اقامت یونان 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت یونان

اقامت یونان 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت یونان

یونان کشوری است که طرفداران زیادی دارد افرادی یونان را برای سفر انتخاب می کنند ولی برخی ها بیش تر از یک سفر و لذت بردن از مناظر یونان به یونان سفر می کنند و به دنبال اخذ اقامت یونان هستند و اقامت را به روش های متفاوتی و با توجه به ویژگی ها و توانایی که دارند بدست می آورند.

اقامت یونان
اقامت یونان

اخذ اقامت یونان:

اقامت یونان به روش های متفاوتی بدست می آید که هر یک از روش ها شرایط خاص خود را دارد و فرد باید با توجه به توانایی هایش و شرایطی که دارد یکی از روش ها برگزیند و درمدت زمان محدود مسائلی که از سمت دولت یونان بیان می شود را ادا نماید. برخی از اقامت ها مانند اقامت از طریق ازدواج و یا تحصیل فقط مختص افراد خاصی است در حالی که برخی اقامت ها مانند خرید ملک و یا کار عمومی تر است.

اخذ اقامت یونان
اخذ اقامت یونان

اخذ اقامت یونان از طریق اثبات توانایی مالی(تمکن مالی)

این نوع روش اخذ اقامت یونان به دو روش انجام می شود:

اخذ اقامت یونان از طریق اثبات توانایی مالی
اخذ اقامت یونان از طریق اثبات توانایی مالی

الف) با اجاره کار

ایجاد کار و سرمایه گذاری برای تجارت در قالب کارهای بزرگ که اقامت دو ساله صادر می شود و هر دو سال یکبار به شرط بقای کسب و کار تمدید می گردد

ب) بدون اجازه کار

در صورتی که سرپرست خانواده با ارایه مدارک مالی ثابت نماید که قادر به پرداخت ماهیانه 2000 یورو برای خود و 400 یورو برای هر یک از افراد تحت تکفل خود می باشد ابتدا اقامت دو ساله یونان گرفته می شود و در صورت رخ ندادن تخلف اقامت در یونان هر سه سال یک بار تمدید می شود.

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک:

افراد از طریق خرید ملک در یونان می توانند به اقامت یونان دست یابند البته ملکی که خریدار ی می شود باید به مبلغ 250000 یورو باشد و رد زمان چند ماه نسبت به انتقال سند نلک به خود اقدام نماید. مخارج تمام افراد خانواده برعهده سرپرست می باشد و در این مورد اقامت 5 ساله در همان ابتدا به متقاضی داده می شود و هر 5 سال با حفظ سرمایه فوق قابل تمدید می شود.

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک
اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج:

یکی از روش های دریافت اقامت یونان ازدواج با یک شهروند یونانی است که شرایط خود را دارد  یونان هم مانند سایر کشور های عضو اتحادیه شنگن قوانین مشترکی برای افرادی دارند که خارجی بوده و با شهروند یونانی ازدواج می کنند در واقع ازدواج با شهروند یونانی سبب اخذ اقامت موقت می شود و نه دائم و برای رسیدن به به شرایط اقامت دائم یونان منوط به حفظ شرایط اولیه اخذ اقامت موقت می باشد.

اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج
اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج باید طرفین اثبات نمایند که صلاحیت مالی اداره یک زندگی مشترک را دارند. البته تامین خانه به مساحت مناسب برای طرفین در حد استاندارد و همچنین عزیمت همسر به یونان هم مورد بررسی قرار می گیرد و اگر چنین شرایط وجود نداشته باشد اقامت صادر نمی شود.

یکی از مراحل مشکل در اخذ اقامت یونان به طریق ازدواج مصاحبه در وقت سفارت یونان در کشور مبدا، در خصوص ازدواج با فرد یونانی  می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است و سوالاتی از متقاضی ازدواج پرسیده می شود که باید به دقت به آنها پاسخ دهد.

سوالاتی که در مصاحبه پرسیده می شود عبارتند از: 

1-خلاصله از زندگی از ابتدای تولد تا زمان حال.

2-زمان آشنایی با همسر و ارائه مدارک جهت اثبات ازدواج و آشنایی.

3-اثبات تمکن مالی.

4- اثبات مدرکی برای وجود مکان مناسب برای زوجین.

5- آشنایی به زبان یونانی و یا حداقل انگلیسی

پس از اینکه مصاحبه انجام شد و روابط مابین دو طرف ازدواج اثبات گردید اقامت یونان به مدت زمان دو سال ارائه خواهد شد و این اقامت و ویزا مانند سایر ویزای یونان می باشد.

اخذ اقامت یونان با تاسیس شرکت ایرانی در یونانی:

اگر فرد بتواند شرکت ایرانی در یونان تاسیس نماید و 100 درصد سهام آن مربوط به شرکت ایرانی باشد در سال اول اقامت یونان به مدت دو ساله و پس از آن هر 3 سال تمدید نماید.

شرایط لازم برای اخذ اقامت به روش تاسیس شرکت:

1-روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت ایرانی

2- ترجمه اساسنامه

3-گواهی از شرکت هایی که به فعالیت شرکت نظارت داشته اند.

