با مجموعه تاریخی شارکوس یونان آشنا شویم

با مجموعه تاریخی شارکوس یونان آشنا شویم

مجموعه تاریخی شارکوس یونان، به عنوان یک مجموعه باستانی معرفی می‌شود که در جزیره ایوس واقع شده است. بناهای تاریخی در این مجموعه به خوبی نگهداری می‌شوند.

مجموعه تاریخی شارکوس یونان به عنوان یک مجموعه باستانی معرفی می‌شود که در جزیره ایوس واقع شده است. بناهای تاریخی در این مجموعه به خوبی نگهداری می‌شوند و یک مقبره باشکوه را ایجاد می‌کنند. معماری بناهای تاریخی در این مجموعه مربوط به دوران سیکلادیک است. در این مجموعه در واقع مواردی از ابزار و وسایل فلزی، سنگی و استخوانی به همراه ظروف سفالی قدیمی نگه ‌داری می‌ شوند.

با مجموعه تاریخی شارکوس یونان آشنا شویم | یوروپ تورز

معرفی مجموعه تاریخی شارکوس یونان

اسکارکوس یا همان شارکوس (به یونانی: Σκάρκος) سکونتگاهی در اوایل عصر برنز در جزیره آیوس در یونان است. شارکوس به دلیل وضعیتی که به خوبی در آن حفظ شده است، یکی از مهم‌ترین مکان‌های ماقبل تاریخ در دریای اژه و به خصوص سیکلادس است. آیوس، با یکی از پناهگاه‌‌های طبیعی در سیکلادس، در تقاطع مسیرهای دریایی سیکلادیک قرار دارد. سکونتگاه شارکوس بر روی تپه‌ای در وسط سمت غربی آیوس و در مجاورت حاصلخیزترین دشت‌های جزیره و بندر آن واقع شده است.

Skarkos به طور سیستماتیک در طی سال‌های 1984-1997 حفاری شد. کاوش‌ها در ضلع شمالی و شرقی تپه انجام شده است. در این منطقه یک سکونتگاه مهم اوایل دوره سیکلادیک (اواسط هزاره سوم قبل از میلاد) را با وضعیت بسیار خوب حفظ شده است (ساختمان‌های دو طبقه، دیوارهایی با ارتفاع چهار متر)، و یک گورستان پوشاننده اواخر عصر مفرغ میانی و اوایل اواخر (مربوط به اواسط هزاره دوم قبل از میلاد). مساحت این شهرک 1.1 هکتار است و بزرگترین و بهترین مکان حفظ شده فرهنگ Keros-Syros است که تخمین زده می‌شود بین 200 تا 300 نفر در آن زندگی می‌کردند.

معماری مجموعه تاریخی شارکوس یونان

مجموعه تاریخی شارکوس یونان بر روی تراس‌هایی ساخته شده است که از نقش برجسته طبیعی تپه پیروی می‌کنند. ساختمانهای مسکونی مستطیل شکل و سنگی آن از یک طبقه همکف، یک طبقه اول و یک حیاط محصور تشکیل شده است.

اندازه‌های مختلف آنها نشان دهنده تمایز اجتماعی در جامعه است. خیابان‌هایی با عرض یک تا دو متر و فضاهای عمومی نیز در این مجموعه به چشم می‌خورد. دیوارها به ارتفاع سه تا چهار متر حفظ شده‌اند. سیستم برنامه‌ریزی شهری Skarkos با سیستم شهرسازی Poliochne در لمنوس از آغاز هزاره سوم قبل از میلاد قابل مقایسه است.

شواهد باستان‌شناسی نشان می‌دهد که طبقه همکف برای تهیه غذا استفاده می‌شده است، در حالی که طبقه اول به عنوان اتاق نشیمن، انباری برای سفال و سایر کالاها و گاهی اوقات کارگاه بوده است.

معماری مجموعه تاریخی شارکوس یونان | یوروپ تورز

در مجموعه تاریخی شارکوس یونان تا به امروز چه چیزهایی یافت شده است؟

در کاوش ‌های پی‌در‌پی در مجموعه تاریخی شارکوس یونان، چندین اثر کوچک مانند مجسمه‌‌های مرمری، ظروف ابسیدین، مهر، سرامیک، ظروف سنگی و مرمری، ابزار، استخوان‌های حیوانات و صدف ‌های دریایی کشف شده است.

پیتوی‌های متعددی از ارتفاع 1 تا 1.30 برای نگهداری محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته است. از آمفورهای کوچکتر برای انتقال مایعات استفاده می‌شده است. مهرهای سفالی روی انواع سفال‌ها نشان دهنده کنترل تولیدات کشاورزی و سازماندهی توزیع کالاها است. تعدادی از این یافته‌ها اکنون در موزه باستان‌شناسی در چورا به نمایش گذاشته شده است.

نحوه محافظت از مجموعه تاریخی شارکوس یونان

مجموعه تاریخی شارکوس یونان پس از کارهای حفاظتی گسترده بین سال ‌های 2002 تا 2007 در دسترس عموم قرار گرفت. این پروژه به دلیل کیفیت فوق ‌العاده کار حفاظتی و مهمتر از همه، نحوه نگهداری بسیار حساس، جایزه میراث فرهنگی اتحادیه اروپا / جایزه برتر اروپا نوسترا در سال 2008 را دریافت کرد. مجموعه تاریخی شارکوس یونان در یک کلام، ویژگی مداخلات، بدون تاثیر مخرب بر یک منظره منحصر به فرد صد در صد تاریخی را نشان می‌دهد.

نحوه محافظت از مجموعه تاریخی شارکوس یونان | یوروپ تورز

سخن پایانی

ما در این مطلب به معرفی همه جانبه مجموعه تاریخی شارکوس یونان پرداختیم. اگر قصد سفر به یونان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در برنامه سفر خود حتما بازدید از این مجموعه را قرار دهید تا از سفر خود نهایت لذت را تجربه کرده و با تاریخ یونان نیز بیش از قبل آشنا شوید. برای مشاهده از این مجموعه،می توانید از تورهای تفریحی یونان نیز استفاده کنید.


سوالات متداول مجموعه تاریخی شارکوس یونان

مجموعه تاریخی شارکوس یونان در کجا واقع شده است؟

مجموعه تاریخی شارکوس یونان به عنوان یک مجموعه باستانی معرفی می‌شود که در جزیره ایوس واقع شده است.

تا به حال چه چیزهایی در مجموعه تاریخی شارکوس یونان کشف شده است؟

در کاوش ‌های پی‌در‌پی در مجموعه تاریخی شارکوس یونان، چندین اثر کوچک مانند مجسمه‌‌های مرمری، ظروف ابسیدین، مهر، سرامیک، ظروف سنگی و مرمری، ابزار، استخوان‌های حیوانات و صدف ‌های دریایی کشف شده است.

مجموعه تاریخی شارکوس یونان در چه سالی حفاری شد؟

Skarkos به طور سیستماتیک در طی سال‌های 1984-1997 حفاری شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!