ویزای مجارستان | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای مجارستان | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

شرایط اخذ ویزای مجارستان چیست؟ سفر به کشور مجارستان نیازمند داشتن مجوز ورود به این کشور تحت عنوان ویزا مجارستان می باشد. مراحل اخذ ویزای مجارستان؟

این نوشته در تاریخ 1401/03/01 بروزرسانی شده است.

ویزای مجارستان و شرایط و انواع آن چگونه است؟

مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که با توجه به زیرساخت ها و فضاهای توریستی بسیاری که دارد هر ساله مقصد بسیاری از مهاجران به این کشور است. اما شما برای اینکه بتوانید به کشور مجارستان سفر کنید بسته به هر هدفی که دارید نیاز به داشتن مجوز ورود و خروج به این کشور هستید. این مجوز ورود و خروج ویزای مجارستان نام دارد که شما با داشتن این ویزا می‌توانید بسته به مدت اعتبار آن و هدفی که دارید به کشور مجارستان سفر کنید و در این کشور اقامت داشته باشید.

ما در این مقاله قصد داریم از شرایط گرفتن ویزای مجارستان، مدارک مورد نیاز، هزینه ویزا مجارستان و سایر مواردی که برای گرفتن مجوز ورود به این کشور مورد نیاز شما خواهد شد صحبت کنیم.

ویزای مجارستان در نگاهی کوتاه 

مجارستان یکی از ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن اروپا است که در واقع شما با گرفتن ویزای این کشور ویزای شینگن را در دست خواهید داشت. شما چنانچه برای اخذ ویزای مجارستان که از نوع ویزای شینگن اروپا نیز می باشد، اقدام کنید و در این پروژه موفق باشید، می توانید با در دست داشتن این ویزا به سایر کشورهای حوزه شینگن از جمله آلمان، فرانسه ایتالیا تردد کنید. با وجود اینکه مجارستان یکی از کشورهای قدیمی در حوزه شینگن و اروپایی باشد اما در میان متقاضیان سفر به اروپا که در ایران هستند کمتر شناخته شده است.

ویزای مجارستان که کشوری در اروپای مرکزی و هم مرز با اتریش، کرواسی و ایتالیا می باشد، از نوع ویزای شینگن است. این کشور را نمی‌ توان کشوری بزرگ دانست چرا که مساحت آن تنها به ۹۳ هزار کیلومتر مربع باشد.  

کشور مجارستان در زمره کشورهای پرجمعیت اروپا قرار نمی‌ گیرد و تنها جمعیت آن ۱۰ میلیون نفر می باشد. اطلاعاتی که در این بخش از مقاله ویزای مجارستان در اختیار شما قرار می دهیم اطلاعاتی اولیه است که باید درباره کشور مجارستان داشته باشید. برای نمونه باید بدانید که پایتخت این کشور شهر بوداپست به جمعیت حدود ۳ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. آب و هوای این کشور مجار زبان آب و هوای با کشور چهار فصل می باشد و از این رو زیستگاه زندگی برای متقاضیان ایرانی که قصد سفربه اروپا را دارند بسیار مناسب است.

انواع ویزای مجارستان را بشناسید

انواع ویزای مجارستان بر حسب هدف شما از سفر به این کشور و شرایط شما برای اخذ ویزا در دسته بندی های مختلف قرار می گیرد. همانطور که گفته شد از آنجایی که کشور مجارستان در اتحادیه شینگن اروپا قرار دارد برای سفر به این کشور می بایست ویزای شینگن اروپا دریافت کنید.

لازم به ذکر است که اگر شما یک شهروند از یکی از ۲۶ کشور اتحادیه شینگن اروپا هستید لازم نیست برای سفر به مجارستان ویزای شینگن دریافت کند و با پاسپورت خود می توانید به این کشور سفر کنید . در واقع برای اینکه بتوانید تشخیص دهید برای سفر و مهاجرت به یک کشور اروپایی و یا خارجی چه نوع ویزای لازم دارید می بایست اول هدف خودتان را بشناسید و با هدف نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.

کشور مجارستان نیز از این امر مستثنی نیست که برای ویزای مجارستان شما می بایست هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید نوع ویزای درخواستی را از سفارت این کشور درخواست کنید. مهم‌ترین انواع ویزای مجارستان که نوع ویزای شینگن اروپایی باشد به شرح زیر هستند.

