چگونه روادید یونان را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید یونان را دریافت نمائیم؟

یونان یکی از کشورهای بسیار دیدنی و زیبای جهان است. اگر شما هم به این فکر افتاده اید که به این کشور سفر کنید، باید این را در نظر داشته باشید که ابتدا باید برای اخذ روادید یونان تلاش کنید و سپس خود را برای سفر به این کشور آماده کنید. ما در اینجا می‌خواهیم کمی بیشتر در این رابطه صحبت کنیم.

آشنایی با کشور یونان

یونان یکی از کشورهای با قدمت بسیار زیاد است که در جنوب شرقی اروپا واقع‌ شده و فاصله ی نسبتاً نزدیکی به ایران دارد. این کشور دارای آب‌ و هوای مدیترانه ای بوده و جزایر و مناطق گردشگری بسیار زیادی دارد. هر ساله افراد زیادی برای گشت و گذار و با اهداف توریستی با رزرو تور یونان و تور اروپا به این کشور زیبای اروپایی سفر می کنند. آتن مرکز این کشور بوده و یکی از باستانی ترین و تاریخی ترین شهرهای جهان نیز محسوب می شود. این کشور از نظر تحصیلی و اقتصادی نیز در سطح قابل قبولی قرار دارد و بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل یا حتی کار به این کشور سفر می کنند.

آشنایی با کشور یونان
آشنایی با کشور یونان

اخذ روادید یونان

اصولاً برای سفر به هر کشوری که تبعه ی آن نیستید یا اقامت دائم آن را ندارید، باید ویزای آن کشور را تهیه کنید. بر همین اساس شما به عنوان یک ایرانی برای سفر به یونان باید نسبت به اخذ روادید یونان تلاش کنید. ویزا در واقع اجازه نامه یا برگه ی عبوری است که به شما اجازه می دهد در یک مدت زمان خاص در یک کشور خاص اقامت داشته باشید. از آن جایی که یونان جزء کشورهای عضو معاهده ی شینگن می باشد. شما در واقع برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن یونان را تهیه نمایید.

اخذ روادید یونان
اخذ روادید یونان

انواع روادید یونان

ویزا انواع مختلفی دارد. شما برای سفر به هر کشور خارجی نیازمند اخذ ویزا هستید. حال این که هدف شما از سفر به این کشور چه می تواند باشد، دلیلی است که می تواند بین انواع ویزا تمایز ایجاد کند. اگر می خواهید برای تفریح و گردش به یونان سفر کنید باید ویزای توریستی یونان را دریافت کنید. اگر می خواهید برای کار به این کشور سفر کنید، باید برای اخذ ویزای کاری یونان تلاش کنید. در مجموع انواع روادید یونان می تواند شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج، ویزای خرید ملک و … شود. شما به تناسب هدفتان باید برای دریافت ویزای مورد نظر اقدام کنید.

انواع روادید یونان
انواع روادید یونان

مراحل دریافت روادید یونان

انجام دادن هر کاری روال خاص خود را دارد. شما برای اخذ روادید یونان نیز باید مراحل خاصی را طی نمایید. این روال برای همه ی افراد و برای صدور ویزای اغلب کشورها انجام می شود. پس سعی کنید تمامی مراحل را به دقت انجام دهید.

–         جمع آوری مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

–         ارسال درخواست ویزا و گرفتن وقت سفارت

–         مراجعه به سفارت یونان در وقت سفارت یونان

–         پیکاپ ویزا و صدور روادید یونان

شما در ابتدا باید مدارک لازم را جمع آوری کرده و سپس باید برای گرفتن وقت سفارت این کشور پس از پر کردن فرم درخواست روادید یونان، آن را به ایمیل سفارت ارسال کنید. پس از بررسی درخواستتان اگر با آن موافقت شود، به شما وقت سفارت داده می شود. شما در وقت سفارت باید به سفارت این کشور مراجعه کرده و مدارکتان را تحویل دهید. پس از بررسی اگر با درخواستتان موافقت شود، ویزای شما صادر خواهد شد.

