با متئورا در یونان بیشتر آشنا شویم

با متئورا در یونان بیشتر آشنا شویم

متئورا، در مرکز یونان و در منطقه تسالی واقع شده است. این منطقه به‌ خاطر مجموعه صومعه ‌هایش که بر روی صخره‌‌های مرتفع ساخته شده ‌اند و قدمت آن‌ها به قرن …

راهنمای متئورا

متئورا در یونان مقصدی بی‌نظیر است که به دلیل زیبایی طبیعی الهام ‌بخش، صومعه‌‌های باستانی و صخره‌‌های منحصر به ‌فرد شناخته می‌شود. بازدید از این منطقه آرام و بکر، برای کسانی که قصد سفر به یونان را دارند، ضروری است.

با متئورا در یونان بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

معرفی متئورا

Meteora در مرکز یونان و در منطقه تسالی واقع شده است. این منطقه به‌ خاطر مجموعه صومعه ‌هایش که بر روی صخره‌‌های مرتفع ساخته شده ‌اند و قدمت آن‌ها به قرن چهاردهم باز می‌‌گردد، شهرت دارد. شش صومعه فعال و یک صومعه متروکه وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند در آنها کاوش کنند. صومعه‌ها بر فراز صخره‌های سر به فلک کشیده‌ای ساخته شده‌اند که تقریبا 1200 فوت بالاتر از کف دره قرار دارند و مناظر خیره کننده‌ای از ر اطراف را ارائه می‌دهند. سنگ‌های متئورا از ماسه سنگ و کنگلومرا تشکیل شده‌اند و اعتقاد بر این است که بیش از 60 میلیون سال قدمت دارند.

تاریخچه متئورا در یونان

تاریخچه متئورا (Meteora) از قرن یازدهم شروع می‌شود، زمانی که افراد شروع به سکونت در غارهای این منطقه کردند. بعدها، در طول قرن چهاردهم، صومعه‌‌ها برای ایجاد انزوا و آرامش برای راهبانی که به دنبال مکانی معنوی‌‌تر بودند، ساخته شدند. دسترسی به صومعه ‌ها به ویژه در زمان ‌های گذشته فقط با طناب، نردبان چوبی و سبد امکان‌پذیر بود. راهبه‌ها فقط از طریق نردبان طنابی که از صخره‌ها آویزان شده بود، دیگر راهبان را ملاقات می‌کردند.

صومعه‌‌ها نمونه ‌ای باورنکردنی از دستاوردهای معماری در زمانی هستند که ابزارها و تکنیک ‌های مهندسی در سطوح ابتدایی بودند. آنها قرن‌ها از جنگ‌ها، تهاجمات و بلایای طبیعی جان سالم به در برده‌اند. امروزه، شش صومعه دیدنی باقی مانده با معماری نفس گیر، نقاشی‌های دیواری، دست نوشته‌ها و مجموعه‌های چشمگیر آثار معمولی و مذهبی به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

تاریخچه متئورا در یونان | یوروپ تورز

بررسی معماری صومعه‌ های این منطقه

معماری صومعه‌های متئورا دیدنی است. ساختمان‌‌ها با سنگ، آجر و چوب ساخته شده ‌اند و تزئینات نقاشی ‌های دیواری کلیسا به سبک بیزانسی بسیار باشکوه است. علاوه بر این، کتابخانه‌‌های یافت شده در صومعه‌‌ها حاوی هزاران نسخه خطی کمیاب هستند که قدمت برخی از آنها به قرن چهاردهم باز می‌‌گردد. بسیاری از نقاشی ‌های دیواری در صومعه‌‌ها در دوران بیزانس خلق شده ‌اند و از بهترین نمونه ‌های هنر مذهبی در جهان محسوب می‌ شوند.

چگونه به متئورا برویم؟

بازدیدکنندگان متئورا می‌توانند پیاده روی کنند یا به بالای صخره‌ها بروند، جایی که صومعه‌ها در آن قرار دارند. جاده پرپیچ و خم منتهی به کوه‌ها یکی از دیدنی‌ترین مسیرهای در یونان است که مناظر خیره کننده‌ای در طول سفر را ارائه می‌دهد. مناظر از بالا به خصوص خیره‌کننده است، چشم اندازی وسیع از دره و کوه‌های اطراف را ارائه می‌دهد.

برای کسانی که عاشق پیاده روی و فعالیت‌ در فضای باز هستند، Meteora گزینه‌های بی‌شماری برای هر دو دارد. این منطقه ده‌‌ها مسیر پیاده ‌روی را در خود جای داده است که از آسان تا بسیار چالش برانگیز متغیر هستند. یکی از محبوب‌ترین مسیرهای پیاده روی مسیر مقدس است که هر شش صومعه را به هم متصل می‌کند. تکمیل این مسیر تقریبا هفت ساعت طول می‌کشد و مناظر خیره کننده‌ای از دره اطراف را در سراسر آن ارائه می‌دهد.

علاوه بر کاوش در صومعه‌‌ها و زیبایی ‌های طبیعی منطقه، بازدیدکنندگان متئورا می‌‌توانند شهرهای مجاور را نیز که هر کدام دارای پیشنهادات فرهنگی منحصر به ‌فرد خود هستند، کشف کنند. کالامباکا بزرگترین شهر این منطقه است و در پای صخره‌های متئورا قرار دارد. این شهر دارای یک بازار شلوغ، کلیساهای بیزانسی خیره‌کننده و چندین موزه جذاب است.

چگونه به متئورا برویم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

به طور کلی، متئورا یک مقصد منحصر به فرد و جذاب در یونان است که به بازدیدکنندگان نگاهی اجمالی به تاریخ چند صد ساله، زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده و معماری باشکوه ارائه می‌دهد. صومعه‌هایی که از صخره‌های سخت برمی خیزند، گواهی بر استقامت دستاوردهای بشر در طول زمان هستند. چه عاشق تاریخ باشید، چه عاشق طبیعت، یا فقط کسی که به دنبال یک تجربه تعطیلات منحصر به فرد است، Meteora مقصدی است که باید از آن بازدید کنید.


سوالات متداول متئورا در یونان

متئورا با چه ویژگی هایی شناخته میشود؟

متئورا در یونان مقصدی بی‌نظیر است که به دلیل زیبایی طبیعی الهام ‌بخش، صومعه‌‌های باستانی و صخره‌‌های منحصر به ‌فرد شناخته می‌شود.

یکی از محبوب ترین مسیر های پیاده روی در متئورا کجاست؟

یکی از محبوب‌ترین مسیرهای پیاده روی مسیر مقدس است که هر شش صومعه را به هم متصل می‌کند. تکمیل این مسیر تقریبا هفت ساعت طول می‌کشد و مناظر خیره کننده‌ای از دره اطراف را در سراسر آن ارائه می‌دهد.

علت شهرت متئورا چیست؟

Meteora در مرکز یونان و در منطقه تسالی واقع شده است. این منطقه به‌ خاطر مجموعه صومعه ‌هایش که بر روی صخره‌‌های مرتفع ساخته شده ‌اند و قدمت آن‌ها به قرن چهاردهم باز می‌‌گردد، شهرت دارد.

در متئورا چند صومعه وجود دارد؟

شش صومعه فعال و یک صومعه متروکه وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند در آنها کاوش کنند.

بیشتر نقاشی های موجود در صومعه ها مربوط به چه دورانی است؟

بسیاری از نقاشی ‌های دیواری در صومعه‌‌ها در دوران بیزانس خلق شده ‌اند و از بهترین نمونه ‌های هنر مذهبی در جهان محسوب می‌ شوند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!