 • ویزا مجارستان از نوع توریستی
 • ویزا مجارستان از نوع تجاری
 • ویزا تحصیلی مجارستان
 • ویزا کاری کشور مجارستان

ویزا مجارستان از نوع C و D

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی جز به جز و نوع ویزا مجارستان بپردازیم باید بگوییم که در حالت کلی ویزاهای کشورهای شینگن در دو نوع ویزای کوتاه مدت و یا C و ویزای بلند مدت و یا D تقسیم بندی می شود.

ویزای کوتاه مدت نوع C مجارستان چیست؟ 

ویزای نوع C ویزای کوتاه مدت بوده و شامل ویزاهایی با هدف توریستی و شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و یا انواع ویزاهای تجاری، نمایشگاهی، دیدار دوستان و فامیل و یا دیدار از دانشجو می باشند. در توضیحی کوتاه باید گفت که مدت اعتبار ویزای مجارستان از نوع سی کمتر از ۹۰ روز می باشد. شما با اتمام مدت اعتبار این نوع ویزای مجارستان می باید به کشور را ترک کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مجارستان از نوع کوتاه مدت

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در مجارستان (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای مجارستان خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن مجارستان توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای مجارستان )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

ویزای بلند مدت مجارستان چیست ؟ 

همانطور که از نام این نوع ویزا مجارستان مشخص است برای بلند مدت و بیشتر از ۹۰ روز اقامت در این کشور می باشد. تحصیل در دانشگاه‌ها، کار در شرکت ها و کارگاه های این کشور و سایر هدف های متقاضیان می‌ توانند و برای گرفتن ویزای نوع D کشور مجارستان کافی باشد.

ویزا مجارستان از نوع تحصیلی 

یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای اروپا را می توان ویزای تحصیلی دانست. کشور مجارستان نیز با داشتن کیفیت آموزشی مناسب و افزایش اعتبار مدرک های دانشگاهی این کشور در کنار ارائه کردن برنامه‌ های جامع آموزشی به زبان بین‌المللی انگلیسی توانسته است متقاضیان زیادی را برای مهاجرت به این کشور مجاب کند. هر ساله به تعداد متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان با داشتن ویزای تحصیلی این کشور افزوده می شود.

کشورهایی چون چین، آلمان و ایران از جمله متقاضیان تحصیل در کشور مجارستان هستند. ویزای تحصیلی مجارستان از نوع ویزای بلند مدت این کشور و نوع D می باشد بنابراین شما برای تحصیل در این کشور نیاز به اخذ ویزای مجارستان از نوع D و تحصیلی این کشور را خواهید داشت.

چنانچه که شما قصد شرکت در یک دوره آموزشی کوتاه مدت دارید می بایست از ویزای نوع سی این کشور استفاده کنید و ویزای نوع D ویزای بلند مدت برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور است.

در ادامه از شرایط درخواست اخذ ویزای مجارستان به طور کلی برای شما صحبت خواهیم کرد اما در این بخش قصد داریم برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان را برای شما بازگو کنیم.

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان چه مدارکی لازم است؟

 • تکمیل شده فرم درخواست اخذ ویزا
 • پاسپورت معتبر با داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار
 • داشتن چند قطعه عکس جدید پاسپورتی به همراه بیمه درمانی
 • مهمترین مدرک همراه داشتن ارائه پذیرش دانشگاه تاییدیه پرداخت شهریه دانشگاه و مدارک تحصیلی شما می باشد.

رفع ریجکت شدن ویزای مجارستان 

رفع ریجکت شدن ویزای مجارستان، وجود ندارد. اگر شما بعد از درخواست ویزا از مجارستان ریجکت شده باشید، در ابتدا علت آن را برسی کنید و با رفع ایرادات و علت رد درخواست مجدد میتوانید درخواست ویزا نمایید،در نظر داشته باشید هیچگونه محدودیتی در درخواست مجدد وجود ندارد.

اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، به این شکل است که متقاضی با نوشتن نامه‌ای به زبان انگلیسی و با استناد به مدارک خود، به همراه نامه ریجکتی، نامه اعتراض و پاسپورت به سفارت مجارستان مراجعه کند. پس از تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، ۴۵ روز کاری بعد جواب موافقت و یا عدم موافقت با اعتراض شما اعلام می‌شود.