مراحل دریافت روادید یونان
مراحل دریافت روادید یونان

مدارک لازم جهت اخذ روادید یونان

قطعاً مستحضر هستید که برای سفر به یونان و اخذ روادید یونان نیازمند برخی مدارک هستید که باید برای صدور ویزا و در وقت سفارت این کشور، تحویل کارکنان سفارت یونان بدهید. ما در اینجا به ارائه ی لیستی از مدارک اصلی و مهم جهت اخذ روادید کشور یونان می پردازیم. البته برای برخی اهداف خاص، برای مثال برای سفر کاری یا سرمایه گذاری شما باید مدارک خاصی را نیز علاوه بر این مدارک ارائه نمایید. اما لیست کلی مدارک لازم جهت اخذ روادید یونان بدین شرح می باشد:

–         دو قطعه عکس 6*4 رنگی با پس زمینه سفید

–         اصل گذرنامه با اعتبار حداقل 3 ماه

–         اصل شناسنامه و کارت ملی

–         سند ازدواج در صورت لزوم

–         دعوت نامه در صورت لزوم

–         بیمه مسافرتی

–         بلیط هواپیما

–         رزرو هتل و محل اقامت در یونان

–         گردش 6 ماهه حساب بانکی

–         سند زمین یا ملک

–         فیش حقوق یا مدرک اشتغال به کار

–         گواهی اشتغال به تحصیل برای محصلان

–         فرم درخواست ویزا

–         هزینه صدور ویزا

–         گواهی بازنشستگی برای بازنشستگان

–         ترجمه تمامی مدارک فوق به زبان انگلیسی

مدارک لازم جهت اخذ روادید یونان
مدارک لازم جهت اخذ روادید یونان

مدت زمان لازم جهت اخذ روادید یونان

در اینجا می‌خواهیم درباره موضوع مهمی صحبت کنیم که گاهی نیز مشکل ساز می شود. در فرآیند دریافت روادید یونان باید به مواردی توجه کنید. یکی از مواردی که باید دقت زیادی داشته باشید، زمان اخذ روادید یونان می باشد. شما تا 3 ماه قبل از موعد سفرتان می توانید نسبت به اخذ روادید یونان اقدام کنید. البته این برای حالتی است که کاملاً از زمان سفر خود آگاهی دارید و در این مورد کاملاً مطمئن هستید. اما اگر نسبت به زمان دقیق سفرتان به یونان اطمینان ندارید، بهتر است کمی دیرتر نسبت به دریافت ویزای یونان اقدام کنید. این زمان حداکثر 2 هفته پیش از سفر به یونان می باشد. چرا که مدت زمان بررسی درخواست و صدور ویزای کشور یونان معمولاً در حدود 2 هفته به طول می انجامد. پس سعی کنید زمان مناسبی را برای دریافت روادید یونان انتخاب کنید، تا دچار هیچ مشکلی نشوید.

مدت زمان لازم جهت اخذ روادید یونان
مدت زمان لازم جهت اخذ روادید یونان

نقش دعوت نامه در دریافت روادید یونان

بد نیست در این بخش کمی در ارتباط با نقش دعوت نامه در دریافت ویزا صحبت کنیم چرا که بسیاری از افراد یک دیدگاه اشتباه در این رابطه دارند و بهتر است با توضیحات کامل در این رابطه این دیدگاه اشتباه را حذف کنیم. دعوت نامه در واقع برگه ای است که فردی در کشور مورد نظر شما که در اینجا یونان است، برای شما ارسال می کند و در این برگه می تواند مواردی را تضمین نماید. اعضای خانواده ی شما که در کشور یونان زندگی می کنند می توانند برای شما دعوت نامه ارسال کرده و در این دعوت نامه مواردی نظیر محل اقامت و هزینه ی زندگی شما در یونان را تضمین کنند.

