کلیسا های چوبی لهستان | آشنایی – تصاویر – نحوه بازدید

کلیسا های چوبی لهستان | آشنایی – تصاویر – نحوه بازدید

کلیسا های چوبی لهستان، نمونه‌های برجسته از جنبه‌های مختلف سنت‌های کلیسا‌سازی قرون وسطایی در فرهنگ رومی است. تعداد این کلیسا شش عدد است که همگی در …

کلیسا های چوبی لهستان، تعداد بسیار زیادی کلیسا در دنیا ساخته شده‌اند که بخاطر معماری زیبا و منحصر به فرد خود سالانه افراد زیادی را برای بازدید به خود جذب می‌کنند. کلیسا های چوبی لهستان نیز یکی از آن‌ها است که در این کشور قرار گرفته و به دلیل معماری خاص خود معروف شده‌اند. اگر به کشور لهستان علاقمند هستید و یا قصد سفر به آن را دارید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا درباره این کلیساها و ویژگی آن‌ها بیشتر بدانیم.

کلیسا های چوبی لهستان | یوروپ تورز

درباره کلیسا های چوبی لهستان بیشتر بدانیم

کلیساهای چوی لهستان نمونه‌های برجسته از جنبه‌های مختلف سنت‌های کلیسا‌سازی قرون وسطایی در فرهنگ رومی است. تعداد این کلیسا شش عدد است که همگی در یونسکو ثبت شده‌اند. این کلیسا با استفاده از تکنیک چوب که در قرون وسطی در اروپای شرقی و شمالی رایج بود ساخته شده‌اند که جایگزینی برای نماهای سنگی بودند.

برخی از این کلیسا‌ها چند صد سال قدمت دارند و نکته قابل توجه این است که مانند بسیاری از کلیساهای دیگر معماران مشهور آن‌‌ها را نساختند. بلکه همه آن‌ها به دست نجاران ساده بنا شده‌اند. قدیمی‌ترین این کلیسا‌ها در شهر Haczow لهستان قرار گرفته که از چوب صنوبر بنا شده است. شما می‌توانید در آن‌ها نقاشی‌های دیواری گوتیک رنسانس و سقف‌های بسیار زیبا که آن‌ها نیز با نقاشی تزیین شده‌اند ببینید.

در بعضی از آن‌ها مجسمه‌های چوبی مقدس بسیاری نیز وجود دارند که زیبایی آن‌ها را صد چندان می‌کند. مسیر طراحان چوبی در منطقه Malpolska تعدادی از این کلیساها را در خود جای داده است که یک مکان گردشگری بسیار معروف در لهستان است. شش عدد از کلیساهای چوبی لهستان که بازدید‌کننده بسیاری دارند و در این منطقه قرار گرفته‌اند به شرح زیر هستند:‌

  • کلیسای فرشته مایکل واقع در Binarowa
  • کلیسای All Saints واقع در Blinze
  • کلیسای فرشته مایکل واقع در Debno
  • کلیسای مریم مقدس و فرشته مایکل واقع در Haczow
  • کلیسای سنت لئونارد واقع در Lipanica Murowana
  • کلیسای سنت فلیپ و سنت جیمز واقع در Sekowa

چطور از کلیسا های چوبی لهستان بازدید کنیم؟

همان طور که در بالا مشاهده کردید این کلیساها در یکی از مناطق معروف لهستان قرار‌ گرفته است که شما می‌توانید از محل اقامت خود در لهستان به آن جا بروید. برای این کار بهتر است تا با یک تور همراه باشید. معمولا تور‌ها به شما درباره محیط اطراف اطلاعات کافی را ارائه می‌دهند و شما می‌ توانید با خیالی آسوده با آن‌ها از این کلیساها بازدید کنید‌. هم چنین آن‌ها معمولا محل اقامت مقرون به صرفه‌تری را برای شما در نظر می‌گیرند.

چطور از کلیسا های چوبی لهستان بازدید کنیم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

کلیساهای چوبی لهستان یکی از مکان‌های بسیار دیدنی و جذاب در این کشور است که بخاطر معماری خاص خود که با چوب طراحی شده‌اند معروف هستند. در این مقاله درباره این کلیساها و اطلاعات بازدید از آن‌ها صحبت شد تا سفر ی‌عالی داشته باشید.


سوالات متداول کلیسا های چوبی لهستان

تعداد کلیساهای چوبی لهستان چقدر است؟

تعداد این کلیسا شش عدد است که همگی در یونسکو ثبت شده‌اند.

یکی از ویژگی های این کلیساها چیست؟

برخی از این کلیسا‌ها چند صد سال قدمت دارند و نکته قابل توجه این است که مانند بسیاری از کلیساهای دیگر معماران مشهور آن‌‌ها را نساختند. بلکه همه آن‌ها به دست نجاران ساده بنا شده‌اند.

چگونه از این کلیساها دیدن کنیم؟

همان طور که در بالا مشاهده کردید این کلیساها در یکی از مناطق معروف لهستان قرار‌ گرفته است که شما می‌توانید از محل اقامت خود در لهستان به آن جا بروید. برای این کار بهتر است تا با یک تور همراه باشید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!