هزینه زندگی در استونی

هزینه زندگی در استونی

اطلاعات هزینه زندگی در استونی

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد هزینه های زندگی در استونی بپردازیم، اگر قصد دارید به استونی سفر داشته باشید و یا مقیم این کشور شوید و اطلاعاتی در مورد هزینه زندگی در استونی ندارید در این مقاله همراه ما باشید، استونی از کشورهای حوزه بالتیک در شمال اروپا محسوب می شود که جمعیت کم تری نسبت به سایر کشورها دارد، در این کشور تعداد زن ها از مردها بیشتر است و به همین دلیل است که آن را کشور زنانه نامیده اند، هزینه زندگی در استونی چندان زیاد نیست و یک کشوری مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی محسوب می گردد.

کشور استونی

کشور استونی یکی از زیباترین و مهم ترین کشور قاره اروپا می باشد. این کشور یکی از کشورهای اسکاندیناوی بوده و حدود 1345123 نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر زیبای پالین می باشد. زبان رسمی این کشور استونیایی می باشد. اما به دلیل وجود قوم های مختلف زبان های بسیار فراوانی نیز در بین مردم رواج یافته است. واحد پول این کشور یورو می باشد. در شرق این کشور روسیه و در غرب آن لتونی واقع می باشد و از شمال به خلیج فنلاند و از جنوب به دریای بالتیک محدود است.

این کشور دارای جاذبه های بسیار زیاد طبیعی و تاریخی می باشد که همه ساله گردشگران زیادی را با استفاده از تور اروپا و تور استونی به سوی خود جذب می کند. استونی یکی از گردشگرپذیرترین کشور های اروپایی است که سالانه میلیون ها نفر را به سوی خود جذب می کند. این کشور یکی از کشورهای مدرن و بسیار پیشرفته ای است که بعد از جنگ جهانی توانسته است مستقل شود و روز به روز مراحل پیشرفت خود را سپری کند.

کشور استونی
کشور استونی

هزینه های زندگی در استونی

پیش از این که به ارائه اطلاعاتی در مورد هزینه های زندگی در استونی بپردازیم، اطلاعات مختصری را در مورد این کشور ارائه خواهیم داد، استونی کشوری در شمال اروپاست و نزدیک به 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد در حدود بیست و پنج درصد مردم این کشور، تبار روسی دارند و در حدود هفتاد درصد مردم این کشور نیز معتقد به هیچ دینی نیستند و از این لحاظ گاهی مهاجرانی که به دینی معتقد هستند.

دچار تردید می شوند، تور اروپا فرصت بسیار خوبی برای دیدن این کشور زیبا می باشد، زبان روسی دومین زبان در این کشور بعد از زبان استونیایی محسوب می شود استونی از لحاظ فرهنگی نیز شباهت بسیاری به فرهنگ روسیه دارد. هزینه زندگی در استونی بسیار به لتونی و روسیه شباهت دارد و بسیاری از کسانی که می خواهند به این کشور سفر کنند از قبل به دنبال این هستند که در مورد هزینه زندگی در استونی اطلاعاتی را به دست آورند.

هزینه های زندگی در استونی
هزینه های زندگی در استونی

هزینه تحصیل در استونی

یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد هزینه زندگی در استونی پرسیده می شود این است که هزینه تحصیل در استونی چقدر است، کسانی که می خواهند به عنوان محصل و دانشجو در استونی حضور پیدا کنند لازم است که ارزیابی هایی در مورد هزینه زندگی در استونی خصوصا هزینه های تحصیل انجام دهند، استونی یکی از کشورهایی است که از لحاظ کیفیت سیستم آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و هر ساله از تمامی نقاط دنیا علاقه مندان به تحصیل در این کشور حضور پیدا می کنند.

هزینه های تحصیل در استونی بستگی به این دارد که شما در کدام دانشگاه این کشور درس بخوانید، همچنین رشته انتخابی نیز در هزینه تحصیلی شما تاثیرگذار خواهد بود. البته امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های این کشور وجود دارد و کافی است در مورد آن جست و جو کنید و برای تحصیل رایگان در این کشور مبلغ 350 یورو نیز به دانشجویان پرداخته می شود و در این صورت است که هزینه زندگی در استونی خیلی کم تر خواهد شد.

هزینه تحصیل در استونی
هزینه تحصیل در استونی

هزینه های اجاره خانه در استونی

یکی از مهم ترین هزینه زندگی در استونی، هزینه مربوط به اجاره خانه است، با توجه به موقعیت خانه و چندخوابه بودن آن قیمت ها نیز متفاوت است، اگر بخواهید در مرکز شهر در استونی آپارتمان یک خوابه اجاره کنید باید در حدود 380 یورو پرداخت کنید، همین آپارتمان را در حومه شهر با 258 یورو می توانید اجاره کنید، برای اجاره آپاتمان سه خوابه در مرکز شهر 673 یورو می توانید پرداخت کنید و قیمت آن در حومه شهر نیز در حدود 460 یورو است. اگر پول کافی دارید و می خواهید در استونی آپارتمان خریداری کنید قیمت هر متر مربع در مرکز شهر در حدود 2.107 یورو و در حومه شهر نیز 1.414 یورو می باشد.

