هر آنچه که باید درباره رم بدانید

هر آنچه که باید درباره رم بدانید

درباره رم، میتوان آن را به یکی از دیدنی ترین جذاب ترین شهرهای اروپایی دانست که با داشتن قدمت چند هزار ساله خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر و مسافر …

شهر رم یکی از دیدنی‌ترین جذاب‌ترین شهرهای اروپایی می‌باشد که با داشتن قدمت چند هزار ساله خود توانسته است توجه میلیون‌ها گردشگر و مسافر را به سوی خود جذب کند.

توجه داشته باشید که این شهر به عنوان سومین شهر زیبا در کل اروپا شناخته شده است و با داشتن بهترین و مناسب‌ترین شرایط آب و هوایی خود نیز توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را جلب کرده و درآمد بسیار خوبی را از صنعت گردشگری داشته باشد.

هر آنچه که باید درباره رم بدانید | یوروپ تورز

آشنایی با شهر رم

درباره رم و آشنایی با این شهر: آیا شما نیز به دنبال بازدید از زیباترین شهر ایتالیا هستید؟ آیا می‌دانید که بهترین و مناسب‌ترین زمان برای بازدید از شهر رم چه زمانی می‌باشد؟ از شما دعوت می‌کنیم که مقاله و مطالب پیش روی خود را تا پایان آن همراهی کرده و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را از این مقاله به دست آورید.

شهر رم یکی از دیدنی‌ترین و دوست داشتنی‌ترین شهرهای ایتالیا می‌باشد که در بخش مرکزی و غربی این کشور واقع شده است و با داشتن جاذبه‌های گردشگری و توریستی تاریخی و منحصر به فرد خود همیشه مورد توجه بسیاری از افراد در کل جهان بوده است.

این شهر با داشتن مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین زیرساخت‌های خود نیز در صنعت گردشگری، توانسته است بهترین خدمات و امکانات را در اختیار گردشگران و مسافران خود قرار دهد. امروزه بسیاری از افرادی که دوست دارند تا سفری را به سوی اروپا داشته باشند، شهر رم را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند تا از این طریق بی‌نظیرترین و فراموش نشدنی‌ترین لحظات را برای خود رقم بزنند.

شما نیز می‌توانید برای سفر آینده خود، بازدید از کوچه‌های تاریخی و غروب آفتاب این شهر را در اولویت‌های خود قرار دهید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد بهترین جاذبه‌های گردشگری، بهترین هتل‌ها، بهترین رستوران و نکات مورد توجه در سفر به رم توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

آشنایی با شهر رم | یوروپ تورز

تاریخ باشکوه شهر رم

درباره رم و تاریخ با شکوه این شهر: همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، شهر رم یکی از تاریخی‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای جهان می‌باشد که شما می‌توانید قدمت این شهر را به راحتی در آثار تاریخی آن مشاهده کنید. توجه داشته باشید که ساخت این شهر بر اساس یک افسانه ی‌قدیمی در کشور ایتالیا بوده که در قرن 8 و در مزان امپراطوری رموس و رمولوس این شهر ساخته شده است.

بسیاری از تاریخ شناسان بر آن معتقدند که قدمت این شهر در حدود 6 هزار سال پیش بوده و این شهر بر روی تپه‌های پلاتین ساخته شده و توانسته است به یکی از مهمترین شهرهای این کشور نیز تبدیل شود. امروزه بسیاری از گردشگران و توریست‌ها شهر رم را با فرهنگ، هنر و تمدن بسیار اصیل آن می‌شناسند و بسیار دیگر نیز این شهر را مهد زیبایی‌ها تلقی می‌کنند. شما نیز می‌توانید در طول عمر خود یک بار هم که شده سفری را به سوی این شهر داشته باشید تا بتوانید ساختمان‌ها باستانی و مدرن این شهر را در کنار یکدیگر مورد مشاهده قرار دهید.

