ویزای اروپا | راهنمای دریافت + تصاویر+ مدارک

ویزای اروپا | راهنمای دریافت + تصاویر+ مدارک

ویزای اروپا، آیا می‌دانید ویزای اروپا دیگر سخت و گران نمی‌باشد؟ اگر پول خود را پس‌انداز نموده‌اید و سالیان طولانی برنامه گذاشته‌اید که دیدنی‌های اروپا را …

آیا می‌دانید ویزای اروپا دیگر سخت و گران نمی‌باشد؟ اگر پول خود را پس‌انداز نموده‌اید و سالیان طولانی برنامه گذاشته‌اید که دیدنی‌های اروپا را تجربه نمایید در ابتدا می‌بایست ویزای اروپا داشته باشید. شاید در نگاه اول گرفتن ویزا بسیار دشوار باشد اما اگر روال درستش را بدانیم هرگز سخت نخواهد بود.

ویزای اروپا | راهنمای دریافت + تصاویر+ مدارک | یوروپ تورز

ویزای اروپا چیست؟

ویزای اروپا نام دیگری نیز دارد و به ویزای شینگن مشهور است. این اسم تاریخچه جالبی دارد. سی سال گذشته چندین کشور اروپایی در طی یک برنامه به نتیجه‌ای می‌رسند که بسیاری از اتباع اروپایی برای ورود به این کشور نیاز به ویزای اروپا نداشته باشند به این قرار داد شینگتن گفته می‌شود. به طور کلی 4 نوع ویزای اروپا صادر می‌شود که با حروف الفبا مشخص خواهد شد.

ویزای A که با عنوان ویزای ترانزیت نیز مشهور است برای افرادی است که قصد خروج از فرودگاه را ندارند و در واقع فقط می‌توانند در فرودگاه این کشور ویزای خود را تعویض نمایند و سپس از این حوزه خارج شوند. ویزای دوم که با عنوان ویزای B و یا ویزای عبور مشهور است مسافر اجازه خروج از فرودگاه را دارد و می‌تواند به صورت‌های مختلف از جمله زمینی به کشوری دیگر سفر نماید.

ویزای توریستی اروپا

ویزای توریستی که با حرف C مشخص می‌شود مخصوص ایرانیان است و البته ویزای D نیز وجود دارد که برای تاجران و بازرگانان مناسب بوده و به ویزای بلند مدت مشهور است. تاجران می‌توانند با استفاده از این ویزا چندین بار در سال به اروپا سفر نمایند.

شایان ذکر است که شما برای تحصیل در اروپا، کار کردن و یا ازدواج نمی‌توانید از ویزای توریستی استفاده نمایید! ویزای اروپا توریستی بر اساس نوع سفر شما مشخص می‌شود به عنوان مثال شما می‌توانید یک ویزای 3 ماهه بگیرید و یا این را به یک هفته کاهش دهید و یا به 6 ماه افزایش و این موضوع با توجه به برنامه سفر فرد تعیین می‌شود.

اگر از ویزای توریستی استفاده می‌نمایید نمی‌توانید بیش از 90 روز مداوم در این منطقه اقامت داشته باشید. البته این موضوع در خصوص شهروندان اتحادیه اروپایی صدق نمی‌کند. تا به اینجای کار متوجه شدیم که در استفاده از ویزای اروپا از نوع شینگتن می‌بایست به سراغ ویزای توریستی برویم. در خصوص ویزا گرفتن همیشه سوالی در ذهن ایجاد می‌شود که آیا خودمان اقدام به طی نمودن روال ویزا نماییم و یا به سراغ کارگزاران ویزا برویم تا این کار را برایمان انجام دهند؟ این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد.

مطمئن‌ ترین روش اخذ ویزای اروپا

شاید به جرات بتوان گفت که کم هزینه‌ترین راه اخذ ویزای اروپا اقدام خود فرد است! اما این موضوع آنقدر‌ها هم ساده نیست. اگر فرد با سوادی هستید و البته هوش و سواد و حوصله مکاتبه و یا ترجمه دارید می‌توانید خودتان اقدام نماید. آژانس‌های مسافرتی با توجه به تکرار روش‌های اخذ ویزای اروپا بسیار سریع‌تر این روال را دنبال می‌نمایند و البته شما نیز می‌توانید با آزمون و خطا وارد میدان شوید.