رفع ریجکت شدن ویزا مجارستان 

مراحل اخذ ویزای مجارستان چگونه است؟ 

مراحل اخذ ویزا مجارستان به حالت کلی شبیه سایر کشورها می باشد. شما باید ابتدا واجد شرایط بودن خود را برای سفر به این کشور بررسی کنید و در ادامه آماده سازی های اولیه مانند آماده کردن مدارک را انجام دهید. پس از آن با مراجعه به مرکز خدمات اخذ ویزای مجارستان می باشد و مورد تایید سفارت این کشور است برای درخواست ویزای این کشور اقدام کنید.

برای ارائه مدارک و انگشت نگاری های لازم به دفتر خدمات vfs در تهران مراجعه خواهید کرد.

نشانی سفارت مجارستان در ایران

برای مراجعه به سفارت مجارستان جهت وقت مصاحبه حضوری ویزای این کشور می بایست به نشانی تهران خیابان شهید کلاهدوز خیابان دروس میدان هدایت کوچه شادلو پلاک ۱۰ مراجعه کنید.

سفارت مجارستان در ایران در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۶ بعد از ظهر آماده خدمت رسانی به متقاضیان عزیز می باشد . اما همانطور که گفته شد این سفارت به طور مستقیم درخواست ویزای کشور مجارستان را بررسی نخواهد کرد و تمام امور خدماتی ویزای خود را به مرکز خدمات ای وی اف اس در تهران سپرده است .

نشانی سفارت مجارستان در ایران

سوالات متداول درباره اخذ ویزای مجارستان

در صورتی که درخواست متقاضی برای اخذ ویزا مجارستان ناقص باشد آیا تضمینی برای درخواست بررسی وجود دارد یا خیر ؟

اگر مدارک شما در هنگام درخواست ناقص باشد یا هر مرحله‌ای از درخواست ویزای مجارستان شما ناقص باشد در پروسه بررسی مشکل ایجاد نخواهد کرد اما درخواست شما از سوی افسر مهاجرت برای ویزا ریجکت خواهد شد.

آیا ویزای شینگن مجارستان برای درخواست ویزای کانادا اعتبار دارد؟

بله از نظر اعتبار در یک سطح هستند..

آیا ویزا مجارستان تنها در همین کشور اعتبار دارد یا خیر ؟ 

خیر . ویزای مجارستان از نوع ویزای شینگن اروپایی می باشد و شما می توانید با داشتن این ویزا به ۲۶ کشور اتحادیه شینگن اروپا بدون نیاز به داشتن ویزای مجزا برای هر کشور رفت و آمد داشته باشید.

اخذ وقت سفارت مجارستان و دفتر خدمات vfs چه تفاوتی با هم دارد ؟

برای گرفتن وقت دفتر خدمات vs و اخذ ویزای مجارستان می تواند از طریق این کارگزاری اقدام کنید .

برای اخذ ویزای مجارستان از نوع ویزای توریستی آیا این امکان وجود دارد که به سفارت مجارستان مراجعه کنیم یا خیر؟

خیر انجام امور اخذ ویزای مجارستان از نوع ویزای کوتاه مدت یا نور ویزای سی مجارستان تنها از طریق کارگزاری وی اف اس در تهران امکان پذیر است.

در صورت ریجکت شدن ویزای مجارستان هزینه پرداخت شده عودت خواهد شد یا خیر؟

هزینه پرداختی برای اخذ ویزا به هیچ عنوان عودت داده نخواهد شد. 

دلایل ریجکت شدن ویزای مجارستان

دلیلی که باعث ریجکت ویزای مجارستان می شود به دو دسته تقسیم می شود در حالی که ناشی از سهل انگاری خود متقاضی باشد و دلایلی که ناشی از سخت گیری افسر مهاجرت برای ثبت ویزای مجارستان متقاضی می باشد. بطور کلی چند دلیل داره شدن ویزای مجارستان شما وجود دارد که عبارتند از:

 • ارائه نکردن برنامه مشخص از سفر توسط خود متقاضی
 • ناتوانی در اثبات تمکن مالی
 • ارائه دادن مدارک جعلی
 • کافی نبودن اعتبار پاسپورت متقاضی و نداشتن بیمه مسافرتی یا ارائه بیمه مسافرتی غیر معتبر از عمده‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای مجارستان برای متقاضیان میباشد.

