. سفر به این جزیره به وسیله کشتی از ونیز، سارانده و پاترا نیز امکان‌پذیر است. حمل و نقل در داخل جزیره با تاکسی، اتوبوس و دوچرخه امکان‌پذیر است.

تخت قیصر یونان در بخش جنوبی این جزیره قرار دارد و برای رسیدن به آن تاکسی بهترین گزینه است. بازدید از این جاذبه هزینه‌ای نداشته و کاملا رایگان است و در بیشترین حالت حدود 2 ساعت زمان می‌برد. با توجه به موقعیت تخت قیصر و ارتفاع آن، بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه ابتدای صبح یا بعد از ظهر است. ظهر یا وسط روز به دلیل تابش نور خورشید بازدید از این جاذبه چندان راحت نخواهد بود.

شرایط بازدید از تخت قیصر یونان | یوروپ تورز

بعد از تماشای جزیره کورفو از فراز تخت قیصر و مشاهده جزیره به حالت پانوراما می‌توانید از دیگر جاذبه‌های این جزیره نیز دیدن کنید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • آکواریوم کورفو
  • ساحل گاردنوس
  • قلعه جدید
  • ساحل سیداری
  • پارک آبی آکوالند
  • پناهگاه الاغ کورفو و….

بازدید از تخت قیصر یونان و دیگر جاذبه‌هایی که در جزیره کورفو وجود دارند، سفر شما به کشور یونان را خاطره‌انگیز و به یادماندنی می‌کنند. جاذبه‌های فوق‌العاده این کشور، به خصوص جاذبه‌های تاریخی آن مانند تخت قیصر که در این مطلب به معرفی آن پرداختیم، بسیار شگفت‌انگیز هستند و نمونه آن‌ها را در کمتر جایی می‌توان مشاهده کرد.


سوالات متداول تخت قیصر یونان

تخت قیصر یونان در کجا واقع شده است؟

یکی از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی کشور یونان، تخت قیصر یونان در جزیره کورفو است.

رفتن به تخت قیصر یونان چگونه امکان پذیر است؟

برای بازدید از این جاذبه ابتدا به جزیره کورفو سفر کنید. این جزیره چیزی حدود 500 کیلومتر با آتن فاصله دارد و در صورتی که محل اقامت اصلی شما در یونان آتن باشد، باید حداقل 2-3 روز را به اقامت در این جزیره اختصاص دهید. سفر به جزیره کورفو برای بازدید از تخت قیصر یونان و دیگر جاذبه‌های این جزیره به وسیله هواپیما امکان‌پذیر است.

بهترین زمان بازدید از تخت قیصر چه زمانی است؟

با توجه به موقعیت تخت قیصر و ارتفاع آن، بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه ابتدای صبح یا بعد از ظهر است. ظهر یا وسط روز به دلیل تابش نور خورشید بازدید از این جاذبه چندان راحت نخواهد بود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!