میدان سینتاگما یونان | بزرگ‌ ترین میدان مرکزی آتن

میدان سینتاگما یونان | بزرگ‌ ترین میدان مرکزی آتن

میدان سینتاگما یونان، (Syntagma Square) از زمانی که آتن به پایتخت ایالت مدرن یونان تبدیل شد، به معنای واقعی، قلب آتن بوده و مکان مرکزی عالی برای گشت و گذار است.

میدان سینتاگما (Syntagma Square) از زمانی که آتن به پایتخت ایالت مدرن یونان تبدیل شد، به معنای واقعی، قلب آتن بوده و مکان مرکزی عالی برای گشت و گذار است. ساختمان پارلمان یونان و مقبره سرباز گمنام که بر فراز این میدان خودنمایی می‌کند، به تاریخ غنی این میدان می‌افزایند. بیشتر رویدادهای مهم دو قرن اخیر در آن روی داده است.

سینتاگما، بزرگ‌ترین میدان مرکزی آتن و دومین میدان بزرگ یونان پس از میدان اسپیانادا در جزیره کورفو محسوب می‌شود. این میدان در فهرست صد میدان بزرگ جهان قرار دارد.

میدان سینتاگما یونان | بزرگ‌ ترین میدان مرکزی آتن | یوروپ تورز

تاریخچه مختصری از میدان سینتاگما یونان

میدان سینتاگما یونان در سال 1834 میلادی، شکل گرفت. تا سال 1843 میلادی، زمانی که مردم آتن انقلاب کرده و خواستار قانون اساسی شدند، نام رسمی نداشت. در بسیاری از نوشته‌های تاریخی از آن به عنوان «میدان قصر» یاد کرده‌اند.

کلمه سنتاگما در زبان یونانی به معنای قانون اساسی است. نامی که اولین پادشاه مدرن یونان یعنی شاه اتو، در 3 سپتامبر 1843 میلادی، پس از قیام مردم به این میدان اعطا کرد. این نامگذاری میدان، یک حرکت سیاسی هوشمندانه بود، زیرا کاخ سلطنتی مشرف به میدان بود. ملکه آمالیا نیز دستور ساخت فواره و همچنین ایجاد باغ ملی را داد که دقیقا در سمت راست ساختمان پارلمان قرار دارد. در ادامه با جاذبه‌های گردشگری اطراف و نزدیک میدان آشنا می‌شویم.

آرامگاه سرباز گمنام در میدان سینتاگما یونان

مقبره سرباز گمنام بین سال‌های 1930 و 1932 توسط مجسمه ساز معروف «فوکیون راک» در میدان سینتاگما یونان ساخته شد. دستور ساخت این مجسمه به یاد سربازان یونانی ناشناخته‌ای که در جنگ برای وطن جان داده‌اند، توسط تئودوروس داده شد.

این مجسمه، تصویری از یک جنگجوی مرده برهنه را به نمایش می‌گذارد که روی زمین دراز کشیده است. او یک سپر مدور در دست چپ و کلاه خودی به سبک یونان باستان بر سر دارد. نمایش بدن به گونه‌ای به تصویر کشیده شده که سرباز گمنام آماده است هر لحظه برخیزد. نام نبردهایی که در آن، جان بسیاری از یونانیان در تاریخ معاصر از دست رفته، بر روی دیوارهای آهکی زیبا و کرم رنگ اطراف مجسمه حک شده است.

تغییر گارد ریاست جمهوری در بنای یادبود سرباز گمنام

یکی از جذابیت‌های بزرگ برای یونانیان و گردشگران، تعویض تشریفاتی نگهبانان در مقبره گمنام سرباز میدان سینتاگما یونان بوده که ساعتی یک بار انجام می‌گیرد. در روزهای یکشنبه، سربازان لباس سنتی مبارزان آزادی یونان در سال 1821 را می‌پوشند؛ اما در طول هفته، نسخه مدرن‌تر این لباس را می‌پوشند.

تغییر گارد ریاست جمهوری در بنای یادبود سرباز گمنام | یوروپ تورز

پارلمان یونان

پارلمان یونان، در کنار میدان سینتاگما یونان قرار دارد. ساختمان پارلمان، قبلا مکان کاخ سلطنتی بوده و توسط معمار معروف آلمانی «فردریش فون گارتنر» ساخته شده است.

در 6 فوریه 1836 سنگ بنای این بنای تاریخی در مرتفع‌ترین و شرقی‌ترین نقطه شهر گذاشته شد. این معمار آلمانی ساختمانی محکم، کاربردی و جمع و جور طراحی کرد و در عین حال که به میراث آتن باستان احترام می‌گذارد، مطابق با ایده‌های کلاسیک شهری از هر طرف قابل دسترسی است. چهار بال بیرونی آن، هر کدام سه طبقه داشته و بال میانی نیز دارای دو طبقه است. دارای دو حیاط بوده و همچنین راه پله‌هایی که تماس بین طبقات را تسهیل می‌کند.

بازدیدکنندگان خارجی می‌توانند به طور رایگان از پارلمان یونان دیدن کنند. تورهای راهنمای انگلیسی زبان هر جمعه و دوشنبه ساعت 15 در ماه‌های ژوئن، جولای و سپتامبر برگزار می‌شود. بازدیدکنندگان این فرصت را دارند تا سالن اجتماعات را کشف کنند و همچنین درباره تاریخ یونان مدرن، شکل حکومت یونان، رویه‌های پارلمانی و تاریخ ساختمان پارلمان اطلاعات جالبی کسب کنند.

باغ ملی آتن

در کنار ساختمان پارلمان و میدان سینتاگما آتن، باغ ملی آتن قرار دارد. این باغ به همراه باغ تالار زاپیون، 24 هکتار وسعت دارد. این باغ پر از انواع گل‌ها، گیاهان و درختان کمیاب است. پرندگان زیادی در این باغ زیبا وجود دارند. این منطقه قبل از تغییر نام به باغ ملی، باغ سلطنتی یا باغ آمالیا نامیده می‌شد.

آمالیا، نام ملکه‌ای است که این باغ بزرگ را تأسیس کرد. او درختان نخل «واشنگتنی» به ارتفاع 25 متری را کاشت که اکنون بر روی باغ‌های دیگر برجستگی دارند و به عنوان نقطه کانونی باغ شناخته می‌شوند. به محض ورود به باغ، از سر و صدای شهری خلاص می‌شوید و آرامش را در می‌یابید. در فصل تابستان نیز به محض ورود به باغ، متوجه کاهش فوری دما می‌شوید؛ زیرا درختان سر به فلک کشیده، سایه بانی عالی ایجاد می‌کنند.

پلاکا و قدم زدن

در زیر تپه آکروپولیس، قدیمی‌ترین محله آتن قرار دارد. اولین خانه‌های آتنی در این جا قرار دارند. به طور شگفت انگیزی، اولین خانه‌ای که در آتن ساخته شده، حفظ شده است.

تنها یک کیلومتر دورتر از میدان سینتاگما آتن، منطقه پلاکا قرار دارد. این منطقه، همیشه پاتوق اصلی توریست‌ها بوده و در بین آتنی‌ها نیز بسیار محبوب است. خانه‌های نئوکلاسیک، خیابان‌های عابر پیاده، مغازه‌ها، رستوران‌های بازسازی شده قرن نوزدهمی و همچنین ویرانه‌های زیبای دوران رومی را در خود جای داده است.

در قسمت دیگر این منطقه، یعنی شمالی‌ترین شیب تپه آکروپولیس، خانه‌های کوچک، نفیس و سفید خودنمایی می‌کنند. فضای سبز در این محل، برای استراحت عالی بوده و آرامش نسبی محله مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. این منطقه، مملو از رستوران و کافی شاپ‌های شلوغ است که در عین حال آرامش منحصر به فردی دارند.

پلاکا و قدم زدن | یوروپ تورز

سوالات متداول میدان سینتاگما یونان

میدان سینتاگما یونان از چه جایگاهی در جهان برخوردار است؟

این میدان در فهرست صد میدان بزرگ جهان قرار دارد.

ساختار میدان سینتاگما یونان چگونه است؟

مقبره سرباز گمنام بین سال‌های 1930 و 1932 توسط مجسمه ساز معروف «فوکیون راک» در میدان سینتاگما ساخته شد.

یکی از جذابیت‌های بزرگ برای یونانیان و گردشگران در مورد میدان سینتاگما یونان چیست؟

یکی از جذابیت‌های بزرگ برای یونانیان و گردشگران، تعویض تشریفاتی نگهبانان در مقبره گمنام سرباز میدان سینتاگما بوده که ساعتی یک بار انجام می‌گیرد. در روزهای یکشنبه، سربازان لباس سنتی مبارزان آزادی یونان در سال 1821 را می‌پوشند؛ اما در طول هفته، نسخه مدرن‌تر این لباس را می‌پوشند.

جاذبه های دیدنی اطراف میدان سینتاگما یونان چیست؟

پارلمان یونان، باغ ملی آتن، محله پلاکا آتن.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!