تئاتر اپیداروس یونان | معرفی – آدرس – تصاویر

تئاتر اپیداروس یونان | معرفی – آدرس – تصاویر

تئاتر اپیداروس یونان، که در 24 کیلومتری شرق نافپلیو جنوب‌شرق مرکز درمانی باستانی آسکلِپیوس واقع شده است، یکی از انواع مکان‌های تاریخی کشور یونان بوده که به …

تئاتر اپیداروس یونان که در 24 کیلومتری شرق نافپلیو جنوب‌شرق مرکز درمانی باستانی آسکلِپیوس واقع شده است، یکی از انواع مکان‌های تاریخی کشور یونان بوده که به قرن چهارم قبل از میلاد تعلق دارد. این تئاتر همچنین به عنوان یک تئاتر کلاسیک محافظت شده در یونان نیز معرفی می‌شود. تئاتر اپیداروس یونان به مکانی با ابعاد کاملا متقارن و آکوستیک شناخته می‌شود، به طوری که اگر یک شخص در سوی شماره یک حتی زمزمه‌ای کند، فردی که در سکوی شماره 55 نشسته‌ای به راحتی آن را می‌شنود!

تئاتر اپیداروس یونان | معرفی - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی تئاتر باستانی اپیداروس

تئاتر باستانی اپیداروس (Ancient Theatre at the Asclepieion of Epidaurus) که توسط معمار پولیکلیتوس جوان در قرن چهارم قبل از میلاد طراحی شد، یکی از بهترین آمفی تئاترهای یونان است. امروزه، این تئاتر باستانی به زیبایی حفظ شده است و آکوستیک عالی ارائه می‌دهد. شاید برایتان جالب باشد زمانی که متوجه شوید، تئاتر اپیداروس یونان هنوز هم در جشنواره تابستانی آتن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تئاتر اپیداروس دارای ارکستر دایره‌‌ای به عرض 20 متر، 55 ردیف و گنجایش 14000 نفر است. 34 ردیف اول که به عنوان ردیف‌های اصلی معرفی می‌شوند، در پایان قرن نوزدهم کاوش شدند. برای اینکه بفهمید این بنای تاریخی چقدر بزرگ است، پیشنهاد می‌کنیم بدون نگاه کردن به پشت سر خود به بالای تئاتر صعود کنید و به صحنه خیره شوید. همچنین تست آکوستیک سالن با صحبت از بخش ارکستر بسیار سرگرم‌کننده است.

سایر نقاط دیدنی در اپیداروس

مناظر زیر در محوطه باستان‌شناسی، در نزدیکی تئاتر باستانی قرار دارند:

  • معبد آسکلپیوس: معبد اسکلپیوس که به افتخار اسکلپیوس، پسر آپولون و خدای سلامتی تاسیس شد، یکی از مهم‌ترین مکان‌های مقدس در یونان بود. در حال حاضر، تنها چند ستون از این معبد هنوز پابرجاست.
  • تولوس: ساختمان مدور ساخته شده از سنگ مرمر سفید با ستون‌هایی که آن را احاطه کرده‌اند. اعتقاد بر این است که این معبد بوده است، اما تا به امروز این ادعا هنوز تایید نشده است.
  • استادیوم: بقایای یک استادیوم قرن پنجم در این منطقه هنوز قابل مشاهده است. این استادیوم زمانی میزبان رویدادهای ورزشی بوده است.
  • موزه باستان‌شناسی اپیداروس: این موزه کوچک مجسمه‌ها و آثار مختلف یافت شده در منطقه باستان‌شناسی اپیداروس را در خود جای داده است.

چگونه به تئاتر اپیداروس برویم؟

اپیداروس فاصله زیادی از آتن دارد. شما می‌توانید یک تور آنلاین رزرو کنید، یا اگر مایل به بازدید از تئاتر اپیداروس در روزهای مختلف هستید، توصیه می‌کنیم یک تور با راهنما رزرو کنید یا یک ماشین اجاره کنید.

چگونه به تئاتر اپیداروس برویم؟ | یوروپ تورز

رزرو گشت و گذار یک روزه

می توانید یک بازدید یک روزه به تئاتر اپیداروس رزرو کنید که راحت‌ترین راه برای کشف این مجموعه است. شرکت‌های بسیاری در آتن مستقر هستند که تورهای روزانه و همچنین گشت و گذارهای بسیاری را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهند. می‌توانید از آن‌ها برای رزرو بازدید از تئاتر اپیداروس استفاده کنید.

مراجعه با ماشین

اگر دوست دارید رانندگی کنید، می‌توانید یک ماشین اجاره کنید و قسمت‌های مختلف شبه جزیره و تئاتر اپیداروس را کشف کنید. قیمت خودروهای اجاره‌ای را نیز می‌توانید از طریق سایت‌های معتبر بررسی کنید.
سفر به اپیداروس با خودرو از آتن بسیار ساده است. شما بایستی از بزرگراه به Corinth بروید و پس از عبور از کانال، از خروجی Epidaurus خارج شوید. هنگامی که از بزرگراه خارج شدید، تقریبا یک ساعت در امتداد جاده ساحلی رانندگی کنید و تابلوهای “تئاتر باستانی اپیداروس” را دنبال کنید.

استفاده از حمل و نقل عمومی

با یک اتوبوس به روستای اپیداروس بروید و از آنجا با اتوبوس دیگری به منطقه باستان‌شناسی برسید. این اتوبوس از ترمینال A در آتن حرکت می‌کند و تنها در روزهای جمعه و یکشنبه حرکت را به سمت منطقه باستان‌شناسی اپیداروس را اجرا می‌کند.

شما همچنین می‌توانید با اتوبوس یا قطار به نافپلیو نیز رفته و سپس با اتوبوسی دیگر به تئاتر اپیداروس برسید. اتوبوس هر روز هفته نافلیو به روستای اپیداروس ترک می‌کند. در نظر داشته باشید که همه قطارها از ترمینال A در آتن (خیابان 100 کیفیسو) حرکت می‌کنند.

استفاده از حمل و نقل عمومی | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی تئاتر اپیداروس و بخش‌های مختلف در اطراف آن پرداختیم. با توجه به نکات و مسیرهایی که می‌توانید از آن برای رسیدن به تئاتر اپیداروس استفاده کنید، برنامه سفر مناسب خود را ریخته و از این مکان دیدنی در یونان، لذت ببرید.


سوالات متداول تئاتر اپیداروس یونان

تئاتر اپیداروس یونان در کجا واقع شده است؟

تئاتر اپیداروس که در 24 کیلومتری شرق نافپلیو جنوب‌شرق مرکز درمانی باستانی آسکلِپیوس واقع شده است.

تئاتر اپیداروس یونان توسط کدام معمارطراحی شد؟

تئاتر باستانی اپیداروس که توسط معمار پولیکلیتوس جوان در قرن چهارم قبل از میلاد طراحی شد، یکی از بهترین آمفی تئاترهای یونان است.

تئاتر اپیداروس یونان چقدر ظرفیت دارد؟

تئاتر اپیداروس دارای ارکستر دایره‌‌ای به عرض 20 متر، 55 ردیف و گنجایش 14000 نفر است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!