تاریخ باشکوه شهر رم | یوروپ تورز

جغرافیای شهر رم

درباره رم و جغرافیای این شهر: توجه داشته باید که شهر رم یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایتالیا می‌باشد که با داشتن مساحتی بالغ بر 136.000 کیلومتر مربع توانسته است جاذبه‌های گردشگری بسیار منحصر به فردی را در دل خود جای دهد. این شهر در کنار رود توره واقع شده است که این رود از دریای مدیترانه سرچشمه گرفته و سبب شده است تا شهر رم از بهترین و مناسب‌ترین شرایط آب و هوایی برخوردار باشد.

همچنین طبق آخرین سرشماری که از این شهر به عمل آمد شهر رم در سال 2017 در حدود 2.000.000 نفر جمعیت داشته است و از این طریق توانسته است به یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ایتالیا نیز تبدیل شود. قرار‌گیری رم در یکی از بهترین موقعیت‌های جغرافیایی این کشور سبب شده است تا دسترسی به آن بسیار آسان باشد و گردشگران به راحتی از سراسر جهان دسترسی لازم را به آن داشته باشند. همچنین این شهر یکی از مهمترین قطب‌های تجاری و اقتصادی در کشور ایتالیا نیز به شمار می‌آید.

آب و هوای رم

درباره رم و آب و هوای این شهر: یکی از مهمترین و اصلی‌ترین موضوعاتی که در مورد سفر به شهر رم وجود دارد، شرایط آب و هوایی رم می‌باشد. گردشگران و توریست‌ها می‌خواهند در یکی از بهترین و مناسب‌ترین شرایط آب و هوایی از این شهر بازدید داشته و از این طریق بهترین و هیجان انگیزترین لحظات را برای خود رقم بزنند. میانگین دما در روز حدود 20 درجه سانتی گراد و میانگین در شب نیز در حدود 10 درجه سانتی گراد خواهد بود.

همچنین در نظر داشته باشید که سردترین دما را در ماه ژانویه بوده که در این ماه دمای شب هنگام‌ها به سه درجه از سانتی گراد نیز می‌رسد. گرم‌ترین ماه‌های این سال را جولای و آگوست تشکیل داده است که میزان دما و رطوبت در این ماه‌ها بسیار افزایش یافته و به حد اوج خود می‌رسد. میزان بارش برف و باران نیز در این شهر بسیار کم مشاهده می‌شود و شما به ندرت می‌توانید بارش برف سنگین را در این شهر مشاهده کنید.

لازم است بدانید که بهترین شرایط آب و هوایی را در شهر رم، در فصل‌های بهار و پاییز می‌توان مشاهده کرد. گردشگرانی که قصد دارند تا در فصل تابستان بازدیدی را از زیبایی‌های این شهر داشته باشند می‌توانند بازدید خود را به صبح زود تا بعد از غروب موکول نمایند تا بتوانند بهترین و بی‌نظیرترین لحظات را تجربه کنند.

آب و هوای رم | یوروپ تورز

فرودگاه لئوناردو داوینچی رم

درباره رم و فرودگاه لئوناردو داوینچی رم: یکی از آسان‌ترین راه‌های دسترسی به شهر رم، از طریق فرودگاه لئوناردو داوینچی این شهر می‌باشد که این فرودگاه از مجهزترین و مدرن‌ترین فرودگاه‌های کشور ایتالیا و قاره اروپا نیز به شمار می‌آید. این فرودگاه با داشتن بهترین امکانات خود توانسته است بی‌نظیرترین خدمات و سفر را برای مسافران و گردشگران به ارمغان آورد.

طبق آمار گزارش شده این فرودگاه توانسته است در سال 2016 حدود 42.000.000 گردشگر را جابجا کرده و یکی از بالاترین ترافیک‌های هوایی را به خود اختصاص دهد. این فرودگاه در سال 1961 بازگشایی شده است و در طول این سال‌ها نیز دو مرتبه مورد بازسازی واقع شده است و به شکل امروزی خود درآمده تا بتواند رضایتمندی بسیاری از گردشگران و توریست‌ها را به دست آورد.

