09107636326 --- 021-88851080

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

برای مسافرت و مهاجرت به هرکشوری حضور در سفارت آن کشور جهت اخذ ویزا و انجام سایر مراحل لازم است، البته هر کشوری قوانین خاصی را برای اخذ ویزا و سفر به آن کشور دارد، در مورد کشور دانمارک و تعیین وقت سفارت دانمارک نیز  شرایط این چنین است که؛ جهت سفر به دانمارک انجام برخی از اقدامات ضروری است که در ابتدا برای گرفتن ویزا به منظور سفر به دانمارک لازم است که به سفارت این کشور مراجعه کنید و وقت بگیرید، گرفتن وقت سفارت دانمارک به منظور مصاحبه و همچنین تحویل مدارک برای اخذ ویزا به منظور سفر به دانمارک هم لازم است، در تعیین وقت سفارت دانمارک مدت زمان تعیین وقت مصاحبه مشخص نیست ولی در اکثر مواقع برای مراجعه کنندگان، وقت تعیین می شود. در این نوشته نحوه و شرایط تعیین وقت سفارت دانمارک شرح داده خواهد شد.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

درباره کشور دانمارک

قبل از توضیح در مورد تعیین وقت سفارت دانمارک معرفی کشور دانمارک ضروری می باشد، دانمارک یا پادشاهی دانمارک کشوری است که در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت آن شهر تاریخی کپنهاگ است، جمعیت این کشور در حدود ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است. البته به غیر از زبان دانمارکی زبان‌های فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما با این وجود هنوز به حوزه یورو ملحق نشده است. ۸۰٫۴ درصد مردم دانمارک مسیحی لوتری هستند.

کشور دانمارک از جمله کشورهای معدودی است که دارای دولت رفاه‌است و در این کشور اختلاف درآمد بین اقشار مختلف بسیار ناچیز است به همین دلیل از این نظر رتبه اول را در جهان داراست. درآمد سرانه دانمارک نیز در شرایط خوبی است و از این لحاظ در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان «راضی‌ترین» مردم جهان اعلام می‌شوند و همچنین در سال ۲۰۱۶ شرکت یونیورسام با انتشار شاخص سالانه شادی، کشور دانمارک را در رتبه نخست شادترین و راضی‌ترین نیروی کار در دنیا قرار داد. نکته قابل توجه دیگر این است که این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به‌شمار می‌آید.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

جغرافیای دانمارک

دانمارک در سرزمینی کم ارتفاع قرار دارد و از جلگه های سرسبز و بسیار حاصلخیز و مراتع فراوان تشکیل یافته است، رودهای دانمارک کوتاه ولی پرآب است، از جمله رودهای مهم این کشور می توانیم به استورو، اسکیرن، وارده و گودنا اشاره کنیم. بلندترین نقطه کشور ۱۷۳ متر ارتفاع دارد. آب و هوای آن معتدل و مرطوب و پرباران است.

مهم‌ترین شهرهای دانمارک عبارتند از کپنهاگ (پایتخت) در جزیره شیلند، اوهوس، آلبورگ و اسبرگ در شبه جزیره یولند و اودنسه در جزیره فیون.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

سفر به دانمارک

متقاضیان سفر به دانمارک بدانند که همانطور که شاخص های اقتصادی دانمارک نشان می دهد، دانمارک یکی از مرفه ترین کشورهای اروپایی به حساب می آید و به همین دلیل است که به عنوان کشوری با بهترین کیفیت زنذگی و امکانات و شرایط تحصیلی محسوب می شود، دانمارکی ها راضی ترین و شادترین مردم جهان نیز محسوب می شوند بنابر تحقیقی که در سال ۲۰۰۶ محققی از دانشگاه لیستر بریتانیا، با بررسی شاخصه های اقتصادی و اجتماعی دانمارک انجام داد، لقب شادترین مردم جهان را به مردم دانمارک اختصاص داد که همین موضوع افراد زیادی را ترغیب به سفر به دانمارک کرده است.

