تور کراکوف | شرایط – قیمت – ویزا – هزینه

تور کراکوف | شرایط – قیمت – ویزا – هزینه

تور کراکوف یکی از جذاب‌ترین تورهای مسافرتی می‌باشد. کراکوف یکی از شهرهای کشور لهستان بوده و مربوط به دوران قرون وسطی است که در زمان جنگ خسارت ندیده است و از تخریبات هیتلر در جنگ جهانی دوم در امان مانده است. شهر کراکوف در گذشته پایتخت شهر لهستان بوده است. با گذشت زمان شهر ورشو پایتخت لهستان شد و جای کراکوف را گرفت اما کراکوف هم چنان پایتخت تاریخی و فرهنگی این کشور باقی ماند. اگر می‌خواهید بهترین تور کراکوف را تجربه نمایید ادامهٔ مقاله ما را دنبال نمایید.

تور کراکوف
تور کراکوف

مدت زمان اقامت در تور کراکوف

مدت اقامت در تور کراکوف متفاوت است؛ اما بسته به انتخاب تور مسافرتی بین 8 تا 10 روز می‌توان در کراکوف اقامت داشت و از آنجایی که احتمال ادغام تور کراکوف با دیگر تورها وجود دارد مدت زمان اقامت در کراکوف و کشورهای دیگر متغیر خواهد بود، پس باید مسافران تور کراکوف برای همهٔ نقاط تفریحی و گردشگری برنامه ریزی درستی داشته باشند.

زمان مناسب برای استفاده از تور کراکوف

بهترین زمان برای سفر به کراکوف فصل پاییز و بهار است، با این وجود سفر به کراکوف محدود به زمان خاصی نیست. مثلاً در فصل تابستان شلوغ بوده و مردم زیادی به این مکان سفر می‌کنند؛ اما در فصل زمستان نیز کراکوف زیبایی‌ها و جذابیت خاص خود را دارد که برای شرکت در تور کراکوف زمان مناسبی می‌باشد.

مدت زمانی که شهر کراکوف بیشترین تعداد مسافر را در خود جای می‌دهد محدودهٔ زمانی بین خرداد تا شهریورماه است، در این محدوده زمانی میدان‌های شهر پر از جمعیت بوده و جشنواره‌های موسیقی و فرهنگی برگزار می‌شود؛ که شرایط مفرحی برای مسافران خارجی به وجود می‌آورد. اگر می‌خواهید هزینهٔ هتل‌ها کم‌تر باشد و در کل هزینهٔ کم‌تری برای سفر خود خرج کنید در فصل زمستان به این مکان سفر نمایید.

تور کراکوف
تور کراکوف

مدارک لازم برای تور کراکوف

برای سفر به شهر کراکوف یک سری مدارک قانونی مورد نیاز است که این مدارک عبارت‌اند از:

. اصل و ترجمهٔ شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن.

. اسنادی که تفریحی و توریستی بودن سفر را ثابت می‌کنند و بیانگر بازگشت به مبدأ پس از اتمام سفر هستند.

. مدارک مربوط به مدت زمان سفر و اقامت در هتل.

. اصل گواهی حساب بانکی به زبان انگلیسی با مهر و امضاء بانک.

. اصل و ترجمهٔ مدارک شغلی و تحصیلی:

الف- پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.

ب- وکلا: پروانه وکالت.

ج- مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تأییدیه مرخصی، آخرین لیست بیمه.

د- بازنشسته‌ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

ه مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت.

ز- دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار

برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

. پرداخت هزینهٔ مذکور برای اخذ ویزا.

. تکمیل فرم‌های درخواست ویزا که این فرم باید به صورت تایپ شده تکمیل شده و سپس نسخه چاپی آن تهیه شود.

. سه قطعه عکس زمینه سفید

. گذرنامه و کپی از تمام صفحات آن

برای انجام امور سفارتی مطلع باشید که سفارت لهستان در تهران، بلوار آفریقا واقع شده است.

