ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

برای اخذ ویزای مجارستان حتما باید به کارگزاری سفارت این کشور در ایران مراجعه نمایید و کلیه اعمال مربوط به احراز هویت و تمکن مالی را  به مسئولین مربوطه اثبات کنید

ویزای مجارستان را می توان از نظر هدف سفر به انواع مختلفی دسته بندی نمود اما برای اخذ ویزای این کشور باید حتما شرایط مورد نیاز را داشته و مدارک کامل خود را نیز ارائه نمایید.

پشت سر گذاشتن درست مراحل اخذ ویزا، دریافت آن را تضمین خواهد کرد و به همین دلیل باید با کلیه مراحل آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید به درستی تمامی مراحل را پشت سر بگذارید.

در ادامه توضیحات کامل تری در این رابطه ارائه نموده ایم:

آشنایی با ویزای مجارستان

مجارستان یکی از کشور های واقع در اروپای مرکزی می باشد که از نظر گردشگری و صنعت در رتبه خوبی از میان کشور های اروپایی برخوردار است.

سفر به کشور مجارستان تنها با داشتن ویزای معتبر این کشور امکان پذیر خواهد بود و بدون داشتن ویزا اجازه خروج از کشور و ورود به مرز این کشور به شما داده نخواهد شد، پس ویزا به منزله جواز عبور از مرز شناخته می شود و برای اخذ آن باید مراحل مختلفی را طی کنید.

پشت سر گذاشتن کلیه مراحل اخذ ویزا امری ضروری است و دریافت آن را نمی توان ساده دانست چرا که باید سلسله مراتب مختلفی را برای دریافت آن پشت سر بگذارید و شرایط خاصی برای اخذ این ویزا وجود دارد.

از مهر ماه سال 97 اخذ ویزای مجارستان به صورت انفرادی وجود ندارد و باید حتما به صورت گروهی و تور نسبت به اخذ ویزای آن اقدام نمایید و همین امر شرایط را برای اخذ ویزای این کشور سخت تر کرده است اما نباید نگران باشید چرا که امکان اخذ ویزای مجارستان وجود دارد و نمی توان آن را امری غیر ممکن دانست.

خوشبختانه سفارت مجارستان در ایران وجود دارد و می توانید با مراجعه به این سفارت پاسخ تمامی سوالات خود را جویا شوید.

ویزای مجارستان و سفارت

همانطور که می دانید برای اخذ ویزای مجارستان حتما باید به کارگزاری سفارت این کشور در ایران مراجعه نمایید و کلیه اعمال مربوط به احراز هویت و تمکن مالی را  به مسئولین مربوطه اثبات کنید.

سفارت مجارستان در خیابان شهید کلاهدوز، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو پلاک 10 واقع شده و به سهولت می توانید در تهران به آن دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که این آدرس برای اشخاصی است که می خواهند ویزای خود را رفع ریجکت کنند، اما خدمات ویزا و کنسولی سفارت مجارستان بر عهده یک شرکت خصوصی می باشد که دفتر این شرکت در میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم قرار گرفته است.

این دفتر در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است و در سایر روزهای هفته از ساعت 8 تا 17 می توانید از خدمات آن بهره مند شوید. در این دفتر کلیه کارکنان آگاه به شرایط اخذ ویزای مجارستان بوده و می توانند کلیه اعمال مورد نیاز برای اخذ ویزا را به درستی پشت سر گذاشته و شما را برای اخذ این ویزا راهنمایی کنند.

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان و وقت سفارت

برای اخذ ویزای مجارستان حتما باید شخص متقاضی مورد مصاحبه قرار گیرد و بدون مصاحبه امکان اخذ ویزا برای شما میسر نخواهد بود.

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شده خدمات ویزای مجارستان توسط شرکت وی اف اس ارائه می شود و برای دریافت وقت سفارت مجارستان نیز باید به این شرکت مراجعه کنید.

پس از اینکه درخواست اخذ وقت سفارت را به این شرکت ارسال کردید باید پس از یک هفته به دفتر شرکت که آدرس آن ذکر شد مراجعه نمایید و برای اخذ وقت سفارت مجارستان باید هزینه ای برابر با 250.000 تومان پرداخت کنید.

