1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای دانمارک

ویزا معمولاً برای کسانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که قصد سفر و مهاجرت از کشور خود به خارج از کشور را دارند. در این راستا اخذ ویزای دانمارک نیز یکی از الزامات سفر به این کشور است که در شرایط مختلفی برای اقامت موقت و یا اقامت دائم به فرد درخواست‌کننده تعلق می‌گیرد. در این بخش از مجموعه مقالات خود شما را با شرایط اخذ ویزای دانمارک و کسب اقامت در این کشور آشنا می‌سازیم.

تهیهٔ ویزای دانمارک

زمانی که فرد یا افرادی قصد سفر، تحصیل، دیدار خانواده و برخی امور دیگر را برای مهاجرت و سفر به دانمارک دارند باید برای تهیهٔ ویزای دانمارک اقدام نمایند. برای تهیهٔ ویزای دانمارک ابتدا باید به سفارت دانمارک در کشور خود مراجعه کنید و سپس با توجه به مدارک خواسته‌شده و سپری شدن زمان لازم رأی آماده شدن ویزای خود و موافقت با درخواست شما، آن را دریافت نمایید.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک

هنگام مراجعه به سفارت برای دریافت هر نوعی از ویزای دانمارک، آماده کردن برخی مدارک عمومی و تحویل آن‌ها به سفارت الزامی است. چنانچه مدارک شما کامل نباشد و یا هرگونه نقص و مشکلی داشته باشد، شما موفق به دریافت ویزای دانمارک نخواهید شد. مدارک لازم برای دریافت ویزا عبارت است از اصل پاسپورت متقاضی، شناسنامه و کارت ملی، دو قطعه عکس به‌اندازهٔ خواسته‌شده با پس‌زمینه سفید، اگر سند ملکی را دارا هستید اصل و گپی آن، نامه ای که حاکی از گزارش‌های مالی بانک و حساب مالی شما است، کپی دیگر ویزاها در صورت داشتن، گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی اشتغال به کار، گواهی بازنشستگی و دیگر مدارک لازم در رابطه با نوع درخواست شما برای اخذ ویزای دانمارک.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

مهم‌ترین انواع ویزای دانمارک

سفارت دانمارک ویزاهایی را که ارائه می‌دهد شامل ویزای توریستی دانمارک، ویزای تحصیلی دانمارک، ویزای دیدار خانواده دانمارک و ویزای تجاری دانمارک است که ازجمله مهم‌ترین ویزاهای دانمارک به شمار می‌روند و بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور درخواست این نوع ویزاها را می‌دهند.

نکاتی مهم در مورد ویزای دانمارک

یکی از نکات مهمی که در زمان اخذ ویزای دانمارک باید مدنظر داشته باشید، درباره ویزای شینگن این کشور است. لذا باید بدانید که اگر برای دریافت ویزای شنگن دانمارک اقدام کرده‌اید باید حداقل شش هفته زودتر از این‌که زمان سفر فرارسد به سفارت مراجعه کنید. ویزای شینگن دانمارک به مدت سه ماه اعتبار دارد ولی شما در طی این سه ماه نمی‌توانید در کشور دانمارک مشغول به کار شوید.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

نحوه امتیازبندی ویزای دانمارک و گرین کارت

یکی از امتیازاتی که برای دریافت ویزای دانمارک و گرین کارت این کشور مورد توجه قرار میگیرد، تحصیلات عالی شما می‌باشد. شما در این زمینه می‌توانید کارت سبز دانمارک را داشته باشید و این امکان برای شما به وجود بیاید که تا سه سال در کشور دانمارک به دنبال کار باشید و اقامت کاری بگیرید. بعد از گذراندن این مرحله و پیدا کردن کار می‌توانید گرین کارت خود را تمدید کنید و از طریق آن اقامت دائمی را برای کشور دانمارک بگیرید. امتیازاتی که برای کارت سبز دانمارک در نظر گرفته می‌شود بر اساس سن، سطح تحصیلات، سطح زبان، سازگاری سن و محیط و سوابق کاری درخواست‌کننده و متقاضی می‌باشد.

