معبد هفائستوس یونان | آدرس – امکانات – تصاویر

معبد هفائستوس یونان | آدرس – امکانات – تصاویر

معبد هفائستوس یونان، یکی از چندین مکان تاریخی و باستانی در یونان است که سالانه هزاران توریست را به خود جذب می‌کند. برای اینکه یک بازدید عالی از این مبعد …

معبد هفائستوس یونان یکی از چندین مکان تاریخی و باستانی در یونان است که سالانه هزاران توریست را به خود جذب می‌کند. برای اینکه یک بازدید عالی از این مبعد داشته باشید باید تمامی اطلاعات گردشگری درباره آن را بدانید. از این رو این مقاله را برای شما آماده کردیم تا اطلاعات کامل را بیان کرده و بیشتر درباره معبد صحبت کنیم.

معبد هفائستوس یونان | آدرس - امکانات - تصاویر | یوروپ تورز

درباره معبد هفائستوس یونان بیشتر بدانیم

معبد هفائستوس (Temple of Hephaestus Greece) که هم چنین به عنوان هفایستیون یا تزیون شناخته می‌شود، یکی از معابد یونان باستان است که در آگورا آتن قرار دارد. این بنا در قرن پنجم قبل از میلاد ساخته شد و به خدای صنعتگری و فلزکاری، هفائستوس تقدیم شده است.
این بنا توسط ایکتینوس، طراحی شده که از کارهای او می‌توان به معبد پارتنون نیز اشاره کرد. هفائستوس از سنگ مرمر ساخته شده که دارای 34 ستون است. جلو و پشت معبد دارای شش ستون و در طرفین آن سیزده ستون دارد. خط دیواری معبد صحنه‌هایی از جنگ‌های هراکلس را به تصویر می‌کشد که اهمیت تاریخی آن را افزایش می‌دهد.

مکان و نحوه دسترسی به معبد هفائستوس یونان

معبد هفائستوس یونان بر روی تپه‌ای مشرف به آگورای آتن واقع شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از آگورا که در مرکز آتن و نزدیک آکروپولیس قرار دارد وارد مجموعه معبد شوند. ساده‌ترین راه برای رسیدن به معبد استفاده از مترو آتن و پیاده شدن در ایستگاه Thissio است که تنها 5 دقیقه پیاده تا معبد فاصله دارد. بازدیدکنندگان هم چنین می‌توانند با تاکسی یا با اجاره ماشین به معبد بروند. اگرچه پارک کردن در این منطقه ممکن است کمی دشوار باشد.

هزینه بلیط و ساعات بازدید از معبد هفائستوس یونان

ورود به معبد هفائستوس در یک بلیط ترکیبی با سایت باستان‌شناسی آگورا گنجانده شده است. قیمت بلیط بسته به سن و ملیت متفاوت است. به عنوان مثال بزرگسالان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای دسترسی به هر دو سایت باید 10 یورو پرداخت کنند.

کودکان و دانش‌آموزان بسته به سن و ملیت خود می‌توانند به صورت رایگان یا با قیمتی کمتر از 10 یورو وارد شوند. سایت از ساعت 8 صبح تا 3 بعد از ظهر باز است. بازدیدکنندگان باید توجه داشته باشند که معبد در تعطیلات مهم مانند کریسمس، روز اول سال نو و یکشنبه عید پاک بسته است.

هزینه بلیط و ساعات بازدید از معبد هفائستوس یونان | یوروپ تورز

آیا راهنمای گردشگری در معبد هفائستوس یونان وجود دارد؟

تورهای راهنما گردشگری عالی برای بازدیدکنندگان در معبد وجود دارد که می‌توانند درباره تاریخ و معماری برای توریست‌ها توضیح دهند. البته ممکن است آژانس مسافرتی که انتخاب کرده‌اید نیز تور لیدر داشته باشد. با این حال می‌توانید راهنما را از معبد نیز بخواهید.

امکانات معبد هفائستوس برای بازدیدکنندگان

اگرچه خود معبد هفائستوس امکانات زیادی ندارد، اما سرویس‌‌های بهداشتی، نیمکت ‌ها و مناطق سایه ‌دار برای استراحت بازدیدکنندگان و لذت بردن از مناظر دیدنی اطراف معبد وجود دارد. یک فروشگاه هدیه کوچک در محل قرار دارد که سوغاتی، کارت پستال و کتاب ‌هایی درباره تاریخ و فرهنگ یونان باستان می‌ فروشد.

شما می‌توانید سوغاتی را از این فروشگاه خریداری کنید. بازدیدکنندگان باید توجه داشته باشند که هیچ گزینه رستوران یا کافه در نزدیکی معبد وجود ندارد. بنابراین توصیه می‌شود یک بطری آب و مقداری تنقلات همراه داشته باشند.

بهترین زمان برای بازدید از معبد هفائستوس یونان

معبد هفائستوس در تمام طول سال باز است. یعنی بازدیدکنندگان می‌توانند در هر زمانی از آن بازدید کنند. با این حال بهترین زمان برای بازدید در فصل بهار یا پاییز در نظر گرفته می‌شود که هوا معتدل بوده و ازدحام جمعیت کمتر است. ماه‌های تابستان می‌تواند گرم و مملو از گردشگران باشد. این موضوع بازدید از معبد را سخت‌تر می‌کند. بهتر است بازدید از معبد بین ساعات 9 تا 11 صبح باشد تا از شلوغی جلوگیری شود.

بهترین زمان برای بازدید از معبد هفائستوس یونان | یوروپ تورز

سخن پایانی

معبد هفائستوس یکی از بناهای تاریخی و باستانی یونان است که سالانه افراد زیادی برای بازدید از آن اقدام می‌کنند. با این حال بهتر است تا قبل از سفر به یونان و بازدید از معبد اطلاعات گردشگری آن را به دقت مطالعه کنیم. سپس می‌توانیم با انتخاب یک آژانس مسافرتی معتبر بهترین بازدید را داشته باشیم.


سوالات متداول معبد هفائستوس

معبد هفائستوس در کجا قرار دارد؟

معبد هفائستوس که هم چنین به عنوان هفایستیون یا تزیون شناخته می‌شود، یکی از معابد یونان باستان است که در آگورا آتن قرار دارد.

بهترین زمان بازدید از معبد هفائستوس چه زمانی است؟

بهترین زمان برای بازدید در فصل بهار یا پاییز در نظر گرفته می‌شود که هوا معتدل بوده و ازدحام جمعیت کمتر است. ماه‌های تابستان می‌تواند گرم و مملو از گردشگران باشد. این موضوع بازدید از معبد را سخت‌تر می‌کند. بهتر است بازدید از معبد بین ساعات 9 تا 11 صبح باشد تا از شلوغی جلوگیری شود.

معبد هفائستوس از چه امکاناتی برخوردار است؟

اگرچه خود معبد هفائستوس امکانات زیادی ندارد، اما سرویس‌‌های بهداشتی، نیمکت ‌ها و مناطق سایه ‌دار برای استراحت بازدیدکنندگان و لذت بردن از مناظر دیدنی اطراف معبد وجود دارد. یک فروشگاه هدیه کوچک در محل قرار دارد که سوغاتی، کارت پستال و کتاب ‌هایی درباره تاریخ و فرهنگ یونان باستان می‌ فروشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!