--- 021-87700067

ویزای اروپا

ویزای اروپا

آیا می دانید ویزای اروپا دیگر سخت و گران نمی باشد؟ اگر پول خود را پس انداز نموده اید و سالیان طولانی برنامه گذاشته اید که دیدنی های اروپا را تجربه نمایید در ابتدا می بایست ویزای اروپا داشته باشید. شاید در نگاه اول گرفتن ویزا بسیار دشوار باشد اما اگر روال درستش را بدانیم هرگز سخت نخواهد بود.

ویزای اروپا چیست؟

ویزای اروپا نام دیگری نیز دارد و به ویزای شینگتن مشهور است. این اسم تاریخچه جالبی دارد. سی سال گذشته چندین کشور اروپایی در طی یک برنامه به نتیجه ای می رسند که بسیاری از اتباع اروپایی برای ورود به این کشور نیاز به ویزای اروپا نداشته باشند به این قرار داد شینگتن گفته می شود. به طور کلی ۴ نوع ویزای اروپا صادر می شود که با حروف الفبا مشخص خواهد شد.

ویزای A که با عنوان ویزای ترانزیت نیز مشهور است برای افرادی است که قصد خروج از فرودگاه را ندارند و در واقع فقط می توانند در فرودگاه این کشور ویزای خود را تعویض نمایند و سپس از این حوزه خارج شوند. ویزای دوم که با عنوان ویزای B و یا ویزای عبور مشهور است مسافر اجازه خروج از فرودگاه را دارد و می تواند به صورت های مختلف از جمله زمینی به کشوری دیگر سفر نماید.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

ویزای توریستی اروپا

ویزای توریستی که با حرف C مشخص می شود مخصوص ایرانیان است و البته ویزای D نیز وجود دارد که برای تاجران و بازرگانان مناسب بوده و به ویزای بلند مدت مشهور است. تاجران می توانند با استفاده از این ویزا چندین بار در سال به اروپا سفر نمایند.

شایان ذکر است که شما برای تحصیل در اروپا، کار کردن و یا ازدواج نمی توانید از ویزای توریستی استفاده نمایید! ویزای اروپا توریستی بر اساس نوع سفر شما مشخص می شود به عنوان مثال شما می توانید یک ویزای ۳ ماهه بگیرید و یا این را به یک هفته کاهش دهید و یا به ۶ ماه افزایش و این موضوع با توجه به برنامه سفر فرد تعیین می شود.

اگر از ویزای توریستی استفاده می نمایید نمی توانید بیش از ۹۰ روز مداوم در این منطقه اقامت داشته باشید. البته این موضوع در خصوص شهروندان اتحادیه اروپایی صدق نمی کند. تا به اینجای کار متوجه شدیم که در استفاده از ویزای اروپا از نوع شینگتن می بایست به سراغ ویزای توریستی برویم. در خصوص ویزا گرفتن همیشه سوالی در ذهن ایجاد می شود که آیا خودمان اقدام به طی نمودن روال ویزا نماییم و یا به سراغ کارگزاران ویزا برویم تا این کار را برایمان انجام دهند؟ این موضوع اهمیت ویژه ای دارد.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

مطمئن ترین روش اخذ ویزای اروپا

شاید به جرات بتوان گفت که کم هزینه ترین راه اخذ ویزای اروپا اقدام خود فرد است! اما این موضوع آنقدر ها هم ساده نیست. اگر فرد با سوادی هستید و البته هوش و سواد و حوصله مکاتبه و یا ترجمه دارید می توانید خودتان اقدام نماید. آژانس های مسافرتی با توجه به تکرار روش های اخذ ویزای اروپا بسیار سریع تر این روال را دنبال می نمایند و البته شما نیز می توانید با آزمون و خطا وارد میدان شوید. در این خصوص نظریه ها متفاوت است. به عنوان مثال عده ای می گویند که برای تعیین وقت فوری هزینه های بسیاری در بین سفارت رد و بدل می شود و به این صورت دیگر نمی توان ارزان سفر نمود و یا اقدام برای ویزای اروپا توسط خود افراد وجود ندارد. این موضوعات کلی نمی باشد و در واقع کسانی هستند که خود توانستند با کمی صبر و حوصله ویزای اروپا را اخذ نمایند.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

