پر طرفدار ترین غذاهای ایتالیا و مشهور ترین دسر ها

پر طرفدار ترین غذاهای ایتالیا و مشهور ترین دسر ها

غذاهای ایتالیا، اگر شما هم به ایتالیا سفر کردید حتما از غذاهای ایتالیا میل کنید. ایتالیا دارای تنوع غذایی بسیار بالایی است و اغلب گردشگران نظری مثبت به …

اگر شما هم به ایتالیا سفر کردید حتما از غذاهای ایتالیا میل کنید. ایتالیا دارای تنوع غذایی بسیار بالایی است و اغلب گردشگران نظری مثبت به غذاهای ایتالیا داشته‌اند. معمولا غذاهایی که در ایتالیا وجود دارد از خوشمزه‌ترین و اصیل‌ترین غذاهایی است که تا به حال صرف کرده‌اید. در ایتالیا انواع پیتزاهای اصیل و پاستاها، نوشیدنی‌ها و غذاهای گوشتی و دریایی طبخ می‌شود. عمده‌ترین غذاهای ایتالیایی با توجه به محل مشخص می‌شود. تنوع غذایی در مرکز و شمال و جنوب ایتالیا بسیار بالا است.

پر طرفدار ترین غذاهای ایتالیا و مشهور ترین دسر ها

غذاهای ایتالیا

با توجه به اینکه غذاهای کشور ایتالیا شامل انواع غذاهای برنجی، غذاهای گوشتی و غذاهای گیاهی و دریایی است هر کدام به شیوه‌ای خاص و خوشمزه طبخ می‌شود. معمولا برای تمامی وعده‌های غذایی، می‌توان از غذاهای ایتالیا استفاده کرد. عمده‌ترین و مشهور‌ترین غذاهای ایتالیا پیتزا و لازانیا و پاستا‌ها هستند. این غذاها به دلیل اینکه ترکیب ساده و خوشمزه‌ای دارند به راحتی طبخ شده و نیاز به مدت زمان زیادی ندارد. غذاهای برنجی ایتالیایی از تنوع طبخ فوق العاده‌ای برخوردار هستند.

غذاهای برنجی اغلب در شمال ایتالیا طبخ می‌شود. غذاهای ایتالیا معمولا از طعم‌های خوبی برخوردار هستند و به سلیقه همه سازگار است. لازانیا یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایتالیا است که در بسیاری از کشور‌ها تهیه می‌شود. لازانیای اصیل را می‌توانید در ایتالیا صرف کنید. رستوران‌های بسیاری در ایتالیا وجود دارد که این غذا را ارائه می‌دهند. 

در ایتالیا دسر‌ها هم مورد توجه قرار می‌گیرد. دسر‌ها از تنوع بالایی برخوردار هستند و برای میان وعده و پیش غذا صرف می‌شوند.

غذاهای سنتی ایتالیا

غذاهای سنتی ایتالیا در اغلب رستوران‌ها طبخ می‌شود. غذاهای سنتی ایتالیا اغلب تند و تیز هستند. اغلب غذاهای سنتی ایتالیایی با طبع مردم ایران سازگار است. غذاهای ایتالیا جزء محبوب‌ترین و سالمترین غذاهای بین‌المللی هستند که در اکثر آن‌ها از سیر استفاده می‌شود. در غذاهای سنتی ایتالیایی موادی چون روغن زیتون، سس گوجه فرنگی و سبزیجات و قارچ و برنج نیز استفاده می‌شود. از محبوب‌ترین غذاهای سنتی ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

اسپاگتی ایتالیایی

اسپاگتی یکی از لذیذ‌ترین غذاهای ایتالیا است. اسپاگتی ایتالیایی ریشه ایتالیایی و سیسیلی دارد. اسپاگتی از آرد سمولینا و آرد گندم تهیه می‌شود. اسپاگتی معمولا با مواد غذایی مانند سبزیجات و گوشت، روغن زیتون و گوجه صرف می‌شود. اسپاگتی از محبوب‌ترین و سنتی‌ترین غذاهای ایتالیا است.

