غار ملیسانی یونان | آدرس – ساعات بازدید – تصاویر

غار ملیسانی یونان | آدرس – ساعات بازدید – تصاویر

غار ملیسانی یونان، و دریاچه زیبای آن جزو محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور یونان هستند. این غار زیبا که در بین جنگل‌های انبوه محصور شده است، دارای یک دریاچه …

غار ملیسانی یونان و دریاچه زیبای آن جزو محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور یونان هستند. این غار زیبا که در بین جنگل‌های انبوه محصور شده است، دارای یک دریاچه زیبا و آرام است که آبی زلال و شفاف دارد. در برخی از سالن‌های غار ملیسانی نور خورشید به‌راحتی وارد می‌شود و نمای زیبایی از آب زلال دریاچه را پیش روی تماشاگران قرار می‌دهد.

غار ملیسانی (Melissani Cave) در قسمت شرقی جزیره کفالونیا قرارگرفته که به خاطر وجود دریاچه‌های بسیار زیبا با آب‌های شفاف شهرت دارد. فاصله این غار تا بخش شمال غربی شهر سامی حدود ۲ کیلومتر است. این غار زیبا و اساطیری تا شهر آرگوستولی که مرکز جزیره کفالونیا است، ۱۰ کیلومتر فاصله دارد. این غار براثر فرایند تجزیه و فرسایش صخره‌ها تشکیل شده و پس از ورود آب به این غار به شکلی که امروز شناخته می‌شود درآمده است.

غار ملیسانی یونان | آدرس - ساعات بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

غار ملیسانی در سال ۱۹۵۱ کشف شد و پس از ۱۲ سال در معرض دید گردشگران و عاشقان طبیعت قرار گرفت. از آثار تاریخی به دست آمده در غار باستانی یک لامپ است که به موزه باستان‌شناسی جزیره تحویل داده‌شده است. پس از جستجو‌های مکرر در این غار عجیب و باستانی، بقایایی از تمدن مینوآن نیز پیدا شد. آثار به دست آمده بیانگر این نکته بود که در دوران برنز نیز افرادی بودند که در جزایر مربوط به دریای اژه زندگی می‌کردند و این غار را کشف کرده بودند.

چگونه به غار ملیسانی یونان برویم؟

برای رفتن به غار ملیسانی ابتدا باید از یک تونل تاریک عبور کنید که دارای پله‌هایی شیب‌دار است. این پله‌ها به سمت پایین می‌رود و در آخر تونل با یک دریاچه بسیار زیبا با آب‌های درخشان مواجه می‌شوید. می‌توانید از طریق قایق‌های گردشگری که حدود هشت نفر ظرفیت دارند، به سمت غار حرکت کنید.

با ورود به داخل غار، پایین آمدن درجه حرارت را به خوبی احساس می‌کنید و ممکن است نیاز به پوشیدن لباس‌های گرم داشته باشید. این غار زیبا و جذاب دارای دو دالان بزرگ است که از هزاران سال پیش تا کنون همچنان باقی مانده است. هر دوی این دالان‌ها از آب‌های زلال پوشیده شده‌اند که دور تا دور یک جزیره کوچک قرار دارند.

چگونه به غار ملیسانی یونان برویم؟ | یوروپ تورز

داخل غار ملیسانی یونان چه چیز هایی مشاهده میشود؟

داخل اولین دالان می‌توانید یک روزنه بزرگ را مشاهده کنید که حالت بیضی دارد و نور خورشید را به داخل غار منتقل می‌کند. تماشا کردن آسمان و نور خورشید از روزنه‌هایی که در سقف غار وجود دارد بسیار لذت بخش است. دالان بزرگ بعدی غار ملیسانی یک سقف هلالی شکل دارد که می‌توانید مناظر بسیار حیرت آوری را از داخل آن تماشا کنید.

این دو دالان توسط یک کانال باریک به یکدیگر متصل می‌شوند که قایق‌ها به سختی از داخل آن عبور می‌کنند. هنگام گشت و گذار در غار ملیسانی راهنما اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. تماشای دریاچه زیبا و آب‌های نیلگون آن، در کنار مجسمه‌های طبیعی که در این غار زیبا شکل گرفته، می‌تواند برای شما بسیار جذاب و خاطره انگیز باشد.

حتی یک جزیره کوچک نیز در میان دریاچه قرار دارد و دارای آثار هنری است که مربوط به انجام مراسم مذهبی در دوران باستان بوده است. بالای این غار دارای یک سکو است که می‌توانید روی آن بایستید و چشم اندازهای غار را از بالا تماشا کنید. آب داخل این غار ترکیبی از آب شور دریا و آب شیرین دریاچه است که باعث جذابیت دو چندان آن شده است.

بهترین زمان برای دیدن غار ملیسانی یونان

غار ملیسانی یکی از چشم اندازهای طبیعی یونان است که هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از کشورهای دیگر است. بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه زیبا و باستانی از اوایل ماه اردیبهشت تا پایان آبان است. این غار همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 7:30 عصر قابل بازدید است و گشت و گذار در آن به صورت متوسط ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. البته در فصل‌های سرد نیز امکان بازدید از این غار زیبا وجود دارد اما بیشتر گردشگران خارجی ترجیح می‌دهند به خاطر تماشای طبیعت زیبا و لذت بردن از دریاچه زیبای ملیسانی در فصل‌های گرم سال راهی این جزیره شوند.

بهترین زمان برای دیدن غار ملیسانی یونان | یوروپ تورز

سوالات متداول غار ملیسانی یونان

غار ملیسانی یونان چه سالی کشف شد؟

غار ملیسانی در سال ۱۹۵۱ کشف شد و پس از ۱۲ سال در معرض دید گردشگران و عاشقان طبیعت قرار گرفت.

ساعات بازدید از غار ملیسانی یونان چگونه است؟

این غار همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 7:30 عصر قابل بازدید است و گشت و گذار در آن به صورت متوسط ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

بهترین زمان بازدید از غار ملیسانی یونان چه زمانی است؟

بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه زیبا و باستانی از اوایل ماه اردیبهشت تا پایان آبان است.

چرا گردشگران ترجیح میدهند در فصل های گرم به این طبیعت زیبا سفر کنند؟

در فصل‌های سرد نیز امکان بازدید از این غار زیبا وجود دارد اما بیشتر گردشگران خارجی ترجیح می‌دهند به خاطر تماشای طبیعت زیبا و لذت بردن از دریاچه زیبای ملیسانی در فصل‌های گرم سال راهی این جزیره شوند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!