هر چند گفته می شود که میزان مالیات در دانمارک بالا است، ولی در مقایسه با مالیات به همان نسبت مردم دانمارک از خدمات بهداشتی و پزشکی و اجتماعی زیادی برخوردار هستند. پایتخت دانمارک، شهر کپنهاک در حدود ۲ میلیون جمعیت دارد که در بررسی های انجام شده توسط مجله Monocle، یکی از بهترین شهرهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی محسوب می‌شود، شاید به همین دلیل است که در سفر به دانمارک شهر کپنهاک از اهمیت بالایی برخوردار است، البته وجود آثار تاریخی و دیدنی متنوع و با ارزش در دانمارک هم می تواند یکی از علت های دیگر سفر به دانمارک باشد. مطمئنا با توجه به همه شرایط ذکر شده سفر به دانمارک می تواند تجربه لذت بخشی برای شما و خانواده تان باشد.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

اخذ ویزای دانمارک

برای سفر به دانمارک مقدماتی لازم است که باید انجام شود همان طور که می دانید ایرانیان برای سفر به دانمارک ملزم هستند که از کشور دانمارک و یا یکی از کشورهای عضو شینگن روادید یا ویزا دریافت نمایند. سفارت دانمارک جهت سفر به دانمارک انواع مختلفی از ویزاها را صادر می کند که از این ویزاها می توانیم به ویزاهایی مانند، ویزای تحصیلی دانمارک، ویزای توریستی دانمارک، ویزای کاری دانمارک، ویزای ازدواج دانمارک و … اشاره کنیم.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

آماده کردن مدارک جهت تحویل

برای دریافت ویزا جهت سفر به دانمارک از هر نوع ویزایی که باشد باید مدارک مورد نیاز را به سفارت دانمارک در تهران تحویل دهید، باید دقت شود که در مورد در خواست صدور هر نوع ویزایی که متقاضی برای سفر به دانمارک دارد باید مدارک مخصوصی که مورد نیاز برای صدور آن ویزای خاص از سفارت دانمارک می باشد به سفارت ارائه گردد. برای مثال مدارکی که برای ویزای دیدار با خانواده و آشنایان دانمارک به سفارت جهت سفر به دانمارک ارائه میشود با مدارکی که برای صدور ویزای تجاری دانمارک جهت سفر به دانمارک به سفارت داده می شود یکسان نیست.

اگر مقصود از سفر به دانمارک دیدار خانواده و یا آشنایان باشد برای درخواست ویزای دیدار خانواده، همراه داشتن دعوت‌نامه از شخص مقیم در کشور دانمارک جهت سفر به دانمارک ضروری است؛ و اگر مقصود از سفر به دانمارک، سفر تجاری باشد، برای درخواست آن، دعوت‌نامه همراه با اطلاعات تماس شرکت دعوت کننده در دانمارک می‌بایست مستقیما برای سفارت دانمارک در تهران ارسال شود.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

تعیین وقت سفارت دانمارک

اما برای ارائه مدارک سفر به دانمارک به سفارت این کشور، ضروری است که قبل از تحویل مدارک سفر وقت سفارت دانمارک جهت تحویل مدارک و تعیین وقت مصاحبه گرفته شود. برای نمونه جهت دریافت ویزای شینگن دانمارک می بایست حداقل ۶ هفته زود تر از زمان سفر به دانمارک به سفارت مراجعه نمائید و وقت سفارت دانمارک را تعیین کنید.

تعیین وقت سفارت دانمارک قطعا متفاوت از کشورهای دیگر است، شاید شما قبلاً جهت سفر به کشوری دیگر، غیر از کشور دانمارک به سفارت مراجعه کرده باشید ولی باید توجه گردد که هر کدام از سفارتخانه ها می توانند با توجه به قوانین خود سیاست های متفاوتی را جهت تعیین وقت کنسولگری اتخاذ نمایند، از جمله این سیاست ها جهت تعیین وقت می توانیم به مراجعه حضوری فرد متقاضی، تماس تلفنی، ارسال ایمیل و مراجعه به وب سایت اشاره کنیم.

متقاضیان باید به این امر توجه داشته باشند که سفارت در ارتباط با ارائه وقت سفارت و صدور ویزا اختیار تام دارد. با آگاهی از قوانین سفارت دانمارک به راحتی می توانید جهت اخذ ویزای دانمارک اقدام کنید و وقت سفارت از جمله وقت سفارت دانمارک را بگیرید. در مورد وقت سفارت دانمارک باید گفته شود از آنجاییکه زمان بندی سفارت دانمارک به صورتی تصادفی است و برای مدت کوتاهی سیستم نوبت دهی وقت سفارت دانمارک، آزاد می شود در نتیجه گرفتن وقت سفارت دانمارک به امری دشوار تبدیل شده است.

پس ضروری است که جهت سفر به دانمارک و اخذ ویزا و یا سایر موارد مشابه، متقاضی باید وقت سفارت دانمارک را بگیرد، این امر توسط آژانس سفری  دیگر انجام پذیر است.