در این خصوص نظریه‌ها متفاوت است. به عنوان مثال عده‌ای می‌گویند که برای تعیین وقت فوری هزینه‌های بسیاری در بین سفارت رد و بدل می‌شود و به این صورت دیگر نمی‌توان ارزان سفر نمود و یا اقدام برای ویزای اروپا توسط خود افراد وجود ندارد. این موضوعات کلی نمی‌باشد و در واقع کسانی هستند که خود توانستند با کمی صبر و حوصله ویزای اروپا را اخذ نمایند.

زمان مناسب اقدام به اخذ ویزای اروپا

به طور کلی بهترین زمان برای تعیین وقت دو الی سه ماه قبل از سفر است. توجه نمایید که سفارت وقت فوری به شما نمی‌دهد و وقت‌های تعیین شده تنها به صورت معمولی می‌باشد. البته اگر دارای شرایط خاص پزشکی و یا اورژانسی باشید در این قانون تبصره‌هایی نیز وجود دارد. اگر قصد سفر به کشور خاصی از اروپا را دارید می‌بایست با توجه به قانون ویزای همان کشور اقدام به تعیین وقت نمایید. این روال اغلب به صورت حضوری، تلفنی و هم چنین اینترنتی می‌باشد. دو دلیل وجود دارد که باید تاکید بر اقدام زودتر برای دریافت ویزای اروپا را کمی جدی‌تر گرفت:

دقت نمایید با توجه به فصل و یا زمانی که برای سفر انتخاب می‌کنید تعداد متقاضی متغیر است. به عنوان مثال در فصل تابستان و گاه بهار میزان تقاضا‌ها به بیشترین حد خود می‌رسد، واضح است که قطعاً زمان دیدار شما بسیار دیرتر خواهد شد. بنابراین هرچه زودتر اقدام نمایید بهتر است.

موضوع بعدی در خصوص هزینه پرواز است، اگر قصد سفر ارزان قیمت به اروپا را دارید بهتر است کمی به فکر رزرو بلیط پرواز خود باشید بنابراین می‌بایست در ابتدا تکلیف ویزای اروپا شما مشخص شود، هرچه زمان شما بیشتر باشد شانس بیشتری برای رزرو بلیط‌های ارزان قیمت خواهید داشت.

اقدام از کدام سفارت بهتر است؟

به طور کلی کشوری که قرار است بیشترین زمان را در آن اقامت نمایید می‌تواند گزینه مناسبی برای هدف سفارت شما باشد. البته اولین کشوری که قرار است به آن وارد شوید نیز می‌تواند در این بازه قرار بگیرد. از طرفی دیگر اگر آشنا و دوستی در کشوری دارید بهترین گزینه سفارت همان کشور است. شرایط اخذ ویزا در کشورهای مختلف اغلب یکسان است و می‌بایست روال یکسانی را طی نمایید.

این موضوع در خصوص مدارک مورد نیاز صدق می‌کند. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر شویم کشور‌هایی مانند هلند و فرانسه کمی راحتتر اقدام به اعطا ویزای اروپا می‌نمایند و این موضوع به دلیل توریستی بودن این کشورها است. اگر قصد سفر به مجارستان و یا چک را دارید کمی کارتان دشوار است و سختگیری این کشورها برای ایرانی‌ها زیاد است. در این راه شایعات فراوانی وجود‌دار که می‌بایست به انها ترتیب اثر داده نشود. قطعاً با رعایت شرایط و قانون اخذ ویزای اروپا می‌توانید به کشورهای مختلف رفته و از زیبایی‌های آن استفاده نمایید.

ویزای اروپا از سفارت هلند

حال می‌خواهیم فرض را بر این بگذاریم که شما می‌خواهید به هلند سفر نمایید و نیاز به ویزای هلند دارید. برای ویزای شینگن اروپا می‌بایست در ابتدا یک ایمیل به سفرات هلند بزنید و تعیین وقت مصاحبه نمایید. در این ایمیل از اضافه گویی بپرهیزید. به عنوان مثال تاریخ سفر، هدف سفر به این معنی که می‌خواهید به دیدار دوستتان بروید و با به دنبال بیزینس هستید و … را مشخص نمایید.

نام و نام خانوادگی و شماره پاسپورت کفایت می‌کند. در پاسخ به ایمیل شما، ایمیلی ارسال می‌شود و مدارک لازم به شما اطلاع داده خواهد شد. موضوع مهم در این خصوص الزامی بودن حضور شخص برای مصاحبه است. هرگونه تأخیر در این روال قطعاً مشکل ساز خواهد بود و شما فرصت خود را از دست داده‌اید.

