اقامت مجارستان 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت مجارستان

اقامت مجارستان 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای بسیار توریستی می باشد که سالانه مسافران بسیاری را می پذیرد. بسیاری از مردم از سراسر دنیا اقدام به دریافت اقامت مجارستان می کنند و دولت این کشور نیز با بسیاری از این درخواست ها موافقت می کند. برای دریافت اقامت مجارستان روش های بسیاری وجود دارد که برخی از این روش ها سریع تر به جواب می رسند و برخی دیگر دیر تر به جواب می رسند. اما برای شروع صحبت در مورد روش های دریافت اقامت مجارستان بهتر است در ابتدا کمی بیشتر با این کشور آشنا شویم.

تاریخچه مجارستان

برای دریافت اقامت مجارستان شما در ابتدا باید با تاریخ این کشور آشنا شوید و بدانید که گذشته و فرهنگ این کشور به چه شکلی بوده است. اقوام مجار درتاریخی نامشخص از سمت آسیا و سیبری اقدام به مهاجرت به سمت موقعیت جغرافیایی کنونی این کشور کردند. در ابتدا نام این کشور ترانسیلوانیا بود که به رهبری شخصی به نام پرنس آرناپه این کشور پدید آمد. این کشور در سال های قدرت رومیان توسط رومیان شکست خورد و به تصرف روم درآمد. اولین نشانه های به وجود آمدن کشور مجارستان کنونی را می توان در قرن دهم یافت که به رهبری شاهزاده آرپات به وجود آمد. در قرن های یازده و دوازده این حکومت به قدرت خود ادامه می داد. بعد ها این کشور در طی فراز و نشیب فراوان خود به تصرف امپراتوری عثمانی درآمد. جنگ عثمانی ها  و مجارها در سال 1699 پایان یافت و برای مدتی نیز این کشور در دوران جنگ های جهانی به تصرف کشور آلمان درآمدو بعد از آن بود که این کشور به صورت کشوری مستقل به کار خود ادامه داد.

تاریخچه مجارستان
تاریخچه مجارستان

موقعیت جغرافیایی مجارستان

برای سفر به مجارستان و یا دریافت اقامت مجارستان شما باید با موقعیت جغرافیایی این کشور نیز آشنا شوید. کشور مجارستان به صورت کلی با سایر کشور ها دارای 2258 کیلومتر مرز مشترک می باشد. از جمله همسایه های این کشور می توان به اسلواکی، رومانی، اوکراین، صربستان، کرواسی، اسلوونی و اتریش اشاره کرد. این کشور دارای مساحتی بالغ بر 93 هزار کیلومتر می باشد، مجارستان کشوری است که بسیار مسطح است و دشت های بسیاری دارد، این کشور واقع در اروپای مرکزی می باشد و به همین دلیل به بسیاری از کشورهای اروپایی نزدیک می باشد. مجارستان دارای دو رود بسیار بزرگ می باشد به نام های دانوب و تیسا.

موقعیت جغرافیایی مجارستان
موقعیت جغرافیایی مجارستان

آّب و هوای مجارستان

بی شک برای دریافت اقامت مجارستان شما باید با آب و هوای این کشور آشنایی پیدا کنید و ببینید که آیا با آن سازگاری دارید یا خیر.

مجارستان یکی از کشور های بسیار معتدل در اروپا می باشد و آب وهوای آن کمی سرد می باشد و شاید بتوان این کشور را تا حدودی با غرب ایران مقایسه نمود. این کشور دارای تابستان هایی بسیار معتدل می باشد که همین امر باعث می شود سالانه مسافران زیادی در این فصل به این کشور سفر کنند، ولی زمستان های مجارستان کمی سرد می باشد و ممکن است دمای هوا در این فصل به منفی 18 درجه نیز برسد. کشور مجارستان از کشور هایی می باشد که دارای هوایی بسیار پاک می باشد و شما در برخی از شهر های این کشور همانند بوداپست می توانید نهایت لذت را از پیاده روی و هوای تازه ببرید. بارندگی در این کشور بسیار زیاد می باشد و همین باعث می شود که درخت ها و جنگل های بسیار زیادی را در این کشور مشاهده کنید.

آّب و هوای مجارستان

مردم مجارستان

آشنایی با مردم مجارستان می تواند در تصمیم شما برای دریافت اقامت مجارستان تاثیر به سزایی بگذارد چرا که ممکن است شما با این مردم سازگاری لازم را پیدا نکنید و یا ممکن است از این مردم بسیار خوشتان بیاید و دوست داشته باشید در کنار این مردم زندگی کنید. مجارستان کشوری با جمعیتی حدود 11 میلیون نفر می باشد، 88 درصد از این مردم خود مجاری ها می باشند و باقی مردم کسانی هستند که موفق شده اند اقامت مجارستان را از کشورهای دیگر دریافت کنند و درواقع مهاجر هستند. زبان رسمی این کشور مجاری می باشد، بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند و تقریبا 70 درصد مسیحی کاتولیک می باشند.

مردم مجارستان
مردم مجارستان

فرهنگ مجارستان

کشور مجارستان کشوری بسیار فرهنگی می باشد و بسیاری از مردم اروپا این کشور و علی الخصوص شهر پچ که یکی از شهر های بسیار بزرگ در مجارستان می باشد را مهد فرهنگ و تمدن اروپا می دانند. بیشتر پیشرفت های فرهنگی کشور مجارستان در قرن 19 استارت خورد و می توان این قرن را آغازی بر تمدن این کشور دانست. موسسه بسیار بزرگ فرهنگی سوروس نیز از عوامل بسیار مهم در پیشرفت فرهنگ در مجارستان بود و مردم این کشور احترام بسیار زیادی برای این موسسه قائل هستند.