اسپاگتی ایتالیایی

لازانیا ایتالیایی

لازانیا یکی از غذاهای ایتالیا است که با سس و پنیر پیتزا و پاستا ورقه‌ای تهیه می‌شود. لازانیا اغلب در فر طبخ می‌شود و از لذیذ‌ترین غذاهای ایتالیا است.

لازانیا ایتالیایی

زیتی ایتالیایی

زیتی هم مانند پاستا است و به شکل استوانه‌ای است که با سس صرف می‌شود. زیتی همراه با گوجه، کاهو، سوسیس و پنیر و گوشت و غیره میل می‌شود.

زیتی ایتالیایی

پاپاردله سولا ایتالیایی

پاپار دله سولا یکی از غذاهای ایتالیایی است که توسط پاستا تهیه می‌شود. این غذا شامل پاستا و پنیر و سس و سبزیجات است.

پاپاردله سولا ایتالیایی

نان سیر ایتالیایی

نان سیر یک نوع از نان باگت است که معمولا همراه با روغن زیتون و کره تهیه می‌شود. نان سیر همراه با انواع پنیر صرف می‌شود.

نان سیر ایتالیایی

سالاد سزار ایتالیایی

سالاد سزار یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایتالیا است. در این سالاد تکه‌های مرغ همراه با سرکه و خردل و زرده تخم مرغ و نمک و فلفل تند و سس چیلی تند وجود دارد.

سالاد سزار ایتالیایی

خوشمزه ترین غذاهای ایتالیا

غذاهای ایتالیا از تنوع بالایی برخوردار است. در جای جای مختلف ایتالیا طعم غذاها متفاوت است. این غذاها لزوما با گوشت تهیه نمی‌شوند بلکه با استفاده از ترکیب‌های بسیار لذیذ گیاهی نیز قابل تهیه هستند. خوشمزه‌ترین غذاهای ایتالیا شامل موارد زیر هستند:

سوپ ریبولیتا ایتالیایی

سوپ ریبولیتا جزء غذاهای گیاهی ایتالیایی است و ترکیبی از لوبیا سفید و پیاز، هویج، کرفس و سبزیجات است. سوپ ریبولیتا توسط دهقانان اختراع شده است. این سوپ دارای مواد مغذی کامل است که به همراه پنیر صرف می‌شود. سوپ ریبولیتا به عنوان وعده غذایی کامل و یا پیش غذا صرف می‌شود.

سوپ ریبولیتا ایتالیایی

فوکاچا ایتالیایی

یکی دیگر از غذاهای نانی ایتالیا فوکاچا است. این غذا انواع مختلفی دارد که خوشمزه‌ترین آن به نام نان فوکاچا به معنای تختی است و روی اجاق با ترکیباتی چون آب و نمک و روغن زیتون و آرد و کمی سبزیجات روی اجاق پخته می‌شود. این غذا اغلب به عنوان اشتها‌آور روی میز چیده می‌شود.

فوکاچا ایتالیایی

پاستا کاربونارا ایتالیایی

پاستا کاربونارا یکی از خوشمزه ترین غذاهای ایتالیایی است که در گذشته برای کارگران معدن طبخ می شد. پاستا کاربونارا معمولا با سس سفید میل می شود. این نوع پاستا طعمی بسیار متفاوت با پاستا های دیگر دارد.

پاستا کاربونارا ایتالیایی

پیتزا استجونی ایتالیایی

این نوع پیتزا از خوشمزه‌ترین پیتزاهای ایتالیا است. نام این پیتزا به معنی فصل است. تزئینات روی این پیتزا نشانی از نام فصل‌ها را دارد.  ژامبون و زیتون برای فصل بهار، ماهی و آرتیشو برای فصل تابستان و گوجه فرنگی و پنیر برای پاییز و در نهایت قارچ برای زمستان است. این پیتزا با تزئینات زیبا مناسب برای وعده غذایی کامل می‌باشد و مواد اصلی تشکیل دهنده آن گوجه فرنگی است.