هزینه های اجاره خانه در استونی
هزینه های اجاره خانه در استونی

هزینه های پوشاک در استونی

یکی دیگر از هزینه زندگی در استونی، هزینه های مربوط به پوشاک است، اگر قصد دارید یک شلوار جین در این کشور بخرید، با 68.8 یورو می توانید آن را تهیه کنید، با سی وشش یورو می توانید یک ست کامل لباس ورزشی تهیه کنید، یک جفت کفش نایک نیز در حدود 74 یورو هزینه دارد. کفش های چرم مردانه را می توانید با پرداخت 88 یورو خریداری کنید.

هزینه های پوشاک در استونی
هزینه های پوشاک در استونی

 هزینه حمل و نقل در استونی

یکی از مهم ترین هزینه زندگی در استونی مربوط به هزینه های حمل و نقل است، استونی سیستم حمل و نقل بسیار با کیفیت و مناسبی را دارد، با این وجود مردم این کشور بیش از هر چیز پیاده روی و دوچرخه سواری را ترجیح می دهند، از انواع وسایل نقلیه در این کشور می توانیم به مترو، اتوبوس و تاکسی اشاره کنیم که به قیمت آن ها اشاره خواهیم کرد.

مترو و اتوبوس: مترو در شهرهای استونی به همه نقاط شهر دسترسی ندارد ولی با استفاده از اتوبوس می توانید به تمام مناطق شهر سفر داشته باشید، در پایتخت این کشور یعنی تالین نیز اتوبوس ها به همه نقاط شهر سرویس دارند، اگر می خواهید از مترو استفاده کنید با یک و نیم یورو می توانید بلیط تک نفره خریداری کنید، اگر می خواهید در هزینه زندگی در استونی صرفه جویی کنید، بلیط ماهیانه مترو را تهیه کنید و در طول یک ماه سفر داخلی نامحدود داشته باشید.

تاکسی: در سفرهای درون شهری امکان استفاده از تاکسی نیز وجود دارد، قیمت ثابت تاکسی 2.5 یورو است و به ازای هر کیلومتر نیم یورو به قیمت آن افزده می شود. اگر می خواهید از تاکسی ساعتی استفاده کنید برای یک ساعت 12 یورو دریافت می شود.

هزینه حمل و نقل در استونی
هزینه حمل و نقل در استونی

قیمت میوه و سبزیجات در استونی

میوه و سبزیجات نیز از هزینه زندگی در استونی محسوب می شود، برای خرید یک کیلو سیب می توانید یک یورو پرداخت کنید، یک کیلو موز نیز با 1.1 یورو قابل تهیه است، با پرداخت 1.3 یورو می توانی یک کیلو پرتقال تهیه کرد، یک کیلو گوجه فرنگی را می توانید با 1.6 یورو خرید کنید، یک کیلو سیب زمینی در استونی با قیمت سه دهم یورو قابل تهیه است و یک کیلو پیاز نیز نیم یورو هزینه دارد.

قیمت میوه و سبزیجات در استونی

قیمت محصولات در سوپر مارکت

از دیگر هزینه زندگی در استونی می توانیم به قیمت محصولات سوپرمارکتی اشاره کنیم، با پرداخت 6 دهم یورو می توانید شیر یک لیتری تهیه کنید، با 7 دهم یورو می توان یک قرص نان فرانسوی خریداری کرد، برای خرید یک کیلو برنج پرداخت یک یورو کافی است، هز ینه خرید یک شانه تخم مرغ نیز کمی بیشتر از یک یورو است، پنیر محلی را می توانید با قیمت شش یورو تهیه کنید، با پنج یورو نیز می توانید یک کیلو گوشت سینه تهیه کنید، برای خرید یک بسته سیگار 8 یورو لازم است.

هزینه خوراک و غذا در استونی

از جمله مهم ترین هزینه های زندگی در استونی، هزینه خوراک و غذا می باشد، اگر می خواهید هزینه زندگی در استونی کم تر باشد می توانید در رستوران های ارزان غذا میل کنید در رستوران های ارزان قیمت با پرداخت 7 یورو می توانید یک وعده غذا میل کنید، در رستوران های معمولی نیز می توانید با پرداخت 15 یورو یک وعده غذا میل کنید، مک دونالدها نیز قیمت مناسبی دارند و با 5 یورو قابل تهیه هستند، اگر به دنبال کاهش حداکثری هزینه های زندگی در استونی هستید، آشپزی را خودتان انجام دهید، یک آب معدنی را با قیمت یک یورو نیز می توانید تهیه کنید.

هزینه خوراک و غذا در استونی
هزینه خوراک و غذا در استونی

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!