از بخش سن باید حداقل ۱۵ امتیاز را کسب کنید. امتیاز سطح تحصیلات شما یا مدرک دریافتی‌تان باید دست‌کم معادل مدرک لیسانس دانمارک باشد و با آن ارزیابی می‌شود. بیشترین امتیاز دریافتی از سطح تحصیلات باید ۱۰۵ باشد. امتیاز در سطح زبان یا سوابق کاری بدین‌صورت است که شما اگرچند سالی در محلی مشغول به کار یا تحصیل بوده‌اید و به زبان انگلیسی، نروژی، دانمارکی، سوئدی و یا آلمانی تسلط دارید می‌توانید ۲۰ امتیاز را دریافت کنید و دیگر نیازی به ارائه مدرک تافل نیست؛ اما لازم است بدانید که اگر در شرکت‌های ایران کار می‌کنید مشمول این امتیاز نمی‌شوید؛ چون زبان رسمی فارسی شامل  زبان‌های ورد نظر برای اخذ گرین کارت دانمارک نمی‌شود.

اگر به زبان دانمارکی تسلط داشته باشید ۵ امتیاز به آن اضافه می‌شود. نهایت امتیازی هم که می‌توانید از قسمت سازگاری سن و محیط کسب کنید ۱۵ امتیاز می‌باشد. سرانجام بعد از بررسی شرایط مالی خود طبق امتیازات بالا به خود امتیاز دهید و آن‌ها را با یکدیگر جمع کنید اگر به ۱۰۰ امتیاز رسید شما می‌توانید پس از اخذ ویزای دانمارک برای دریافت گرین کارت نیز اقدام کنید.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

انواع ویزای شنگن دانمارک

ویزای شنگن دانمارک به چهار نوع دسته‌بندی می‌شود که به‌اختصار هرکدام از آن‌ها را در این بخش برای شما شرح می‌دهیم:

  • ویزای نوع A که به آن ویزای ترانزیت گفته می‌شود و فرد مسافر فقط حق عبور از فرودگاه‌های دانمارک را دارد.
  • ویزای نوع B ویزای عبور نامیده می‌شود که فرد مجاز به خروج از فرودگاه است.
  • ویزای نوع C که به نام ویزای توریستی معروف است مورداستفادهٔ بسیاری از ایرانی‌ها برای رفتن به کشور دانمارک می‌باشد.
  • ویزای نوع D مخصوص تجار و بازرگانان است و این امکان را برای آن‌ها به وجود می‌آورد که در طی چند سال تجارت به دانمارک سفر کنند.

نکتهٔ جالب قابل‌توجه این است که اگر می‌خواهید بیش از ۹۰ روز در دانمارک اقامت داشته باشید دیگر احتیاجی به دریافت ویزای شینگن دانمارک ندارید و می‌توانید اقامت دانمارک را برای خود درخواست کنید.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

آیا به دنبال اخذ ویزای توریستی دانمارک هستید؟

ازآنجایی‌که کشور دانمارک درزمینهٔ‌های سیاسی و اقتصادی فعالیت دارد؛ لذا این کشور دارای مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری نیز می‌باشد؛ بنابراین همه‌ساله توریست‌های زیادی را به سمت خود می‌کشاند که برای این مورد اخذ ویزای توریستی دانمارک لازم است. ویزای توریستی دانمارک جزء یکی از ویزاهای کوتاه‌مدت محسوب می‌شود. اخذ ویزای توریستی دانمارک به شما این اجازه را می‌دهد تا در مدت کوتاهی در خاک دانمارک بمانید. پس اگر بخواهید بیش از آن در دانمارک بمانید باید از ویزای دانمارک در خصوص اقامت اقدام کنید.