پیتزا استجونی ایتالیایی

چیکن سالتیم بوکا

چیکن سالتیم بوکا از غذاهای گوشتی و خوشمزه ایتالیایی است که از مرغ سوخاری و یک لایه گوشت گوساله تهیه می‌شود. این غذا به همراه کاهو و سبزیجات تازه و سس صرف می‌شود.

چیکن سالتیم بوکا

غذاهای ایتالیا به سبک گیاهی

غذاهای ایتالیا همواره به دو صورت گوشتی و گیاهی تهیه می‌شوند. غذاهای گیاهی معمولا متشکل از حبوبات و سبزیجات هستند. افراد زیادی دوست دارند وقتی به ایتالیا سفر می‌کنند غذاهای گیاهی این کشور را هم تست کنند. از جمله غذاهای گیاهی ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

سوپ سبزیجات ایتالیایی

ایتالیایی‌ها انواع مختلفی از سوپ سبزیجات تهیه و طبخ می‌کنند. مشهور‌ترین نوع سوپ سبزیجات است که متشکل از آب مرغ، پاستا، کدوی سبز، هویج، کره و لوبیا قرمز و لوبیا سفید است.

سوپ سبزیجات ایتالیایی

کبوناتا ایتالیایی

یک غذای ترکیبی عربی، اسپانیایی و ایتالیایی است. در این غذا از بادمجان گرم و سبزیجاتی چون کرفس، کلم و روغن زیتون و میوه ی‌کاج و حتی هشت پا استفاده می‌شود.

کبوناتا ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی گوشتی

افراد زیادی به غذاهای گوشتی ایتالیایی علاقه دارند. با توجه به اینکه غذاهای گوشتی از دو قسم دریایی و گوشت قرمز و سفید تشکیل شده است تنوع فوق العاده‌ای در طبخ غذاهای گوشتی ایتالیایی به وجود آورده است.

اوسوبوکو میلانز ایتالیایی

این غذا برای افرادی مناسب است که علاقه وافری به گوشت قرمز گوساله دارند و دوست دارند با مزه ی‌خاص آن را میل کنند. این غذا به مدت طولانی روی شعله پخته می‌شود. برای طعم‌دار کردن گوشت گوساله به آن کمی لیمو، سیر و جعفری اضافه می‌کنند.

اوسوبوکو میلانز ایتالیایی

رولت روما ایتالیایی

رولت روما یکی از غذاهای گوشتی است. این نوع غذا از استیک فیله گوشت تهیه می‌شود و با موادی چون ریحان، پنیر و سویا و کیوی و فلفل سبز و پیاز طبخ می‌شود. رولت روما یک غذای کامل است که معمولا با سلیقه ایرانیان سازگار است.

کاسرول مرغ و اسفناج ایتالیایی

کاسرول مرغ و اسفناج یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای گوشتی ایتالیایی است. این غذا در فر تهیه می‌شود و ترکیبی از اسفناج، پنیر، سس گوجه و سینه مرغ است. اغلب این غذا به عنوان یکی از غذاهای کامل صرف می‌شود.

کاسرول مرغ و اسفناج ایتالیایی

خوراک مرغ ایتالیایی

شاید شما هم علاقه داشته باشید که در غذایتان گوشت سفید به شیوه‌ای خاص و خوشمزه طبخ شده باشد. در اینصورت می‌توانیم خوراک مرغ ایتالیایی که به صورت خورشتی فوق العاده با ترکیب کرفس و روغن زیتون، سیر و سبزی و پیاز و فلفل دلمه تهیه می‌شود را معرفی نماییم. این خوراک مرغ مخصوص افرادی است که به غذاهای چرب و چیلی و سالم علاقه وافری دارند. این غذا همراه برنج صرف می‌شود و مناسب برای وعده‌های شام و نهار است.

