صومعه مقدس ورلام یونان | معرفی – ویژگی ها – تصاویر

صومعه مقدس ورلام یونان | معرفی – ویژگی ها – تصاویر

صومعه مقدس ورلام یونان، همچنین به عنوان صومعه وارلام یا بارلاام شناخته می‌شود، یک صومعه ارتدکس شرقی در مرکز یونان واقع شده است. این صومعه که بر روی صخره‌‌ای …

صومعه مقدس ورلام یونان: صومعه مقدس ورلام، همچنین به عنوان صومعه وارلام یا بارلاام شناخته می‌شود، یک صومعه ارتدکس شرقی در مرکز یونان واقع شده است. این صومعه که بر روی صخره‌‌ای عظیم به نام متئورا ساخته شده است، در میان صخره ‌های مرتفع ایستاده و مناظری خیره‌‌کننده از اطراف را ارائه می‌‌دهد. صومعه مقدس ورلام (Monastery of Varlaam) یونان یکی از بزرگ ‌ترین و باشکوه ‌ترین صومعه ‌های منطقه متئورا است و نقش اساسی در ایمان ارتدکس یونانی و میراث فرهنگی داشته است.

صومعه مقدس ورلام یونان | معرفی - ویژگی ها - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی صومعه مقدس ورلام یونان

منطقه متئورا به خاطر سازندهای صخره‌ای چشمگیرش معروف است و صومعه مقدس ورلام یکی از شش صومعه فعال است که بر فراز این صخره‌های بلند قرار دارد. صومعه مقدس ورلام در دومین صخره بلند منطقه قرار دارد که ارتفاع آن از سطح دریا به بیش از 373 متر می‌رسد. برای رسیدن به صومعه، بازدیدکنندگان باید از یک مسیر شیب‌دار بالا بروند، که به سطح عالی آمادگی جسمانی نیاز دارد.

صومعه مقدس Varlaam شاهکاری از معماری بیزانسی است که دارای نقاشی‌های دیواری جذاب و کنده کاری‌های پیچیده بود که قدمت آن به قرن شانزدهم باز می‌گردد. این صومعه در سال 1517 توسط دو برادر از شهر Ioannina به نام‌های Theophanes و Nectarios تاسیس شد که در ابتدا یک کلیسای چوبی در این مکان برپا کردند. با این حال، این کلیسا بعد‌ها با سازه‌های اساسی‌تر ساخته شده از سنگ جایگزین شد تا شکل اصلی صومعه مقدس ورلام یونان را به خود گرفت.

ویژگی‌ های منحصر به فرد صومعه مقدس ورلام یونان

یکی از بارزترین ویژگی ‌های صومعه مقدس ورلام، برج ناقوس چشمگیر آن است که در قرن شانزدهم ساخته شده و در بالای سقف صومعه قرار دارد. این برج 22 متر ارتفاع داشته و آثار تاریخی هوسیوس لوکاس را در خود جای داده است که بسیاری معتقدند خواص معجزه آسایی دارد.

هنگامی که بازدیدکنندگان وارد صومعه مقدس Varlaam می‌شوند، با کلیسای کوچک اصلی که به زیبایی حفظ شده است، رو به رو شده که به سه هییرارک، سنت جان باپتیست و سنت Charalambos اختصاص دارد. فضای داخلی کلیسا با نقاشی‌های دیواری نفیس که صحنه‌هایی از زندگی مسیح، مریم و چند قدیسه محبوب را به تصویر می‌کشد، تزئین شده است. نقاشی ‌ها زنده هستند و رنگ ‌های آن ‌ها به‌ رغم قدمتشان به‌ طور قابل ‌توجهی جذاب جلوه می‌کنند و بازدید کنندگان را به دورانی که هنر مذهبی ارزش بالایی داشت، می‌برند.

ویژگی‌ های منحصر به فرد صومعه مقدس ورلام یونان | یوروپ تورز

سفره خانه صومعه مقدس ورلام

سفره خانه صومعه مقدس ورلام نیز ارزش کاوش دارد، زیرا مجموعه‌ای منحصر به فرد از مصنوعات مذهبی، از جمله نسخه‌های خطی کمیاب، جلیقه‌های طلا دوزی، و حکاکی‌های عتیقه را در خود جای داده است. دیوارهای اتاق با نقاشی‌های جذاب پوشیده شده است که صحنه‌های کتاب مقدس و زندگی قدیسان را به تصویر می‌کشد.

جذاب‌ ترین بخش صومعه مقدس ورلام یونان

یکی از جذاب‌‌ترین جنبه ‌های صومعه مقدس ورلام، سیستم منحصر به‌ فردی است که برای رساندن کالاها و مردم به بالای صخره استفاده می‌‌شود. در گذشته، اجناس و مردم توسط سیستمی از سبدهایی که با طناب و قرقره بالا کشیده می‌شد، به صومعه منتقل می‌شدند. امروزه تنها وسیله حمل و نقل یک آسانسور مدرن و بسیار قابل اعتماد است که بازدیدکنندگان را با ایمنی و راحتی از صخره بالا و پایین می‌برد.

صومعه مقدس ورلام یک نماد فرهنگی مهم در یونان است و سالانه هزاران بازدید‌کننده را به خود جذب می‌کند. صومعه ورلام جدا از اهمیت مذهبی‌اش، مناظر خیره کننده‌ای از اطراف را نیز ارائه می‌دهد و آن را به مکانی جذاب در میان عکاسان، هنرمندان و دوستداران طبیعت تبدیل می‌کند.

می توان در طول سال از صومعه بازدید کرد و اگرچه هزینه ورودی وجود ندارد، اما از بازدیدکنندگان انتظار می‌رود لباس مناسب و محترمانه بپوشند. برای مردان پوشیدن شلوارک‌ها ممنوع بوده و برای زنان نیز استفاده از دامن‌های بلند و شال ضروری است.

جذاب‌ ترین بخش صومعه مقدس ورلام یونان | یوروپ تورز

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی بر این داشتیم تا شما عزیزان را با صومعه مقدس ورلام آشنا کنی. با توجه به مواردی که در این مطلب خدمت شما ارائه دادیم، می‌توانید بهترین برنامه سفر را چیده و یک تجربه عالی از بازدید مکان‌های تاریخی یونان را برای خود رقم بزنید.


سوالات متداول صومعه مقدس ورلام یونان

صومعه مقدس ورلام در کجا واقع شده است؟

صومعه مقدس ورلام، همچنین به عنوان صومعه وارلام یا بارلاام شناخته می‌شود، یک صومعه ارتدکس شرقی در مرکز یونان واقع شده است.

یکی از بارز ترین ویژگی های صومعه مقدس ورلام چیست؟

یکی از بارزترین ویژگی ‌های صومعه مقدس ورلام، برج ناقوس چشمگیر آن است که در قرن شانزدهم ساخته شده و در بالای سقف صومعه قرار دارد. این برج 22 متر ارتفاع داشته و آثار تاریخی هوسیوس لوکاس را در خود جای داده است که بسیاری معتقدند خواص معجزه آسایی دارد.

یکی از جذاب ترین جنبه های صومعه مقدس ورلام یونان چیست؟

یکی از جذاب‌‌ترین جنبه ‌های صومعه مقدس ورلام، سیستم منحصر به‌ فردی است که برای رساندن کالاها و مردم به بالای صخره استفاده می‌‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!