ویزای اروپا از سفارت هلند | یوروپ تورز

مدارک لازم برای ویزای اروپا

در روز مصاحبه می‌بایست مدارک زیر همراه شما باشد:

در ابتدا می‌بایست فرم درخواست ویزای اروپا را تکمیل نمایید. این فرم اغلب به صورت اینترنتی دریافت عرضه می‌شود. در این فرم قسمتی به عنوان یک بار ورود و یا چند بار ورود وجود دارد که به عنوان مالتی پل نیز شناخته می‌شود. اگر قصد ورود و خروج در مدت اقامت دارید می‌بایست چندبار ورود را انتخاب نمایید.

مورد بعدی شناسنامه ایرانی است که می‌بایست به همراه داشته باشید. شناسنامه می‌بایست ترجمه رسمی شده و از تمامی صفحات آن فتوکپی انجام شود.

پاسپورت از گزینه‌های بسیار مهم و دقیق در ویزای اروپا است. پاسپورت شما می‌بایست حداقل 6 ماه پس از درخواست ویزای اروپا اعتبار داشته باشد. شما می‌بایست از صفحاتی که دارای مهر ویزا است کپی تهیه نمایید.

موضوع مهمی که گاه بسیار سؤال برانگیز است اصالت امضا می‌باشد. اگر کمی به پاسپورت خود دقیق شوید قسمتی وجود دارد با عنوان امضا دارنده گذرنامه، که امضای شما و البته با خودکار در آنجا درج شده است.

عکس رنگی از دسته گزینه‌های مشترک برای انواع ویزا می‌باشد. شما برای ویزای اروپا نیاز به 3 قطعه عکس رنگی دارید و البته می‌بایست بر طبق اصول این عکس‌ها گرفته شود.

اسناد رسمی شغلی و هم چنین منابع مالی از دسته گزینه‌های بسیار نگران‌کننده برای ویزای اروپا بوده و عموماً این مرحله برای اشخاص کمی نگران‌کننده می‌باشد. توجه نمایید هیچ جای نگرانی وجود ندارد! کشور مقصد شما فقط می‌خواهد مطمئن شود که شما تنها یک مسافر ساده هستید و نه یک پناهنده! نگرانی در خصوص اینکه فرد پس از ورود به کشور مقصد دیگر به کشور خودش برنگردد امر بسیار طبیعی است بنابراین می‌بایست یک سری سخت‌گیری در این لاین وجود داشته باشد.

بهترین گزینه ارائه مدرک اشتغال در کشور خودتان است، با این مدرک شما ثابت نموده‌اید که شاغل هستید و می‌بایست هرچه سریعتر بازگردید. این مدرک می‌بایست ترجمه شود. اگر دانشجو هستید می‌توانید نامه اشتغال به تحصیل بگیرید و البته با ترجمه به زبان اصلی و با مهر و امضا آن را تحویل دهید.

اگر دارای شغل آزاد هستید نیاز به پروانه کسب شما می‌باشد اگر برای خودتان کار می‌کنید می‌بایست در خصوص پروژه‌ای که برای بازگشت شما لحظه شماری می‌کند اقدام نمایید. افرادی که یک یکبار ویزای اروپا را گرفته‌اند در این قسمت کمی راحت‌تر هستند.

چرا وضعیت مالی پر اهمیت است؟

شاید بارها از خود بپرسید چرا وضعیت مالی تا این حد برای سفارت‌ها مهم است؟

در این سفر شما نیاز به مدرکی دارید که نشان دهد از لحاظ اقتصادی مشکلی ندارید. در واقع کشور مقصد می‌بایست مطمئن شود که شما باری بر دوش دولتش نخواهید بود! در این لاین شما می‌بایست پرینت حساب بانکی و هم چنین گردش سه ماه آخر را با خود به همراه داشته باشید. اگر سند ملکی به نام خود دارید در روز مصاحبه کمک بزرگی به شما خواهد نمود.

آیا افرادی که از لحاظ مالی ضعیف هستند می‌بایست ویزای اروپا را کنار بگذارند؟ اینطور نیست! اگر شرایط مالی شما ضعیف است کافیست از فردی که برای شما دعوت نامه می‌فرستد بخواهید که در دعوت نامه خود قید کند که شما را ساپورت مالی خواهد نمود. البته این موضوع نیاز به اثبات دارد. فرد می‌بایست پرینت حسابش را ارسال نماید. گاه در ابن روال فرم جداگانه‌ای نیز دیده می‌شود.

گاه دیده می‌شود شما می‌خواهید سفر توریستی داشته باشید و دعوت نامه‌ای برای شما صادر نمی‌شود می‌بایست از طریق یکی از افراد خانواده‌تان اقدام نمایید و البته فرد می‌بایست از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد و قید نماید که شما را ساپورت خواهد نمود.

