09107636326 --- 021-88851080

دیدنی های فرانسه

دیدنی های فرانسه

گشت و گذار در فرانسه آسان است زیرا دیدنی های فرانسه بسیار است.اکثر این مکتن خا را با پای پیاده هم می توانید بروید البته استفاده از مترو و اتوبوس هم خوب است. بزرگترین تقسیم این شهر مربوط  به کرانه راست و کرانه چپ رودخانه سن است، که از دل قلب شهر می گذرد. هر بخش به کار خاصی تعلق دارد: سمت راست مرکز قدرت تجاری و کسب و کار است؛ و سمت چپ حوزه روشنفکری و یادگیری می باشد. همچنین یک تقسیم شرقی غربی بین پاریس غریبی ثروتمند و پاریس شرقی فقیر وجود دارد. اما این تقسیمات هر کدام جزئیات خاص خودشان را دارند: مراکز اصلی آفرینش بیشتر در شمال شرقی پاریس است تا در سن ژرمن ثروتمنده و متخصصان شهری جوان در مناطق ارزان تر زندگی می کنند. بسیاری از مسافران تور اروپا، فرانسه را برای گردشگری خود انتخاب می کنند

شهر ال دلا Il de la Cite

در طول قرن موم قبل از میلاد، قبیله سلتی پاریسی اولین کلیه های خود را در Il de la Cite، بزرگترین جزیره در سن ساختند. در سال ۵۳ قبل از میلاد، لژیون های رومی این سکونتگاه را فتح کرده و در کرانه چپ Lutetia Parisiorum را می ساختند. در طول قرون وسطا، این جزیره مرکر سیاسی، مذهبی و قدرت قصایی، نه فقط برای پاریسی ها بلکه برای کل فرانسه بود. امروزه، این جزیره تقریبا در مرکز جفراهیایی پایتخت قرار داشته و چند ساختمان رسمی شهر در آن قرار دارند. مستت چاپل (Sainte-Chapelle) و توتردام باعث شده اند تا این جزیره همچنان مرکز گردشگری مذهبی شهر باشد.

شهر ال دلا - دیدنی های فرانسه

شهر ال دلا – دیدنی های فرانسه

نوتردام

نوتردام در قلب جزیره سن  قرار دارد. ایو کاندرال حداقل ۲۰۰۰ سال نقش دینی داشته است.

در قرن ۴ بعد از میلاد یک کلیسای مسیحی به نام سن اتین در اینجا ساخته شد؛ دو قرن بعد یک کلیسای دوم این دو را به هم متصل کرد، که به مریم اختصاص داشت. حملات نورمن ها باعث شد تا هر دوی این کلیساها در وضعیت نابسامانی بر جای بمانند، وه در قرن ۱۲ اسقف ماریس دوسولی تصمیم گرفت تا به جای آنها یک کلیسا جامع ساخته شود. اتمام بخش اصلی نوتردام که کار آن در ۱۱۶۳ شروع شد، ۱۶۷ سال طول کشید. گذار آن از سبک رومانتیک به گوتیک نمونه ای عالی از معماری قرون وسطا محسوب می شود؛ نظری که مخالفان قدیمی و جدیدی دارد. راهیان مسیحی اعتراض کردند که چنین بنای باشکوهی توهین به قداست فقر خدای گونه بوده، و امروزه بسیاری از ناب گرایان معماری نوتردام را بیش از حد مجلل می دانند.
معمار اصلی آن ناشناسی است، اما پیر دو مونترویل بخش اعظم کارهای مربوط به قرن ۱۳ را انجام داد. نمای فعلی کاتدرال مربوط به اوژن ویولت دوک است که از ۱۸۴۵ تا ۱۸۶۳ بعد از خرابی های قرن ۱۸ آن را بازسازی کرد. عامل این خرابی ها بیشتر آشوبگران قبل انقلابی بود تا انقلابیونی که نمادهای مذهبی آن را کندند. رمان ویکتور هوگو به نام (نوتردام پاریسی) الهام بخش این بازسازی ها بود.
این کلیسا مرکزی در طول قرن ها شاهد مراسم های باشکوهی بوده از جمله تاجگذاری لوئی نهم در ۱۲۳۹ که در طی آن شاه متقی در حالیکه جواهر مقدس را حمل می کرد با پای برهنه راه رفت، گفته می شود که این جواهر تاج خار مسیح بوده است.