فاصله هوایی این فرودگاه تا تهران در حدود 4 ساعت و 45 دقیقه می‌باشد و ارتفاع آن نیز از سطح دریا در حدود 4 متر خواهد بود. فرودگاه لئوناردو داوینچی شهر رم در 35 کیلومتری غرب این شهر واقع شده است و مسافران می‌توانند خود را از طریق مترو، تاکسی‌های فرودگاهی و غیره به این فرودگاه برسانند.

فرودگاه لئوناردو داوینچی رم | یوروپ تورز

بهترین زمان بازدید از رم

درباره رم و بهترین زمان بادید از این شهر: از دیگر مهمترین موضوعاتی که بسیاری از گردشگران و توریست‌ها در بازدید از مقصد گردشگری مورد نظر خود به آن توجه دارند، بهترین و مناسب‌ترین زمان بازدید می‌باشد که این امر برای شهر رم نیز صدق می‌کند. بهترین و مناسب‌ترین زمان و فصل مناسب برای بازدید از رم به آیتم‌ها بسیار متعددی بستگی دارد که از مهمترین و اصلی ترین این آیتم‌ها می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

شرایط آب و هوایی: شرایط اقلیمی یکی از مهمترین و ضروری‌ترین مواردی می‌باشد که می‌تواند تاثیر گذاری بسیار بالایی را در بهترین زمان بازدید از رم داشته باشد. توجه کنید که از لحاظ شرایط آب و هوایی فصل بهار و پاییز یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از این شهر زیبای ایتالیایی می‌باشد.

اوقات فراغت گردشگران: از دیگر مهمترین مواردی که می‌تواند در بهترین زمان سفر به رم تاثیر بگذارد، می‌توان به اوقات فراغت مسافران و توریست‌ها اشاره کرد. لازم است بدانید که تعطیلات سال نو پیش روی شما می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای بازدید از این شهر باشد. همچنین مصادف شدن تعطیلات سال نو با فصل بهار نیز یکی از بی‌نظیرترین فرصت‌ها برای سفری بسیار هیجان انگیز به سوی این شهر می‌باشد.

بهترین زمان بازدید از رم | یوروپ تورز

بهترین جاذبه‌ های گردشگری رم

درباره رم و بهترین جاذبه های گردشگری رم: اصلی ترین آیتمی که گردشگران و توریست‌ها بازدید از شهر رم را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند وجود جاذبه
های گردشگری و توریستی بسیار بی‌نظیری در این شهر می‌باشد.

از مهمترین و اصلی ترین جاذبه‌های گردشگری شهر رم می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

واتیکان: این شهر در حدود یک کیلومتر بوده و در دل شهر رم واقع شده است و به شکل مستقل به اداره خود می‌پردازد. این شهر محل استقرار پاپ بوده و کوچک‌ترین شهر دنیا را به شمار می‌آید.

پانتئون: یکی از سالم‌ترین و باشکوه‌ترین ساختمان‌ها از زمان رم باستان می‌باشد که این ساختمان بعد از گذشت 2000 سال بعد هنوز توانسته به شکل سالم پابرجا بماند. معماری ین مکان بسیار خاص بوده و بسیاری از مردم این شهر برای انجام مراسم‌های مذهبی خود روانه پانتئون می‌شوند.

فواره تروی: یکی از جذاب‌ترین و بی‌نظیرترین چشمه‌های عشاق می‌باشد که این چشمه در زمان‌های بسیار دور آب مورد نیاز حمام‌های رم را تامین می‌کرده است و سالانه میلیون‌ها گردشگر از این فواره بازدید می‌کنند.

رومن فروم رم: این منطقه از شهر رم، یکی از باستانی‌ترین مناطق رومی بوده که در زمان‌های باستان قلب شهر رم در این منطقه می‌تپیده و امروزه نیز کاوش‌های زیادی برای کشف آثار باستانی در این منطقه صورت می‌گیرد.

