ویزای اسلواکی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای اسلواکی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

از مهمترین انواع ویزای اسلواکی می توان به ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی و غیره اشاره کرد که هر متقاضی با توجه به هدف سفر خود به دنبال اخذ …

اسلواکی یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی می‌باشد، که امروزه بسیاری از افراد کشورهای مختلف به دنبال اخذ و دریافت ویزای اسلواکی هستند، تا از این طریق به کشور مذکور سفر کرده و از زیبایی‌های آن بازدید داشته باشند.

از مهمترین انواع ویزای اسلواکی می‌توان به ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی و غیره اشاره کرد که هر متقاضی با توجه به هدف سفر خود به دنبال اخذ یکی از بهترین و مناسب‌ترین انواع ویزای این کشور می‌باشند.

بهترین زمان برای صدور و دریافت ویزای مورد نظرتان نیز چند ماه قبل از پروازتان می‌باشد چرا که مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزای این کشور طولانی است.

ویزای اسلواکی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط - اسلواکی

آشنایی با ویزای اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از زیباترین کشورها در اروپای مرکزی می‌باشد که امروزه بسیاری از گردشگران و توریست‌ها بازدید از این کشور تازه استقلال یافته را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند تا از این طریق با زیبایی‌های جدیدی نیز آشنا شوند و برای این منظور نیز به دنبال تهیه و دریافت ویزای اسلواکی هستند.
ویزای اسلواکی برای تمام مهاجران و مسافرانی که قصد اقامت چند روزه تا چند ساله را در این کشور دارند، ضروری می‌باشد. اگر شما نیز قصد بازدید و اقامت در این کشور را دارید، بایستی از چند وقت قبل با پیمودن مراحل مختلف اقدام به اخذ و دریافت ویزای مورد نظر اسلواکی داشته باشید.

امروزه کنسولگری‌های کشور اسلواکی نیز سعی بر آن دارد تا بهترین و راحت‌ترین خدمات را برای مسافران و گردشگران خود ارائه دهد و برای همین منظور نیز سخت گیری‌های بسیاری از کنسولگری‌های دیگر کشورهای اروپایی را نداشته و این امر سبب شده است تا متقاضیان به راحتی بتوانند ویزای اسلواکی مورد نظر خود را تهیه و در دست داشته باشند.
برای آشکار شدن صحت این موضوع نیز می‌توانید به کنسولگری اسلواکی در تهران مراجعه کرده و از نزدیک شاهد رفتار دوستانه ماموران و کارگزاران این کنسولگری باشید.

انواع ویزای اسلواکی

کشور اسلواکی از دیگر کشورهایی می‌باشد که برای سفر به آن بایستی ویزای لازم را دریافت و اخذ کرد که بتوان به راحتی سفر خود را شکل داد.
کشور اسلواکی نیز با واقع شدن در منطقه شینگن، تمام مسافران خود را مجبور کرده است تا برای ورود به این کشور، اقدام به اخذ و دریافت ویزای اسلواکی داشته باشند. ویزای سندی است که اجازه ورود یک مسافر را به یک کشوری می‌دهد که بدون دریافت ویزا نیز نمی‌توان اجازه ورود را داشته باشید.
لازم به ذکر است که ویزای این کشور دارای انواع بسیار متنوعی می‌باشد که از مهمترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای توریستی اسلواکی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی
 • ویزای سرمایه گذاری اسلواکی
 • ویزای دیدار و خویشاوندی اسلواکی
 • ویزای اشتغال اسلواکی

هر مسافری می‌تواند با توجه به هدف خود از سفرش به این کشور، یکی از ویزاهای مذکور در فوق را انتخاب کرده و درخواست صدور آن را داشته باشید تا از این طریق بتوانید به راحتی اقدامات سفر خود را فراهم نمایید.
در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد هر یک از انواع ویزای اسلواکی توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ویزای اسلواکی از نوع گردشگری

یکی از پرطرفدارین و پرتقاضاترین ویزاهای کشور اسلواکی، ویزای گردشگری این کشور می‌باشد که تمام گردشگران و توریست‌ها بایستی قبل از سفر خود اقدام به دریافت و اخذ این ویزا داشته باشند تا بتوانند حداکثر به مدت 90 روز از این کشور و جاذبه‌های گردشگری آن بازدید کنند.
اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک از این کشور بازدید کنید می‌توانید به راحتی اقدام به اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود داشته تا از این طریق بدون بروز مشکلی از سوی ماموران فرودگاهی این کشور، به هتل خود مراجعه کرده و اقامت لازم را در این کشور داشته باشید.