خوراک مرغ ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی دریایی

شاید غذاهای دریایی ایتالیایی برای شما جالب باشد. ایتالیا انتخابی عالی برای تست کردن غذاهای دریایی است. در ایتالیا غذاهای دریایی با دقت زیادی طبخ می شود. این غذاها برای سلیقه ایرانی ها معمولا سازگار است.

ساردین ایتالیایی

ساردین یکی از غذاهای لذیذ دریایی در ونیز است. این غذا طعمی فوق العاده دارد. ساردین همان ماهی ساردین خرد شده است که با استفاده از جعفری و گشنیز و سس شیرین و پیاز طعم‌دار می‌شود.

ساردین ایتالیایی

خوراک چیو پینو ایتالیایی

این خوراک یک سوپ فوق العاده است که ترکیبی از میگو، ماهی و خرچنگ و گوجه فرنگی و سیر و روغن زیتون می‌باشد. این خوراک بسیار مقوی بوده و دارای تمامی ویتامین‌ها است.

بهترین غذاهای ایتالیایی

بهترین غذاهای ایتالیایی غذاهایی هستند که هم طعم‌دار می‌شوند و هم به دقت طبخ و پخته می‌شود. از جمله بهترین غذاهای ایتالیایی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

ریزوتو ایتالیایی

ریزوتو یکی از مهم‌ترین غذاهای برنجی ایتالیایی است که در نواحی شمالی ایتالیا طبخ می‌شود. این نوع غذا مخلوطی از ماهی، شراب سفید، سبزیجات و کره و پیاز می‌باشد. به این نوع غذا پنیر هم اضافه می‌کنند.

ریزوتو ایتالیایی

پیتزا مارگاریتا ایتالیایی

این نوع پیتزا بهترین پیتزا‌های ایتالیا است. این نوع غذا اولین بار توسط پیتزا پز معروف برای ملکه مارگاریتا طبخ شده و عمده‌ترین نشانه آن وجود ریحان و گوجه و پنیر ماتسرلا است.

پیتزا مارگاریتا ایتالیایی

استیک ایتالیایی

استیک ایتالیایی نوعی غذای گوشتی است که روی ذغال چوب به خوبی به مدت 5 الی 10 دقیقه پخته می‌شود. استیک ایتالیایی معمولا 5 سانتی متر قطر دارند. استیک‌ها از بهترین نوع غذاهای ایتالیایی هستند که گردشگران بسیاری ابتدا به تست آن می‌پردازند. استیک‌ها معمولا با جعفری و گوجه صرف می‌شوند.

استیک ایتالیایی

ویژگی غذاهای ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند. هر قسمت از ایتالیا دارای خصوصیات غذایی متنوعی است. در قسمت‌های شمالی ایتالیا اغلب از غذاهایی استفاده می‌شود که پر از سیب زمینی و پر از محتویات غذا است. در قسمت‌های مرکزی ایتالیا اغلب از غذاهایی استفاده می‌شود که شامل گوشتی، پاستا و کبابی است. در قسمت‌های جنوبی ایتالیا سبزیجات، غذاهای دریایی و پاستا و لازانیا طبخ می‌شود. معروف‌ترین غذاهای ایتالیا پاستاها و لازانیاها هستند اما تنوع غذایی ایتالیا محدود به آنها نمی‌شود. تنوع غذایی برنجی، گوشتی و دریایی به قدری بالا است که هر گردشگری مایل است از تمامی آن‌ها بچشد.