در صورت داشتن این دعوت نامه سفارت یونان نظر مثبت و بهتری نسبت به شما و هدف سفرتان دارند. اما این بدین معنی نیست که قطعاً کار تمام شده و ویزای شما به راحتی صادر می شود. این همان دیدگاهی است که بسیاری به اشتباه آن را جدی می گیرند. پس این را بدانید که صرف داشتن دعوت نامه صدور ویزای شما را قطعی نمی کند، اما دعوت نامه می تواند نقش مؤثری در دریافت روادید یونان ایفا کرده و به آن سرعت ببخشد.

پیکاپ ویزا چیست؟

پس از این که تمامی مراحل دریافت روادید یونان را طی کردید و ویزایتان صادر شد، ویزا می‌بایست به پاسپورتتان الصاق شود. این کار اغلب توسط مؤسسات مهاجرتی انجام می‌شود و شما می‌توانید انجام این کار را به مؤسسات معتبر در این زمینه واگذار کنید. البته این کار در بعضی موارد انجام می‌شود و شما باید از یک کشور واسطه اقدام به انجام این کار کنید. برای این کار مؤسسه ی مورد نظر ویزا و پاسپورت شما را به سفارت کشور واسطه ارسال کرده و پس از الصاق ویزا و پاسپورت به یک دیگر، آن را بدون هیچ منع قانونی و مشکلی به شما برمی گرداند. این کار آخرین مرحله‌ای است که باید انجام دهید. پس از انجام این کار ویزای شما آماده ی دریافت می‌باشد و شما دیگر مشکلی برای اخذ روادید یونان نخواهید داشت.

پیکاپ ویزا چیست؟
پیکاپ ویزا چیست؟

هزینه اخذ انواع روادید یونان

علاوه بر مدارکی که باید تحویل سفارت یونان بدهید، می‌بایست هزینه‌ای را نیز جهت بررسی درخواست و صدور روادید یونان پرداخت کنید. این هزینه در شرایط مختلف و برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. هزینه ی صدور ویزا برای بزرگ‌سالان 60 یورو می‌باشد. این هزینه برای انواع ویزای توریستی، خانوادگی، تجاری، ترانزیت و …. ثابت می‌باشد. به جز برای افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که برای این افراد این هزینه به میزان 35 یورو می‌باشد. علی رغم این که کودکان بین 6 تا 12 سال برای اخذ ویزای دیگر کشورها باید مبلغ 35 یورو بپردازند؛ خوشبختانه برای اخذ روادید یونان کودکان بین 6 تا 12 سال و کودکان زیر 6 سال نیازی به پرداخت هزینه ندارند و اخذ روادید یونان برای این افراد کاملاً رایگان می‌باشد.

هزینه اخذ انواع روادید یونان
هزینه اخذ انواع روادید یونان

سفارت یونان در ایران

خوشبختانه یونان در تهران دارای سفارت می باشد و شما می توانید اقدامات مربوط به اخذ روادید یونان را از طریق سفارت این کشور در ایران انجام دهید. در ادامه می توانید اطلاعات تکمیلی در رابطه با سفارت یونان را مشاهده کنید:

آدرس سفارت یونان:

تهران- بلوار آفریقا- بلوار اسفندیار- پلاک 43

ساعات کاری:

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 17 عصر- برای اخذ ویزا (دوشنبه و سه شنبه)

برای دریافت ویزای یونان باید پیش از مراجعه به سفارت، وقت سفارت یونان گرفته باشید. برای دریافت وقت سفارت می توانید از طریق آژانس های مربوطه اقدام کنید.

سفارت یونان در ایران
سفارت یونان در ایران

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط یونان، وقت سفارت یونان ، ویزای یونان ، تور یونان و تور اروپا میباشد.88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!