آگورای رومی | مرکز سیاسی و فرهنگی یونان باستان

آگورای رومی | مرکز سیاسی و فرهنگی یونان باستان

آگورای رومی، یکی از بخش‌های دیدنی شهرهای یونان به حساب آمده و یکی از میدان‌های عمومی و مهم شهرهای یونان است. ممکن است برخی از شما هم اسم آگورا رومی یونان …

آگورای رومی یونان: آگورا یکی از بخش‌های دیدنی شهرهای یونان به حساب آمده و یکی از میدان‌های عمومی و مهم شهرهای یونان است. ممکن است برخی از شما هم اسم آگورا رومی یونان به گوشتان خورده باشد، اما ندانید چه معنی دارد. در ادامه در مورد آگورای شهرهای یونان و قدمت آن اطلاعات بیشتری به شما ارائه می‌دهیم. تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

آگورای رومی | مرکز سیاسی و فرهنگی یونان باستان | یوروپ تورز

آگورا چیست؟

به میدان عمومی شهرهای یونان، آگورا گفته می‌شود که این میدان اهمیت زیادی در شهر داشته و نقش مرکزیت شهر برای ساکنین ایفا خواهد کرد. این جاذبه به عنوان یکی از مهم‌ترین میدان‌ها و بخش‌های شهر به حساب می‌آید. به عبارت دیگر آگورا، مرکز سیاسی، تجاری، مذهبی و فرهنگی یونان باستان است. این جاذبه دیدنی در نزدیکی کتابخانه هادریان و میدان موناستیراکی قرار دارد.

این اثر به دوران روم باستان تعلق داشته و هنگام معرفی جاذبه‌های دیدنی یونان، مطمئنا در مورد آگورای یونان نیز برای شما توضیحاتی ارائه می‌دهند. آگورای نمونه معاصر‌تر و البته کوچک‌تر از آگورای باستانی به حساب می‌آید؛ چراکه این آگورای نیز بر اساس همان المان‌ها و معیارها ساخه شده است.

به طور کلی از گذشته تا کنون، رومی‌ها خود را میراث‌دار یونانیان می‌دانند، به همین دلیل بسیاری از المان‌های هویتی یونانی‌ها را با هوشمندی بسیار زیادی، در ساخت آگورای به کار گرفتند. البته این تنها موردی نیست که رومی‌ها این کار را کرده‌اند و آگورای رومی (Roman Agora) تنها یکی از قطعه‌های پازل به حساب می‌آید.

باتوجه به اینکه این آگورا در میدان شهر آتن قرار دارد و به عنوان یکی از مهم‌ترین میدان‌های روم به حساب آمده، المان‌های به کار رفته از معماری یونان بر روی ساکنین شهر نیز تاثیر زیادی خواهد داشت. بدین ترتیب فرهنگ و هویت یونانی در روم توسعه یافته و بر روی فرهنگ مردم شهر، غالب گردید. در آن زمان به دلیل ساخت آگورای یونان در روم و وسط شهر، ساختار، قوانین، سنت‌ها و هویت یونان، در شهر روم مورد توجه زیادی قرار گرفت.

آگورا چیست؟ | یوروپ تورز

محل قرار‌گیری آگورا در روم

این آگورا در بخش شمالی آکروپولیس ساخته شده، یعنی دقیقا در سمت شرقی آگورای باستانی آتن قرار دارد. این سازه در حدود 15 سال قبل از میلاد در نزدیکی آتن پایه گذاری شد، به همین دلیل در گذشته، یعنی در دوران امپراطوری روم، هر دو آگورا را به عنوان یک آگورا می‌شناختند.

اما باتوجه به اینکه امروزه آگورای رومی یونانی نیز اهمیت و اصلیت بسیاری پیدا کرده است، این آگورا به عنوان یک جاذبه مهم شناخته شده و هر ساله گردشگران بسیاری از کشورهای زیادی به دیدن این سازه می‌آیند؛ چراکه یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین آثار باستانی به حساب می‌آید.

اندازه کلی این سازه تقریبا به 52 متر در 44 متر می‌رسد. بناهای متعددی در دوران رومی در کنار این سازه ساخته شدند، به همین دلیل محل ساخت آگورا، به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های شهر آتن از دوران حاکمیت رومی تا کنون تبدیل شده است. اگر به دیدن آگورا یونانی بروید، بناهای تاریخی بسیاری را به چشم می‌بینید و از کنار هم قرار‌گیری این بناها در کنار همدیگر، انسان به وجد می‌آید.

وجود این میدان و فلسفه آن، باعث شده تا محل قرار‌گیری این سازه به عنوان مرکز شهر شاخته شود. البته رومی بودن این آگورا نیز نقش مهمی در این داستان دارد و باعث شده تا بیشتر رومی‌ها توجه بسیار خاصی نسبت به آن داشته باشند. بدیین ترتیب آگورا و سازه‌های باستانی کنار آن، از مهم‌ترین بخش‌های شهر به حساب می‌آیند.

آگورای رومی در سال 257 میلادی، به یک مرکز بازرگانی در یونان تبدیل شد. اما بعد از گذشت سال‌های طولانی، تغییر حکومت‌ها و ویران شدن برخی از قسمت‌های آن، این سازه از حالت بازرگانی خارج شده و همه از آن به عنوان یک نمای تاریخی یاد می‌کنند.

محل قرار‌گیری آگورا در روم | یوروپ تورز

جمع بندی

آگورای ساخته شده در یونان یکی از مهم‌ترین آگوراهای زمان باستان بوده که هنوز هم معروفیت بسیاری دارد. قدمت این آگ.را به 15 سال قبل از میلاد برمی گردد و به عنوان یک آثار باستانی به حساب می‌آید. ساخت سازه‌های دیگر کنار آگورای رومی باعث شده تا زیبایی این محل دو چندان شود.


سوالات متداول آگورای رومی یونان

آگورا چیست؟

به میدان عمومی شهرهای یونان، آگورا گفته می‌شود که این میدان اهمیت زیادی در شهر داشته و نقش مرکزیت شهر برای ساکنین ایفا خواهد کرد.

آگورای رومی در کجا قرار دارد؟

این آگورا در بخش شمالی آکروپولیس ساخته شده، یعنی دقیقا در سمت شرقی آگورای باستانی آتن قرار دارد.

چرا آگورا به عنوان یک جاذبه مهم شناخته میشود؟

باتوجه به اینکه امروزه آگورای رومی یونانی نیز اهمیت و اصلیت بسیاری پیدا کرده است، این آگورا به عنوان یک جاذبه مهم شناخته شده و هر ساله گردشگران بسیاری از کشورهای زیادی به دیدن این سازه می‌آیند؛ چراکه یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین آثار باستانی به حساب می‌آید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!