باغ ملی آتن یونان | بخش های مختلف باغ

باغ ملی آتن یونان | بخش های مختلف باغ

باغ ملی آتن یونان، کشور یونان همواره با جاذبه‌های دیدنی، و تاریخ و فرهنگ غنی شناخته می‌شده و همین موضوع باعث شده تا هرساله پذیرای میلیون‌ها گردشگر از …

کشور یونان همواره با جاذبه‌های دیدنی، و تاریخ و فرهنگ غنی شناخته می‌شده و همین موضوع باعث شده تا هرساله پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا باشد. بنابراین اگر شما هم به کشور یونان و جاذبه‌های دیدنی آن علاقه دارید، با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با باغ ملی آتن یونان و چشم اندازه خیره کننده‌اش آشنا کنیم.

باغ ملی آتن | بخش های مختلف باغ | یوروپ تورز

باغ ملی آتن یونان (National Garden)

شهر تاریخی و دیدنی آتن، چیزهای زیادی برای شگفت زده کردن شما دارد که یکی از یونیک‌ترین آن‌ها باغ ملی آتن است. این باغ ملی در کنار چشم‌انداز فوق العاده، از نظر تاریخی نیز بسیار ارزشمند بوده و در نزدیکی مجلس یونان واقع شده است.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید باغ ملی آتن در گذشته با عنوان‌های دیگری همچون باغ آمالیا و باغ سلطنتی نیز شناخته می‌شده که علت اصلی این موضوع به نام ملکه آمالیا همسر یکی از شاهان یونان (اوتو) باز می‌گردد. آمالیا به قدری به این باغ علاقه داشته که طبق گفته‌ها گاهی حتی تا ۳ ساعت از زمانش را در آن سپری می‌کرده است!

هنگام حضور در محوطه این جاذبه دیدنی، اولین چیزی که ممکن است توجه‌تان را به خودش جلب کند درختان نخل جذابیست که شخصا توسط ملکه آمالیا کاشته شده و امروزه ارتفاع‌شان به ۲۵ متر می‌رسد. این باغ مساحتی بالغ بر ۲۴ هکتار دارد که چندین گونه کمیاب از پرندگان و گیاهان را در دل خودش جای داده است.

باغ ملی آتن یونان (National Garden) | یوروپ تورز

بخش‌ های مختلف باغ ملی آتن

اگر به دنبال یکی از معروف‌ترین لوکیشن‌های این باغ هستید، بدون شک ساعت آفتابی که در ورودی اصلی باغ قرار گرفته مورد جذابیست که قدمت آن به دوران قبل از عصر ماشین باز می‌گردد و برای تشخیص زمان از موقعیت خورشید در آسمان استفاده می‌کند!

هنگام قدم زدن در باغ ملی آتن کفپوش رومی از دیگر مواردیست که ممکن است توجه شما را به خودش جلب کند. جالب است بدانید که این کفپوش در قرن ۱۹ و حفاری‌هایی که در آن زمان در عمق یک متری زمین انجام شد، کشف گردید.

طبق بررسی‌ها این کفپوش به یک ویلای رومی تعلق دارد که در گذشته در نزدیکی دروازه اصلی باغ وجود داشته است. علاوه بر تمام این جذابیت‌ها بخش‌های دیگری همچون کتابخانه کودکان، یک کافه کوچک و یک گلخانه نیز در باغ ملی وجود دارد که می‌توانید از دیدن آن‌ها نهایت لذت را ببرید.

کتابخانه موجود در این باغ از ۲ اتاق مطالعه، یک اتاق موسیقی، قصه و فیلم تشکیل شده که ساخت آن به سال ۱۹۸۴ باز می‌گردد. در روزهای ابتدایی آغاز به کار این کتابخانه، تنها ۱۵۰۰ جلد کتاب در آن وجود داشت، این درحالیست که امروزه بیش از ۶۰۰۰ جلد کتاب را در دل خودش جای داده است.

از دیگر دلایل محبوبیت باغ ملی آتن می‌توانیم به مجسمه‌های واقع در حیاط آن اشاره کنیم که همگی به زیبایی هر چه تمام‌تر تاریخ کشور یونان را به نمایش گذاشته‌اند.

از دسته مجسمه‌های معروف این باغ، مجسمه تیم تنه‌ای متعلق به لرد بایرون است که با زندگی کوتاه اما جنجالی، یکی از برترین شاعران کشور انگلستان بود که تصمیم داشت تا در جنگ با عثمانی‌ها به افراد یونانی کمک کرده و آن‌ها را در باز پس‌گیری استقلال‌شان یاری کند، متاسفانه او در طی جنگ در بستر بیماری افتاد و در نهایت در ۳۶ سالگی جانش را از دست داد. به همین دلیل است که امروزه مجسمه او به عنوان یکی‌ از افراد افتخار آفرین در یونان، به معرض نمایش گذاشته شده است.

بخش‌ های مختلف باغ ملی آتن | یوروپ تورز

سخن پایانی

بدون شک باغ ملی آتن جذابیت‌های دیگری نیز دارد که تا زمانیکه خودتان به آن پا نگذارید، قادر به درک زیبایی‌اش نخواهید بود. بنابراین اگر شما هم مسافر این شهر تاریخی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما به این باغ ملی دیدنی سری بزنید. در نهایت امیدواریم که تمامی توضیحات گفته شده شما را برای آشنایی با باغ ملی آتن همراهی کرده باشد.


سوالات متداول باغ ملی آتن

باغ ملی آتن در گذشته چه نام هایی داشت؟

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید باغ ملی آتن در گذشته با عنوان‌های دیگری همچون باغ آمالیا و باغ سلطنتی نیز شناخته می‌شده که علت اصلی این موضوع به نام ملکه آمالیا همسر یکی از شاهان یونان (اوتو) باز می‌گردد.

چه چیزی در این باغ بسیار جلب توجه میکند؟

هنگام حضور در محوطه این جاذبه دیدنی، اولین چیزی که ممکن است توجه‌تان را به خودش جلب کند درختان نخل جذابیست که شخصا توسط ملکه آمالیا کاشته شده و امروزه ارتفاع‌شان به ۲۵ متر می‌رسد.

ویژگی های این باغ در یونان چیست؟

این باغ مساحتی بالغ بر ۲۴ هکتار دارد که چندین گونه کمیاب از پرندگان و گیاهان را در دل خودش جای داده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!