صدور ویزای توریستی دانمارک بیشتر برای گردشگری و اقامت کوتاه‌مدت است. این نکته را باید متذکر شویم که اگر افراد از خود کشور دانمارک و سفارت آنجا برای صدور ویزای توریستی دانمارک درخواست بکنند؛ باید حتماً برای سفر خود به‌عنوان اولین مکان به دانمارک بروند، بعد می‌توانند به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند ولی اگر از کشورهای دیگر یا کشور خود ویزای توریستی دانمارک را تهیه کنند برای سفر کردنشان مشکلی پیش نمی‌آید و می‌توانند قبل از اینکه به دانمارک سفر کنند به کشورهای عضو شینگن بروند و کشور دانمارک را در اولویت‌های بعدی خود قرار دهند.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی دانمارک

مدارک موردنیاز برای ویزای دانمارک شامل پاسپورت و مدارک مسافرتی معتبر است که اعتبار آن‌ها تا سه ماه می‌باشد و باید ده سال از صادر شدن آن‌ها گذشته باشد. برای درخواست این نوع ویزای دانمارک باید شخص سه ماه قبل از روزی که بخواهد به دانمارک سفر کند، اقدام کند. پیگیری این درخواست از طریق سفارت یا کنسولگری دانمارک صورت می‌گیرد. اطلاعات درخواستی باید به‌طور کامل باشد، اثرانگشت و عکس پاسپورت الزامی ست و همچنین باید مبلغی را بابت موافقت با درخواست شما و اخذ ویزای دانمارک بپردازد.

علاوه بر این موارد باید دلیل سفر را اثبات کرده و محل سکونت خود را تعیین نمایید. در این هنگام بیمه‌نامه‌ای هم به ارزش ۳۰ هزار یورو برای پوشش درمانی فرد تنظیم می‌شود. مدت رسیدگی به درخواست ویزای توریستی دانمارک ۱۰ الی ۱۲ روز طول می‌کشد و اگر شخص از کشوری جز کشور خودش این درخواست را ارائه دهد به مدت یک ماه طول خواهد کشید.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

اخذ ویزای تحصیل دانمارک برای چه کسانی میسر است؟

به علت این‌که کشور دانمارک پنجمین رتبه سطح آموزشی را در دنیا دارد؛ هرساله افراد بسیاری مایل‌اند تا برای تحصیل به دانمارک سفر کنند و تحصیلات خود را در آنجا ادامه دهند؛ ازاین‌رو برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک به سفارت این کشور مراجعه می‌کنند. افراد متقاضی می‌توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و اتمام تحصیلات خود به درخواست اقامت دائم خود در کشور بپردازند. خوب است بدانید کسانی که از طریق این نوع ویزای دانمارک به این کشور سفر می‌کند اجازه اشتغال به‌صورت پاره‌وقت را هم دارد. علاوه بر این موارد، باید گفته شود که تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌های دانمارک مستلزم داشتن زبان دنیش است. زبان دنیش زبان اصلی مردم این کشور می‌باشد.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

شرایط اخذ ویزای کار

اکنون مشاهده می‌کنیم که افراد کثیری بعد از فارغ‌التحصیل شدن دنبال کار مناسب با رشتهٔ خود هستند. به همین منظور کسانی که می‌خواهند به دانمارک برای کار مهاجرت کنند بیشتر سعی می‌کنند ویزای کار دانمارک را بگیرند. ویزای دانمارک برای اشتغال به کار  یکی از بهترین نوع ویزای دانمارک به‌حساب می‌آید. مخصوصاً برای افرادی که می‌خواهند با مدرک ارشد یا بالاتر آن برای کار در دانمارک مشغول شوند. یکی از بهترین شیوه‌های اقامت در دانمارک استفاده از ویزای دانمارک برای انجام کار در این کشور است.

اقامت دانمارک

برای مهاجرت به کشور دانمارک و اقامت در این کشور طرق مختلفی وجود دارد که می توان به برخی از آن ها اشاره نمود. به‌عنوان‌مثال اقامت دانمارک از طریق تولد، از طریق نسب و یا اخذ ویزای دانمارک از طریق ازدواج.