برای دریافت ویزای کاری مجارستان چگونه اقدام کنیم بهتر است؟! 

پس از ارائه درخواست اخذ ویزای کشور مجارستان و ارائه مدارک مورد نیاز را از طریق سفارت و چه از طریق کارگزاری vfs مدت زمان طول خواهد کشید تا درخواست شما توسط سفارت به کارگزاری بررسی و نتیجه به شما اعلام می گردد.

هزینه گرفتن ویزای توریستی مجارستان چقدر است؟

اصولا به هزینه های وقت ویزا می بایست هزینه را به دو قسمت تقسیم کرد هزینه ویزای که قصد درخواست می‌کنید یا به واقع هزینه درخواست ویزا و هزینه خدمات کارگزاری. هزینه درخواست ویزای توریستی مجارستان حدود ۸۰ یورو برای متقاضیان بالای ۱۲ سال و حدود ۴۰ یورو برای متقاضیان بین ۶ تا ۱۲ سال می باشد.

در کنار این هزینه ها باید حدود ۲۵ یورو نیز به عنوان هزینه خدمات کارگزاری وی اف اس به این مرکز پرداخت کنید.

همچنین درصورتی که امور مربوط به درخواست ویزای مجارستان خود را به آژانس مسافرتی بسپارید هزینه و کارمزد آژانس مسافرتی نیز به نوارد بالا اضافه خواهد شد

آخرین قوانین ورود به کشور مجارستان از نظر تزریق واکسن و تست کرونا

این روزها با کم شدن آمار بیماری کرونا بسیاری از کشورها محدودیت‌های خود را کاهش داده‌اند. کشور مجارستان نیز جزء کشورهایی است که با بهبود وضعیت کرونا محدودیت‌ها برای ورود به این کشور را کاهش داده و در این کشور هیچ قانون خاصی برای حفظ فاصله اجتماعی و الزام زدن ماسک در تمامی مکان‌ها وجود ندارد.

این کشور برای افرادی که از کشورهای پر خطر به مجارستان سفر کرده‌اند، قرنطینه 14 روزه در نظر گرفته است. بر اساس قوانین جدیدی که برای سفر به اروپا اعمال شده است این قرنطیه در خصوص تمام افرادی که به مجارستان سفر می‌کنند، اعمال خواهد شد، حتی اگر تست پی سی آر آن‌ها نیز منفی باشد.

کشور مجارستان جزء کشورهایی بوده که از برنامه دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا بهره برده است. این برنامه به این صورت بوده که مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند با ارائه گواهی واکسیناسیون خود و نتیجه منفی تست پی سی آر می‌توانند بدون هیچ مشکلی در کشورهای این اتحادیه سفر کنند.
در این کشور قانونی برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارند اما افراد در محیط‌هایی مانند بیمارستان باید حتما از ماسک استفاده نمایند. همچنین محدودیت‌های منع تردد شبانه نیز رفع شده است.

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای مجارستان

ارائه میزان مناسب گردش و تمکن بانکی ویزای مجارستان یکی از مهم‌ترین مدارکی است که باید به سفارت ارائه کرده و مقدار آن نیز با توجه به نوع ویزا و مدت زمان اقامت‌تان متفاوت خواهد بود. چنانچه قرار است برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید، برای تمکن مالی باید بین ۸ تا ۱۳ هزار یورو، بسته به رشته تحصیلی‌تان در حساب داشته و برای اثبات آن نیز باید این مبلغ حدود 3 ماه در حساب‌تان بماند.

همچنین برای کاهش ریسک بهتر است که این مبلغ را به یکباره وارد حساب‌تان نکنید و یا در غیر اینصورت با ارائه مدارک کافی نشان دهید که این مبلغ به علت انجام معامله و یا مواردی مانند فروش طلا و خانه به حساب بانکی‌تان وارد شده است. به طور کلی برای دریافت ویزای این کشور به حداقل مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تمکن مالی و ارائه گردش 3 ماهه اخیر حساب بانکی نیاز خواهید داشت. البته توجه داشته باشید از آنجایی که کشور مجارستان برای سفر و گردش، ویزای انفرادی صادر نمی‌کند، درصدی از تمکن مالی‌تان برای ضمانت نامه تور گروهی کسر خواهد شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!