فرهنگ مجارستان
فرهنگ مجارستان

تور مجارستان

علاوه بر این که بسیاری از مردم علاقه دارند که اقامت مجارستان را دریافت کنند بسیاری از مردم نیز علاقه فراوانی دارند که به تور مجارستان رفته و از این کشور دیدن کنند، مجارستان یکی از کشور های توریستی می باشد و آب و هوای این کشور موقعیت بسیار مناسبی را برای سفر به این کشور فراهم کرده است. بهترین فصل برای رفتن به تور مجارستان را می توان فصل تابستان دانست، در این فصل این کشور دارای آب و هوای بسیار معتدلی می باشد و شما می توانید از جنگل های بسیار زیبای این کشور نیز در این فصل دیدن کنید. کشور مجارستان دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در ادامه به معرفی چند مورد از آن ها می پردازیم.

تور مجارستان
تور مجارستان

جاذبه های گردشگری مجارستان

یکی از بزرگ ترین و پربازدید ترین جاذبه های گردشگری کشور مجارستان را می توان دریاچه آب گرم هویز دانست که در تمامی دنیا نیز معروف می باشد، قلعه بودا از دیگر جاذبه های گردشگری مجارستان می باشد که در شهر بوداپست این کشور واقع شده است، کاخ رویال بوداپست یکی دیگر از جاذبه های این کشور می باشد که در داخل آن یک موزه و یک کتابخانه نیز موجود است، تپه گلرت واقع در اطراف شهر بوداپست می باشد که بر تمامی این شهر اشراف دارد و می توان کل شهر بوداپست را از بالای این تپه تحت نظر گرفت، ساختمان پارلمان نیز دیگر جاذبه گردشگری مجارستان می باشد زیباترین ساختمان پارلمان در تمامی دنیا می باشد. پل زنجیری نیز یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری مجارستان می باشد که در شب می توانید با بازدید از این پل یکی از زیباترین صحنه های زندگی خود را ببینید.

جاذبه های گردشگری مجارستان
جاذبه های گردشگری مجارستان

مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت ویزای مجارستان

برای دریافت ویزای مجارستان شما می توانید به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را که معرفی خواهیم کرد تحویل این سفارت در وقت سفارت مجاستان دهید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مجارستان اصل گذرنامه که به مدت بیش از دو ماه از مهلت اتمام ویزا مهلت داشته باشد و به امضای دادگستری و وزارت خارجه در آمده باشد، 6 قطعه عکس 6 در 4، اصل و کپی شناسنامه از تمامی صفحات آن، مدرک بانکی که دلیلی بر توانایی مالی شما برای دریافت ویزای مجارستان باشد، مدارک شغلی به همراه امضای وزارت خارجه و دادگستری.

مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت ویزای مجارستان
مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت ویزای مجارستان

اقامت مجارستان

دریافت اقامت مجارستان یکی از روش های بسیار خوب برای دریافت اقامت کل اروپا می باشد، دریافت اقامت مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار راحت تر می باشد و شما می توانید به انجام اقداماتی نسبت به دریافت اقامت مجارستان اقدام کنید. روش های بسیاری برای دریافت اقامت مجارستان وجود دارد که در ادامه به معرفی این روش ها می پردازیم و خواهیم گفت که با کدام روش شما می توانید سریع تر اقامت مجارستان را دریافت کنید.

اقامت مجارستان
اقامت مجارستان

شرایط اقامت در مجارستان

دریافت اقامت مجارستان از طریق کار، برای دریافت این نوع از اقامت مجارستان شما باید از طریق یکی از کارفرماهایی که در این کشور حضور دارند اقدام کنید به این صورت که کارفرمایی که در مجارستان اقامت دارد به شما دعوت نامه کار در این کشور را می فرستد و شما بعد از آن اقدام به دریافت اقامت مجارستان خواهید کرد ولی این روش بسیار سخت است و امکان پذیرش این دعوت نامه توسط دولت مجارستان نیز کاری بسیار سخت می باشد. دریافت اقامت مجارستان از طریق تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی نیز روش دوم برای دریافت اقامت مجارستان می باشد این روش سریع تر و راحت تر از روش قبلی می باشد چرا که دانشگاه های کشور مجارستان سالانه دانش جویان بسیار زیادی را بورسیه می کنند و این دانش جوها بعد ها می توانند اقدام به دریافت اقامت مجارستان کنند یکی از رشته های بسیار محبوب که از این طریق می توانید اقدام به دریافت اقامت مجارستان کنید رشته پزشکی و دندان پزشکی می باشد که  در کشور مجارستان بسیار محبوب می باشند و دانشگاه های مجارستان دانشجویان بسیاری را در این دو رشته می پذیرند. اخد اقامت مجارستان از طریق تاسیس شرکت نیز روشی بسیار سریع و تقریبا می توان گفت سریع ترین روش برای دریافت اقامت مجارستان می باشد، اقتصاد بیشتر کشورهای اروپایی از طریق صنعت و تاسیس شرکت های مختلف تولیدی و تبلیغاتی می باشد و کشور مجارستان نیز از این قاعده جدا نیست و اگر کسی علاقه مند به تاسیس شرکتی قدرتمند در این کشور باشد از او حمایت کرده و در بسیاری از مواقع اقامت خانواده شخص مورد نظر را نیز می دهند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط مجارستان، وقت سفارت مجارستان، ویزای مجارستان، تور مجارستان و تور اروپا میباشد.88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!