هِنری چهارم در سال ۱۵۹۴ تغییر دین سیاسی خود به کاتولیک را در اینجا انجام داد تا پیوند خود با پادشاهی فرانسه را تقویت کند. ناپلئون در نوتردام خود را امپراطور نامید و تاجگذاری کرد، و پاپ هم که برای این مراسم به پاریس آمده بود روی سن رفت نقاشی بزرگ ژاک لوئی دیویس به نام (تاجگذاری ناپلئون) این مراسم را به تصویر کشیده است. این نقاشی اکنون در لوور نگهداری می شود. مراسم های جدیدتر شامل اعلام ازادی پاریس در ۱۹۴۴ توسط ژنرال دوگل و برگزاری مراسم تدفین او در ۱۹۷۰ در اینجا هستند.

نوتردام - دیدنی های فرانسه

نوتردام – دیدنی های فرانسه

West Front

آن طرف درب های جبهه غربی ۲۸ مجسمه از Gallerie des Rois دیده می شود که مربوط به پاشاهان جودا هستند. این مجسمه ها در قرن ۱۹ ساخته و به تازگی بازسازی شده اند: اصل آنها در طول انقلاب تخریب شدند چون نمایانگر پادشاهان فرانسه بودند.

پنجره رُز داستان رستگاری بعد از سقوط را نشان می دهد. پنجره های ونز بزرگ این جناح کلیسا را روشن کرده اند؛ پنجره شمالی بیشترین شیشه مربوط به قرن ۱۳ را حفظ کرده استمدر سمت راست ورودی محل اجرای سرود تصویر (مریم و کودک) دیده می شود.
بعد از ۲۲۵ پله به برج شمالی (morth tower) می رسید که دارای نمای عالی از پاریس و منظره نزدیک پشت بام و آب راه معروف نوتردام است. به طرف جنوب برج – و دوباره بعد از ۱۲۲ پله – می توانید به دیدن ناقوس ۱۳ تنی برسید که هنوز هم سالم است (انقلابیون بقیه ناقوس ها را برای ساخت توپ آب کردند). این ناقوس در دهه ۱۶۸۰ دوباره قالب گیری شد. ۱۲۴ پله دیگر شما را به
ہالائی برج چنوبی با مناظر بی نظیر می رسانند.
بارون هاسمن برنامه ریز شهر ناپلئون سوم یا حیاط جلویی کاتدرال را خیلی بزرگ کرد و به این خاطر تاثیر نمای پرج غربی از بین رفته است. حفاری های زیر میدان دیوارها و پایه های دوره های گالیک رومی، و قرون وسطا را نمایان کردنده که اکنون بخشی از نمایشگاه دوران ابتدایی پاریس را تشکیل می دهند.

Palais de la Cite

یک ویژگی معماری و تاریخی مهم دیگر در این مجموعه ای از چند ساختمان بوده و شامل سن چاپل و دفاتر دادگاه عالی فرانسه می باشد.

Palais de la Cite - دیدنی های فرانسه

Palais de la Cite – دیدنی های فرانسه

کاخ عدالت

سبک نئوکلاسیک قلب سیستم قانونی فرانسه محسوب می شود و در محل یک قصر رومی واقع شده که چولیوس سزار در ۳۶۰ بعد از میلاد در آن تاجگذاری کرد. لابی آن ارزش بازدید و دیدن وکلا، شاکیان، شاهدان، منشی های دادگاه و متهمان در انتظار اجرای حکم عدالت را – ستون های قلعه گیوتین دارد؛ را می توانید ببینید.

کانسر جری Conciergerie

کنار کاخ عدالت Conciergerie قرار دارد که در امل سکونتگاه نگهبان پادشاه بوده است. نمای (قرون وسطایی) آن مربوط به دهه ۱۸۵۰ است. با این حال، بدنامی این بنا مربوط به قرن ۱۸ می باشد: در ۱۷۹۳، در اوج وحشت، نگهبان پادشاه وارد برسرای گیوتین شد، درحالیکه ۲۵۰۰ نفر شب آخر خود را در آنجا سپری می کردند. اینجا اکنون به موزه گذشته خونبار تبدیل شده و آیتم هایی همچون تیغه گیوتین، صلیبی که ماری آنتونیت در دوران حبس پای آن دعا می خوانده و قفل در سلول روبسپیر را به نمایش گذاشته است. حتما به Cour des Femmes سر بزنید. در اینجا شوهران، همسران و معشوقه ها می توانستند قبل از اجرای حکم گیوتین با هم دیدار داشته باشند.