زمان مناسب اقدام به اخذ ویزای اروپا

به طور کلی بهترین زمان برای تعیین وقت دو الی سه ماه قبل از سفر است. توجه نمایید که سفارت وقت فوری به شما نمی دهد و وقت های تعیین شده تنها به صورت معمولی می باشد. البته اگر دارای شرایط خاص پزشکی و یا اورژانسی باشید در این قانون تبصره هایی نیز وجود دارد. اگر قصد سفر به کشور خاصی از اروپا را دارید می بایست با توجه به قانون ویزای همان کشور اقدام به تعیین وقت نمایید. این روال اغلب به صورت حضوری، تلفنی و هم چنین اینترنتی می باشد. دو دلیل وجود دارد که باید تاکید بر اقدام زودتر برای دریافت ویزای اروپا را کمی جدی تر گرفت:

دقت نمایید با توجه به فصل و یا زمانی که برای سفر انتخاب می کنید تعداد متقاضی متغیر است. به عنوان مثال در فصل تابستان و گاه بهار میزان تقاضا ها به بیشترین حد خود می رسد، واضح است که قطعاً زمان دیدار شما بسیار دیرتر خواهد شد. بنابراین هرچه زودتر اقدام نمایید بهتر است.

موضوع بعدی در خصوص هزینه پرواز است، اگر قصد سفر ارزان قیمت به اروپا را دارید بهتر است کمی به فکر رزرو بلیط پرواز خود باشید بنابراین می بایست در ابتدا تکلیف ویزای اروپا شما مشخص شود، هرچه زمان شما بیشتر باشد شانس بیشتری برای رزرو بلیط های ارزان قیمت خواهید داشت.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

اقدام از کدام سفارت بهتر است؟

به طور کلی کشوری که قرار است بیشترین زمان را در آن اقامت نمایید می تواند گزینه مناسبی برای هدف سفارت شما باشد. البته اولین کشوری که قرار است به آن وارد شوید نیز می تواند در این بازه قرار بگیرد. از طرفی دیگر اگر آشنا و دوستی در کشوری دارید بهترین گزینه سفارت همان کشور است. شرایط اخذ ویزا در کشورهای مختلف اغلب یکسان است و می بایست روال یکسانی را طی نمایید.

این موضوع در خصوص مدارک مورد نیاز صدق می کند. اگر بخواهیم کمی دقیق تر شویم کشور هایی مانند هلند و فرانسه کمی راحتتر اقدام به اعطا ویزای اروپا می نمایند و این موضوع به دلیل توریستی بودن این کشورها است. اگر قصد سفر به مجارستان و یا چک را دارید کمی کارتان دشوار است و سختگیری این کشورها برای ایرانی ها زیاد است. در این راه شایعات فراوانی وجود دار که می بایست به انها ترتیب اثر داده نشود. قطعاً با رعایت شرایط و قانون اخذ ویزای اروپا می توانید به کشورهای مختلف رفته و از زیبایی های آن استفاده نمایید.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

ویزای اروپا از سفارت هلند

حال می خواهیم فرض را بر این بگذاریم که شما می خواهید به هلند سفر نمایید و نیاز به ویزای هلند دارید. برای ویزای شینگن اروپا می بایست در ابتدا یک ایمیل به سفرات هلند بزنید و تعیین وقت مصاحبه نمایید. در این ایمیل از اضافه گویی بپرهیزید. به عنوان مثال تاریخ سفر، هدف سفر به این معنی که می خواهید به دیدار دوستتان بروید و با به دنبال بیزینس هستید و … را مشخص نمایید. نام و نام خانوادگی و شماره پاسپورت کفایت می کند. در پاسخ به ایمیل شما، ایمیلی ارسال می شود و مدارک لازم به شما اطلاع داده خواهد شد. موضوع مهم در این خصوص الزامی بودن حضور شخص برای مصاحبه است. هرگونه تأخیر در این روال قطعاً مشکل ساز خواهد بود و شما فرصت خود را از دست داده اید.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