خدمات تور کراکوف

خدمات ارائه شده در تور کراکوف می‌تواند متفاوت باشد اما برای مثال این خدمات می‌تواند شامل:

۳ شب اقامت در هتل ۴ ستاره رادیسون بلو سوبیسکی  ورشو، ۲ شب اقامت در هتل ۴ ستاره Hotel Puro در کراکوف، ۳ شب اقامت در هتل ۴ ستاره آنتیک پراگ، صبحانه و شام، ترانسفر خصوصی با راهنمای انگلیسی زبان، تور لیدر انگلیسی زبان در شهرهای ورشو، کراکوف، وی یلیژکا، پراگ، CIP فرودگاهی، ترانسفر خصوصی از منزل به فرودگاه امام خمینی و از فرودگاه به منزل، بیمه مسافرتی، گشت‌های طبق برنامه، خدمات اخذ ویزا و بلیط رفت و برگشت هواپیمایی می‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری در تور کراکوف

شهر کراکوف شهر جادویی نام دارد. این شهر دارای آثارهای دیدنی زیادی است که شما در تور کراکوف می‌توانید از آن لذت ببرید. از آثار این شهر می‌توان یکی از تپه‌های شهر کراکوف که سنگی به نام واول (wawel) در آن وجود دارد را نام برد. مردم آن شهر باقی ماندن و در امان ماندن شهر خود از حملهٔ هیتلر را مدیون انرژی آن سنگ هستند. در ادامه متن به دیگر جاذبه‌های گردشگری تور کراکوف اشاره خواهد شد.

1- بازدید از میدان بازار اصلی رینک گلونی (Rynek Główny) در تور کراکوف

این میدان پر از خانه‌های زیبای قدیمی، رستوران و کافه می‌باشد. این میدان محلی برای اجتماعات مردم بوده، هم چنین در این میدان اسب و کالسکه سواری و غرفه‌های گل وجود دارند. در اواخر هفته غرفه‌های عتیقه فروشی نیز برگزار می‌گردد؛ که بازدید از آن در تور کراکوف می‌تواند لذت بخش باشد.

میدان اصلی مکانی برای افراد علاقه مند هنر معماری و افراد خوش خوراک می‌تواند باشد و همچنین این میدان میزبان کلاف هال و کلیسای ویرجین ماری و موزه شهر رینک آندرگراند (Rynek Underground) می‌باشد. تور کراکوف یکی از بهترین و مفرح‌ترین مکان‌های بازدید برای مسافران می‌باشد.

تور کراکوف
تور کراکوف

2- بازدید از کلیسای ویرجین ماری (Kosciol Mariacki) در تور کراکوف

بهترین زمان برای بازدید کلیسای ماری در تور کراکوف هنگام ظهر می‌باشد. از آنجایی که اطراف این کلیسا شیشه‌های رنگارنگ از قرون وسطی به جای مانده هنگام ظهر عبور نور از این شیشه‌های رنگی، زیبایی و جذابیت کلیسا را دو چندان می‌کند. این کلیسا مناسب برای افراد علاقه مند به سکوت و آرامش و همین طور علاقه مند به تاریخ، ساختمان‌ها و معماری‌های گذشته در تور کراکوف می‌باشد.

تور کراکوف
تور کراکوف

3- بازدید از کلاف هال (Sukiennice) مکانی برای خرید مسافران تور کراکوف

اولین مرکز خرید مخفی جهان است که مناسب برای افراد علاقه مند به خرید و مشتاقان معماری و تاریخ است. دیدن از این بخش در تور کراکوف نیز به گردشگرانی که قصد دارند از این شهر دیدن نمایند توصیه می‌گردد؛ که این مکان علاوه بر سیاحت و دیدن آثار معماری زیبا، مکانی خوبی برای خریدهای شما می‌تواند باشد.

تور کراکوف
تور کراکوف

4- قلعه سلطنتی واول (Wawel) در تور کراکوف

قلعه سلطنتی واول دارای جواهرات سلطنتی لهستان در خزانه‌داری، مقبره‌های سلطنتی و نقاشی‌های دیواری روسی در کلیسای جامع در قلعه وجود دارند که این نیز مانند کلاف هال مناسب برای مشتاقان معماری و تاریخ می‌باشد. دیدن و سیاحت از این اثر در تور کراکوف خالی از لطف نیست.

5- خیابان فلوریانسکا (Ulica Florianska) برای پیاده روی توریست‌های تور کراکوف و معرفی مناطقی دیگر از کراکوف

در این خیابان تعدادی رستوران، کافه و کلوپ وجود دارند همین طور در مغازه‌های اطراف این خیابان پوشاک، سوغاتی، جواهرات، اجناس چرمی صنعتی و انواع نوشیدنی را به مسافران تور کراکوف به فروش می‌رسانند. خیابان فلوریانسکا چون محل عبور تعداد زیادی از توریست‌‌های تور کراکوف قرار دارد قیمت کالاهایی که در آن عرضه می‌شوند نسبت به دیگر نقاط بالاتر می‌باشد. این خیابان مناسب برای عاشقان خرید، خوش‌خوراک‌ها و زوج‌های جوان می‌باشد.

تور کراکوف
تور کراکوف

منطقه یهودی‌ها (Kazimierz) برای بازدید در تور کراکوف منطقه‌ای تاریخی و یهودی نشین در کراکوف است. این منطقه مناسب برای افراد علاقه مند به تاریخچهٔ یهودی‌ها می‌باشد.

تور کراکوف
تور کراکوف

تماشای کنسرت‌های شوپن در کاخ بونروفسکی (Bonerowski Palace) در این کاخ اجرای زندهٔ پیانو انجام می‌شود مناسب برای علاقه مندان به پیانو، شب زنده داران و فضایی مفرح برای مسافران تور کراکوف.

تور کراکوف
تور کراکوف

کوه‌های تاتراس (Tatry) مناسب برای آرامش توریست‌های تور کراکوف و افراد دنبال آرامش و سکوت، عاشقان طبیعت است.

تور کراکوف
تور کراکوف

قایق‌سواری در رودخانه دوناجک

رود خانه دوناجک در طول زمستان محلی عالی برای انجام ورزش هیجان‌انگیز اسکی به شمار می‌رود. با این وجود، اغلب مردم برای قایق‌سواری سنتی روی رودخانه دونجاک از این ناحیه بازدید می‌کنند. توریست‌های تور کراکوف می‌توانند از ماه آوریل تا اکتبر در تورهای خاص شرکت و از قایق‌سواری لذت ببرید. این سرگرمی مناسب برای افراد به دنبال آرامش و سکوت، زوج‌های جوان، خانواده‌ها و عاشقان طبیعت می‌باشد.

جریان این رودخانه آرام است پس آبشارهای کوچک و بزرگ دور از انتظار می‌باشد. این رودخانه مکانی خوبی برای سیاحت در تور کراکوف می‌باشد.

تور کراکوف
تور کراکوف

جاذبه‌های گردشگری طبیعی کراکوف

1- پارک ملی اوجکوف Ojcow National Park در تور کراکوف

مسافران تور کراکوف در این پارک‌ها می‌توانند به پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، صخره نوردی، گشت‌وگذار در غارها و قایق‌سواری بپردازند. این پارک مناسب برای افراد دنبال آرامش و سکوت و عاشقان طبیعت می‌باشد.

تور کراکوف
تور کراکوف

2- بالون سواری

بالون سواری در تور کراکوف مناسب برای مسافران علاقه مند به پرواز در ارتفاعات می‌باشد. البته باید توجه داشت افرادی که از ارتفاعات ترس زیادی دارند از بالن سواری بپرهیزند.

تور کراکوف
تور کراکوف

3- غار اژدها (Smocza Jama)

این غار مشهورترین غار در سراسر لهستان است. در دهانه خروجی غار هم می‌توانید با یک اژدهای نفس آتشین روبرو شوید. این غار مناسب برای علاقه مندان به تاریخ، عاشقان طبیعت و دوست دار هیجان می‌باشد. لازم به ذکر است ورود به غار تنها از ماه آوریل تا اکتبر امکان‌پذیر است.

تور کراکوف
تور کراکوف

4- قدیمی‌ترین دانشگاه کشور

قدیمی‌ترین دانشگاه کشور لهستان در کراکوف قرار دارد که بیش از ۶۵۰ سال قدمت دارد. افراد مشهوری همانند کوپرنیک ستاره شناس معروف در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. این دانشگاه مکان بازدیدی برای مسافران تور کراکوف نیز می‌تواند ‌باشد.

برنامه سفر در تور کراکوف

برای تور سفر به یک برنامه منسجم برای بهتر گشتن این شهر نیازمندید یک برنامه پیشنهادی می‌تواند به شرح روبرو باشد: روز اول رسیدن و اسکان در ورشو پایتخت لهستان می‌باشد. در روز دوم مجدداً افراد در ورشو اقامت داشته و به دیدن بافت قدیمی شهر سپس به پارکلازینکی (Lazienki) و دیدن موزه مدرن شوپن می‌پردازند. در روز سوم با ادامهٔ اقامت در ورشو توریست‌های تور کراکوف به خرید از فروشگاه‌ها می‌پردازند.

روز چهارم از ورشو به کراکوف رفته سپس صبح آن روز به سمت بازدید مکان‌های مدرن و عصر به بازدید قسمت قدیمی شهر رفته و از (Market Square)، کلیسای (church St Marry)، تالار (Renaissance Hall) بازدید می‌نمایند. در روز پنجم توریست‌های تور کراکوف ساکن در شهر کراکوف به بازدید قلعه واول (Wawel Royal Castle) و سپس به طرف منطقه (Kazimier district) می‌روند.

روز ششم مسافران تور کراکوف از کراکوف به سمت پراگ حرکت کرده و در طول مسیر از معدن نمک وی بلیژکا بازدید می‌کنند، این معدن ۷۰۰ ساله دالان‌ها، غارها و کلیساهای کوچکی دارد. روز هفتم مسافران تور کراکوف در پراگ مستقر بوده و ابتدا از تالار شهر (Town Hall) به طرف پل قرون وسطایی چارلز (Charles Bridge) در روی رودخانه ولتاوا (Weltava) دیدن نموده و سپس از قلعه (Castle Hradczany) بازدید می‌کنند.

روز هشتم مسافران تور کراکوف در پراگ به قایق سواری در رودخانه (Weltava) می‌پردازند. در روز نهم از سفر تور کراکوف مسافران از پراگ به فرودگاه امام خمینی تهران پرواز می‌کنند.

هزینه خوابگاه برای مسافران تور کراکوف

علاوه بر هتل، خوابگاه‌هایی برای توریست‌ها و مسافران تو کراکوف در نظر گرفته شده است که هزینه یک شب اقامت در اتاق های اشتراکی بین ۳۰ تا ۶۰ زلوتی و برای اقامت یک شب در اتاق خصوصی باید انتظار پرداخت ۴۰ تا ۷۰ زلوتی را داشته باشید. هرچه خوابگاه به مرکز شهر نزدیک‌تر باشد گران‌تر است و هرچه خوابگاه از مرکز شهر دورتر باشد ارزان‌تر می‌باشد و به همان نسبت از امکانات رفاهی کمتری برخوردار بوده و امنیت کمتری دارد…

هزینه اقامت در هتل برای مسافران تور کوراکوف

هزینه‌های هتل در تور کراکوف با توجه به نوع هتل و کیفیت ‌آن متغییر است. هتل‌‌های زیادی در لهستان وجود دارند که در تور کراکوف می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. قیمت آن‌ها بر اساس ستاره‌های آن عبارتند از هتل 1 ستاره ۷۶ تا ۱۹۲ زلوتی، هتل ۲ ستاره ۸۹ تا ۳۵۴ زلوتی، هتل ۳ ستاره ۱۱۰ تا ۴۴۳ زلوتی، هتل 4 ستاره ۲۱۷ تا ۵۶۳ زلوتی، هتل 5 ستاره ۴۲۵ تا ۸۰۵ زلوتی و … که قیمت رزرو این هتل‌ها با توجه به نوع اتاق و تخت‌های آن متفاوت می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!