کانسر جری - دیدنی های فرانسه

کانسر جری – دیدنی های فرانسه

سنت چاپل Sainte-Chapelle

سن چاپل گوتیک بین کاخ عدالت و قلعه گیوتین قرار دارد. این کلیسای کوچک در سال ۱۲۴۸ توسط پیر دو مونتروبل ساخته شد تا یادگارهای مقدس را در خود جای دهد، که گفته می شود بخشی از آنها مربوط به تاج خار مسیح هستند، که شاه لوئی نهم متقی (معروف به سن لوئی) آن را خریداری کرد. نمازحانه پاییی، با مسقف پرستاره، مخصوص خدمتکاران قصر بود. طبقه بالا شکوه بیشتری دارد و در آن نور درخشان شیشه های ۱۵ متری به درون می تابتد. پنجره ها با حائل های باریکی از هم جدا شده اند گویی که اصلا دواری وجود ندارد. از ۱۱۳۴ قطعه شیشه ۷۲۰ قطعه دارای اصالت قرن ۱۳ هستند.
بین ۱۷۸۹ و ۱۸۱۵، کلیسای سن چاپل نقش های محتلفی ایفا کرد: انبارخانه آرد در دورار انقلاب، کلوبه شیک پوش های طبقه مرفه، و بسپس بایگانی کنسول ناپلئون، همین نقش اخیر کلیسا را از تخریب نجات داد، زیرا بوروکرات ها نتوانستند جایی برای نگه داشتن کوه کاغذهای خود پیدا کنند.

دیگر جاذبه های IL de la City

در انتهای غربی این جزیره میدان زیبا و مشجر du Vert-Galant قرار دارد و پشت مجسمه هنری چهارم و Pont-Nuef قرار دارد که برخلاف نام آن، به معنای پل جدید. در واقع قدیمی ترین پل پاریس است. سالم ماندن این پل بخاطر این است که از سنگ ساخته شده و همچنین به این خاطر که اولین پل پاریس است که بدون وجود خانه هایی روی آن ساخته شده است. وقتی ۱۹۸۵ کریستو هنرمند آمریکایی بلغاری تبار تمام این پل را با پارچه پوشاند. این سازه به سرتیتر خبرها تبدیل شد.

شما می توانید از راه Marche aux Fileurs (بازار گل) در محله لوئی لپین، روبروی ایستگاه پلیس و هتل دیو به انتهای شرقی بازگردید. هتل دیو که اکنون به بیمارستان شهر تبدیل شده، در محل یک بیمارستان قرون وسطایی ساخته شده استا وقتی پلیس در سال ۱۹۴۴ در مقابل آلمان ها مقاومت کرد اینجا به صحنه نبرد تبدیل شده بود. برخلاف این ساختمان های رعب انگیزه بازار گل شبیه یک گلخانه کوچک است که انواع
گل ها و گیاهان در آن به فروش می رسند. روزهای یکشنبیه غرفه های این بازار به پرنده فروشی ها اختصاص دارد.

du Vert-Galant - دیدنی های فرانسه

du Vert-Galant – دیدنی های فرانسه

Ile St—Louis

پل پیاده رو سن لوئی از Ile de Cite به Ile St-Louis می رسد. جزیره ای که بخاطر عمارات باشکوه و بسیار گران قیمت آن شهرت دارد. از انتهای غربی اسکله اورلئان نمای زیبای نوتردام را خواهید دید. با این حال، بسیاری از بازدیدکنندگان این جزیره به سراغ مکان دیدنی دیگری می روند: سالن بنی بر تیلیون در شماره ۳۱-۲۹ خیابان سن لوئی، خیابانی که این جزیره را به دو نیم می کند. اینجا یک خیابان زیبا با چندین بوتیک و رستوران است. به سمت انتهای شرقی کلیسای باروک St-Lottis-en-IIle قرار دارد که شهرت آن بخاطر مجموعه عالی از هنر هلندی، فنلاندی و ایتالیایی قرون ۱۶ و ۱۷ می باشد. در انتهای شمال شرقی جزیره، در شماره ۷ محله دانجوه هتل لوزان قرار دارد که در ۱۶۴۰ توسط لوئی لوائو معمار برای لوئی چهاردهم ساخت، و آکنون خانواده راثشیلد صاحب آن هستند. در همین جا بود که تئوفیل گوتیه و چارلز بادلیه شاعر در ۱۸۴۵ در آن زندگی می کردند، و بادلیه بخشی از شعر (گل بد) خود را در آن سرود. در هتل لامبرت، نبش خیابان سن لونی، والتر با مارکوسوی شاتله رابطه عاشقانه داشت.
در کرانه جنوبی جزیره موزه آدام میکیویکز قرار دارد. می کیویکز شاعر لهستانی (۱۸۵۵-۱۷۹۸) از ۱۸۳۲ تا ۱۸۴۰ در پاریس زندگی می کرد و خود را وقف کمک به لهستانی های سرکوب شده می کرد. این ساختمان قرن ۱۷ که موزه اکنون در آن برپا شده شامل کتابخانه لهستانی و یادگارهای فردریک شوپن، آهنگساز لهستانی، است.

