منطقه باستانی کوموس | جاذبه ها – آدرس – تصاویر

منطقه باستانی کوموس | جاذبه ها – آدرس – تصاویر

منطقه باستانی کوموس، یک سایت باستانی در یونان است که در کنار دیگر آثار باستانی در سواحل جنوبی کرت قرار گرفته است. این محل یکی از جذابترین مکان‌ها برای افرادی …

منطقه باستانی کوموس یک سایت باستانی در یونان است که در کنار دیگر آثار باستانی در سواحل جنوبی کرت قرار گرفته است. این محل یکی از جذابترین مکان‌ها برای افرادی است که به تاریخ باستان و منظره زیبای دریا علاقمند هستند. به همین دلیل توریست‌های بسیاری را به خود جذب می‌کند. در این مقاله تمامی اطلاعات گردشگری و سفر به این مکان را برای شما بیان می‌کنیم تا به سادگی از این منطقه بازدید کنید.

منطقه باستانی کوموس | جاذبه ها - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

درباره منطقه باستانی کوموس بیشتر بدانیم

برای یک بازدید عالی از سایت باستانی کوموس ابتدا باید درباره آن بیشتر بدانیم. این سایت در ساحل جنوبی کرت، در نزدیکی روستای پیتسیدیا و در شهر فستوس واقع شده است. ابتدا مینوی‌ها در این مکان سکونت داشتند. سپس این منطقه برای چند قرن متروکه شد تا اینکه چندی بعد توسط یونانیان میسنی در اواخر عصر برنز اشغال شد. اعتقاد بر این است که این مکان یک شهر بندری بزرگ بوده که تجارت بین کرت و سایر تمدن‌های مدیترانه را تسهیل می‌کرد.

برخی از جاذبه‌های اصلی این سایت عبارتند از:

• بندر: منطقه باستانی کوموس دارای ویرانه‌های یک بندر باستانی است که یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای تمدن مینوی بود.
• پناهگاه آسکلپیوس: این معبدی است که به خدای شفابخش یونانی اسکلپیوس تقدیم شده است. اعتقاد بر این است که این معبد برای چندین قرن مورد استفاده بوده است و نمونه‌ای جذاب از معماری یونان باستان است.
• ویلاها: این منطقه دارای چندین ویلا است که به خوبی حفظ شده‌اند و زمانی خانه افراد ثروتمند و قدرتمند تمدن مینوی بودند.

اطلاعات بازدید از منطقه باستانی کوموس

بازدید از منطقه باستانی کوموس (the ancient area of kommos) برای عموم مردم امکان‌پذیر است اما نمی‌توانید وارد سایت شوید. دورتا دور این منطقه حصار کشی شده است. از پشت این حصارها می‌توان بازدید را انجام داد. این موضوع بدین خاطر است که دیوارهای این منطقه باستانی از استحکام کافی برخوردار نبودند‌. به همین خاطر از ورود مردم به سایت جلوگیری می‌شد تا دیوارها تقویت شوند.

‌ با این حال می‌توانید قبل از سفر یا در حین بازدید از نگهبان‌ها سوال کنید که آیا می‌توان وارد منطقه شد یا خیر. اما بازدید از ساحل زیبای این منطقه امکان‌پذیر است که برای شنا و استراحت بسیار مناسب در نظر گرفته می‌شود. زمان بازدید از منطقه از ساعت ۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر است که بهتر است صبح این بازدید انجام شود. برای اطلاع دقیق از بلیط‌ها در صورت باز بودن باید از راهنمای تور سوال بپرسید.

اطلاعات بازدید از منطقه باستانی کوموس | یوروپ تورز

چطور میتوان به منطقه باستانی کوموس رسید؟

برای رسیدن به منطقه باستانی کوموس راه‌هایی وجود دارند. شما می‌توانید با اتوبوس به سایت بروید. اتوبوس‌ها از شهر هراکلیون به سمت روستای پیتسیدیا حرکت می‌کنند که در نزدیکی این منطقه قرار دارد. از آن جا می‌توانید پیاده یا با تاکسی به کوموس بروید.

سفر با اتوبوس ۲ ساعت زمان می‌برد و کرایه آن حدود ۱۰ یورو است. با تاکسی هم می‌توانید مسیر اتوبوس را بروید. آن‌ها شما را از هتل یا هر مکان دیگری به منطقه باستانی می‌برند اما باید چندین برابر هزینه بیشتر پرداخت کنید.

نکاتی که قبل از بازدید از منطقه باید بدانید

در منطقه باستانی کوموس تورهای راهنما وجود دارند. برای آشنایی با تاریخچه می‌توانید یکی از این تورها را همراهی کنید. زمین منطقه ناهموار است به همین دلیل نیاز است تا کفش پیاده روی مناسب بپوشید و کلا به همراه ضد آفتاب داشته باشید.

هم چنین بازدید از این مکان برای افرادی که مشکل حرکتی دارند مناسب نیست. پیشنهاد می‌شود یک کوله پشتی همراه شما باشد که در آن آب و مقداری خوردنی قرار دهید. نزدیک به منطقه و در ساحل‌ امکانات نوشیدنی و غذا وجود ندارد پس بهتر است همراه شما باشد.

نکاتی که قبل از بازدید از منطقه باید بدانید | یوروپ تورز

سخن پایانی

منطقه باستانی کوموس یکی از مکان‌های تاریخی مهم در یونان است. شما می‌توانید با بازدید از این منطقه هم از ساحل زیبای آن لذت ببرید و هم از منطقه یا سایت باستانی را مشاهده کنید. با این حال باید اطلاعات گردشگری را دانسته تا از بازدید خود نهایت لذت را ببرید.


سوالات متداول منطقه باستانی کوموس

منطقه باستانی کوموس در کجا قرار گرفته است؟

منطقه باستانی کوموس یک سایت باستانی در یونان است که در کنار دیگر آثار باستانی در سواحل جنوبی کرت قرار گرفته است.

برای رسیدن به منطقه باستانی کوموس چه راه هایی وجود دارد؟

سفر با اتوبوس ۲ ساعت زمان می‌برد و کرایه آن حدود ۱۰ یورو است. با تاکسی هم می‌توانید مسیر اتوبوس را بروید. آن‌ها شما را از هتل یا هر مکان دیگری به منطقه باستانی می‌برند اما باید چندین برابر هزینه بیشتر پرداخت کنید.

بازدید از منطقه باستانی کوموس چگونه امکان پذیر است؟

بازدید از منطقه باستانی کوموس برای عموم مردم امکان‌پذیر است اما نمی‌توانید وارد سایت شوید. دورتا دور این منطقه حصار کشی شده است. از پشت این حصارها می‌توان بازدید را انجام داد. این موضوع بدین خاطر است که دیوارهای این منطقه باستانی از استحکام کافی برخوردار نبودند‌.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!