اما قبل از هر چیز و گرفتن وقت سفارت دانمارک لازم است متقاضی سفر به دانمارک بداند که انجام بیشتر امور مربوط به درخواست ویزای دانمارک و سفر به دانمارک علاوه ‌بر سفارت این کشور توسط «شرکت سفری دیگر»  صورت می‌گیرد و در صورت مراجعه به این کارگزاری لازم نیست وقت سفارت دانمارک گرفته شود. برای گرفتن فرم‌های درخواست برای انواع ویزا به منظور سفر به دانمارک و تعیین وقت سفارت دانمارک نیز می‌توانید به سفارت دانمارک و کارگزاری آن مراجعه کنید.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

ساعات کاری سفارت دانمارک

برای مراجعه حضوری جهت تعیین وقت سفارت دانمارک می توانید در بازه زمانی: شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ مراجعه کنید و یا تماس حاصل فرمایید.

برای آگاهی بیشتر در مورد وقت سفارت دانمارک می توانید در بازه زمانی: شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ با آژانس تماس بگیرید. همان‌طور که گفته شد بیشتر درخواست‌ها و امورهای مربوط به اخذ ویزا جهت سفر به دانمارک توسط شرکت کارگزاری سفارت دانمارک انجام می‌شود؛ لذا به ارائه اطلاعاتی درباره‌ این شرکت می‌پردازیم.

شرکت کارگزاری سفارت دانمارک

جهت سفر به دانمارک و اخذ ویزا کلیه‌ درخواست‌ها و امور مربوطه، مصاحبه و انگشت‌نگاری در کارگزاری سفارت دانمارک انجام می گردد. تنها باید به یاد داشته باشید که وقت گرفتن از کارگزاری مانند تعیین وقت سفارت دانمارک قبل از درخواست روادید سفر ضروری است. جهت این کار می‌بایست با کارگزاری شرکت دانمارک تماس گرفته و از این شرکت وقت بگیرید.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

اخذ گرین کارت دانمارک جهت سفر به دانمارک

یکی از مواردی که برای سفر به دانمارک باید از سفارت گرفته شود اخذ گرین کارت دانمارک است، به همین دلیل قبل از مراجعه باید وقت سفارت دانمارک گرفته شود.

طرح گرين کارت با توجه به این که این کشور به نیروی کار متخصص نیاز دارد، براي متقاضيان اين امکان را فراهم ميکند که طبق امتياز بندي و شغل هاي مورد نياز دانمارک بتوانند ويزاي کاري دانمارک را گرفته و اجازه کار و اقامت در دانمارک را به دست آورند. البته شخص متقاضی سفر به دانمارک از طریق گرین کارت، نمی تواند با این گرین کارت کسب و کار شخصی برای خود راه اندازی کند.

برنامه گرين کارت يا همان کارت سبز دانمارک يک مجوز اقامت و کاريابي به مدت ۳ سال است که فرد در اين مدت در دانمارک بايد به دنبال کار بگردد و بعد از پيدا کردن کار مي تواند مدت اقامت خود را تمديد کند، بعد از گذشت ۴ سال و اشتغال به کار در اين مدت و پرداخت بيمه و ماليات، مي تواند براي دريافت اقامت دائم دانمارک و شهروندي خود اقدام نمايد.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

شروط اخذ گرین کارت

نحوه گزينش بدين شرح است که هر ساله شغل های مورد نیاز کشور دانمارک از طرف سفارت دانمارک و سيستم امتياز بندي براي اين کار مشخص مي شود، متقاضي براي اينکه بتواند براي دريافت ويزاي کار دانمارک و اقامت اقدام کند، بايد ۱۰۰ امتياز را به دست آورد و پس از ارسال فرم های مخصوص و تعیین وقت سفارت دانمارک جهت مصاحبه و امتیازگیری در آنجا حضور پیدا کند.

در طرح گرین کارت هر کدام از ويژگي هاي تحصيلات، سن، سابقه کار و… داراي امتياز است. البته از جمله ويژگي های لازم براِی اين طرح داشتن مدرک فوق ليسانس است، يعني متقاضيان داراي مدرک ليسانس و پايين تر نمي توانند براي اين طرح اقدام کنند، شرط ديگر اين است که سن فرد نبايد بيش از ۴۰ سال باشد؛ و سومين شرط لازم اين است شخص بايد حتماً در رشته تحصيلي خود داراي سابقه کاري باشد. جهت سفر به دانمارک از طریق گرین کارت و قبل از تعیین وقت سفارت دانمارک ارائه مدارک الزامی است. وقت مصاحبه سفارت دانمارک نیز متعاقبا تعیین می شود.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