تولد در کشور دانمارک تابعیت و اقامت دانمارک را تضمین نمی‌کند مگر این‌که پدر و مادر نوزاد نامشخص باشد یا اگر یکی از والدین او تابعیت دانمارکی داشته باشد شخص می‌تواند در دانمارک اقامت گزیند. ازدواج و گرفتن ویزای دانمارک نیز یکی دیگر از راه‌های گرفتن اقامت این کشور است که بسیاری از افراد به دنبال آن می‌باشند. البته این موضوع را حتماً مدنظر داشته باشید که برای اخذ ویزای دانمارک از طریق ازدواج حتماً نباید مثل کشور ایران به تابعیت مرد درآمد؛ بلکه فرقی نمی‌کند چه زن و چه مرد، هرکدام که تابعیت دانمارک را داشته باشند می‌توانند امکان زندگی و اقامت دائم این کشور را برای همسر خود فراهم کنند. البته برای اخذ ویزای دانمارک درزمینهٔ ازدواج، زوجین باید مدت مشخص و طولانی را با یکدیگر زندگی کنند و رابطه آن‌ها سوری نباشد.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

وقت سفارت دانمارک برای اخذ ویزای دانمارک به چه صورت می‌باشد؟

تمامی کارهای مربوط به درخواست ویزای دانمارک در سفارت انجام می‌گیرد، حتی مصاحبه برای اثبات سفر به دانمارک و انگشت‌نگاری. پس باید قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای دانمارک، وقت سفارت دانمارک را در نظر بگیرید. شما باید قبل از این‌که مدارک خود را به سفارت تحویل دهید، وقت سفارت دانمارک را تعیین کنید. البته سفارت به‌وسیلهٔ شرکت‌های کارگزار نیز این کار را انجام می‌دهد و حتی می‌توان گفت خیلی زودتر از مراجعه خود شخص، وقت سفارت را تعیین می‌کنند.

زمانی که کانفرم شما از طرف سفارتخانه تأیید می‌شود باید منتظر وقت سفارت برای درخواست خود در جهت اخذ ویزای دانمارک باشید که ممکن است یک الی سی روز طول بکشد و این بستگی به کشور موردنظر دارد. مدارکی که برای دریافت وقت سفارت دانمارک موردنیاز است شامل پاسپورت، عکس سه در چهار و دعوت‌نامه در صورت داشتن به همراه دیگر مدارک خواسته‌شده برای اثبات درخواست خود و سهولت درگرفتن ویزای دانمارک می‌باشد. سفارت دانمارک به افراد مهاجر به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل امنیتی توصیه‌هایی را در این باب ارائه می‌نماید. ازجمله این توصیه‌ها عدم استفاده از شوکر و سلاح‌های سرد و گرم، عدم استفاده از وسایل الکترونیکی و انواع باتری، عدم استفاده از مواد سمی و آتش‌زا، عدم به همراه داشتن هر نوع مواد غذایی و خوراکی و همچنین به همراه نداشتن کیف و چمدان‌های بزرگ است.

اقامت دائم دانمارک

زمانی که شما برای دیدن دوستان یا اعضای خانوادهٔ خود به دانمارک سفر می‌کنید می‌توانید از طریق آن‌ها هم برای اخذ ویزای دانمارک و اقامت دائم این کشور اقدام کنید. البته در ابتدا به شما جواز اقامت موقت داده می‌شود و شما بعدها می‌توانید این اقامت را به اقامت دائمی تبدیل کنید. یکی از بهترین روش‌های اقامت دائم دانمارک استفاده از ویزای دانمارک تحت عنوان ویزای ازدواج است. به‌طور مثال می‌توانید برای اقامت دائم در دانمارک با یک شهروند دانمارکی ازدواج کنید. یکی دیگر از روش‌های اخذ ویزای دانمارک و اقامت دائم این کشور، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی یا ویزای کار می‌باشد. اگر یکی از بستگان نزدیک شما برایتان دعوت‌نامه‌ای صادر کند از آن طریق به‌راحتی می‌توانید ویزای دانمارک و درنتیجه اقامت دائم این کشور را بگیرید.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

دو راه دیگر برای اخذ ویزای دانمارک و اقامت دائم این کشور

دو راه دیگر برای اقامت دائم دانمارک وجود دارد یکی سرمایه‌گذاری در کشور دانمارک و دیگری ثبت و ایجاد شرکت در کشور دانمارک. گاهی اوقات افراد مایل‌اند به‌صورت حضوری و پس از مهاجرت به دانمارک اقدام به ثبت شرکت کنند. پس برای مراحل اولیه باید ویزای دانمارک را تهیه‌کرده و به دانمارک سفر کنید. شایان‌ذکر است که بدانید برای اقامت دائم، هیچ کشوری در اولین مرحله مجوز اقامت دائم را صادر نمی‌کند. کشور دانمارک نیز پس از قبول درخواست شما و صدور ویزای دانمارک، ابتدا اقامت موقت سپس تمدید اقامت موقت و درنهایت اقامت دائم را به شما می‌دهد.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

