1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که افراد بسیاری به دنبال اخذ ویزای آن برای اقامت دائم و یا سفر توریستی به آن می‌باشند. اخذ ویزای مجارستان در شرایط گوناگونی انجام می‌شود و به‌جز ویزای توریستی مجارستان که مختص سفرهای گردشگری می‌باشد، دیگر انواع ویزای مجارستان باید بر اساس شرایط درخواستی فرد موردبررسی قرار گیرد و سفارت مجارستان با گرفتن آن موافقت کند.

شرایط دریافت ویزای مجارستان

کشور مجارستان نیز ازجمله کشورهایی است که  می‌توان با گرفتن ویزای شینگن به آن سفر کرد و یا در آن اقامت گزید. با گرفتن ویزای شینگن مجارستان می‌توان علاوه بر سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ازجمله کشورهای نروژ، ایسلند و سوئیس میتوان به کشورهایی هم که عضو اتحادیه اروپا نیستند سفر کرد. یکی از مهم‌ترین الزامات اخذ ویزای مجارستان حضور فرد متقاضی و درخواست دهنده جهت انگشت‌نگاری و مصاحبه در روزی است که سفارت مجارستان برای او تعیین کرده است. از قبل باید تمامی مدارک لازم جهت اخذ ویزای مجارستان را آماده کرده باشید و به همراه ترجمه آن‌ها به سفارت تحویل دهید. جهت گرفتن وقت از سفارت مجارستان می‌توانید به‌صورت حضوری و یا از طریق آژانس‌های مرتبط اقدام نمایید.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

گرفتن وقت سفارت مجارستان

با توجه به اینکه امکان گرفتن وقت سفارت مجارستان به‌صورت تلفنی و آنلاین وجود ندارد؛ ازاین‌رو به شما توصیه می‌کنیم که برای دریافت فرم تقاضای ویزای مجارستان و تعیین وقت سفارت حتماً به دفتر کنسولی سفارت مجارستان در تهران به‌صورت حضوری مراجعه کنید. زمانی که به شما وقت داده شد، سر ساعت مقرر در مکان حضورداشته باشید چراکه حضور دیرهنگام شما سبب ابطال وقتتان می‌شود. یکی از مواردی که برای اخذ ویزای مجارستان و گرفتن وقت سفارت باید بدانید این است که سفارت مجارستان در تهران قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد؛ ازاین‌رو هنگام ثبت وقت مصاحبه از صحت اطلاعات هویتی و شماره پاسپورت خود اطمینان کامل داشته باشید، زیرا با کوچک‌ترین مغایرت مانع ورود شما به سفارت می‌شوند.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

ویزای مجارستان می‌تواند به افراد گوناگونی با دلایل و درخواست‌های متفاوت تعلق بگیرد، ازجمله این افراد می‌توان به گردشگران و مسافرانی اشاره کرد که برای سفر به این کشور و یا برای دیدن اعضای خانواده خود به دنبال اخذ ویزای مجارستان هستند و همچنین دیگر افرادی که به‌منظور کار، تجارت، تحصیل، ازدواج، سرمایه‌گذاری و بسیاری امور دیگر قصد اقامت دائم و یا کوتاه‌مدت در این کشور را دارند، می‌توانند از انواع ویزای مجارستان جهت ورود و اقامت خود در این کشور استفاده کنند.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