بهترین جاذبه‌ های گردشگری رم | یوروپ تورز

بهترین رستوران های رم

درباره رم و بهترین رستوران های این شهر: شهر رم به همراه بهترین و بی‌نظیرترین جاذبه‌های گردشگری خود، دارای بهترین و مجلل ترین رستوران‌ها نیز می‌باشد که گردشگران و مسافران می‌توانند با مراجعه به یکی از بهترین رستوران‌ها این شهر، یکی از لذیذترین و دوست داشتنی‌ترین غذای ایتالیایی را میل کنند. از مهمترین و مشهورترین رستوران‌های شهر رم می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

رستوران پینسر: این رستوران یکی از ارزان‌ترین و باشکوه‌ترین رستوران‌های رم می‌باشد که شما می‌توانید انواع غذاهای محلی و پیتزاها را در این رستوران سفارش دهید. آدرس این رستوران نیز عبارت است از: Via Flavia، ۹۰-۱۰۲، ۰۰۱۸۷ Roma، Italy

رستوران: I VICINI BISTRIT: از دیگر معروف‌ترین رستوران‌های این شهر می‌باشد که از کیفیت غذایی و دیزاین بسیار بی‌نظیر و باشکوهی برخوردار می‌باشد. آدرس این رستوران را نیز می‌توانید به شکل مقابل داشته باشید: Via di Torre Argentina، ۷۲، ۰۰۱۸۶ Roma، Italy

بهترین رستوران های رم | یوروپ تورز

بهترین هتل‌ های رم

درباره رم و بهترین هتل های این شهر: اگر شما نیز به دنبال اقامت بسیار باشکوه و بی‌نظیر در شهر رم هستید، می‌توانید قبل از سفرتان به این شهر در مورد بهترین هتل‌های رم اطلاعات لازم را اخذ نموده و از این طریق رزرو مورد نظر را انجام دهید. از معروف‌ترین هتل‌های شهر رم می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

هتل فلوریدا: این هتل یکی از ارزان قیمت‌ترین و شیک‌ترین هتل‌های رم می‌باشد که گردشگران می‌توانند به راحتی از وب سایت رسمی آن، اقدام به رزرو اتاق مورد نظر خود داشته باشند.

هتل کرون پلازا: اگر دوست دارید تا در یکی از لوکس‌ترین و لاکچری‌ترین هتل‌های این شهر اقامت داشته باشید، می‌توانید این هتل را در اولویت‌های خود قرار دهید تا از مدرن‌ترین و مجلل‌ترین امکانات و خدمات ممکن برخوردار شوید.

بهترین هتل‌ های رم | یوروپ تورز

شکم گردی در شهر رم

درباره رم و شکم گردی در این شهر: شکم گردی یکی از مهمترین آیتم‌های مورد توجه برای بسیاری از گردشگران و توریست‌ها می باشد که از معروف‌ترین و لذیذترین غذاهای شهر رم می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

کانولی: از مشهورترین دسرهای ایتالیایی می‌باشد که امروزه در بسیاری از رستوران‌های بین‌المللی می‌توان اسم این دسر را مشاهده کرد. این دسر از پنیرهای بی‌نمک ایتالیایی تهیه و آماده می‌شود و از محبوب‌ترین غذاها در این شهر به شمار می‌آید.

تیرامیسو: از دیگر مشهورترین غذاهای رمی می‌توان به تیرامیسو اشاره کرد که لذیذترین این غذا را می‌توانید در مشهورترین رستوران‌های شهر رم پیدا کرده و آن را مورد سفارش قرار دهید.

شکم گردی در شهر رم | یوروپ تورز

هزینه‌ های رفت و آمد در شهر رم

درباره رم و هزینه های رفت و آمد در این شهر: گردشگران و مسافران که قصد بازدید از شهر رم را دارند، می‌توانند به محض سفر خود به این شهر، اقدام به خرید بلیط‌های الکترونیکی مختص گردشگری داشته باشند تا بتوانند در هزینه‌های رفت و آمد درون شهر صرفه جویی لازم را نمایند. همچنین توجه داشته باشید که هزینه‌های مربوط به جابجایی با تاکسی در این بسیار گران می‌باشد.