ویزای اسلواکی از نوع تحصیلی

کشور اسلواکی با داشتن بهترین و معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌های خود توانسته است توجه بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان را به سوی خود از کشورهای مختلف جذب کند. برای این منظور نیز می‌توانید ویزای تحصیلی اسلواکی را قبل از مهاجرت تحصیلی خود دریافت کرده و از این طریق به موقع به این کشور سفر کرده و در کلاس‌های خود شرکت داشته باشید.

امروزه اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی بسیار بیشتر شده است به طوری که شما می‌توانید دانشجویان ایرانی زیادی را مشاهده کنید که به دنبال اخذ و دریافت ویزای تحصیلی این کشور هستند تا بتوانند بهترین مهاجرت تحصیلی را به سوی این کشور داشته باشند.

ویزای اسلواکی از نوع سرمایه گذاری

اقتصاد و بسترهای سرمایه گذاری در این کشور به قدری مساعد و مناسب می‌باشد که امروزه بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال راهی برای مهاجرت سرمایه گذاری در این کشور هستند. پایین بودن نرخ تورم و بیکاری نیز در اسلواکی توانسته سرمایه گذاران را ترغیب کرده و آنها را وادار به مهاجرت نماید.

اگر شما نیز قصد سرمایه گذاری در این کشور را داری می‌توانید با اخذ و دریافت ویزای سرمایه گذاری اسلواکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفرتان را به این کشور شکل داده و در زمان بسیار کمی به پیشرفت و سود مورد نظرتان دست پیدا کنید. ویزای سرمایه گذاری این کشور از پرطرفدارترین انواع ویزاهای اسلواکی به شمار می‌آید.

ویزای اسلواکی از نوع دیدار و خویشاوندی

از دیگر انواع ویزای اسلواکی یا همان روادید اسلواکی می‌توان به ویزای دیدار و خویشاوندی اشاره کرد که بی‌شک این نوع از ویزای کشور اسلواکی در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است چرا که افرادی که توانسته‌اند اقامت این کشور را دریافت کنند، دعوتنامه‌های متفاوتی را برای دوستان و نزدیکان خود ارسال می‌کنند تا از این طریق آنها را به مدت مشخص شده، به نزد خود دعوت کنند.

افرادی که قصد بازدید از دوستان و نزدیکان خود را دارند می‌توانند به راحتی با اخذ ویزای دیدار و خویشاوندی اسلواکی، اقدام به سفر خود داشته باشند.

بهترین زمان صدور ویزای اسلواکی

یکی از مهمترین آیتم‌هایی که بایستی تمام متقاضیان به آن توجه لازم را داشته باشند، بهترین و مناسب‌ترین زمان برای صدور ویزای کشور اسلواکی خواهد بود که برخی از متقاضیان و مسافران به این امر توجه لازم را ندارند و همین امر نیز سبب شده است تا نتوانند در زمان مورد نظر خود به سفر بپردازند و از پرواز خود جای بمانند.

با توجه به طولانی بودن فرایند صدور ویزای شینگن کشور اسلواکی، مسافران مجبور هستند تا از چند ماه قبل از زمان پرواز خود، اقدام به اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشند که بی‌شک در این حالت متقاضیان هیچ گونه نگرانی را در خصوص صدور ویزای مورد نظر نخواهند داشت. شما نیز می‌توانید به راحتی از چند ماه قبل، درخواست خود را مبنی بر اعلام صدور ویزای مورد نیاز خود داشته باشید.

مراحل صدور ویزای اسلواکی

اخذ و دریافت ویزای اسلواکی نیز مانند دیگر ویزاهای اروپایی نیازمند طی کردن یک سری از مراحل و گام‌ها می‌باشد که هر متقاضی بایستی این مراحل را با نهایت دقت طی کنند تا از این طریق بتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را دریافت نمایند.

از مهمترین و اصلی‌ترین مراحل صدور ویزای کشور اسلواکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تصمیم بر اخذ یکی از ویزاهای این کشور
 • تهیه کردن مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کشور اسلواکی
 • اخذ وقت سفارت کشور اسلواکی
 • ارائه مدارک به ماموران این کنسولگری
 • دریافت پاسخ از سوی ماموران به شکل ایمیل
 • شرکت در روز مصاحبه

ویزای اسلواکی و وقت سفارت

یکی از ضروری‌ترین مراحل اخذ ویزای اسلواکی بی‌شک وقت سفارت این کشور می‌باشد که برای این منظور می‌توان به دو طریق اقدام لازم را انجام داد که عبارتند از:

 • اخذ وقت سفارت کشور اسلواکی به شکل آنلاین: روش آنلاین آسان‌ترین و راحت‌ترین راه برای اخذ وقت سفارت این کشور می‌باشد که بسیاری از متقاضیانی که در شهرستان‌ها زندگی می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به وب سایت اینترنتی خدمات ویزا، حساب کاربری را برای خود ایجاد کرده و درخواست لازم را از طریق این وب سایت اعلام کنند.
 • اخذ وقت سفارت کشور اسلواکی به شکل حضوری: در این مرحله، متقاضیان بایستی به سفارت خانه این کشور مراجعه داشته و اقدامات لازم را برای دریافت وقت سفارت داشته باشند. این مرحله بیشتر برای افرادی مفید خواهد بود که در شهر تهران ساکن هستند و می‌توانند به راحتی به سفارتخانه دسترسی داشته باشند.
ویزای اسلواکی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط - اسلواکی

مدت زمان لازم برای پاسخگویی به ویزای اسلواکی

از دیگر مهمترین و اصلی‌ترین موضوعاتی که در مورد اخذ ویزای اسلواکی وجود دارد مربوط به مدت زمان لازم برای پاسخگویی به وقت سفارت می‌باشد که در این خصوص می‌توان گفت، مدت زمان پاسخگویی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که از مهمترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمان و فصل ارائه درخواست صدور ویزا
 • نوع ویزای مورد نظر

میانگین مدت زمان لازم برای صدور ویزای مورد نظر متقاضیان حدود 1 الی 3 ماه می‌باشد به طوری که متقاضیان بایستی فاصله زمانی را در نظر داشته باشند تا بتوانند در بهترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت مورد نظر نمایند. برای دریافت راهنمایی‌های و مشاوره‌های لازم نیز در این خصوص می‌توانید با همکاران ما در وبسایت یوروپ تورز نیز در تماس بوده و اطلاعات لازم را در این خصوص به دست بیاورید.

همچنین احتمال ریجکت شدن درخواست خود را نیز در نظر بگیرید تا زمانی را برای حل و فصل کردن مشکل به وجود آمده داشته باشید.

دعوت به مصاحبه برای صدور ویزای کشور اسلواکی

یکی از مهمترین و ضروری‌ترین مراحل صدور ویزای اسلواکی، روز مصاحبه می‌باشد به طوری که افراد بعد از دریافت پاسخ مناسب از سوی کنسولگری کشور اسلواکی، خود را آماده مصاحبه می‌کنند تا بتوانند توجه و نظر مامور دعوت‌کننده را به سوی خود جلب کرده و از این طریق ویزای مورد نظر را دریافت کنند.

لازم است که در روز مصاحبه به یک سری از نکات توجه ویژه را داشته باشید که از مهمترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما در این روز لباس شیک و رسمی به تن داشته باشید تا در وهله ی‌اول توجه مامور مصاحبه‌کننده را به سوی خود جلب کنید.
 • به تمام سوالات ارائه شده از سوی مامور پاسخ‌های مناسبی را ارائه دهید.
 • توجه داشته باشید که با پاسخ‌های خود، مامور مصاحبه‌کننده را برای هدف سفر خود متقاعد کنید تا صدور ویزای شما به آسانی صورت گیرد.

مدارک ویزای اسلواکی

برای صدور هر کدام از انواع ویزای اسلواکی بایستی یک سری مدارک را تهیه و آماده کنید که بی‌شک این مدارک برای هر یک از این ویزاها متفاوت خواهد بود که شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت اینترنتی کنسولگری این کشور، به راحتی در مورد جزئیات این مدارک اطلاعاتی را به دست بیاورید. در این بخش سعی بر آن داریم تا در مورد مدارک عمومی مورد نیاز برای صدور ویزای اسلواکی توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

از مهمترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی به همراه ترجمه آنها
 • اصل پاسپورت
 • بیمه پزشکی
 • گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء سابقه
 • ارائه صورت حساب بانکی
 • ارائه گواهی اشتغال
 • دعوتنامه
 • رسید هزینه‌های پرداختی مربوط به صدور ویزای اسلواکی
 • فرم اپلیکیشن
 • مدرک زبان با نمره قابل قبول
 • رسید هتل رزرو شده
 • بلیط پرواز

دانشجویان بایستی زیر نمرات و رزومه تحصیلی خود را نیز در کنار مدارک فوق ارائه دهند تا مورد بررسی‌های لازم واقع شود.

اهمیت دعوتنامه برای صدور سریع ویزای اسلواکی

اهمیت دعوتنامه در صدور ویزای اسلواکی به قدری بیشتر می‌باشد که امروزه بسیاری از افراد به دنبال اخذ دعوتنامه از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی مقیم اسلواکی هستند تا از این طریق بتوانند روند اخذ و صدور ویزای اسلواکی را تسریع ببخشند.