این هزینه تنها برای تدوین و بررسی درخواست شما می باشد و امکان بازگشت دادن آن وجود نخواهد داشت.

سایر هزینه ها برای اخذ ویزای مجارستان در سفارت بر عهده فرد متقاضی خواهد بود.

حضور شما در زمان مقرر شده در سفارت مجارستان امری ضروری می باشد و در صورت عدم حضور در این مرکز باید یک بار دیگر نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام کنید و به همین دلیل بهتر است یک ساعت قبل از زمان تعیین شده در سفارت حضور داشته باشید. وقت سفارت مجارستان به منظور گرفتن اثر انگشت، مدارک مورد نیاز و همچنین مصاحبه خواهد بود و به همین دلیل باید به صورت آماده در سفارت حضور داشته باشید.

شرایط ویزای مجارستان

برای اخذ ویزای مجارستان فرد متقاضی باید حتما تمامی شرایط تعیین شده را داشته باشد. از جمله مهمترین شرایط اخذ ویزای این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمکن مالی: توانایی مالی را می توان مهمترین شرط برای اخذ این ویزا در نظر گرفت. در صورتی که تمکن مالی تعیین شده را نداشته باشید باید بیخیال سفر به این کشور شوید.
 • فرد متقاضی برای دریافت ویزای مجارستان باید تمکن مالی خود به میزان معقول را به اثبات برساند.
 • گردش حساب: داشتن گردش حساب امری ضروری خواهد بود و نمی توانید تنها با قرار دادن مناسب در حساب خود ویزای مجارستان را دریافت کنید.
 • به همین منظور گردش حساب بانکی فرد متقاضی طی 3 ماه اخیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. منظور از گردش حساب تعداد تراکنش هایی است که در این 3 ماه انجام شده است.
 • اقدام به صورت گروهی: همانطور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره شد باید حتما به صورت گروهی نسبت به اخذ ویزای مجارستان اقدام نمایید و در این صورت است که می توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید.

مدارک ویزا مجارستان

ارائه کلیه مدارک نیز به سفارت مجارستان برای اخذ ویزای این کشور امری ضروری خواهد بود و تمامی مدارکی که به سفارت ارائه می شوند باید حتما به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند اما نیازی به گرفتن تاییدیه از دادگستری نخواهد بود و در صورت داشتن مهر دارالترجمه بر روی مدارک امکان ثبت درخواست وجود خواهد داشت.

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای مجارستان
 • ارائه گذرنامه ای که حداقل 6 ماه به تاریخ اتمام آن زمان باقی باشد.
 • ارائه 2 قطعه عکس 3*5در4*5
 • ارائه مدارک مالی از قبیل سند و گردش حساب بانکی
 • ارائه بلیط رزرو شده رفت و برگشت به کشور مجارستان
 • ارائه مدارک بیمه مسافرتی و واچر هتل
 • دانش آموزان و دانشجویان باید مدرک اشتغال به تحصیل خود را ارائه کنند
 • اصل کارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی
 • ارائه مدرک شغلی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • ارائه مدرک رضایت همسر در صورت داشتن همسر

هزینه ویزای مجارستان

در رابطه با هزینه اخذ ویزای مجارستان باید گفت: ویزای کشور مجارستان تنها به صورت گروهی محاسبه می شود و به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی برای اخذ ویزای این کشور برای یک نفر در نظر گرفت.

البته ویزای های انفرادی با دعوتنامه بزرگسال 80 یورو و کودک نیمی از این مبلغ را باید پرداخت نماید.

در صورتی که در تور مجارستان شرکت کرده باشید نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای ویزای این کشور نخواهد بود و مسئولین تور باید هزینه ویزای این کشور را برای شما پرداخت نمایند و البته به دلیل وجود ویزاهای متفاوت برای مجارستان باید بدانید که هزینه متفاوتی برای هر یک از آنها باید پرداخت شود و به همین دلیل قیمت دقیقی نمی توان برای این ویزاها در نظر گرفت.