هزینه‌ های رفت و آمد در شهر رم | یوروپ تورز

بهترین موزه‌ های شهر رم

از دیگر مهمترین مقاصد گردشگری در شهر رم می‌توان به موزه‌های بسیار معروف آن اشاره کرد که نمونه‌های این موزه‌ها را در هیچ کجای دنیا نمی‌توانید مشاهده کنید. از مهمترین موزه‌های شهر رم می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

موزه تمدن رم: این موزه از یک ماکت ساخته شده است که دوران باستان و قبل از آن را به نمایش گذاشته است. شما می‌توانید آثار بسیار باشکوهی را در این موزه مورد مشاهده قرار دهید.

موزه ملی اتروسکان: این موزه در یکی از ساختمان‌های قدیمی شهر رم استقرار یافته است و از این طریق از معماری و طراحی بسیار باشکوهی نیز برخوردار می‌باشد. شما می‌توانید اشیاء بسیار ارزشمند و بی‌نظیری را در این مورزه مور مشاهده قرار دهید.

بهترین موزه‌ های شهر رم | یوروپ تورز

بهترین مراکز خرید در شهر رم

خرید نیز از دیگر مهمترین و اصلی‌ترین برنامه‌هایی می‌باشد که هر گردشگری دوست دارد تا زمان بسیار زیادی را برای خرید تی از مقصد گردشگری خود داشته باشد. از معروف‌ترین مراکز خرید شهر رم می‌توان به مراکزی از جمله زیر اشاره کرد که هر کدام از آنها بهترین محصولات را با تنوع بالایی از برندها به فروش می‌رسانند:

  • خیابان کندوتی
  • مرکز خرید گالریا آلبرتو سوردی
  • خیابان کورسو
  • مرکز خرید گالریا کامرشال پورتا
  • هزینه‌های زندگی در شهر رم
بهترین مراکز خرید در شهر رم | یوروپ تورز

توجه داشته باشید که هزینه‌های زندگی در شهر رم بسیار مناسب می‌باشد به طوری که شما می توانید با توجه به بودجه در اختیار خود، در یکی از بهترین و ارزان‌ترین هتل های این شهر اقامت داشته و برای صرف وعده‌های غذایی مد نظر خود نیز به رستوران های مناسبی مراجعه کنید. البته اگر بودجه کافی را در اختیار داشته باشید می‌توانید مجلل‌ترین سفر را برای خود در این شهر رقم بزنید.

نکات مورد توجه در بازدید از رم

مسافران و گردشگرانی که قصد بازدید از رم را دارند، بایستی در سفر خود به این شهر به یک سری از نکات توجه ویژه‌ای را داشته باشند که از مهمترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حتما قبل از سفر ویزای گردشگری رم را اخذ و تهیه کنید
  • در مکان‌های عمومی از پوشیدن لباس‌های کوتاه خودداری کنید.
  • مراقب کیف پول خود باشید و وجه نقد زیادی به همراه نداشته باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکلی سریعا به سفارت کشورمان در این شهر مراجعه داشته باشید.
نکات مورد توجه در بازدید از رم | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره رم

ویژگی شهر رم چیست؟

شهر رم یکی از دیدنی‌ترین و دوست داشتنی‌ترین شهرهای ایتالیا می‌باشد که در بخش مرکزی و غربی این کشور واقع شده است و با داشتن جاذبه‌های گردشگری و توریستی تاریخی و منحصر به فرد خود همیشه مورد توجه بسیاری از افراد در کل جهان بوده است.

قدمت شهر رم به چند هزار سال برمیگردد؟

بسیاری از تاریخ شناسان بر آن معتقدند که قدمت این شهر در حدود 6 هزار سال پیش بوده و این شهر بر روی تپه‌های پلاتین ساخته شده و توانسته است به یکی از مهمترین شهرهای این کشور نیز تبدیل شود.

بهترین زمان سفر به رم از لحاظ آب و هوا، چه زمانی میباشد؟

از لحاظ شرایط آب و هوایی فصل بهار و پاییز یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از این شهر زیبای ایتالیایی می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!