موزه آگورای باستان | یکی از بهترین موزه‌ های یونان

موزه آگورای باستان | یکی از بهترین موزه‌ های یونان

موزه آگورای باستان، یکی از بهترین موزه‌های یونان است که در قلب آتن واقع شده و تاریخ غنی این کشور را به شما نشان می‌دهد. هر توریست با سفر به یونان …

موزه آگورای باستان یونان: موزه آگورای باستان یکی از بهترین موزه‌های یونان است که در قلب آتن واقع شده و تاریخ غنی این کشور را به شما نشان می‌دهد. هر توریست با سفر به یونان ابتدا بازدید از اماکن تاریخی و سپس استفاده از طبیعت را هدف قرار می‌دهد. به همین دلیل است که در این جا اطلاعات گردشگری و تمام آنچه که باید از موزه آگورای باستان را بدانید فراهم کرده‌ایم تا یک پیش زمینه کامل برای بازدید از آن داشته باشید.

موزه آگورای باستان | یکی از بهترین موزه‌ های یونان | یوروپ تورز

آشنایی با موزه آگورای باستان

نخست باید بدانیم که آگورای باستانی چیست. آگورا باستان یک بازار شلوغ در آتن باستان بود که به عنوان مرکز فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی شناخته می‌شد. موزه آگورا باستانی که در سایت با همین نام قرار دارد، گواهی بر تاریخ غنی این بازار است.

این موزه در سال ۱۹۵۷ برای میزبانی مجموعه عظیمی از آثار باستانی کاوش شده و در حفاری‌های آگورا از اوایل قرن بیستم تاسیس شد. این موزه بیش از 30000 شی از جمله سفال، جواهرات، سکه، موزاییک، و مجسمه ‌هایی را در خود جای داده است که قدمت آن ‌ها به دور ه‌های یونان و روم باز می‌‌گردد.

چه نمایشگاه‌ هایی در موزه آگورای باستان وجود دارد؟

موزه آگورای باستانی گنجینه‌ای از اشیای باستانی را در اختیار دارد که به راحتی می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. تعدادی از نمایشگاه‌های موجود در این موزه را در زیر نام می‌بریم.

• نمایشگاه Stoa of Attalos ساختمانی دو طبقه بود که در دوره هلنیستی ساخته شد. این نمایشگاه اشیای مختلفی مانند سفال و مجسمه‌هایی که در حفاری‌های آگورا پیدا شده است را به نمایش می‌گذارد.
• نمایشگاه تزیون معبدی است که به هفائستوس و آتنا ارگانه خدای حامی آهنگران و صنعتگران اختصاص دارد. این نمایشگاه یک مجموعه خیره‌کننده از مجسمه‌ها را در خود جای داده که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید.
• نمایشگاه محراب دوازده خدا یک فضای مقدس در موزه آگورای باستانی است که می‌توان در آن اعمال مذهبی یونان باستان را مشاهده کرد.

چه نمایشگاه‌ هایی در موزه آگورای باستان وجود دارد؟ | یوروپ تورز

اطلاعات بازدید از موزه آگورای باستان

موزه آگورا باستانی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 3 بعد از ظهر باز است. اما روزهای تعطیل امکان بازدید از موزه وجود ندارد. هزینه ورودی موزه 8 یورو برای بزرگسالان و 4 یورو برای دانش‌آموزان است و بلیط شامل ورود به سایت باستان‌شناسی Ancient Agora است. شما می‌توانید همراه با خانواده از موزه بازدید کنید و شگفتی‌های آن را نیز ببینید.

برای افراد ناتوان نیز خدمات در نظر گرفته شده و تور راهنما هم برای گردشگران در موزه وجود دارد. این موزه یک فروشگاه هدیه دارد که طیف گسترده‌ای از سوغاتی‌ها، از جمله کتاب، کارت پستال و کپی از مصنوعات نمایش داده شده را ارائه می‌دهد.

چطور به موزه آگورای باستان برویم؟

موزه آگورا باستانی در قلب آتن قرار دارد و با وسایل نقلیه عمومی به راحتی قابل دسترسی است.

در اینجا برخی از راه‌هایی که می‌توانید به موزه برسید، آورده شده است:

• مترو: موزه در فاصله کوتاهی از ایستگاه مترو Monastiraki که در خطوط سبز و آبی مترو آتن واقع شده است، قرار دارد. پس از خروج از ایستگاه مترو، تابلوها را به سمت آگورا باستانی دنبال کنید.

• اتوبوس: چندین خط اتوبوس در نزدیکی موزه توقف می‌کنند، از جمله خطوط 025، 026، 027، و 100. برنامه‌ها و مسیرهای حمل و نقل عمومی آتن (OASA) را بررسی کنید تا به راحتی به موزه برسید.

• تراموا: سوار خط تراموا 5 یا 9 شوید و در ایستگاه Syntagma پیاده شوید. از آنجا می‌توانید پیاده روی کنید یا با تاکسی به موزه بروید.

چطور به موزه آگورای باستان برویم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه آگورای باستان (Ancient Agora of Athens) یکی از بهترین موزه‌ها در شهر آتن یونان است که گردشگران برای آشنایی هر چه بیشتر و بهتر از تاریخ و فرهنگ یونان، می‌توانند از آن بازدید کنند. با این حال بهتر است قبل از این کار از اطلاعات و راهنمای گردشگری را بدانید و با آگاهی کامل از موزه بازدید کنید. هم چنین بهتر است تا زمان‌های خلوت در سال مانند روز‌های غیر از تعطیلات و صبح‌ها را برای بازدید انتخاب کنید.


سوالات متداول موزه آگورای باستان یونان

ساعات بازدید از موزه آگورای باستان چگونه است؟

موزه آگورا باستانی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 3 بعد از ظهر باز است. اما روزهای تعطیل امکان بازدید از موزه وجود ندارد.

هزینه ورودی موزه و نحوه دریافت بلیط موزه آگورای باستان چگونه است؟

هزینه ورودی موزه 8 یورو برای بزرگسالان و 4 یورو برای دانش‌آموزان است و بلیط شامل ورود به سایت باستان‌شناسی Ancient Agora است.

موزه آگورای باستان چه چیزهایی را در خود جای داده است؟

این موزه بیش از 30000 شی از جمله سفال، جواهرات، سکه، موزاییک، و مجسمه ‌هایی را در خود جای داده است که قدمت آن ‌ها به دور ه‌های یونان و روم باز می‌‌گردد.

موزه آگورای باستان چه سالی تاسیس شد؟

این موزه در سال ۱۹۵۷ برای میزبانی مجموعه عظیمی از آثار باستانی کاوش شده و در حفاری‌های آگورا از اوایل قرن بیستم تاسیس شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!