مدت زمان جوابدهی به ویزای مجارستان

بسیاری این سوال را دارند که دریافت ویزای مجارستان چه مدت به طول خواهد انجامید و باید چه میزان وقت برای اخذ ویزای این کشور وقت گذاشت؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: پس از اینکه به شرکت کارگزاری ویزای این کشور مراجعه کردید و تمامی مراحل انگشت نگاری و مصاحبه را پشت سر گذاشتید و مدارک را نیز به این شرکت ارائه کردید پس از 14 روز کاری می توانید جواب ویزای خود را دریافت نمایید و البته برای دریافت جواب ویزای خود باید حتما به دفتر این شرکت مراجعه نمایید.

این مدت زمان ممکن است متغیر نیز باشد اما حداکثر زمان بررسی و پاسخگویی به درخواست اخذ ویزا یک ماه خواهد بود.

ریجکت ویزای مجارستان

ریجکت ویزای مجارستان

در همه درخواست ها نباید انتظار پذیرش داشته باشید و در مواردی نیز ممکن است با درخواست شما موافقت نشده و پرونده عودت داده شود.

یکی از مهمترین دلایلی که سبب ریجکت شدن پرونده شما خواهد شد را می توان اقدام کردن به صورت انفرادی دانست. به همین دلیل توصیه می کنیم اصلا بدون دعوتنامه به تنهایی نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام نکنید.

اما این تنها دلیلی نیست که سبب ریجکت شدن پرونده ویزا خواهد شد و موارد دیگری نیز سبب ریجکت شدن پرونده خواهد شد که از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن سوء پیشینه حقوقی و یا کیفری
 • ارائه کردن غیر دقیق تاریخچه سفر
 • ارائه کردن بیمه مسافرتی غیر معتبر
 • عدم متقاعد شدن افسر پرونده از منظور و هدف شما از سفر به مجارستان
 • عدم داشتن تمکن مالی و گردش حساب مناسب

رفع ریجکتی ویزای مجارستان

بسیاری این سوال را دارند که برای رفع ریجکتی ویزای مجارستان باید چه کاری انجام دهیم؟ در پاسخ باید بدانید که ویزای مجارستان در صورتی که ریجکت خورده باشد امکان رفع آن وجود نخواهد داشت و در این صورت نمی توانید تا 2 سال نسبت به ثبت دوباره درخواست خود اقدام کنید.

اما در صورتی که به صورت شخصی و انفرادی نسبت به اخذ ویزای کشور مجارستان اقدام کرده و ریجکت خورده باشید، می توانید پس از گذشت 6 ماه نسبت به درخواست دوباره ویزا اقدام کنید.

اعتراض کردن به ویزا مجارستان به این صورت است که باید یک نامه به زبان انگلیسی تهیه نموده و به همراه نامه ریجکت شده و اعتراض خود به سفارت این کشور ارائه کنید. پس از اینکه درخواست رفع ریجکتی خود را ثبت کردید می توانید پس از 45 روز کاری جواب عدم موافقت و یا موافقت آن را دریافت کنید.

انواع ویزای مجارستان

ویزای مجارستان را می توان از جنبه های مختلفی به انواع متفاوت دسته بندی نمود که انتخاب نوع آن بستگی به هدف شما از سفر خواهد داشت و می توانید به هدف های مختلفی به کشور مجارستان سفر کنید.

توجه داشته باشید که کشور مجارستان از دلایل مختلفی برای گردشگران حائز اهمیت خواهد بود.

یکی از مهمترین دلایل را می توان جنبه توریستی دانست و به همین دلیل هر ساله میزان گردشگران این کشور افزایش می یابد.

کشور مجارستان از نظر موقعیت های شغلی نیز مکان مناسبی برای زندگی کردن می باشد و به همین دلیل بسیاری تمایل دارند که با اخذ ویزای کاری مجارستان اقامت این کشور را اخذ نمایند.