برای کسب اقامت دائم دانمارک صبور باشید

اقامت موقت یک‌ساله می‌باشد که پس از سپری شدن پنج سال متوالی اقامت دائم محسوب می‌شود. یکی از مزایایی که با اقامت دانمارک شامل حال شما می‌شود سفر کردن به کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا می‌باشد. کشور دانمارک افراد ماهر، باتجربه و متخصص را برای شغل‌های کمیاب دعوت به مهاجرت و اقامت در دانمارک می‌کند. کشور دانمارک با دارا بودن سیستم ویزای کار لیستی از کارهای مناسب و خوب را برای افراد جویای کار و آن‌هایی که می‌خواهند از این طریق اقامت دائم دانمارک را بگیرند، پیش رو می‌گذارد. اگر شما دارای مهارت خاصی در شغلی هستید می‌توانید از طریق تخصص و حرفه خود ویزای دانمارک را برای اجازهٔ کار و درنهایت اقامت دائم این کشور بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق پیشنهادات کارفرمای دانمارکی برای اخذ ویزای دانمارک و اشتغال بهره ببرید.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

شرایط اخذ ویزای دانمارک

گام‌های اولیه که برای شرایط اخذ ویزای دانمارک باید صورت بپذیرد صادر شدن دعوت‌نامه از سوی خانواده، از سوی شرکت با آدرس دقیق و اطلاعات تماس شرکت می‌باشد. خدماتی که ویزای دانمارک به افراد مهاجر ارائه می‌دهد از قبیل رزرو هتل به همراه سربرگ، رزرو بلیط، گرفتن وقت سفارت به‌صورت عادی و فوری، بیمه مسافرتی، تکمیل پرونده و مشاورهٔ رایگان برای تسریع در اخذ ویزای دانمارک می‌باشد.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

مدارک تکمیلی جهت شرایط اخذ ویزا

اصل گذرنامه، اصل شناسنامه، اصل سند ازدواج یا طلاق، اصل مدارک اثبات‌کننده نسبت خانوادگی، فرم درخواست روادید، یک قطعه عکس رنگی تمام‌رخ با زمینه سفید، دعوت‌نامهٔ جدید، کپی از کارت اقامتی دانمارک، گواهی کار یا تحصیل، گزارش حساب‌های مالی.

قیمت ویزای دانمارک

برای اطلاع از قیمت ویزای دانمارک می‌توانید به‌صورت آنلاین به سایت‌های مربوطه مراجعه کنید. امروزه با ایجاد راهکارهای سریع و دقیق به‌راحتی می‌توان از شرایط و قیمت ویزای دانمارک مطلع شد. قیمت ویزای دانمارک برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می‌باشد و برای کودکان سنین ۶ تا ۱۱ سال به قیمت ۴۰ دلار است و علاوه بر آن برای بزرگ‌سالان قیمت ویزا به ۷۰ دلار می‌رسد. باید گفته شود که ممکن است هرساله قیمت ویزای دانمارک تغییر کند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص تور دانمارک ، بلیط دانمارک ، وقت سفارت دانمارک ، ویزای دانمارک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

2 نظر

حسن میرشکاری ۲۵ آبان ۱۳۹۷ پاسخ

هزینه مشاوره و تهیه ویزای توریستی دانمارک برای هر نفر چقدر درمیاد؟ونیز اینکه بعد از رسیدن به دانمارک میشه واسه اقامت هم اقدام کرد؟
قبلا از پاسختون صمیمانه متشکرم

حسن حسامی ۴ شهریور ۱۳۹۷ پاسخ

سلام با عرض تشکر از مطالب بسیار عالی شما من کارشناس گفتار درمانی با بیش از بیست سال سابقه کار هستم و برای رشته من در دانمارک مرتبا درخواست کار به ایمیلم ارسال میشه لطفا برای اخذ اقامت و یا مهاجرت به دانمارک راهنمایی لازم رو بفرمائید.