بیمه نامه مسافرتی ویزای اروپا

بیمه نامه مسافرتی برای ارائه به سفارت می‌بایست قطعاً خریده شود و امکان رزرو برای آن وجود ندارد. البته این بیمه نامه به مدت یک سال اعتبار دارد. این بیمه نامه به صورت آنلاین نیز خریداری می‌شود. قیمت این بیمه نامه با توجه به مدت اقامت و هم چنین سن شما متفاوت است. اگر شما دعوت نامه ندارید و می‌خواهید توریستی سفر نمایید می‌بایست برگه رزرو هتل را نیز ارائه دهید. اگر می‌خواهید این روال برای شما آسان‌تر شود می‌بایست هتلی در کشور مقصد انتخاب نمایید که نیازی به کارت اعتباری ندارد و در واقع امکان پرداخت  نقدی را فراهم ساخته است.

شرایط دعوت نامه برای ویزای اروپا

شما می‌توانید از فامیل و یا دوست خود بخواهید با مراجعه به دفاتر شهرداری در منطقه زندگی خود دعوت نامه‌ای اخذ نماید. دقت نمایید که روز ارائه مدارک می‌بایست اصل دعوت نامه را به همراه داشته باشید. موضوعی دیده می‌شود مبنی بر این که آیا فرد واقعاً فامیل شما می‌باشد و یا خیر و در واقع نیاز به مدرک برای اثبات آن وجود دارد.

مدرک مورد نظر با توجه به شرایط فرد و البته کشور صادر‌کننده متفاوت است. توجه نمایید که مدارک مورد نیاز برای کشورهای مختلف گاه با تفاوتی عجیب نیز همراه است بنابراین می‌بایست در ابتدا به دقت شرایط و مدارک مورد نیاز به کشور مقصد را بخواهید به این ترتیب دیگر مشکلی نخواهید داشت.

ویزای اروپا ارزان

اگر می‌خواهید ویزای اروپا برای شما گران نشود باید یک سری مسائل را به دقت بررسی نمایید و اطلاعات خود را به روز کنید، به عنوان مثال شما باید بدانید که پرداخت بر حسب یورو می‌باشد و پرداخت ریالی بی‌معنی است. ویزای شینگن گران نیست! کافیست کمی دقیق‌تر باشید و بدانید که کدام روش برای اخذ ویزای اروپا برای شما بهتر است. به طور کلی زمان مورد نیاز برای عرضه ویزای اروپا دو الی سه هفته می‌باشد این تاریخ در روز مصاحبه شما مشخص می‌شود.

ویزای اروپا ارزان | یوروپ تورز

پیامد های عدم تمدید ویزای اروپا

توجه نمایید که پس از اتمام مدت ویزا می‌بایست کشور مربوطه را ترک نموده و یا نسبت به تمدید آن اقدام نمایید. در صورتی که تمدید به موقع صورت نپذیرد:

در آینده برای تقاضای مجدد ویزا دچار مشکل خواهید شد. در واقع شما یک مسافر بدقول تلقی خواهید شد و قطعاً شانس کمتری خواهید داشت.

اگر در سفر خود دچار حادثه‌ای شوید و ویزای شما بی‌اعتبار باشد نمی‌توانید از خدمات بیمه مسافرتی استفاده نمایید این موضوع در نهایت هزینه‌های بسیار زیادی در بر خواهد داشت.

اگر توسط پلیس مورد کنترل قرار بگیرید کارتان به بازداشت می‌رسد.

در صورتی که مورد کنترل قرار گرفتید می‌بایست هدف خود از مسافرت را گفته و البته مدرک مورد نظر را ارائه نمایید. آدرس محل اقامت خود را ارائه دهید. شما می‌بایست ثابت کنید که مشکل مالی ندارید.

ویزای توریستی فرانسه

حال می‌خواهید ویزای اروپا را در چندین کشور مختلف بررسی نماییم. مدت اعتبار ویزای فرانسه 3 ماه است و فرد می‌بایست قبل از تمام شدن 90 روز خاک این کشور را ترک نماید. در نظر داشته باشید که اگر خانوادگی قصد سفر دارید می‌بایست به صورت جداگانه فرم مربوطه را پر نمایید. اعتبار گذرنامه شما می‌بایست 2 ماه بیشتر از تاریخ اتمام اعتبار ویزایتان باشد.

