موزه دریای اژه میکونوس | شرایط بازدید – بهترین زمان بازدید – تصاویر

موزه دریای اژه میکونوس | شرایط بازدید – بهترین زمان بازدید – تصاویر

موزه دریای اژه میکونوس، (Aegean Maritime Museum) از جاذبه‌های تاریخی جزیره میکونوس یونان به شمار می‌رود. در این موزه توریست‌هایی که به جزیره میکونوس سفر …

راهنمای کامل موزه دریای اژه میکونوس

موزه دریای اژه میکونوس: میکونوس (Mykonos) یکی از چندین جزیره واقع در کشور یونان است که در دریای مدیترانه و بخشی از جزیره‌های کیکلادس قرار دارد. نام این جزیره از نام اولین حاکم آن گرفته شده و در بین جزایر خشک یونان این جزیره مقصد عالی برای گردشگری است. از جالب‌ترین اماکن توریستی این جزیره علاوه بر موزه دریای اژه، سواحل سفید، دیوارهای سفیدکاری شده و آسیاب‌‌های بادی هستند که سالانه تعداد زیادی توریست را به سوی خود جذب می‌کنند. در این مقاله بیشتر با موزه دریای اژه میکونوس آشنا می‌شویم.

موزه دریای اژه میکونوس | شرایط بازدید - بهترین زمان بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

گردشگری در جزیره میکونوس

یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین مقاصد توریستی در جهان بازدید از جزایر کشور یونان است که جزیره میکونوس از فوق‌العاده‌ترین این جزایر به شمار می‌رود.، ونیز کوچک، کلیسای (Panagia Paraportiani)، آسیاب‌های بادی، مرغ ماهیخوار (Petros)، موزه باستان‌شناسی میکونوس، موزه دریای اژه میکونوس (Aegean Maritime Museum)، موزه کشاورزی و موزه فولکلور از مشهورترین دیدنی‌های جزیره میکونوس هستند.

درباره موزه دریای اژه میکونوس

موزه دریای اژه (Aegean Maritime Museum) از جاذبه‌های تاریخی جزیره میکونوس یونان به شمار می‌رود. در این موزه توریست‌هایی که به جزیره میکونوس سفر می‌کنند می‌توانند کوزه‌های قدیمی یونانی و رومی، نقشه‌‌های قدیمی، اسناد دریایی تاریخی، کشتی‌‌های متعلق به یونان قدیم و بیزانس را ببینند. در موزه دریای اژه می‌توان یک کشتی بزرگ مصری، چراغ بزرگ یک فانوس دریایی آرمنیستیس در باغ و ابزارهای دریایی و مدل‌های کشتی متعلق به اوایل دوره مینوسی تا اوایل قرن بیستم را از نزدیک مشاهده کرد.

موقعیت جغرافیایی موزه دریای اژه

از لحاظ موقعیت جغرافیایی موزه دریای اژه در نزدیکی موزه فولکلور میکونوس و در مرکز چورا قرار دارد و آدرس این موزه در یونان Enoplon Dinameon 10، Mikonos واقع است.

شرایط بازدید از موزه دریای اژه میکونوس

برای بازدید از این موزه کوچک حدود یک ساعت از زمان خود را باید اختصاص دهید. ساعت کاری موزه دریای اژه میکونوس بین ساعت 10:30 تا 13 – 18:30 تا 21 می‌باشد. برای تماس با این موزه می‌توانید با شماره تلفن 30 2289 022700 ارتباط بگیرید؛ همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موزه می‌توانید به وب سایت aegean-maritime-museum.gr/en/ مراجعه نمایید.

شرایط بازدید از موزه دریای اژه میکونوس | یوروپ تورز

آب و هوای جزیره میکونوس

چنانچه برای بازدید از موزه دریای اژه به جزیره میکونوس در یونان سفر می‌کنید باید از شرایط آب و هوایی آن آگاه باشید تا بتوانید بهترین زمان را برای سفر به این جزیره انتخاب نمایید. میکونوس دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و دمای هوا در فصل تابستان بین 30 تا 40 درجه سانتیگراد بوده و در زمستان به 15 درجه سانتیگراد می‌رسد.

بهترین زمان برای بازدید از موزه دریای اژه

همان طور که گفتیم در جزیره میکونوس آب و هوای مدیترانه‌ای حاکم است و فصل تابستان یعنی زمانی بین ماه ژوئن و اواسط سپتامبر بهترین فصل برای سفر به جزیره میکونوس می‌باشد. البته شب‌های جزیره میکونوس سرد بوده و باید حتما لباس گرم همراه داشته باشید. اما بهترین فصل برای پیاده روی و کوه پیمانی فصل بهار یعنی ماه‌های آوریل و مه مناسب‌تر هستند. از آنجایی که تابستان‌های جزیره میکونوس زیاد گرم نمی‌شود می‌توان برای بازدید از موزه‌های این جزیره مثل موزه دریای اژه و دیگر امکان دیدنی این فصل را انتخاب کرد.

تردد در جزیره میکونوس

یونان دارای جزایر متعددی است و برای گشت و گذار در این جزایر از کشتی مسافربری استفاده می‌شود؛ برای رفتن به هر یک از جزایر باید هزینه متفاوتی پرداخت شود. روش دیگر برای رفتن به میکونوس و بازدید از موزه‌ها مثل موزه دریای اژه، کرایه اسکوتر یا موتور چهار چرخ (ATV) است. هزینه این وسایل مناسب بوده و با سرعت دلخواه حرکت می‌کنند. همچنین در نقاط مختلف یونان به خصوص در جزایر آن استفاده از خودروهای عبوری که رایگان مسافران را به مقصد می‌رسانند بسیار رایج است.

خطوط هوایی به میکونوس

برای رفتن به میکونوس از مسیر تهران به این جزیره در حال حاضر هواپیمایی ایرفلوت، هواپیمایی قطر ایرویز، هواپیمایی ایژین و هواپیمایی المپیک فعالیت می‌کنند. بلیط‌های این خطوط هوایی از شرکت‌های هواپیمایی مختلفی قابل خریداری است.

خطوط هوایی به میکونوس | یوروپ تورز

سوالات متداول موزه دریای اژه میکونوس

ساعت کاری موزه دریای اژه میکونوس چگونه است؟

ساعت کاری موزه دریای اژه میکونوس بین ساعت 10:30 تا 13 – 18:30 تا 21 می‌باشد. برای تماس با این موزه می‌توانید با شماره تلفن 30 2289 022700 ارتباط بگیرید.

بهترین زمان برای بازدید از موزه دریای اژه چه زمانی است؟

فصل تابستان یعنی زمانی بین ماه ژوئن و اواسط سپتامبر بهترین فصل برای سفر به جزیره میکونوس می‌باشد. البته شب‌های جزیره میکونوس سرد بوده و باید حتما لباس گرم همراه داشته باشید.

آدرس موزه دریای اژه میکونوس کجاست؟

از لحاظ موقعیت جغرافیایی موزه دریای اژه در نزدیکی موزه فولکلور میکونوس و در مرکز چورا قرار دارد و آدرس این موزه در یونان Enoplon Dinameon 10، Mikonos واقع است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!