مدارک لازم برای ویزای اروپا

در روز مصاحبه می بایست مدارک زیر همراه شما باشد:

در ابتدا می بایست فرم درخواست ویزای اروپا را تکمیل نمایید. این فرم اغلب به صورت اینترنتی دریافت عرضه می شود. در این فرم قسمتی به عنوان یک بار ورود و یا چند بار ورود وجود دارد که به عنوان مالتی پل نیز شناخته می شود. اگر قصد ورود و خروج در مدت اقامت دارید می بایست چندبار ورود را انتخاب نمایید.

مورد بعدی شناسنامه ایرانی است که می بایست به همراه داشته باشید. شناسنامه می بایست ترجمه رسمی شده و از تمامی صفحات آن فتوکپی انجام شود.

پاسپورت از گزینه های بسیار مهم و دقیق در ویزای اروپا است. پاسپورت شما می بایست حداقل ۶ ماه پس از درخواست ویزای اروپا اعتبار داشته باشد. شما می بایست از صفحاتی که دارای مهر ویزا است کپی تهیه نمایید.

موضوع مهمی که گاه بسیار سؤال برانگیز است اصالت امضا می باشد. اگر کمی به پاسپورت خود دقیق شوید قسمتی وجود دارد با عنوان امضا دارنده گذرنامه، که امضای شما و البته با خودکار در آنجا درج شده است.

عکس رنگی از دسته گزینه های مشترک برای انواع ویزا می باشد. شما برای ویزای اروپا نیاز به ۳ قطعه عکس رنگی دارید و البته می بایست بر طبق اصول این عکس ها گرفته شود.

اسناد رسمی شغلی و هم چنین منابع مالی از دسته گزینه های بسیار نگران کننده برای ویزای اروپا بوده و عموماً این مرحله برای اشخاص کمی نگران کننده می باشد. توجه نمایید هیچ جای نگرانی وجود ندارد! کشور مقصد شما فقط می خواهد مطمئن شود که شما تنها یک مسافر ساده هستید و نه یک پناهنده! نگرانی در خصوص اینکه فرد پس از ورود به کشور مقصد دیگر به کشور خودش برنگردد امر بسیار طبیعی است بنابراین می بایست یک سری سخت گیری در این لاین وجود داشته باشد.

بهترین گزینه ارائه مدرک اشتغال در کشور خودتان است، با این مدرک شما ثابت نموده اید که شاغل هستید و می بایست هرچه سریعتر بازگردید. این مدرک می بایست ترجمه شود. اگر دانشجو هستید می توانید نامه اشتغال به تحصیل بگیرید و البته با ترجمه به زبان اصلی و با مهر و امضا آن را تحویل دهید. اگر دارای شغل آزاد هستید نیاز به پروانه کسب شما می باشد اگر برای خودتان کار می کنید می بایست در خصوص پروژه ای که برای بازگشت شما لحظه شماری می کند اقدام نمایید. افرادی که یک یکبار ویزای اروپا را گرفته اند در این قسمت کمی راحت تر هستند.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

چرا وضعیت مالی پر اهمیت است؟

شاید بارها از خود بپرسید چرا وضعیت مالی تا این حد برای سفارت ها مهم است؟

در این سفر شما نیاز به مدرکی دارید که نشان دهد از لحاظ اقتصادی مشکلی ندارید. در واقع کشور مقصد می بایست مطمئن شود که شما باری بر دوش دولتش نخواهید بود! در این لاین شما می بایست پرینت حساب بانکی و هم چنین گردش سه ماه آخر را با خود به همراه داشته باشید. اگر سند ملکی به نام خود دارید در روز مصاحبه کمک بزرگی به شما خواهد نمود.

آیا افرادی که از لحاظ مالی ضعیف هستند می بایست ویزای اروپا را کنار بگذارند؟ اینطور نیست! اگر شرایط مالی شما ضعیف است کافیست از فردی که برای شما دعوت نامه می فرستد بخواهید که در دعوت نامه خود قید کند که شما را ساپورت مالی خواهد نمود. البته این موضوع نیاز به اثبات دارد. فرد می بایست پرینت حسابش را ارسال نماید. گاه در ابن روال فرم جداگانه ای نیز دیده می شود.