لازانیا پر طرفدار ترین غذای ایتالیایی

لازانیا پر طرفدارترین غذای ایتالیایی است. این غذا از دلچسب‌ترین غذاهایی است که با پاستا تهیه می‌شود. در لازانیا اغلب از گوشت قرمز، مرغ و سبزیجات استفاده می‌شود. لازانیا بسیار لذیذ است که با سلیقه ایرانیان سازگار است. این غذا از جمله غذاهایی است که طرز تهیه ساده‌ای دارد. لازانیا یک غذای ایتالیایی بین‌المللی است که طرفداران آن در کشور‌های مختلف آن را در خانه‌های‌شان طبخ می‌کنند. لازانیا ترکیبی از پاستا است که مواد داخل آن گوشت و قارچ و پنیر و فلفل دلمه و کره و پنیر است. در لازانیا از سس‌های مختلف می‌توان استفاده نمود.

خوشمزه ترین دسر های ایتالیایی

دسر‌های ایتالیایی از جمله خوشمزه‌ترین دسر‌های این کشور هستند. دسر‌ها اغلب با طعم‌های مختلف و به عنوان میان وعده و پیش غذا صرف می‌شوند. از جمله خوشمزه‌ترین دسر‌های ایتالیایی می‌توان به انواع کیک‌ها، بستنی‌ها و غذاهای سبک اشاره نمود. 

تیرامیسو ایتالیایی

یکی از مشهور‌ترین دسر‌های ایتالیایی تیرامیسو است. این کیک دسر طرز تهیه ساده‌ای دارد و بسیار خوشمزه است. تیرامیسو در لیوان‌ها قرار می‌گیرد و دارای طعم‌های مختلف توت فرنگی و نوتلا و غیره است.

تیرامیسو ایتالیایی

تارتوفو ایتالیایی

تارتوفو یک بستنی بسیار خوشمزه با پیشینه تاریخی بسیار جالب است. این بستنی در زمان عروسی شاه ویتوریو امانوئل دوم اختراع شده است. به دلیل اینکه فنجان کافی وجود نداشت سرآشپز تصمیم گرفت بستنی‌ها را داخل شکلات بغلتانند و سپس منجمد کنند تا در بشقاب قرار بگیرد و به سادگی صرف شود. لذا این نوع بستنی با داستان اختراع جالب بسیار خوشمزه و شیک است.

تارتوفو ایتالیایی

کاساتا ایتالیایی

این نوع دسر یک کیک بسیار خوشمزه به رنگ سبز است. در این نوع دسر اغلب از چیپس شکلات و بادام و پنیر استفاده می‌شود. کاساتا مخصوص عروسی‌ها و جشن‌ها و مهمانی‌ها است.

کاساتا ایتالیایی

کانولا ایتالیایی

از محبوب‌ترین و پر طرفدارترین نوع دسر‌ها می‌توان به کانولا اشاره کرد. کانولا از خمیر استوانه‌ای شکل که با شکلات پر شده باشد و روی آن پودر قند ریخته شده باشد تهیه می‌شود. کانولا در طعم‌های متفاوت پسته‌ای و شکلاتی وجود دارد. کانولا در شهر سیسیل اختراع شد. کانولا یک دسر شیرین و دلپذیر برای مهمانی‌ها است.

کانولا ایتالیایی

سوالات متداول غذاهای ایتالیا

غذاهای ایتالیا چگونه هستند و معروف ترین آن چیست؟

غذاهای ایتالیا معمولا از طعم‌های خوبی برخوردار هستند و به سلیقه همه سازگار است. لازانیا یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایتالیا است که در بسیاری از کشور‌ها تهیه می‌شود. لازانیای اصیل را می‌توانید در ایتالیا صرف کنید.

چند مورد از غذاهای سنتی ایتالیا چیست؟

اسپاگتی، لازانیا، زیتی، پاپاردله سولا، نان سیر و سالاد سزار.

خوشمزه ترین غذاهای ایتالیا شامل چه غذاهایی هستند؟

سوپ ریبولیتا، فوکاچا، پاستا، پیتزا استوجی و چیکن سالتیم بوکا.

بهترین دسر های کشور ایتالیا، چه دسر هایی هستند؟

تیرامیسو، تارتوفو، کاساتا و کانولا.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!