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا شما اجازه کار و یا تحصیل ندارید. اعتبار گذرنامه شما می‌بایست 6 ماه پس از تاریخ اتمام روادید باشد. توجه نمایید که در این ویزا می‌بایست حتماً آخرین مدرک تحصیلی خود را ترجمه کنید. گاه دیده می‌شود که بررسی مدارک تا یک ماه زمان می‌برد. ویزای اروپا با توجه به فصل انتخاب شده توسط شما کمی زمانبر می‌باشد و البته این موضوع می‌بایست برای شما یک اخطار باشد که سریعتر اقدام نمایید.

چطور ویزای اروپا سریعی داشته باشیم؟

اگر می‌خواهید روند ویزای شما به سرعت پیش برود می‌بایست از کارگزار در این خصوص بهرمند شوید. افرادی که در این لاین فعالیت دارند می‌توانند در کمترین زمان شما را به خواسته خود برسانند. قطعاً یک تیم قدرتمند بهتر می‌تواند در اخذ ویزای اروپا به شما کمک نماید تا خودتان. هزینه‌های در نظر گرفته شده در این لاین نیز قابل قبول می‌باشد. توجه نمایید که هرچه مدارک ویزای اروپا کامل‌تر باشد قطعاً سرعت تأیید آن نیز بیشتر خواهد شد. بر طبق بررسی‌های انجام شده می‌توانید اینطور نتیجه‌گیری نمایید که قانون ویزای اروپا برای کشورهای مختلف به نوعی یکسان است و البته تفاوت جزئی در هر یک امر طبیعی می‌باشد.

سایت‌ های اینترنتی ویزای اروپا

سایت‌های مختلفی در زمینه ویزای اروپا فعالیت می‌نمایند و گاه پیشنهادهای عجیبی نیز از آنها سر می‌زند. توجه نمایید که پیشنهاد می‌بایست دقیق و قابل بررسی باشد. شرایط ویزای اروپا می‌بایست به صورت کامل رعایت شود و این موضوع قطعاً زمان خاص خود را می‌طلبد بنابراین سایتی که قول ویزای اروپا در کمتر از یک هفته را می‌دهد اعتباری نخواهد داشت. هزینه‌های دیده شده در این سایت‌ها نیز بر اساس روال‌های مطرح شده متفاوت است و ارزانی در این لاین کمی نگران‌کننده می‌باشد. البته هزینه معقول از دسته گزینه‌های ایده آل در اخذ ویزای اروپا است.

ویزای تضمینی اروپا

مبرهن است که اگر روال ویزای اروپا برای خود را به تیم‌های خبره بسپارید قطعاً شرایط پیش رو برای ما تضمینی خواهد بود. در این لاین افراد با توجه به سطح سواد خود اقدام به طی نمودن روال ویزای اروپا می‌نمایند. توجه کنید که در چنین شرایطی می‌بایست کمی دقیق‌تر باشید. به طور کلی هر سفری نیاز به زمان و حوصله دارد و این موضوع می‌بایست از ویژگی‌های ثابت تیم‌های مختلف کارگزار باشد.

ویزای تضمینی اروپا | یوروپ تورز

جمع بندی در ویزای اروپا

اگر قصد سفر به کشورهای مختلف اروپایی را دارید می‌بایست در روال اخذ ویزای اروپا کمی دقت نمایید. به طور کلی یک سفر ایده آل می‌بایست با شرایط ویزای صحیحی همراه باشد. توجه نمایید که انتخاب فصل مناسب برای اخذ ویزای اروپا خود از گزینه‌های مورد توجه بوده و سبب می‌شود که شما با کمترین هزینه به سفر بروید.


سوالات متداول ویزای اروپا

نام دیگر ویزای اروپا چیست؟

ویزای اروپا نام دیگری نیز دارد و به ویزای شینگن مشهور است. این اسم تاریخچه جالبی دارد.

قرار داد شینگن چیست؟

این اسم تاریخچه جالبی دارد. سی سال گذشته چندین کشور اروپایی در طی یک برنامه به نتیجه‌ای می‌رسند که بسیاری از اتباع اروپایی برای ورود به این کشور نیاز به ویزای اروپا نداشته باشند به این قرار داد شینگتن گفته می‌شود.

شرایط پاسگورت جهت اخذ ویزای اروپا باید دارای چه مشخصاتی باشد؟

پاسپورت از گزینه‌های بسیار مهم و دقیق در ویزای اروپا است. پاسپورت شما می‌بایست حداقل 6 ماه پس از درخواست ویزای اروپا اعتبار داشته باشد. شما می‌بایست از صفحاتی که دارای مهر ویزا است کپی تهیه نمایید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!