دعوتنامه بیشتر برای افرادی که به دنبال تحصیل، دیدار خویشاوند و اشتغال در این کشور هستند صادر می‌شود و بایستی در آن قید شود که تمام هزینه‌های مربوط به رفت و آمد و اقامت متقاضی به عهده چه سازمان یا فردی می‌باشد. به همین جهت ماموران بررسی اسناد و مدارک کنسولگری نیز توجه بیشتری را به این سند از خود نشان می‌دهند.

البته اشاره به این نکته ضروری است که وجود دعوتنامه به معنای صدور حتمی ویزای اسلواکی مورد نظر شما نیست بلکه ممکن است با داشتن دعوتنامه نیز با مشکل ریجکت درخواست خود مواجه شوید. با این حال اهمیت دعوتنامه برای صدور سریع ویزای اسلواکی غیر قابل انکار می‌باشد و شما اگر بتوانید این سند را نیز به کنسولگری ارائه دهید بی‌شک امیدواری بیشتری را برای دریافت ویزای مورد نظر خود خواهید داشت.

ویزای اسلواکی و فرم اپلیکیشن

فرم اپلیکیشن یکی از مهمترین و ضروری‌ترین اسنادی می‌باشد که بایستی مورد توجه واقع شده و با نهایت دقت پر شود. لازم به ذکر است که این فرم از چند صفحه با سوالات متعدد می‌باشد که متقاضیان بایستی با صداقت کامل این فرم را پر کنند تا از این طریق درخواست کتبی خود را به کنسولگری اعلام کرده و ماموران بتوانند بررسی‌های لازم را بر روی این فرم داشته باشند. از مهمترین نکاتی که بایستی در پر کردن این فرم به آن توجه داشته باشید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم بدون هیچ گونه قلم خوردگی باشد.
 • اطلاعات وارد شده در این فرم با اطلاعات موجود در اسناد و مدارک یکی باشد.
 • با خط خوانا و صریح فرم مذکور را پر نمایید.

لازم به ذکر خواهد بود که برای دریافت فرم مذکور می‌توانید از وب سایت اینترنتی سفارتخانه اسلواکی اقدام کنید یا اینکه با مراجعه حضوری به این سفارت خانه، از ماموران حاضر در این سازمان، فرم اپلیکیشن را دریافت و در دست داشته باشید. هر فرد متقاضی ویزای اسلواکی بایستی یک عدد از این فرم را پر کند تا به درخواست او ترتیب اثر داده شود.

هزینه ویزای اسلواکی

یکی از مهمترین و اساسی‌ترین موضوعاتی که در خصوص صدور ویزای اسلواکی وجود دارد، هزینه‌های مربوط به صدور آن می‌باشد به طوری که بسیاری از افراد بدون آگاهی از این امر، با مشکل مالی روبرو می‌شوند که برای به دست آوردن اطلاعات کافی در خصوص هزینه‌های صدور ویزای اسلواکی می‌توانید با همکاران حاضر در سفارت خانه در تماس بوده و اطلاعات لازم را جویا شوید.

هزینه‌های صدور ویزای اسلواکی برای افراد در سنین مختلف متفاوت است به طوری که برای بزرگسالان یک مبلغی بایستی پرداخت شود و برای کودکان نیز مبلغ دیگری در نظر گرفته شده است که تمام این هزینه‌ها بایستی به شکل یورو پرداخت شده و رسید آن نیز به همراه سایر مدارک تحویل ماموران کنسولگری داده شود. لازم به ذکر است که در صورت ریجکت درخواست صدور ویزای مورد نظرتان، هیچ مبلغی را عودت نخواهند داد و تمام این هزینه‌های پرداخت شده صرف بررسی مدارک و اسناد از سوی ماموران خواهد شد.

ویزای اسلواکی و سفارت خانه

متقاضیان اخذ و دریافت ویزای اسلواکی بسیار خوش شانس هستند که می‌توانند برای دریافت ویزای مورد نظر خود به راحتی به تهران مراجعه کرده و به سفارتخانه مقرر یافته این کشور مراجعه کنند.

این موضوع می‌تواند توجه و رضایت بسیاری از مسافران را جذب کند چرا که متقاضیان مجبور نیستند برای ارائه درخواست خود به کشورهای همسایه مراجعه کرده و هزینه‌های گزافی را پرداخت کنند. متقاضیان می‌توانند با در دست داشتن آدرس سفارت خانه کشور اسلواکی به راحتی خود را به این سفارت خانه برسانند.