گاه دیده می شود شما می خواهید سفر توریستی داشته باشید و دعوت نامه ای برای شما صادر نمی شود می بایست از طریق یکی از افراد خانواده تان اقدام نمایید و البته فرد می بایست از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد و قید نماید که شما را ساپورت خواهد نمود.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

بیمه نامه مسافرتی ویزای اروپا

بیمه نامه مسافرتی برای ارائه به سفارت می بایست قطعاً خریده شود و امکان رزرو برای آن وجود ندارد. البته این بیمه نامه به مدت یک سال اعتبار دارد. این بیمه نامه به صورت آنلاین نیز خریداری می شود. قیمت این بیمه نامه با توجه به مدت اقامت و هم چنین سن شما متفاوت است. اگر شما دعوت نامه ندارید و می خواهید توریستی سفر نمایید می بایست برگه رزرو هتل را نیز ارائه دهید. اگر می خواهید این روال برای شما آسان تر شود می بایست هتلی در کشور مقصد انتخاب نمایید که نیازی به کارت اعتباری ندارد و در واقع امکان پرداخت  نقدی را فراهم ساخته است.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

شرایط دعوت نامه برای ویزای اروپا

شما می توانید از فامیل و یا دوست خود بخواهید با مراجعه به دفاتر شهرداری در منطقه زندگی خود دعوت نامه ای اخذ نماید. دقت نمایید که روز ارائه مدارک می بایست اصل دعوت نامه را به همراه داشته باشید. موضوعی دیده می شود مبنی بر این که آیا فرد واقعاً فامیل شما می باشد و یا خیر و در واقع نیاز به مدرک برای اثبات آن وجود دارد. مدرک مورد نظر با توجه به شرایط فرد و البته کشور صادر کننده متفاوت است. توجه نمایید که مدارک مورد نیاز برای کشورهای مختلف گاه با تفاوتی عجیب نیز همراه است بنابراین می بایست در ابتدا به دقت شرایط و مدارک مورد نیاز به کشور مقصد را بخواهید به این ترتیب دیگر مشکلی نخواهید داشت.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

ویزای اروپا ارزان

اگر می خواهید ویزای اروپا برای شما گران نشود باید یک سری مسائل را به دقت بررسی نمایید و اطلاعات خود را به روز کنید، به عنوان مثال شما باید بدانید که پرداخت بر حسب یورو می باشد و پرداخت ریالی بی معنی است. ویزای شینگن گران نیست! کافیست کمی دقیق تر باشید و بدانید که کدام روش برای اخذ ویزای اروپا برای شما بهتر است. به طور کلی زمان مورد نیاز برای عرضه ویزای اروپا دو الی سه هفته می باشد این تاریخ در روز مصاحبه شما مشخص می شود.

پیامدهای عدم تمدید ویزای اروپا

توجه نمایید که پس از اتمام مدت ویزا می بایست کشور مربوطه را ترک نموده و یا نسبت به تمدید آن اقدام نمایید. در صورتی که تمدید به موقع صورت نپذیرد:

در آینده برای تقاضای مجدد ویزا دچار مشکل خواهید شد. در واقع شما یک مسافر بدقول تلقی خواهید شد و قطعاً شانس کمتری خواهید داشت.

اگر در سفر خود دچار حادثه ای شوید و ویزای شما بی اعتبار باشد نمی توانید از خدمات بیمه مسافرتی استفاده نمایید این موضوع در نهایت هزینه های بسیار زیادی در بر خواهد داشت.

اگر توسط پلیس مورد کنترل قرار بگیرید کارتان به بازداشت می رسد.

