آسیاب های بادی فلات لاسیتی | معرفی – وضعیت کنونی – تصاویر

آسیاب های بادی فلات لاسیتی | معرفی – وضعیت کنونی – تصاویر

آسیاب های بادی فلات لاسیتی، (lasithi plateau) یک مکان منحصر به فرد و تاریخی می‌باشد که در جزیره کرت واقع شده است. آسیاب‌‌های بادی که قدمت آن ‌ها به قرن …

آسیاب های بادی فلات لاسیتی یک مکان منحصر به فرد و تاریخی می‌باشد که در جزیره کرت یونان واقع شده است. آسیاب‌‌های بادی که قدمت آن ‌ها به قرن نوزدهم باز می‌‌گردد، گواهی بر میراث کشاورزی جزیره و تاریخ طولانی آن در نیروی باد است.

آسیاب های بادی فلات لاسیتی | معرفی - وضعیت کنونی - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی آسیاب‌ های بادی فلات لاسیتی

فلات لاسیتی در منطقه لاسیتی واقع شده است که به خاطر زیبایی‌های دیدنی، روستاهای سنتی و میراث فرهنگی غنی شهرت دارد. این فلات در ارتفاع 850 متری قرار دارد و مناظر خیره کننده‌ای از حومه اطراف را ارائه می‌دهد. آسیاب‌های بادی در ضلع شرقی فلات قرار دارند و از کیلومترها دورتر دیده می‌شوند.

آسیاب‌های بادی در ابتدا در قرن نوزدهم برای آسیاب کردن گندم و سایر غلات به آرد ساخته شدند. در آن زمان، نیروی باد منبع اصلی انرژی برای بسیاری از جوامع روستایی بود و آسیاب‌‌های بادی نقش حیاتی در اقتصاد محلی داشتند. آسیاب ‌های بادی توسط آسیاب ‌های ماهری کار می‌‌کردند که بادبان‌‌های این دستگاه‌ها را طوری تنظیم می‌‌کردند تا حداکثر باد را جذب کنند و اطمینان حاصل کنند که آسیاب به طور مؤثر کار می‌ کند.

وضعیت کنونی آسیاب‌ های بادی فلات لاسیتی

امروزه آسیاب‌‌های بادی دیگر برای مقاصد تجاری مورد استفاده قرار نمی‌ گیرند، اما بخش مهمی از میراث فرهنگی جزیره باقی مانده ‌اند. آسیاب‌های بادی با دقت بازسازی و حفظ شده و اکنون به یک جاذبه گردشگری محبوب تبدیل شده‌اند. بازدید کنندگان می‌توانند آسیاب‌های بادی را کاوش کنند، در مورد تاریخچه و عملکرد آنها بیاموزند و از مناظر خیره‌کننده فلات و حومه اطراف لذت ببرند.

وضعیت کنونی آسیاب‌ های بادی فلات لاسیتی | یوروپ تورز

چه چیزی آسیاب‌ های بادی فلات لاسیتی را تا این اندازه محبوب کرده است؟

علاوه بر آسیاب‌های بادی، فلات لاسیتی (lasithi plateau) خانه تعدادی از روستاهای سنتی کرت است که نگاهی اجمالی به میراث فرهنگی غنی جزیره دارد. بازدید کنندگان می‌‌توانند در خیابان ‌ها و کوچه ‌های باریک این روستاها بگردند، غذاهای سنتی کرت را امتحان کنند و گرمی و مهمان ‌نوازی مردم محلی را تجربه کنند.

پلاتو Lacity همچنین مکانی عالی برای پیاده روی و فعالیت در فضای باز است. این فلات توسط تعدادی مسیر پیاده روی متقاطع شده است که مناظر خیره کننده‌ای از حومه اطراف و آسیاب‌های بادی را ارائه می‌دهد. بازدیدکنندگان همچنین می‌‌توانند به اسب ‌سواری، دوچرخه ‌سواری در کوهستان یا به سادگی و راحتی از پیاده ‌روی آرام در حومه شهر لذت ببرند.

چگونه به آسیاب‌ های بادی فلات لاسیتی در جزیره کرت برویم؟

برای رسیدن به آسیاب های بادی فلات لاسیتی در جزیره کرت، می‌‌توانید یک ماشین یا تاکسی از هراکلیون کرایه کنید. اجاره خودروی ارزان در هراکلیون موجود است و سفر از هراکلیون تا فلات لاسیتی حدود 1.5 ساعت طول می‌کشد.

مرکز اجاره خودرو در نزدیکی فرودگاه هراکلیون واقع شده است و گردشگران به بسیاری از شرکت‌‌های اجاره خودرو از جمله Avis و Hertz می‌توانند به راحتی دسترسی پیدا کنند. از طرفی دیگر، می‌‌توانید یک تاکسی کرایه کنید که البته گران ‌تر از اجاره خودرو است، اما به طور کلی مقرون به صرفه بوده و آنچنان که باید بودجه شما را تحت الشعاع قرار نمی‌دهد.

هنگامی که به فلات Lacity رسیدید، می‌توانید آسیاب‌های بادی را با پای پیاده یا با استفاده از دوچرخه یا اسکوتر، در مسیرهای موجود در منطقه کشف کنید. شایان ذکر است که تورهای بازدید بسیاری نیز از این منطقه برگزار می‌شود. می‌توانید از آن‌ها نیز کمک گرفته و راحت‌تر به کاوش در این منطقه بپردازید.

چگونه به آسیاب‌ های بادی فلات لاسیتی در جزیره کرت برویم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

به طور کلی، آسیاب های بادی فلات لاسیتی یک مکان منحصر به فرد و تاریخی است که به بازدید کنندگان نگاهی اجمالی به میراث کشاورزی جزیره و تاریخ طولانی انرژی باد آن می‌‌دهد. آسیاب‌های بادی گواهی بر نبوغ و تدبیر مردم محلی هستند و همچنان بخش مهمی از میراث فرهنگی جزیره را نیز از آن خود می‌کنند. چه به تاریخ، فرهنگ یا فعالیت‌‌های در فضای باز علاقه‌‌مند باشید، آسیاب ‌های بادی پلاتو Lacity مقصدی است که هر کسی که به کرت سفر می‌ کند، باید از آن بازدید کند.


سوالات متداول آسیاب های بادی فلات لاسیتی

علت شهرت فلات لاسیتی چیست؟

فلات لاسیتی در منطقه لاسیتی واقع شده است که به خاطر زیبایی‌های دیدنی، روستاهای سنتی و میراث فرهنگی غنی شهرت دارد.

چگونه میتوان به آسیاب های فلات لاسیتی رسید؟

برای رسیدن به آسیاب‌‌های بادی فلات لاسیتی در جزیره کرت، می‌‌توانید یک ماشین یا تاکسی از هراکلیون کرایه کنید. اجاره خودروی ارزان در هراکلیون موجود است و سفر از هراکلیون تا فلات لاسیتی حدود 1.5 ساعت طول می‌کشد.

هدف از ساخته شدن آسیاب های بادی فلات لاسیتی چه بود؟

آسیاب‌های بادی در ابتدا در قرن نوزدهم برای آسیاب کردن گندم و سایر غلات به آرد ساخته شدند. در آن زمان، نیروی باد منبع اصلی انرژی برای بسیاری از جوامع روستایی بود و آسیاب‌‌های بادی نقش حیاتی در اقتصاد محلی داشتند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!