ویزای تحصیلی مجارستان نیز از دیگر ویزاها می باشد که در میان مردم طرفداران بسیاری داشته و بسیاری به منظور تحصیل در این کشور اقدام به اخذ ویزای تحصیلی آن می نمایند.

از طریق ازدواج نیز می توانید ویزای مجارستان را اخذ نمایید و به همین منظور حتما باید شرایط مورد نیاز برای سفر را داشته باشید.

در ادامه به بررسی هر یک از انواع ویزاهای مجارستان پرداخته ایم:

ویزای مجارستان از نوع گردشگری

یکی از مهمترین ویزاهای مجارستان که محبوبیت های بسیاری در میان مردم دارد را می توان ویزای توریستی مجارستان دانست و دلیل محبوبیت آن را می توان وجود جاذبه های گردشگری فراوان در مجارستان دانست و جاذبه های این کشور را می توان به دو نوع تاریخی و طبیعی دسته بندی نمود، به همین دلیل از هر نظر برای سفر مقصدی مناسب خواهد بود.

توجه داشته باشید که هر 6 ماه می توانید حداکثر 90 روز در مجارستان اقامت داشته باشید.

یکی از مهمترین مواردی که برای اخذ ویزای توریستی باید در نظر داشته باشید را می توان داشتن تمکن مالی دانست. بدون داشتن گردش حساب مناسب و تمکن مالی امکان اخذ ویزای این کشور برای شما وجود نخواهد داشت.

با داشتن ویزای توریستی مجارستان تنها می توانید به گشت و گذار در این کشور بپردازید و اجازه کار کردن با این ویزا را نخواهید داشت. گشت و گذار در مجارستان با ویزای توریستی این کشور تنها به صورت درخواست گروهی و یا به همراه تور وجود خواهد داشت و به صورت انفرادی و بدون دعوتنامه به هیچ وجه نمی توانید از طریق توریستی به این کشور سفر کنید.

ویزای مجارستان از نوع تحصیلی

مجارستان از نظر تحصیلی اهمیت ویژه ای دارد و دلیل آن را می توان وجود دانشگاه های معتبر در این کشور دانست. دانشگاه هایی که در این کشور فعالیت می کنند تمامی رشته ها را تحت پوشش قرار داده و شما می توانید در هر یک از مقاطع تحصیلی در دانشگاه های آن به تحصیل بپردازید.

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باید حتما دعوتنامه ای از طرف دانشگاه و یا مدرسه ای از این کشور داشته باشید.

اعتبار ویزای تحصیلی مجارستان تا زمانی خواهد بود که تحصیل کردن شما در این کشور به اتمام رسیده باشد. پس از اتمام مدت زمان اعتبار آن باید حتما به کشور خود بازگردید.

در صورت طولانی شدن مدت تحصیل شما در مجارستان امکان تمدید اعتبار ویزا وجود خواهد داشت اما این مدت محدود بوده و نمی توانید به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نیز باید حتما شرایط مورد نیاز برای آن را داشته و مدارک کامل خود را ارائه کنید که از جمله این مدارک می توان به مدارک تحصیلی در دوران گذشته اشاره نمود. این مدارک شامل کلیه کارنامه های تحصیلی شما می شود.

ویزای مجارستان از نوع کاری

کار کردن در مجارستان می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشد، به همین دلیل می توانید با اخذ ویزای کاری مجارستان اقدام به کار کردن در این کشور نمایید.

لازم به ذکر است که با داشتن ویزای کاری مجارستان می توانید به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشید اما اخذ این ویزا را نمی توان ساده در نظر گرفت و باید حتما شغل تخصصی شما یکی از مشاغل مورد نیاز کشور مجارستان باشد. به دلیل اینکه مشاغل مورد نیاز برای ویزای کاری مجارستان به افراد خارجی تعلق گیرد باید متخصص بومی در مجارستان وجود نداشته باشد تا نوبت به متخصصین خارج از کشور برسد و به همین دلیل امکان ارائه این شغل برای متخصصین خارجی وجود نخواهد داشت.

در صورتی که به مدت 2 تا 3 سال در یکی از مشاغل موجود در مجارستان مشغول به کار شوید می توانید ویزای اقامت دائم مجارستان را کسب نمایید.