در صورتی که مورد کنترل قرار گرفتید می بایست هدف خود از مسافرت را گفته و البته مدرک مورد نظر را ارائه نمایید. آدرس محل اقامت خود را ارائه دهید. شما می بایست ثابت کنید که مشکل مالی ندارید.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

ویزای توریستی فرانسه

حال می خواهید ویزای اروپا را در چندین کشور مختلف بررسی نماییم. مدت اعتبار ویزای فرانسه ۳ ماه است و فرد می بایست قبل از تمام شدن ۹۰ روز خاک این کشور را ترک نماید. در نظر داشته باشید که اگر خانوادگی قصد سفر دارید می بایست به صورت جداگانه فرم مربوطه را پر نمایید. اعتبار گذرنامه شما می بایست ۲ ماه بیشتر از تاریخ اتمام اعتبار ویزایتان باشد.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا شما اجازه کار و یا تحصیل ندارید. اعتبار گذرنامه شما می بایست ۶ ماه پس از تاریخ اتمام روادید باشد. توجه نمایید که در این ویزا می بایست حتماً آخرین مدرک تحصیلی خود را ترجمه کنید. گاه دیده می شود که بررسی مدارک تا یک ماه زمان می برد. ویزای اروپا با توجه به فصل انتخاب شده توسط شما کمی زمانبر می باشد و البته این موضوع می بایست برای شما یک اخطار باشد که سریعتر اقدام نمایید.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

چطور ویزای اروپا سریعی داشته باشیم؟

اگر می خواهید روند ویزای شما به سرعت پیش برود می بایست از کارگزار در این خصوص بهرمند شوید. افرادی که در این لاین فعالیت دارند می توانند در کمترین زمان شما را به خواسته خود برسانند. قطعاً یک تیم قدرتمند بهتر می تواند در اخذ ویزای اروپا به شما کمک نماید تا خودتان. هزینه های در نظر گرفته شده در این لاین نیز قابل قبول می باشد. توجه نمایید که هرچه مدارک ویزای اروپا کامل تر باشد قطعاً سرعت تأیید آن نیز بیشتر خواهد شد. بر طبق بررسی های انجام شده می توانید اینطور نتیجه گیری نمایید که قانون ویزای اروپا برای کشورهای مختلف به نوعی یکسان است و البته تفاوت جزئی در هر یک امر طبیعی می باشد.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

سایت های اینترنتی ویزای اروپا

سایت های مختلفی در زمینه ویزای اروپا فعالیت می نمایند و گاه پیشنهادهای عجیبی نیز از آنها سر می زند. توجه نمایید که پیشنهاد می بایست دقیق و قابل بررسی باشد. شرایط ویزای اروپا می بایست به صورت کامل رعایت شود و این موضوع قطعاً زمان خاص خود را می طلبد بنابراین سایتی که قول ویزای اروپا در کمتر از یک هفته را می دهد اعتباری نخواهد داشت. هزینه های دیده شده در این سایت ها نیز بر اساس روال های مطرح شده متفاوت است و ارزانی در این لاین کمی نگران کننده می باشد. البته هزینه معقول از دسته گزینه های ایده آل در اخذ ویزای اروپا است.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

ویزای تضمینی اروپا

مبرهن است که اگر روال ویزای اروپا برای خود را به تیم های خبره بسپارید قطعاً شرایط پیش رو برای ما تضمینی خواهد بود. در این لاین افراد با توجه به سطح سواد خود اقدام به طی نمودن روال ویزای اروپا می نمایند. توجه کنید که در چنین شرایطی می بایست کمی دقیق تر باشید. به طور کلی هر سفری نیاز به زمان و حوصله دارد و این موضوع می بایست از ویژگی های ثابت تیم های مختلف کارگزار باشد.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

جمع بندی در ویزای اروپا

اگر قصد سفر به کشورهای مختلف اروپایی را دارید می بایست در روال اخذ ویزای اروپا کمی دقت نمایید. به طور کلی یک سفر ایده آل می بایست با شرایط ویزای صحیحی همراه باشد. توجه نمایید که انتخاب فصل مناسب برای اخذ ویزای اروپا خود از گزینه های مورد توجه بوده و سبب می شود که شما با کمترین هزینه به سفر بروید.

ویزای اروپا | اخذ ویزای اروپا | قیمت ویزای اروپا 88851080-021

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط اروپا، ویزای اروپا و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط