شهر غرق شده پاولوپتری | یکی از عجیب ترین مناطق دیدنی یونان

شهر غرق شده پاولوپتری | یکی از عجیب ترین مناطق دیدنی یونان

شهر غرق شده پاولوپتری، یکی از بهترین و اعجاب برانگیزترین مناطق دیدنی در یونان است که در زیر آب قرار گرفته است. به دلیل شهرت این شهر شاید تا به حال نام …

شهر غرق شده پاولوپتری یکی از بهترین و اعجاب برانگیزترین مناطق دیدنی در یونان است که در زیر آب قرار گرفته است. به دلیل شهرت این شهر شاید تا به حال نام آن را شنیده باشید. هم چنین ممکن است قصد سفر به کشور یونان و بازدید از این مکان را داشته باشید. در این مقاله با ما همراه باشید تا تمامی اطلاعات گردشگری در این باره را بیان کرده و شما را با این شهر آشنا کنیم.

شهر غرق شده پاولوپتری | یکی از عجیب ترین مناطق دیدنی یونان | یوروپ تورز

درباره شهر غرق شده پاولوپتری بیشتر بدانیم

شهر غرق شده پاولوپتری، واقع در جنوب یونان، یک شگفتی باستانی است که هر ساله گردشگران را به خود جذب می‌کند. این شهر در جنوب کشور یونان است که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای زیر آب در جهان است و قدمت آن به بیش از 5000 سال می‌رسد. این شهر توسط تیمی از باستان‌شناسان در سال 1967 کشف شد، اما تا همین اواخر میزان واقعی وسعت و اهمیت آن به طور کامل درک نشده بود. بازدیدکنندگان باید حتما از طریق غواصی به این شهر برای بازدید دسترسی داشته باشند.

مکان دقیق شهر غرق شده پاولوپتری یونان و نحوه بازدید از آن

این شهر در سواحل لاکونیا، نزدیک نوک جنوبی شبه جزیره پلوپونز واقع شده است. پاولوپتری وسعتی حدود 30000 متر مربع وسعت دارد و از سازه‌های مختلفی از جمله حیاط، ساختمان، خیابان و حتی یک قبرستان تشکیل شده است. امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند با غواصی در زیر آب‌های دریای مدیترانه، خرابه‌های این شهر باستانی را کشف کنند. شما می‌توانید با استفاده از یک تور که مربوط به آژانس مسافرتی یا واقع در یونان است از این شهر بازدید کنید که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت می‌کنیم.

مکان دقیق شهر غرق شده پاولوپتری یونان و نحوه بازدید از آن | یوروپ تورز

ویژگی‌ های تور شهر غرق شده پاولوپتری

برای تجربه بازدید از شهر غرق شده پاولوپتری (The sunken city of Pavlopetri)، بازدیدکنندگان می‌توانند غواصی را با راهنما انجام دهند. این سفرها توسط مربیان مجربی انجام می‌شود که بازدیدکنندگان را به گشت و گذار در خرابه‌های زیر آب می‌برند. غواصی‌ها هم برای غواصان با تجربه و هم برای غواصان مبتدی مناسب هستند و برخی از تورها به طور خاص برای مبتدیان طراحی شده‌اند.

بازدیدکنندگان باید لوازم غواصی خود را همراه داشته باشند. برخی از تورها ممکن است تجهیزات را نیز به بازدیدکنندگان اجاره دهند. همه غواصان راهنما و مبتدی باید قبل از ورود به آب گواهینامه مربوطه معتبر داشته باشند. بازدیدکنندگانی که ترجیح می‌‌دهند بالای آب بمانند هم می‌ توانند شهر را به راحتی از یک قایق کف شیشه‌‌ای مشاهده کنند. تورهای قایقی چشم اندازی بی‌نظیر از خرابه‌ها را ارائه می‌دهند و فرصتی را برای تماشای دنیای زیر آب بدون نیاز به تجهیزات غواصی فراهم می‌کنند.

نکات مهم گردشگری درباره شهر غرق شده

هنگام برنامه‌ریزی سفر به شهر غرق شده پاولوپتری یونان، بازدیدکنندگان باید در نظر داشته باشند که این سایت باستانی یک منطقه حفاظت شده است. از غواصان گردشگر خواسته می‌شود به خرابه‌ها احترام بگذارند و از دست زدن یا آسیب رساندن به هر یک از سازه‌ها خودداری کنند. بازدیدکنندگان هم چنین باید توجه داشته باشند که آب ‌های اطراف سایت می‌‌تواند در معرض جریان ‌های قوی باشد و دید می‌‌تواند محدود باشد.

برای کسانی که می‌خواهند درباره تاریخ شهر بیشتر بدانند، موزه‌ها و مکان‌های باستانی متعددی در نزدیکی آن قرار دارند. موزه باستان‌ شناسی اسپارت مجموعه ‌ای از آثار باستانی شهر غرق شده از جمله سفال، ابزار و جواهرات را در خود جای داده است. میستراس، یک شهر قلعه بیزانسی در مجاورت پاولوپتری به دلیل معماری چشمگیر و چشم اندازهای خیره‌کننده ارزش بازدید را دارد.

نکات مهم گردشگری درباره شهر غرق شده | یوروپ تورز

سخن پایانی

شهر غرق شده پاولوپتری یونان مقصدی است که هر توریست در یونان باید از آن بازدید کند. این سایت با ویرانه‌های به خوبی حفاظت شده و تاریخ جذاب خود، فرصتی بی‌نظیر برای کشف تمدن باستانی در اعماق دریای مدیترانه را ارائه می‌دهد. چه غواصی و چه با استفاده از قایق با کف شیشه‌ای، بازدیدکنندگان مطمئنا از زیبایی و جذابیت این سرزمین عجایب زیر آب شگفت زده خواهند شد و تجربه‌ای عالی برای آن‌ها ایجاد می‌شود.


سوالات متداول شهر غرق شده پاولوپتری یونان

شهر غرق شده پاولوپتری در کجای یونان واقع شده است؟

این شهر در سواحل لاکونیا، نزدیک نوک جنوبی شبه جزیره پلوپونز واقع شده است.

شرایط بازدید تور ها از شهر غرق شده پاولوپتری یونان چگونه است؟

بازدیدکنندگان باید لوازم غواصی خود را همراه داشته باشند. برخی از تورها ممکن است تجهیزات را نیز به بازدیدکنندگان اجاره دهند. همه غواصان راهنما و مبتدی باید قبل از ورود به آب گواهینامه مربوطه معتبر داشته باشند. بازدیدکنندگانی که ترجیح می‌‌دهند بالای آب بمانند هم می‌ توانند شهر را به راحتی از یک قایق کف شیشه‌‌ای مشاهده کنند.

به طور کلی تاریخچه شهر غرق شده پاولوپتری چیست؟

این شهر در جنوب کشور یونان است که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای زیر آب در جهان است و قدمت آن به بیش از 5000 سال می‌رسد. این شهر توسط تیمی از باستان‌شناسان در سال 1967 کشف شد، اما تا همین اواخر میزان واقعی وسعت و اهمیت آن به طور کامل درک نشده بود. بازدیدکنندگان باید حتما از طریق غواصی به این شهر برای بازدید دسترسی داشته باشند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!