ویزای مجارستان از نوع ازدواج

ویزای مجارستان از نوع ازدواج

یکی دیگر از ویزاهایی که می توانید برای اقامت در مجارستان اقدام به اخذ آن کنید را می توان ویزای ازدواج دانست.

به منظور اخذ این ویزا باید حتما با یک فرد که اقامت دائم مجارستان داشته و یا به عنوان شهروند مجارستان شناخته می شود، ازدواج کنید. تنها ازدواج نیست که با آن بتوانید اقامت این کشور را کسب نمایید و باید حتما شرایط مورد نیاز برای اخذ این ویزا را نیز داشته باشید که از جمله مهمترین شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزا می توان به اثبات زندگی کردن 3 ساله طی 5 سال گذشته با وی اشاره کرد.

در صورتی که از طریق ویزای ازدواج به مجارستان سفر کرده باشید باید حتما فردی که اقامت این کشور را دارد شما را از هر نظر تضمین نماید و یکی از مهمترین موارد را می توان تضمین از نظر مالی دانست.

ویزای سرمایه گذاری مجارستان

یکی دیگر از انواع ویزای مجارستان را می توان ویزای سرمایه گذاری این کشور در نظر گرفت.

همانطور که از نام آن پیداست این ویزا به منظور سرمایه گذاری در یکی از نقاط این کشور ارائه می شود و با در دست داشتن آن باید حتما در یکی از بخش های مجارستان اقدام به سرمایه گذاری کنید.

میزان سرمایه مورد نیاز برای این امر نیز بالا خواهد بود و به همین دلیل سفر به مجارستان و اخذ اقامت این کشور به این روش دشواری های بسیاری خواهد داشت اما چنانچه تمایل به اخذ ویزای مجارستان به روش سرمایه گذاری داشته باشید باید حتما سرمایه کلانی به این منظور کنار گذاشته باشید و با سرمایه های معمولی امکان اخذ این ویزا برای شما وجود نخواهد داشت.

به دلیل اینکه با اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان می توانید خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید که به همین دلیل افراد بسیاری تمایل به اخذ آن دارند.

راه های اخذ ویزای مجارستان

برای اخذ ویزای مجارستان راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت. یکی از این راه ها را می توان مراجعه به سفارت این کشور دانست. شما می توانید به دفتر کارگزاری مجارستان در تهران نیز مراجعه نمایید.

پس از مراجعه به این مراکز باید مدارک کامل خود را ارائه نموده و اقدام به گرفتن وقت سفارت نمایید اما بی شک مراجعه به تهران برای کسانی که در شهرستان های و یا استان های دور به تهران زندگی می کنند دشواری هایی خواهد داشت، به همین منظور مراکز متعددی به این منظور فعالیت می کنند که می توانید انجام دادن این مراحل را به آنها بسپارید و خود نظاره گر درست انجام شدن مراحل باشید.

یکی از شرکت های معتبر در این زمینه را می توان یوروپ تورز دانست که می تواند تمامی خدمات مربوط به اخذ ویزا را به صورت دقیق و درست پشت سر بگذارد.

اخذ تضمینی ویزای مجارستان

بسیاری از شرکت ها این ادعا را دارند که می توانند به صورت تضمینی ویزای مجارستان را به شما ارائه نمایند اما باید بدانید که هیچ تضمینی برای اخذ ویزای این کشور وجود نخواهد داشت و ممکن است یک فرد به هیچ وجه امکان اخذ ویزا را نداشته باشد اما این درست انجام شدن مراحل است که می تواند شما را در دریافت ویزای این کشور یاری رساند و شرکت یوروپ تورز به همین منظور اقدام به ارائه کلیه خدمات ویزا نموده و به دلیل تجربه بالای کارشناسانی که دارد درصد قبولی درخواست را به حداکثر خواهد رساند.

می توان گفت بیش از 50 درصد کسانی که کار خود را به این شرکت سپرده اند ویزای مجارستان را اخذ کرده اند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!