روستای پیرگوس سانتورینی | تاریخچه – جاذبه ها – تصاویر

روستای پیرگوس سانتورینی | تاریخچه – جاذبه ها – تصاویر

روستای پیرگوس سانتورینی، یکی از بهترین روستاهای این جزیره است که پایتخت سابق سانتورینی به شمار می‌رود. در این روستا، سرعت زندگی آرام‌تر است.

در هفت و نیم کیلومتری جنوب فیرا، مکانی متفاوت از کل سانتورینی پدیدار می‌شود، جاذبه‌ای که قدمت آن به روستاهای زیبای یونانی گذشته باز می‌گردد. روستای پیرگوس سانتورینی یکی از بهترین روستاهای این جزیره است که پایتخت سابق سانتورینی به شمار می‌رود. در این روستا، سرعت زندگی آرام‌تر است. گربه‌ها در کوچه‌ها قدم می‌زنند، خانواده‌ها برای رفتن به کلیسا بهترین لباس‌های خود را می‌پوشند، و درس‌های پیانو از پنجره‌های باز جامعه فرهنگی شنیده می‌شود.

در این مطلب تصمیم داریم شما را این جاذبه فوق العاده و ویژگی‌های آن آشنا کنیم تا اگر قصد سفر به یونان را دارید، از تماشای آن بی‌نصیب نمانید!

روستای پیرگوس سانتورینی | تاریخچه - جاذبه ها - تصاویر | یوروپ تورز

آشنایی با روستای پیرگوس سانتورینی و تاریخچه آن

پیرگوس به جواهر پنهان سانتورینی شهرت دارد و یکی از زیباترین روستاهای این منطقه است. این روستا مناظر شگفت انگیزی از کل جزیره سانتورینی را به رخ می‌کشد. پیرگوس زیباترین روستای حفاظت شده در سانتورینی است که 5 قلعه قرون وسطایی جزیره، کلیساهای گنبدی آبی و خانه‌های غاری سفیدکاری شده در آن وجود دارد.

این روستا با وجود موقعیت مرکزی آن در جزیره، از توسعه‌ای که در جاهای دیگر در سانتورینی انجام شده در امان مانده است. در هر گوشه و کناری از این روستا، یک فرصت عالی برای عکاسی وجود دارد و شما می‌توانید در خیابان‌های قرون وسطایی آن پرسه بزنید.

پیرگوس در ابتدا یک صومعه بود و با ورود ونیزی‌ها در آغاز قرن سیزدهم، به یک دهکده تبدیل شد. در آن زمان پیرگوس یکی از پنج دهکده در سانتورینی به شمار می‌رفت که دور تا دور آن را دیوارهای قطور ساخته بودند و داخل آن‌ها خانه‌هایی دو یا سه طبقه وجود داشت. این روستا فقط یک ورودی داشت که امنیت روستا را تامین کرده و اهالی را از دزدان دریایی که در دریاها پرسه می‌زدند، در امان نگه می‌داشت.

با گذشت زمان و با کاهش خطر تهاجم دزدان دریایی، روستاییان روزنه‌های پنجره و بالکن‌های سرپناهی ایجاد کردند و روستا از دیوارها فراتر رفت. به تدریج افراد بیشتری در این روستا ساکن شدند و روستای پیرگوس سانتورینی (Pyrgos village Santorini)، هنوز هم یکی از روستاهای زیبا و پرتردرد در سانتورینی به شمار می‌رود.

آشنایی با روستای پیرگوس سانتورینی و تاریخچه آن | یوروپ تورز

معروف‌ ترین جاذبه‌ های پیرگوس

همانطور که در بخش قبلی هم گفتیم، پیرگوس جاذبه‌های زیادی دارد و کسانی که از این روستا بازدید می‌کنند، می‌توانند از هر گوشه آن لذت ببرند.

معروفترین جاذبه‌های این روستا عبارتند از:

  • قلعه پیرگوس (کاستلی):
    چند کفش پیاده روی راحت بپوشید و به آرامی از مسیرهای سنگ فرش‌شده‌ای که از میدان اصلی منتهی می‌شوند، عبور کنید. این تنها راهی است که می‌توانید از قلعه پیرگوس دیدن نمایید که بهترین اثر حفظ شده از پنج قلعه ونیزی است که زمانی در جزیره قرار داشتند.
  • کلیساهایی با گنبدی آبی:
    در این روستا بیش از 40 کلیسا با گنبد آبی وجود دارد که در اطراف روستا پراکنده شده‌اند. البته بسیاری از کلیساها برای عموم باز نیستند.
  • موزه سانتورینی گذشته، دهکده فرهنگی:
    موزه گذشته سانتورینی که دهکده فرهنگی نیز نامیده می‌شود، به شما امکان می‌دهد در زمان به عقب برگردید. این موزه یک موزه فرهنگی است که لباس‌های محلی، عکس‌ها و فضای داخلی خانه‌های معمولی را نشان می‌دهد.

کار هایی که باید هنگام اقامت در روستای پیرگوس انجام دهید

یکی از بزرگترین لذت‌های اقامت در پیرگوس این است که احساس می‌کنید در یکی از زیباترین مکان‌های سانتورینی اقامت دارید. شما می‌توانید در اطراف دهکده پرسه بزنید، از ناهارهای آرام لذت ببرید و شراب‌های اصیل یونانی را بنوشید. اگر احساس شن و ماسه بین انگشتان پا را دوست دارید، می‌توانید به سواحل نزدیک این روستا بروید.

کار هایی که باید هنگام اقامت در روستای پیرگوس انجام دهید | یوروپ تورز

جمع بندی

روستای پیرگوس سانتورینی یکی از روستاهای قدیمی و زیبای سانتورینی است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی را در خود جای داده است. این روستا اقامتی ارام و لحظاتی دلنشین برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد. به شما توصیه می‌کنیم در صورت سفر به سانتورینی، حتما از این روستای شگفت انگیز هم دیدن کنید.


سوالات متداول روستای پیرگوس سانتورینی

زندگی در روستای پیرگوس سانتورینی چگونه است؟

در این روستا، سرعت زندگی آرام‌تر است. گربه‌ها در کوچه‌ها قدم می‌زنند، خانواده‌ها برای رفتن به کلیسا بهترین لباس‌های خود را می‌پوشند، و درس‌های پیانو از پنجره‌های باز جامعه فرهنگی شنیده می‌شود.

نقش روستای پیرگوس در جزیره سانتورینی چیست؟

روستای پیرگوس سانتورینی یکی از بهترین روستاهای این جزیره است که پایتخت سابق سانتورینی به شمار می‌رود.

معروف ترین جاذبه های روستای پیرگوس چه نام دارد؟

قلعه پیرگوس (کاستلی)، کلیساهای گنبدی آبی، موزه سانتورینی گذشته (دهکده فرهنگی)

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!