آشنایی با آگورا باستان | قلب سابق آتن

آشنایی با آگورا باستان | قلب سابق آتن

آگورا باستان، یکی از مهمترین مکان‌های تاریخی و گردشگری آتن، پایتخت یونان به شمار می‌رود. این مکان تاریخی، اطلاعات زیادی درمورد یونان باستان و شگفتی‌های آن …

آگورا باستان آتن یکی از مهمترین مکان‌های تاریخی و گردشگری آتن، پایتخت یونان به شمار می‌رود. این مکان تاریخی، اطلاعات زیادی درمورد یونان باستان و شگفتی‌های آن در اختیار تاریخ شناسان و بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. از همین رو بازدید از آن به همه کسانی که به یونان سفر کرده‌اند توصیه می‌شود. در ادامه این مطلب تصمیم داریم شما را با این جاذبه تاریخی و ویژگی‌های آن آشنا کنیم. همراه ما باشید!

آشنایی با آگورا باستان | قلب آتن | یوروپ تورز

آشنایی کلی با آگورا باستان آتن

آگورا باستان که به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های پایتخت یونان شناخته می‌شود، در گذشته مرکز آتن بود که در آن بسیاری از اجتماعات سیاسی و هیئت منصفه گرد هم می‌آمدند تا با هم ملاقات کنند، پیمان ببندند و نگرانی‌های خود را در مورد مسائل روز بیان کنند.

این مکان به شما می‌گوید که سیستم دموکراتیک آتن باستان و نحوه پیدایش آن چگونه بوده است. شما می‌توانید در این آگورا شاهد معبد هفائستوس باشید، بقایای ویران شده Bouleuterion را ببینید و اطلاعات زیادی در مورد موزه آگورا به دست آورید.

آگورا چیست؟

در شهرهای یونانی کلمه آگورا مترادف با فضای باز بود که به عنوان محل ملاقات برای فعالیت‌های مختلف شهروندان استفاده می‌شد. این کلمه به مجموعه‌ای از مردم و همچنین محیط فیزیکی دلالت می‌کند. در اصطلاح یونانی مدرن، به سادگی می‌توان آن را به “بازار” معنا کرد. این اصطلاح توسط یونانیان کلاسیک قرن پنجم قبل از میلاد، به آنچه که آنها به عنوان ویژگی معمول زندگی خود مرتبط می‌دانستند، اعم از فعالیت‌های قضایی، اجتماعی، مذهبی و غیره به کار می‌بردند.
آگورا فضایی بود که یا در نزدیکی بندر یا درست در وسط شهر قرار داشت که توسط مردم و معابد احاطه شده بود.

آگورا چیست؟ | یوروپ تورز

چرا باید از این مکان بازدید کنید

آگورا قلب آتن بود و بدون شک بهترین مکان حفظ شده از یونان باستان است که هنوز هم وجود دارد. این فضا مرکز زندگی یونانی بود، نه تنها به عنوان یک بازار، بلکه فضای مهمی بود که فعالیت‌های مذهبی، تجاری، حکومتی و… در آن انجام می‌شد و همچنین به عنوان جایگاه عدالت در خدمت بود.

در مسیرهای سایه‌دار آگورا چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد. یکی از چشمگیرترین ساختمان‌های آگورا باستان ، Stoa of Attalos است که مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون موزه آگورا را در خود جای داده است.

یکی دیگر از مواردی که نمی‌توانید از دست بدهید معبد هفائستوس است. این معبد برای احترام به هفایستوس، حامی آثار فلزی، سفالگران و به طور کلی صنایع دستی ساخته شد. در طول قرن هفتم، این فضا به کلیسای سنت جورج تبدیل شد و بعداً در قرن نوزدهم، به عنوان محل دفن معترضان و کسانی که در طول جنگ استقلال یونان جان باختند، استفاده شد. در سال 1834، برای استقبال از اولین پادشاه دولت مدرن یونان، شاه اتو، مورد استفاده قرار گرفت. از آن زمان این ساختمان تا دهه 1930 به عنوان موزه شناخته می‌شد.

همانطور که در محوطه قدم می‌زنید، منظره‌ای عالی از آکروپولیس خواهید داشت که درست بالای سر شما قرار دارد. این مکان محلی است برای مشاهده اینکه چگونه یونانیان باستان این آگورا را خانه قدرت، ثروت و خود خدایان می‌دانستند.

بهترین زمان برای بازدید از آگورا باستان آتن

بازدید از این مکان در تمام فصول سال و هر زمانی ممکن است و شما در هر فصلی از سال، شاهد زیبایی‌های خاصی در این مکان خواهید بود. اما به طور کلی بازدید از آگورا باستان آتن بهتر است صبح زود انجام شود، قبل از شروع گرمای روز.

بهترین ماه‌ها برای بازدید از این مکان عبارتند از:

ژوئن – ژوئیه: آب و هوای گرم در آتن برای بازدید از مکان‌های باستانی بزرگ مانند آگورا عالی است!
مارس و نوامبر: در این زمان ازدحام کمتری وجود داشته و گردشگران کمتری به یونان سفر می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید آگورای باستانی را در آرامش کاوش کرده و از تمام نقاط آن بازدید کنید.

بهترین زمان برای بازدید از آگورا باستان آتن | یوروپ تورز

جمع بندی

آگورا باستان (Ancient Agora of Athens) آتن یکی از شگفت انگیزترین مکان‌های دیدنی و تاریخی در آتن است. این مکان شما را به گذشته‌های دور و یونان باستان پرتاب می‌کند و اطلاعات زیادی در مورد تاریخ یونان به شما ارائه خواهد داد. برای همین هم توصیه می‌کنیم بازدید از آن را در برنامه سفر خود به یونان بگنجانید.


سوالات متداول آگورا باستان آتن

آگورا باستان آتن در گذشته چه نقشی در این شهر داشته است؟

آگورا باستانی که به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های پایتخت یونان شناخته می‌شود، در گذشته مرکز آتن بود که در آن بسیاری از اجتماعات سیاسی و هیئت منصفه گرد هم می‌آمدند تا با هم ملاقات کنند، پیمان ببندند و نگرانی‌های خود را در مورد مسائل روز بیان کنند.

بهترین زمان بازدید از آگورای باستان چه ماه هایی است؟

ژوئن – ژوئیه: آب و هوای گرم در آتن برای بازدید از مکان‌های باستانی بزرگ مانند آگورا عالی است!
• مارس و نوامبر: در این زمان ازدحام کمتری وجود داشته و گردشگران کمتری به یونان سفر می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید آگورای باستانی را در آرامش کاوش کرده و از تمام نقاط آن بازدید کنید.

آگورا در گذشته از چه جایگاهی برخوردار بود؟

آگورا قلب آتن بود و بدون شک بهترین مکان حفظ شده از یونان باستان است که هنوز هم وجود دارد. این فضا مرکز زندگی یونانی بود، نه تنها به عنوان یک بازار، بلکه فضای مهمی بود که فعالیت‌های مذهبی، تجاری، حکومتی و… در آن انجام می‌شد و همچنین به عنوان جایگاه عدالت در خدمت بود.

آگورا چیست؟

در شهرهای یونانی کلمه آگورا مترادف با فضای باز بود که به عنوان محل ملاقات برای فعالیت‌های مختلف شهروندان استفاده می‌شد. این کلمه به مجموعه‌ای از مردم و همچنین محیط فیزیکی دلالت می‌کند. در اصطلاح یونانی مدرن، به سادگی می‌توان آن را به “بازار” معنا کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!