مدارک عمومی و موردنیاز برای درخواست ویزای مجارستان

 1. گذرنامه یا پاسپورت، گذرنامه خدمت و یا گذرنامه سیاسی بااعتبار لازم به همراه کپی از آن‌ها
 2. اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی آن‌ها و کپی
 3. سه قطعه عکس جدید رنگی با پس‌زمینه سفید بدون با اندازه ۵*۳ سانتی‌متر عرض و ۵*۴ سانتی‌متر طول
 4. گردش مالی ۶ ماه آخر حساب‌های بانکی و یا گواهی هرگونه سپرده‌گذاری بانکی
 5. گواهی اشتغال به کار برای کارمندان درخواست‌کننده ویزای مجارستان به همراه تاریخ شروع به کار، سمت شغلی، حقوق دریافتی، فیش حقوقی، حکم کارگزینی و برگه درخواست مرخصی الزامی است و اگر فرد درخواست‌کننده ویزای مجارستان بازنشسته بود، حتماً باید گواهی بازنشستگی خود با مشخصات کامل و میزان حقوق دریافتی را ارائه دهد.
 6. دیگر افراد شاغل درخواست‌کننده برای ویزای مجارستان می‌توانند پروانه کسب، گواهی ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی خود را ارائه دهند.
 7. درصورتی‌که شخصی صاحب شرکتی خصوصی در کشور باشد باید روزنامه رسمی شرکت و رزومه آن را ترجمه کرده و به همراه کپی از اصل مدارک برای درخواست ویزای مجارستان ارائه دهد.
 8. درصورتی‌که درخواست‌کننده ویزای مجارستان دانشجو و یا عضو هیئت علمی دانشگاه باشد، ارائه کارت دانشجویی و یا کارت عضویت هیئت علمی نیز الزامی است.
 9. اگر درمیان درخواست‌کنندگان ویزای مجارستان فرزندان و یا دانشجویانی باشند که زیر تملک پدر و مادر هستند، باید گواهی تمکن مالی، تقبل هزینه توسط والدین، گواهی اشتغال به تحصیل و همچنین درصورتی‌که پدر آن‌ها را در سفر همراهی نمی‌کند، رضایت‌نامه رسمی پدر را حتماً باید به همراه داشته باشند.
 10. از دیگر موارد الزامی در اخذ ویزای مجارستان داشتن بیمه‌ای معتبر با حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو که در مجارستان نمایندگی داشته باشد و تمامی هزینه‌های درمانی در مدت اقامت درخواست‌کننده ویزای مجارستان را به عهده بگیرد.
 11. اگر ملک و املاکی دارید به هنگام درخواست ویزای مجارستان، ارائه سند مالکیت آپارتمان یا ملک یا زمین  الزامی است.
 12. درصورتی‌که برای اخذ ویزای مجارستان از سوی کشور میزبان دعوت‌نامه‌ای برای شما ارسال نشده باشد باید حتماً نامه تأیید رزرو هتل در مجارستان را داشته باشید. سفارت مجارستان معمولاً رزرو آنلاین هتل را قبول ندارد.

چه نکاتی برای درخواست ویزای مجارستان الزامی است؟

یکی از مهم‌ترین اصول در ارائه درخواست ویزای مجارستان حضور فرد درخواست دهنده می‌باشد. افرادی که دارای سن قانونی هستند در زمان ارائه مدارک، مصاحبه حضوری و تشکیل پرونده برای اخذ ویزای مجارستان باید در سفارت حضورداشته باشند؛ و افراد زیر سن قانونی باید حتماً با والدین خود حضور یابند و هم پدر هم مادر فرم درخواست ویزای مجارستان را امضا کنند. برای کودکان نیز باید وقت مصاحبه و فرم درخواست ویزای مجارستان را به‌صورت جداگانه در نظر گرفت.

 • برای درخواست ویزای شینگن مجارستان حتماً توجه کنید که کشور درخواستی شما کشوری باشد که مبدأ ورودی شماست و زمان بیشتری از سفر خود را در آن کشور سپری می‌کنید. اثبات درخواست شما برای اخذ ویزای مجارستان و کشور مبدأ توسط رزرو بلیط و هتل مربوطه در آن کشور مشخص می‌شود. ازاین‌رو در صورت عدم اثبات شما در این امر می‌تواند رد درخواست ویزای مجارستان را به دنبال داشته باشد.
 •  فرم درخواست ویزای مجارستان را از قبل تکمیل کنید و امضاشده و آماده به همراه اصل تمامی مدارک، ترجمه آن ها و کپی مدارک به سفارت تحویل دهید. خوب است بدانید تک‌تک اعضای خانواده فرم درخواست ویزای مجارستان را باید جداگانه تحویل گرفته و پر کنند.
 • درزمینهٔ پرداخت هزینه ویزای مجارستان نیز لازم دانستیم که بگوییم مبالغ موردنظر برای اخذ ویزای مجارستان به‌صورت یورو از سوی سفارت گرفته می‌شود. ازاین‌رو حتماً یورو به همراه خود داشته باشید و ازآنجایی‌که سفارت سکه قبول نمی‌کند سعی کنید اسکناس‌های ۵ -۱۰-۲۰ و ۱۰۰ یورویی به همراه داشته باشید. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه ویزای مجارستان با کارت‌های بانکی نیز امکان‌پذیر نیست و تنها باید پول نقد همراه خود داشته باشید.
 • ازآنجایی‌که سفارت مجارستان در دادن ویزای این کشور بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کنند؛ لذا تأکید می‌کنیم از ارائه هرگونه مدرک جعلی و یا مخدوش خودداری کنید؛ چراکه با این عمل علاوه بر رد درخواست خود جهت اخذ ویزای مجارستان، از ورود خود به سفارت نیز جلوگیری میکنید و همچنین امکان اخذ ویزای شینگن دیگر کشورها را نیز از دست میدهید.

انواع ویزای مجارستان کدم‌اند؟

 • ویزای تجاری و ویزای کار
 • ویزای شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارها
 • ویزای ازدواج
 • ویزای پزشکی
 • ویزای توریستی یا ویزای ملاقات با بستگان
 • ویزای تحصیلی مجارستان

سفر به مجارستان از طریق اخذ ویزای توریستی

مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که با داشتن جاذبه‌های فراوان توانسته یکی از قطب‌های گردشگری در این قاره باشد. از طرفی دیگر عضویت این کشور در تفاهم‌نامه شینگن سبب شده تا بسیاری از گردشگران با اخذ ویزای توریستی مجارستان حتماً سری به این کشور بزنند.

ازآنجایی‌که کشور مجارستان نیز عضو اتحادیه اروپا و ویزای شنگن است لذا شهروندان دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیازی به گرفتن ویزا برای رفتن به این کشور ندارند و تنها گذرنامه برای آن‌ها کفایت می‌کند؛ اما ایرانی‌ها برای رفتن به کشور مجارستان حتماً باید به اخذ ویزای مجارستان اقدام بکنند؛ اما خوشبختانه ازآنجایی‌که مجارستان عضو امضاکنندگان پیمان شینگن است می‌توانید با گرفتن ویزای مجارستان، جواز ورد و سفر به دیگر کشورهای عضو را نیز به دست آورید. یکی از انواع ویزای مجارستان، ویزای توریستی است که درخواست آن معمولاً ۵ الی ۱۵ روز طول می‌کشد و اگر برای اولین بار است که به کشور مجارستان سفر می‌کنید مدت اقامت در این کشور را برای شما و اعتبار ویزای شما را یک ماه یا همان ۳۰ روز قرار می‌دهند.

ویزای مجارستان

ویزای توریستی مجارستان برای اعضای خانواده

درصورتی‌که اعضای خانواده برای سفر به مجارستان و اخذ ویزای مجارستان اقدام می‌کنند، می‌توانند به مدت یک ماه ویزا را درخواست دهند. روال کار همانند روال سرپرست خانواده است و متقاضی باید با ارائه گواهی و مدارک لازم ثابت کند که به  محل اقامت خود بر خواهد گشت و این سفر صرفاً جنبه تفریحی و گردشگری را دارد.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

ویزای توریستی بازدیدکننده چیست؟

یکی دیگر از انواع ویزای مجارستان، ویزای بازدیدکننده است که حتماً باید از طرف شهروندان  کشور مجارستان دعوت‌نامه‌ای برای فرد متقاضی ارسال شود. مدت‌زمان ویزای بازدیدکننده مجارستان یک سال است. دعوت‌کننده باید دعوت‌نامه خود را از اداره مهاجرت مجارستان ارسال نماید و ثابت کند که می‌تواند هزینه‌های بازدیدکننده را بپردازد.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