آدرس سفارت خانه مذکور را می‌توانید به شکل زیر در دست داشته باشید:

لازم به ذکر خواهد بود شما می‌توانید برای اخذ راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم نیز با کارکنان این سفارت خانه در تماس بوده و پاسخ مناسبی را برای سوالات خود جویا باشید.

بایدها و نبایدها برای اخذ ویزای اسلواکی

در صدور و اخذ ویزای اسلواکی می‌توانید با در نظر گرفتن یک سری از مهمترین نکات، بدون بروز مشکلی اقدام به دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشید. برای آگاهی از این بایدها و نباید‌ها می‌توانید با همکاران ما در وبسایت یوروپ تورز در تماس بوده و اطلاعات لازم را در این خصوص به دست بیاورید.

از مهمترین بایدها و نبایدها برای اخذ ویزای اسلواکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما با توجه به هدف خود از سفرتان اقدام به اخذ و دریافت ویزای مرتبط داشته باشید.
 • بدون در دست داشتن ویزای این کشور، به هیچ وجه اقدام به سفر نداشته باشید چرا که در این صورت با مشکلات و اتفاقات ناگواری مواجه خواهید شد.
 • قبل از سفرتان می‌توانید در مورد مردم این کشور اطلاعاتی را به دست آورده و به راحتی با یک فرهنگ جدید آشنا شوید.
 • در زمان اقامت خود در این کشور همیشه و در همه حال پاسپورت و ویزای خود را به همراه داشته باشید.
 • با توجه به مدت زمان پاسخگویی به وقت سفارت کشور اسلواکی که معمولا طولانی می‌باشد، توصیه می‌شود که از چند ماه قبل از سفرتان اقدام به اعلام درخواست خود داشته باشید.
ویزای اسلواکی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط - اسلواکی

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای اسلواکی

هنگام درخواست ویزا اسلواکی فرد متقاضی باید گردش و تمکن بانکی ویزای اسلواکی را به طور کامل اثبات کند. در واقع اخذ ویزا تنها در یک صورت انجام می‌شود و آن هم اثبات تمکن مالی است. به طور کلی تمکن مالی به معنای اثبات توان مالی متقاضی به منظور پرداخت تمامی هزینه‌های مربوط به اقامت در طول دوره اعتبار ویزا بوده، و بر طبق آن متقاضی مدعی است که قدرت پرداخت تمامی هزینه‌های مربوط به دوره اقامتی خود در کشور اسلواکی را دارد.

گردش و تمکن بانکی ویزای اسلواکی از جمله مدارک تکمیلی و بسیار مهم برای اخذ ویزای کشور اسلواکی بوده و به چهار صورت زیر قابل اثبات است.

 • ارائه فیش حقوقی سه ماهه اخیر و همچنین اثبات اشتغال به کار
 • ارائه دعوتنامه خصوصی
 • ارائه صورت حساب‌های بانکی سه ماه اخیر
 • ارائه دعوت نامه رسمی

البته لازم به ذکر است این موارد از نظر افسر سفارت حتما تمکن مالی شما را اثبات نمی‌کند، اما ارائه آن‌ها یکی از بهترین روش‌ها برای اثبات تمکن مالی به منظور دریافت ویزای کشور اسلواکی است. معمولا این روش‌ها متداول‌ترین روش‌های اثبات تمکن مالی برای مهاجرت به کشورهای مختلف بوده و افراد زیادی هم از طریق همین روش‌ها موفق به اثبات تمکن مالی برای مهاجرت گشته‌اند.

سوالات متداول ویزای اسلواکی

انواع ویزای اسلواکی جه نوع ویزاهایی هستند؟

ویزای توریستی اسلواکی
ویزای تحصیلی اسلواکی
ویزای سرمایه گذاری اسلواکی
ویزای دیدار و خویشاوندی اسلواکی
ویزای اشتغال اسلواکی

مراحل صدور ویزای اسلواکی چه مراحلی هستند؟

تصمیم بر اخذ یکی از ویزاهای این کشور
تهیه کردن مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کشور اسلواکی
اخذ وقت سفارت کشور اسلواکی
ارائه مدارک به ماموران این کنسولگری
دریافت پاسخ از سوی ماموران به شکل ایمیل
شرکت در روز مصاحبه

صدور ویزای اسلواکی چقدر زمان میبرد؟

میانگین مدت زمان لازم برای صدور ویزای مورد نظر متقاضیان حدود 1 الی 3 ماه می باشد به طوری که متقاضیان بایستی فاصله زمانی را در نظر داشته باشند تا بتوانند در بهترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت مورد نظر نمایند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!