نکات الزامی در مورد وقت سفارت دانمارک

 • پس از تعیین وقت سفارت دانمارک، در تاریخ مقرر می‌بایست با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت دانمارک (IVS Global) مراجعه نمایند. علاوه بر مدارک فوق، سفارت ممکن است بسته به مورد، مدارک بیشتری نیز درخواست نماید.
 • عدم حضور در تاریخ و ساعت مقرر باعث ابطال نوبت می‌گردد، بنابراین باید به وقت سفارت دانمارک جهت مصاحبه توجه شود.
 • هنگام حضور در وقت سفارت دانمارک  جهت مصاحبه، ارائه کپی‌ها باید روی کاغذ A4 صورت گیرد.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

توصیه‌های امنیتی سفارت دانمارک برای متقاضیان سفر به دانمارک

بعد از تعیین وقت سفارت دانمارک، متقاضیان سفر به دانمارک باید بدانند که برای پیشگیری از هر گونه مشکل و اختلال در روند کارهای اداری، واحد امنیتی سفارت برای ورود هنگام تعیین وقت سفارت دانمارک اجازه‌ حمل موارد زیر را نمی‌دهد:

 • استفاده از هرگونه وسایل و تجهیزات الکترونیکی
 • هر نوع سلاح گرم و سرد
 • شوکر، اسپری و وسایل دیگر برای دفاع از خود
 • مواد آتش‌زا، سمی و اسیدی
 • چمدان‌های بزرگ و کیف‌هایی که چک کردن آن پیچیده باشد
 • هر نوع مواد غذایی
 • انواع باتری و ذخیره‌سازهای الکترونیکی
 • در انتها نیز به این نکته توجه داشته باشید که هیچ مکانی برای نگهداری وسایل شخصی در مرکز درخواست ویزا وجود ندارد؛ لذا قبل از ورود در وقت سفارت دانمارک جهت مصاحبه اقدامات لازم را انجام دهید.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

لیست مدارک مورد نیاز جهت انگشت‌نگاری برای کسانی که در دانمارک مدارک خود را تحویل داده و یا به صورت آنلاین درخواست اقامت داده‌اند

متقاضیان سفر به دانمارک، چنانچه که در کشور دانمارک مدارک خود را تحویل داده و یا به صورت Online درخواست داده‌اند، می‌بایست حداکثر ظرف ۱۰ روز برای انجام انگشت‌نگاری به شرکت کارگزاری دانمارک در ایران یا سفارت دانمارک در ایران مراجعه نمایید و در واقع از قبل تعیین وقت سفارت دانمارک انجام پذیرد.

البته باید توجه گردد که برای انجام انگشت‌نگاری، داشتن وقت سفارت دانمارک از قبل، الزامی‌ست.

 • کپی از تأییدیه فرم درخواست online
 • اصل گذرنامه
 • مبلغ ۲۲۰ دلار آمریکا برای هر متقاضی (دلارهایی که قبل از سال ۲۰۰۶ چاپ شده‌اند، پذیرفته نمی‌شوند) این مبلغ هزینه انجام انگشت‌نگاری نیست. بلکه هزینه سفارت جهت درخواست اقامت شما می‌باشد  که در همان زمان تعیین شده وقت سفارت دانمارک گرفته می شود.

همچنین تحویل مدارک زیر در وقت سفارت دانمارک الزامیست:

 • ۳ صفحه اول فرم درخواست روادید اقامت پر شده
 • پرینت از رسید پرداختی Case Order ID
 • کپی رنگی از صفحه عکس‌دار گذرنامه-روی کاغذ A4
 • کپی رنگی از تمامی صفحات شناسنامه-روی کاغذ A4
 • یک قطعه عکس رنگی ۴×۶

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک جهت سفر به دانمارک

جهت سفر به دانمارک و دریافت ویزای دانمارک ارائه مدرک زیر به سفارت این کشور در زمان تعیین‌شده وقت کنسولگری دانمارک(وقت سفارت دانمارک) لازم است:

 1. اصل گذرنامه جهت سفر به دانمارک که باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد و کپی از صفحات عکس‌دار، همراهان و روادیدهای قبلی متقاضی در وقت سفارت دانمارک ارائه گردد.
 2. اصل شناسنامه، کپی از تمام صفحات و ترجمه‌ آن به زبان انگلیسی لازم است که در وقت سفارت دانمارک ارائه داده شود.
 3. اصل سند ازدواج یا طلاق. اصل ترجمه‌ رسمی سند ازدواج و کپی رنگی سند باید ارائه گردد.
 4. اصل مدارک اثبات نسبت خانوادگی با معرف در دانمارک به همراه کپی، مانند شناسنامه‌های والدین و در وقت سفارت دانمارک تحویل داده شود.
 5. فرم درخواست روادید که با دقت، کامل و صحیح تایپ‌شده باشد و در وقت سفارت تعیین شده به آنها ارائه گردد.
 6. یک قطعه عکس رنگی جدید، به‌صورت تمام رخ با زمینه‌ی روشن، ۴/۵x۳/۵ سانتی‌متر که ۸۰٪ چهره در آن مشخص باشد.
 7. کپی واضح و خوانا از کارت اقامت یا گذرنامه‌ی دانمارکی معرف متقاضی که روی آن شماره پرسنلی (CPR) یا شماره خارجی (UDL) مشخص باشد .
 8. کپی گواهی تغییر نام معرف در دانمارک، در صورتی که معرف نامش را تغییر داده باشد، باید مدارک مربوطه در وقت سفارت دانمارک ارائه گردد.
 9. برای افراد شاغل یا محصل، جهت سفر به دانمارک گواهی کار یا تحصیل به زبان انگلیسی با ذکر تاریخ استخدام، سمت، مدت مرخصی و تعهد بازگشت به کار پس از پایان مرخصی لازم است. برای بازنشستگان جهت سفر به دانمارک ارائه‌ اصل و کپی کارت بازنشستگی یا آخرین حکم بازنشستگی یا آخرین فیش حقوقی بازنشستگی و ترجمه به زبان انگلیسی.
 10. گردش حساب سه ماه اخیر با مهر بانک مربوطه ارائه شود.
 11. متقاضیانی که قبلاً به دانمارک سفر کرده‌اند یا جواب مثبت یا منفی دریافت نموده‌اند باید اصل گذرنامه‌ قبلی، کپی روادیدهای قبلی به دانمارک و نامه‌ سفارت را همراه داشته باشند  که در وقت سفارت دانمارک ارائه گردد.
 12. اصل و کپی از بیمه مسافرتی پزشکی برای سفر به دانمارک به مدت روزهای اقامت در منطقه، معتبر برای یک بار ورود به کل کشورهای شینگن، با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو که این پوشش باید روی برگه‌ رسید بیمه نامه قید شود و در وقت سفارت دانمارک ارائه گردد.
 13. یک پاکت پستی متوسط با نام و نشانی کامل متقاضی به عنوان گیرنده با ذکر کدپستی مربوطه که تمبر کافی روی آن الصاق شده باشد  و در وقت سفارت دانمارک ارائه گردد.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

هزینه‌ی درخواست ویزا سفر به دانمارک

به طور کلی جهت سفر به دانمارک، هزینه درخواست ویزا بدین منوال است که در زمان حضور در وقت سفارت دانمارک پرداخت می شود:

 • برای بزرگسالان: ۷۰ دلار
 • برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال: ۴۰ دلار
 • برای کودکان زیر ۶ سال: رایگان
 • ویزای تجاری: ۱۰۰ دلار
 • درخواست ویزای اقامت برای تمام سنین: ۲۲۰ دلار

توجه مهم: لطفاً در نظر داشته باشید که هزینه های فوق جهت دریافت ویزا به منظور سفر به دانمارک فقط به‌صورت دلار آمریکا دریافت می‌شود. سال چاپ دلارها باید بعد از سال ۲۰۰۶ میلادی باشد و مرکز خدمات از پذیرش دلارهای آسیب دیده (نظیر پاره شده، خودکاری؛ مهر خورده و…) معذور هست. برای تعیین وقت سفارت دانمارک به این نکات توجه کنید.

وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

در این مقاله همه موارد لازم برای تعیین وقت سفارت دانمارک شرح داده شد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط دانمارک ، وقت سفارت دانمارک ، ویزای دانمارک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

نظر دهید

3 نظر

علی فرهودفر

با سلام
باسلام من می خواستم برای ویزای دانمارک اقدام کنم لطفا راخنمایی فرمایید.

پاسخ به این دیدگاه
22 سپتامبر 2018
زهرا

با سلام!
آیا میتوانم وقت مصاحبه رو از طریق اینترنت بگیریم؟

پاسخ به این دیدگاه
6 ژوئن 2018
احمد حمزه لوی

با سلام
خوشحال میشم اطلاعات جامع تری در باره تورها وچگونگی دریافت ویزای شنگن داشته باشم.

پاسخ به این دیدگاه
6 می 2018

مطالب مرتبط