ویزای توریستی گردشگری

ویزای گردشگری مجارستان یکی از راحت‌ترین و کوتاه‌ترین فرآیند درخواست را در سفارت دارد. البته مدت‌زمان این ویزا کوتاه است و تنها در حد درخواست شما که همان سفر توریستی و گردشگری به کشور مجارستان است، اجازه اقامت در این کشور را به شما می‌دهد. برای دریافت این نوع ویزای مجارستان به سفارت ایران مراجعه کرده و پس از ارائه بلیط هواپیما، رزرو هتل، پرینت حساب بانکی و اثبات داشتن امکانات مالی برای سفر با درخواست شما موافقت می‌شود و ویزای مجارستان برایتان صادر می‌گردد.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

ویزای توریستی پزشکی

یکی دیگر از انواع ویزای توریستی مجارستان، ویزای پزشکی است. معمولاً افرادی که می‌خواهند مدتی کوتاه و برای درمان به کشور مجارستان سفر کنند، می‌توانند از طریق ویزای پزشکی مجارستان و ارائه گواهی و مدارک لازم دال بر درمان در مرکز موردنظر در کشور مقصد و اثبات داشتن بودجه مالی برای درمان، موفق به اخذ این نوع ویزا شوند.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

مهاجرت به مجارستان و اخذ ویزای کار

یکی دیگر از انواع ویزای مجارستان و اقامت دائم در این کشور اخذ ویزای کار است، برای گرفتن ویزای کار مجارستان نیز شرایطی وجود دارد که در این بخش به بیان برخی از این شرایط می‌پردازیم:

برای اخذ ویزای کار مجارستان اگر سرپرست خانواده باشید می‌توانید به همراه اعضای خانواده خود در این کشور اقامت داشته باشید.  برای اخذ ویزای مجارستان و اشتغال در این کشور حتماً باید دعوت‌نامه اشتغال به کار از طرف کارفرمای خود در کشور مجارستان داشته باشید. اگر در کشور مجارستان دانشجو هستید و یا اینکه در این کشور و یا کشورهای دیگر اروپا تحصیل‌کرده‌اید خیلی راحت‌تر می‌توانید جهت اخذ ویزای مجارستان برای اشتغال اقدام نمایید، چراکه دولت و کارفرمایان به گرفتن اتباع و محصلین خود بیشتر اقدام می‌کنند. برای گرفتن ویزای کار مجارستان حتماً به این نکته توجه داشته باشید که درج آگهی کار مربوطه شما باید به مدت دو بار و در دو دوره سه ماه در کشور مجارستان انجام شود و اگر شخصی مقیم کشور مجارستان متقاضی شغل موردنظر نبود، با درخواست ویزای شما موافقت می‌شود.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

اخذ اقامت از طریق ویزای سرمایهگذاری در مجارستان

یکی از قوانینی که از سال ۲۰۱۲ برای اخذ ویزای مجارستان و اقامت در این کشور به تصویب رسیده است، جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد اقامت دائم برای آن‌ها می‌باشد. یکی از اموری که می‌توانید توسط آن ویزای کشور مجارستان را گرفته و در کمتر از یک ماه اقامت دائم این کشور را گرفته و به کار و زندگی در این کشور بپردازید، سرمایه‌گذاری در مجارستان از نوع سرمایه‌گذاری بدون ریسک می‌باشد و به‌ این صورت می‌باشد که فرد متقاضی به مبلغ ۳۰۰ هزار یورو اوراق قرضه بانکی مربوط به کشور مجارستان را خریداری می‌کند.

البته این مبلغ بعد از ۵ سال و بدون بهره بانکی به فرد برگردانده می‌شود. پس از گذشت دوره یک‌ماهه سرمایه‌گذاری، سفارت کارت اقامت موقت به مدت شش ماه را به فرد متقاضی و خانواده او می‌دهد سپس باگذشت ۶ ماه کارت اقامت دائمی مجارستان به آن‌ها تعلق می‌گیرد. البته به خاطر داشته باشید که شخص متقاضی و خانواده او می‌توانند به دیگر کشورهای اروپایی نیز سفر کنند اما برای گرفتن پاسپورت مجارستان باید ۸ سال صبر کنند.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

برای اخذ ویزای مجارستان و اقامت دائم این کشور می‌توانید به ثبت شرکت در این کشور بپردازید. این پروسه نزدیک به ۴ ماه برای شما زمان می‌برد. پس از ثبت شرکت خود با اخذ مجوز یک‌ساله و اقامت کاری این کشور باید فرد متقاضی ویزای کار و اقامت مجارستان چیزی حدود ۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ یورو جهت سرمایه‌گذاری هزینه کند تا فعالیت شرکت خود ر به اثبات برساند. هنگام درخواست خود حتماً باید آدرس محلی را به‌عنوان دفتر کار خود به دولت مجارستان ارائه دهد و یا با خرید بیزینسی به‌صورت کامل و معرفی شواهدی در این زمینه به دولت کشور مقصد از مزایای اقامت در کشور مجارستان بهره‌مند شود.

یکی دیگر از راه‌های ثبت شرکت خرید شرکت‌های ثبت‌شده و واگذاری می‌باشد. این موضوع را در ثبت شرکت و اقامت مجارستان در نظر داشته باشید که سالانه باید ۱۰ درصد مالیات سود شرکت را به دولت پرداخت کنید که البته این مبلغ مالیات در میان کشورهای اروپایی بسیار ناچیز است. اقامت دائم برای افرادی که از طریق ثبت شرکت اقدام می‌کنند، پس از سه سال برای فرد و خانواده‌اش نیز فراهم می‌شود.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

شرایط اخذ ویزای ازدواج مجارستان و اقامت دائم این کشور چیست؟

اخذ ویزای مجارستان و اقامت از طریق ازدواج یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور مجارستان است که موردتوجه بسیاری از افراد قرارگرفته است. برای این کار مرد یا زن می‌تواند از طریق ازدواج با یکی از افراد مقیم این کشور به تابعیت کشور مجارستان دربیاید. ازآنجایی‌که ازدواج و اقامت دو امر جدا از همدیگر هستند؛ لذا برای تابعیت از طریق ازدواج باید زوجین زمان بیشتری را باهم زندگی کنند، ازاین‌رو زمان بیشتری سپری می‌شود.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

کشور مجارستان از اوضاع خوبی درزمینهٔ تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه‌های پایین زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و شرایط کاری و تجاری خوب برخوردار بوده که همین موضوع سبب شده تا افراد بسیاری برای اخذ ویزای مجارستان و اقامت به این کشور روی بیاورند و به دنبال ادامه تحصیل در کشور مجارستان باشند.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

تحصیل در مجارستان در مقاطع تحصیلی مختلف

دانشگاه‌های مجارستان امکان تحصیل برای دانشجویان بسیاری را در زبان‌های مختلفی فراهم کرده است. تنوع رشته‌های تحصیلی و سطح بالای آموزشی در این کشور سبب شده تا دانشجویان بسیاری برای اخذ ویزای مجارستان و تحصیل در مقاطع تحصیلی گوناگون در این کشور اقدام کنند.  دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور مجارستان نیازمند اخذ آیلتس ۵٫۵ و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیازمند دریافت آیلتس ۶ هستند. شرکت در یک دوره یک‌ساله در کالج برای ورود به کلیه مقاطع تحصیلی دانشجویان الزامی می‌باشد. البته پس از اخذ نمره قبولی در کالج می‌توانند وارد یکی از دانشگاه‌های این کشور شوند.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

دانشجویانی که با اخذ ویزای مجارستان برای تحصیل به این کشور می‌روند از مزایایی همچون حق بیمه، بهره‌مندی از خوابگاه دانشجویی و داشتن حساب بانکی برخوردار می‌باشند و باوجود شرایط کاری خوب در این کشور می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار شوند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط لهستان ، وقت سفارت مجارستان ، ویزای مجارستان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!