Ile St—Louis - دیدنی های فرانسه

Ile St—Louis – دیدنی های فرانسه

قصر لوور

از دیدنی های فرانسه به لوور که ساخت آن هشت قرن طول کشیده می توان اشاره کرد و بااین حال از نظر معماری هارمونی کامل دارد. در اصل به عنوان یک قلعه توسط فیلیپ آگوست در ۱۱۹۰ ساخته شد. وقتی لوئی چهاردهم دربار خود را به ورسای تفییر داد. لوور را برای هنر متدان برجای گذاشت. انقلابیون در ۱۷۹۳ آن را به ک موزه عمومی تبدیل کردند. لوو که مونالیزا را در خود جای داده جمعیت بسیاری را پذیرا بود، تا اینکه رئیس جمهور میتراند دستور بازسازی آن در دهه ۱۹۸۰ را داد. محوطه پذیرش بزرگ آن حفاری شده و ای. ام پنی معمار سینو – آمریکایی یک هرم شیشه ای روی آن قرار داد که اکنون به ورودی اصلی تبدیل شده است.

قصر لوور - دیدنی های فرانسه

قصر لوور – دیدنی های فرانسه

موزه لوور

موزه لور دارای سه بخش است که بخش ریشولیو موزه لووور در شمال موزه ، بخش سولی در شرقموزه  و بخش دنون در جنوب قرار دارد. مجموعه ها در بخش های مختلفی پراکنده شده اند که با رنگ های مختلف کدگذاری شده اند تا جهت یابی آسان شود. یک نقشه عالی برای کمک به تعیین مسیر در قسمت فروش بلیط در دسترس است.
در ادامه خلاصه ای از گنجینه های لوور، شامل اطلاعات درباره موارد بسیار مهم هر بخش توضیح داده شده است. این موزه از معروف ترین دیدنی های فرانسه است.

طبقه پایینی و طیقات همکف: یکی از بهترین نقاط پرای شروع بازدید نمایشگاه قرون وسطا در طبقه پایین بخش سولی موزه است. در اینجا بقایای قلعه فیلیپ آگوست دیده می شود، و چند قلم از وسایل مربوط به دهه ۱۹۸۰ که در حفاری ها یافت شده اند نیز به نمایش گذاشته شده اند. در طبقه همکف عتیقه های مصری و یونانی قرار دارند. در حالیکه در طبقه همکف جناح دنون عتیقه های اتروسکان و رومی شامل:
(تابوت زوج متاهل) و یک (گلادیاتور بورژوا)، و مجسمه های ایتالیایی مانند: برده در حال مرگ میکل آنژ، سایک اند کوپیدو نانو کلاسیک کانوا (۱۷۹۳) دیده می شوند. طبقه پایینی بخش ریشیلیو مجسمه های فرانسوی، شامل (اسب مارلی غول پیکر گیوم کوستو) را به نمایش گذاشته است. در طبقه همکف همین بخش مجموعه مجسمه های فرانسوی ادامه داشته و آثار مربوط به قرن ۵ تا ۱۸ هستند. همچنین در اینجا یافته های بین النهرینی همچون دست نوشته حمورایی بابلی روی سنگ بارالت، یکی از اولین اسناد قانونی دنیا، مربوط به ۱۷۵۰-۱۷۹۳ قبل از میلاد دیده می شود.

موزه لوور - دیدنی های فرانسه

موزه لوور – دیدنی های فرانسه

 

لذت بردن از موزه لوور

هزینه ورودی موزه حدود ۱۲ – ۵ یورو است که ای قیمت برای کودکان، دانشجویان و بازنشسته ها کمتر می شود. برخی از موزه ها روزهای یکشنبه ارزان تر هستند، و ورودی برخی از موزه ها در یکشنبه هر ماه رایگان است مانند: موزه لوور، موزه دورسای، مرکز پمپیدو، موزه رودن، موزه پیکاسو و موزه موین آژ. شما می توانید بلیط معتبر برای دو، چهار یا شش روز متوالی را از موزه ها، دفاتر گردشگری و ایستگاه های مترو خریداری کنید. موزه لوور را حتما در لیست دیدنی های فرانسه خود قرار دهید.