4-صورتجلسه هیات مدیره مبنی بر تاسیس شرکت در یونان و انتخاب دو مدیر برای شرکت یونانی.

5-کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی باشد.

سپس متقاضیان به یونان سفر کرده و 3 روز کاری کارهای لازم را انجام می دهند مانند تست پزشکی، بیمه و غیره و طی یک ماه اقامت یک ماه صادر می شود.

اخذ اقامت یونان از طریق کار:

دریافت اقامت یونان از طریق کار یکی از بهترین روش های مهاجرت است. افراد با کار در یونان می توانند اقامت یونان را دریافت نمایند و لازم به ذکر است یونان عضو اتحادیه شنگن است و فردی که ویزای یونان را دارد به راحتی می تواند به کشور های اروپایی و کشور های عضو شنگن سفر کنند.

اخذ اقامت یونان از طریق کار
اخذ اقامت یونان از طریق کار

افرادی که قصد دارند از طریق کار اقامت در یونان را بگیرند پس از یافتن کار مناسب و اجاره مسکن می توانند خانواده خود راهم به یونان ببرند. فردی که از طریق کار می خواهد به اقامت دست یابد باید طی شش ماه که وارد یونان شده است کار مورد نظر خود را پیدا کند و پس از یافتن کار باید مسکن اجاره نماید واگر فرد نتواند در مدت 6 ماه مراحل بالا را انجام دهد به کشور خود برگردانده می شود و باید دوباره اقدام نمایند.

اخذ اقامت در یونان طریق سرمایه گذاری:

یکی از روش های اخذ اقامت یونان سرمایه گذاری در این کشور است. افراد پس از اخذ اقامت سرمایه گذاری می توانند به اخذ شهروندی یونان از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند.

افرادی که از شرایط مالی خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در یونان بهترین گزینه است و افراد زیادی هر ساله به یونان برای تجارت سفر می کنند و از طریق سرمایه گذاری در بخش های مختلف یونان اقامت در یونان را دریافت می کنند.

اخذ اقامت یونان طریق سرمایه گذاری
اخذ اقامت یونان طریق سرمایه گذاری

در شروع سرمایه گذاری باید به مسائلی مانند قیمت ملک و هزینه زندگی، هزینه و مبلغ سرمایه گذاری فکر کرد و برنامه ریزی کرد. در یونان سرمایه گذاری به روش های متفاوتی انجام می شود که در زیر به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم:

1-فعالیت های حرفه ای مانند رستوران، مغازه فرش فروشی.

2- ثبت شرکت مدنی حداقل با دو نفر.

3-ثبت شرکت های با مسئولیت محدود.

4- ثبت شرکت سهامی.

5-ثبت شعبه شرکت.

6-ثبت شعبه مستقل.

7- دفتر نمایندگی.

8- ثبت شعبه وابسته مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه

مزایای اخذ اقامت یونان:

1-با اخذ اقامت یونان می توان به راحتی به تمام کشور های اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید.

مزایای اخذ اقامت یونان
مزایای اخذ اقامت یونان

2-با اخذ اقامت یونان می توان در تمام کشور های اتحادیه اروپا و عضو شنگن تحصیل رایگان داشت.

3-با اخذ اقامت یونان می توان در تمام کشور های اتحادیه اروپا و عضو شنگن مشغول به کار شد.

4- با اخذ اقامت یونان می توان در تمام کشور های اتحادیه اروپا و عضو شنگن از تمام تسهیلات بانکی استفاده نمود.

5- با اخذ اقامت یونان می توان در تمام کشور های اتحادیه اروپا و عضو شنگن اقدام به خرید ملک نمود.

6- با اخذ اقامت یونان می توان در تمام کشور های اتحادیه اروپا و عضو شنگن اقدام به افتتاح حساب بانکی نمود.

اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل:

یکی از روش های پر طرفدار اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل است البته باید دانست که اقامت از طریق تحصیل از همان ابتدا به فرد مورد نظر داده نمی شود و اینکه این روش مناسب برای افرادی است که به دنبال روش مستقیم برای بدست آوردن اقامت دائم یونان هستند.

اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل
اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل

دانشجویانی که اقامت تحصیل یونان را دریافت کرده اند پس از 4 الی 5 سال تحصیل در این کشور با استفاده از بدست آوردن کار و مسکن موجه می توانند درخواست اقامت دائم بدهند. در واقع در زمان دانشجویی نمی توانند درخواست اقامت دائم را بدهند و پس از فارغ التحصیلی و کسب کار مناسب می توانند درخواست دهند و اصولا سریع با درخواستشان موافقت می شود.

البت قانون اخذ اقامت یونان به طریق تحصیل مانند تمام کشور های عضو شنگن است دانشجویانی که قصد دارند پس از دوران دانشجویی به کشور خود باز نگردند باید بدانند که هر چه رتبه علمیشان بالاتر باشد راحت تر می توانند اقامت دائم بگیرند. دانشجویان به مدت 4 الی 5 سال دارای اقامت موقت بوده و بعذ از این زمان باید سریعا تصمیم خود نسبت به ماندن یا باز گشت بگیرند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط یونان، وقت سفارت یونان ، ویزای یونان ، تور یونان و تور اروپا میباشد.88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!