موزه ویگلند اسلو | معرفی – آدرس – تصاویر

موزه ویگلند اسلو | معرفی – آدرس – تصاویر

موزه ویگلند اسلو، در پارک فروگنر واقع شده و یکی از مکان‌های گردشگری فوق العاده در کشور نروژ می‌باشد. این موزه منبع اصلی انواع مختلفی از مجسمه‌های برزنتی و …

موزه ویگلند اسلو در پارک فروگنر واقع شده و یکی از مکان‌های گردشگری فوق العاده در کشور نروژ می‌باشد. این موزه منبع اصلی انواع مختلفی از مجسمه‌های برزنتی و گرانیتی است که در کشور نروژ به عنوان تندیس از آن‌ها یاد می‌شود. بازدید از این پارک و موزه برای عموم به صورت 24 ساعته بوده و رایگان است.

موزه ویگلند اسلو | معرفی - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی اختصاصی موزه ویگلند اسلو

موزه ویگلند، موزه‌ای است که به گوستاو ویگلند در Frogner، اسلو اختصاص یافته است. این موزه در واقع خارج از پارک Frogner، که شامل نصب Vigeland با مجسمه‌های Gustav Vigeland است، واقع شده است. موزه ویگلند بخشی از جاذبه‌های فرهنگی شهرداری اسلو است.

این موزه به مشهورترین مجسمه ساز نروژ، گوستاو ویگلند (1869-1943) اختصاص دارد. موزه ویگلند اسلو استودیو و محل اقامت سابق این مجسمه ساز است. نکته جالب‌ای است که پس از مرگ این مجسمه ساز، جسد آن سوزانده شده و در حال حاضر در کوزه‌ای در برج اصلی موزه نگهداری می‌شود. نکته تعجب‌آور دیگر این است که او خود کوزه برنزی که در حال حاضر بنای تدفین وی در آن قرار دارد و در بالای آپارتمانش در طبقه دوم قرار دارد، طراحی کرده است!.

تا سال 2020 موزه از املای Vigeland-museet در نروژی استفاده می‌کرد. نحوه نگارش پس از مدتی طولانی به Vigelandmuseet تغییر یافت که مردم اغلب آن را Vigelandsmuseet (با s) می‌نویسند.

معرفی اختصاصی موزه ویگلند اسلو | یوروپ تورز

چگونه به موزه ویگلند اسلو برویم؟

آدرس موزه ویگلند (The Vigeland Museum) واقع در دروازه نوبلز (خیابان) 32، درست در نزدیکی پارک Frogner است. ایستگاه تراموا و اتوبوس Frogner Plass در واقع به موزه Vigeland نزدیکتر از ایستگاه Frogner Park قرار دارد. در نظر موزه ویگلند در فاصله کوتاهی از پارک Frogner قرار دارد؛ پس نیازی به پیاده روی بسیار زیاد ندارید.

بلافاصله در شمال موزه، پارک مجسمه‌‌سازی معروف ‌تر ویگلند که مجسمه‌‌ها و مجسمه‌‌های بزرگ ‌تر ویگلند را به نمایش می‌ گذارد در کنار پارک فراگنر قرار دارد. بزرگراه Ring 2 در نزدیکی آن قرار دارد و اتوبوس ‌ها و همچنین تراموا اسلو وسایل حمل ‌و نقل عمومی برای رسیدن به آنجا را فراهم می‌کنند. موزه در فاصله مناسب پیاده روی از ایستگاه‌های Frogner plass در خط Frogner، و دورتر، دروازه نوبلز در خط Skøyen (دروازه ایستگاه Halvdan Svartes اکنون بسته شده است) قرار دارد.

بررسی ساختمان موزه ویگلند اسلو اسرار آمیز

این ساختمان که یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های معماری نئوکلاسیک نروژ است که توسط معمار لورنتس ری طراحی شده است. ساخت آن در سال 1919 آغاز شد، زمانی که مجسمه‌ ساز گوستاو ویگلند پیشنهادی به شهرداری اسلو داد تا آثارش را به نمایش بگذارد. مجموع آثار ویگلند نه تنها شامل مجسمه ‌ها، بلکه حکاکی روی چوب، طراحی، طرح ‌ها و عکس ‌ها و همچنین نامه ‌ها، نوشته ‌های دیگر و یک کتابخانه شخصی بود.

هنگامی که بخشی از شهر اسلو که گوستاو ویگلند در آن زندگی می‌کرد و آتلیه‌اش به دلیل برنامه‌ریزی شهری تخریب شد، توافقی بین این هنرمند و شهر اسلو منعقد شد: ویگلند یک آتلیه می‌خواست. این آتلیه می‌تواند پس از مرگ او به عنوان موزه بازسازی شود. حتی آپارتمان ویگلند در طبقه سوم به عنوان بخشی از موزه حفظ شد.

ساخت ساختمان موزه احتمالا در سال 1921، به محض اینکه قرارداد بین ویگلند و اسلو رسمی شد، آغاز شد. معماران لورنتس هاربو ری و کارل بوخ بودند و سبک ساخت سازه نیز نئوکلاسیک بود. در سال 1923، ویگلند، یک سال قبل از تکمیل قسمت میانی و بال شمالی، نقل مکان کرد. بال جنوبی در سال 1930 تکمیل شد. آتلیه توسط ویگلند و سایر هنرمندان در آن سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت.

ویگلند در سال 1943 در دوران سخت اقتصادی جنگ جهانی دوم درگذشت. این ساختمان به عنوان یک موزه عمومی در سال 1947 به روی عموم باز شد، اما افتتاح رسمی در 4 ژوئن 1950 بود. این افتتاح تا حدی به دلیل بودجه مازاد شرکت سینمایی شهرداری Oslo Kinematografer تبدیل به یک افتتاحیه بسیار بی‌نظیر شد. این موزه هنوز هم در اختیار شهرداری اسلو است و مدیر فعلی موزه جارله استرومودن نام دارد.

بررسی ساختمان موزه ویگلند اسلو اسرار آمیز | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب به تمامی اطلاعات در رابطه با موزه ویگلند پرداختیم. امیدواریم که اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار داده باشیم.


سوالات متداول موزه ویگلند اسلو

آدرس موزه ویگلند اسلو کجاست؟

آدرس موزه ویگلند واقع در دروازه نوبلز (خیابان) 32، درست در نزدیکی پارک Frogner است.

ساختمان این موزه توسط چه کسی ساخته شد؟

این ساختمان که یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های معماری نئوکلاسیک نروژ است که توسط معمار لورنتس ری طراحی شده است.

آثار ویگلند شامل چه چیز هایی می باشد؟

مجموع آثار ویگلند نه تنها شامل مجسمه ‌ها، بلکه حکاکی روی چوب، طراحی، طرح ‌ها و عکس ‌ها و همچنین نامه ‌ها، نوشته ‌های دیگر و یک کتابخانه شخصی بود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!