طبقه اول موزه لوور

طبقه اول جایی است که بیشترین جمعیت در آن دیده می شوند. در طبقه اول بخش دئون مجموعه ای بی تظیر از نقاشی های بزرگ فرانسوی شامل: آزادی پرچمدار مردم دلاکروسی، قايق ميدوسا ژريکو و تبرک ناپلئون دیوید به نمایش گذاشته شده است. در همان کنار یک اتاق مخصوص مونالیرا (ژوکوند)، زن فلورانسی رازآلود داوینچی قرار دارد. این شاهکار نمادین در سال ۱۵۰۳ نقاشی شده و در کنار (عروشی در غنا) ورونیز و دیگر شاهکارهای نقاشان رنسانس ونیز آویخته شده است. در پلکانی که بخش دنون و سولی را از هم جدا می کند گالری آپولو، محل نمایش جواهرات تاج پادشاهی قرار دارند.

در این نقطه به بخش سولی و مجسمه هلنی باشکوه (ونوس دمیلو)، که دولت فرانسه در ۱۸۲۰ به ۶۰۰۰ فرانک از جزیره میلوس خریداری کرده می رسید. بخش اعظم طبقه اول جناح ریشیلی و به آثار هنرهای تزئینی اختصاص یافته است.

طبقه دوم موزه لوور

تمام صلیقه دوم به نقاشی اختصاص دارد که از مهمترین این آثار می توان به موارد زیر اشاره کرد:پرتره از خود دور را کوبلن دوز  ور میر، دلقک واتئو و حمام ترکی اینگرس، جناح ریشیلیو به آثاری از فلاندرها. هلندی ها، آلمانی ها و فرانسوی ها اختصاص یافته است؛ طبقه دوم جناح سولی مختص نقاشی های قرن ۷، ۱۸ و ۱۹ فرانسه است.

موزه لوور - دیدنی های فرانسه

موزه لوور – دیدنی های فرانسه

 

سایر موزه ها در لوور

در یک بخش  جداگانه از ساختمان اصلی موزه لوور پاریس، مجموعه های دیگر وجود دارند (ورودی از شماره ۱۰۷ خیایان ریوولیه). موزه هنرهای تزئینی دارای انواع هنر طراحی داخلی شامل پرده منقوش ها تا طراحی قرن ۲۰ است. موزه هنر مد و پارچه، مد و نساجی پاریس از قرن ۶۱ تا کنون را تحت پوشش قرار داده، و نساجی پاریس از قرن ۶۱ تا کنون را تحت پوشش قرار داده، و طبقه بالای آن موزه عمومی، مجموعه ای غنی از پوسترهای قرون وسطا تا کنون را در خود جای داده است. بسیاری از گردشگران در دیدنی های فرانسه به این قسمت علاقه بیشتری نشان می دهند.

قصر رویال

این قصر که یکی از پر طرفدارترین دیدنی های فرانسه است؛ قصر رویال که درست در شمال لوور، آن طرف خیابان ریوولی قرار دارد. در سال ۱۶۳۹ به عنوان سکونتگاه کاردینال ریشیلیو ساخته شد. عنوان سلطنتی این قصر زمانی به آن داده شد که آن اتریش با لوئی چهاردهم جوان وارد آن شد. این قصر آرام و طاقدار دارای گذشته رنگارنگی است. در روزهای فیلیپ اورلتان، نائب السلطنه. زمانی که لوئی پانزدهم کودک بود، این قصر صحنه عیاشی بود. یک دوک دیگر آپارتمان های بالای طاق ها را به همراه دو تئاتر چند مغازه. قمارخانه و کافه اضافه کرد. برخلاف تلاشیں حائی فیلیب گالیت (برابری)، آن طور که او خودش را می نامید. برای راضی کردن آنقلابیون سرنوشت دوک و خانواده اش ختم به گیوتین شد. بعد از انقلاب. این قصر دوباره به قمارخانه تبدیل شده و در طول شورش های ۱۷۸۱ از تخریب ها جان سالم به در برد. با این حال بعد از بازسازی دوباره شهرت و اعتبار خود را به دست آورد. اکنون این بنا به وزارت فرهنگ، شورای دولتی، کنسول قانون گذاری، چند مغازه و چند رستوران تاریخی گراند وفور اختصاص یافته است.

قصر رویال - دیدنی های فرانسه

قصر رویال – دیدنی های فرانسه

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط