قلعه پالئوکاسترو کرت | معرفی – تفریحات – تصاویر

قلعه پالئوکاسترو کرت | معرفی – تفریحات – تصاویر

قلعه پالئوکاسترو کرت، تنها با 15 الی 20 دقیقه پیاده روی در جزیره ایوس می‌توانید به راحتی به قلعه پالئوکاسترو کرت برسید. این قلعه در سال 1397 میلادی ساخته …

تنها با 15 الی 20 دقیقه پیاده روی در جزیره ایوس می‌توانید به راحتی به قلعه پالئوکاسترو کرت برسید. این قلعه در سال 1397 میلادی ساخته شده و دارای یک کلیسای کوچک است. شاید در حال حاضر از این بنا بقایای زیادی به جای نمانده باشد، اما اگر به تپه‌ای که این قلعه بر روی آن قرار دارد صعود کنید، چشم اندازی بی‌نظیر را مشاهده می‌کنید که زیبایی وصف نشدنی دارد.

قلعه پالئوکاسترو کرت | معرفی - تفریحات - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی قلعه پالئوکاسترو کرت

در شرق Palaiokastro، البته در در شرقی‌ترین سواحل کرت، در منطقه Sitia، تپه شیب‌دار “Kastri” که سواحل Kouremenos و Chiona را از هم جدا می‌کند، بالا آمده است. ونیزی‌ها این قلعه را پالئو کاسترو (قلعه قدیمی) می‌نامیدند. نام آن قبلا “ریزوکاسترو” بود.

اگر بخواهیم به تاریخچه این قلعه بیشتر پی ببریم، می‌توانیم بگوییم که در اینجا، ونیزی‌‌ها قلعه ‌ای ساختند که احتمالا بر روی خرابه ‌های یک قلعه مینوی از قبل موجود و مطمئنا بر روی یک قلعه بیزانسی موجود بوده است. این قلعه در اوایل، قبل از فتح کرت توسط عثمانی ‌ها در قرن هفدهم متروک شد. در سال 1668، مسافری ترک به نام اولیا چلبی گزارش داد که قلعه پالئوکاسترو کرت (Palaiokastro Fortress) به طور کامل ویران شده است. امروزه تقریبا چیزی از قلعه باقی نمانده است اما باز هم ارزش دیدن را دارد.

نگاهی به روستای پالئوکاسترو

Palaiokastro (به یونانی: Παλαιόκαστρο) یک روستای ساحلی و یک جامعه در واحد شهرداری Malevizi است. این روستا در واقع در 9 کیلومتری غرب هراکلیون در جزیره کرت واقع شده است. در سال 2011، Palaiokastro دارای 255 نفر جمعیت برای روستا و همچنین دارای بیش از 1000 نفر بود که خانه روستایی خود را دارند. این دریاچه در مقابل یک ساحل سنگریزه‌ای به طول 70 متر قرار داشت که منتهی به خلیجی با آب‌هایی که به سرعت عمیق می‌شوند و از بادهای غالب شمالی محافظت می‌شوند، قرار داشت.

نگاهی به روستای پالئوکاسترو | یوروپ تورز

در انتهای جنوبی ساحل این روستا نیز یک سنگ آهکی شیب‌دار بالا آمده است که قلعه پالئوکاسترو در آن واقع شده است. در زمان اشغال کرت توسط ونیزی، استحکامات گسترده‌‌ای بر روی این صخره ساخته شد که توپ‌‌هایی را در خود جای داده بود که خلیج هراکلیون را ایمن می‌ کرد. خرابه‌های دیوارهای قلعه تا به امروز باقی مانده‌اند و به عنوان یک مکان گردشگری بکر در این جزیره معرفی می‌شوند.

در نزدیکی قلعه پالئوکاسترو چه تفریحات دیگری وجود دارد؟

در 2.5 کیلومتری شرق قلعه پالکاسترو، سواحل شنی و سنگریزه‌ای بزرگ Chiona و Kouremenos قرار دارد که به ویژه مورد علاقه موج سواران است. در لبه کورمنوس، یک بندر محصور نسبتا بزرگ وجود دارد که ده‌ها قایق ماهیگیری ساکنان در آن لنگر انداخته‌اند. بخشی از ساحل چیونا یک تالاب ساحلی را تشکیل می‌دهد که به عنوان محل لانه‌سازی و استراحت پرندگان مهاجر در دوره زمستان و بهار معرفی می‌شود. این تالاب در تابستان‌ها کاملا خشک می‌شود.

این مکان حصارکشی شده و یک اثر طبیعی حفاظت شده به حساب می‌آید که به عنوان یک گردشگر بایستی در حفظ آن کوشا باشیم.

Palekastro مدرن نیز همچنین چیزهای دیگری برای ارائه به گردشگران دارد. کلیسای تثلیث مقدس در مرکز دهکده نمی‌تواند به قدمت ارجمند خود ببالد، اما برج ناقوس آن با یک ساعت شما را شگفت زده خواهد کرد. در همین نزدیکی، میدانی با فواره و ترکیب مجسمه‌ای غیرمعمول قرار دارد: یکی از قسمت‌های آن مجسمه یک جوان مینوسی است، کپی از یک مصنوع که در حفاری در آن نزدیکی پیدا شده است.

شکل اصلی که در موزه باستان‌شناسی سیتیا نگهداری شده و به عنوان شاهکار هنر مینوی نامیده می‌شود. نوع اصلی این مجسمه از عاج و طلا ساخته شده بود که از هشت قسمت مونتاژ شده بود و با رولپلاک‌های چوبی بسته شده بود.

در نزدیکی قلعه پالئوکاسترو چه تفریحات دیگری وجود دارد؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

قلعه پالئوکاسترو به عنوان یک مکان تاریخی بکر در این جزیره معرفی می‌شود که در سال گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. اگر شما نیز قصد بازدید از این مکان تاریخی را دارید، توصیه می‌کنیم از سایر تفریحات نزدیک به قلعه نیز استفاده کنید تا یک سفر هیجان انگیز را برای خود به ارمغان بیاورید.


سوالات متداول قلعه پالئوکاسترو کرت

قلعه پالئوکاسترو کرت در چه سالی ساخته شد؟

این قلعه در سال 1397 میلادی ساخته شده و دارای یک کلیسای کوچک است.

از تفریحات نزدیک به قلعه پالئوکاسترو کرت به چه مواردی میتوان اشاره کرد؟

در 2.5 کیلومتری شرق قلعه پالکاسترو، سواحل شنی و سنگریزه‌ای بزرگ Chiona و Kouremenos قرار دارد که به ویژه مورد علاقه موج سواران است. در لبه کورمنوس، یک بندر محصور نسبتا بزرگ وجود دارد که ده‌ها قایق ماهیگیری ساکنان در آن لنگر انداخته‌اند.

چگونه میتوانیم به قلعه پالئوکاسترو کرت برسیم؟

تنها با 15 الی 20 دقیقه پیاده روی در جزیره ایوس می‌توانید به راحتی به قلعه پالئوکاسترو کرت برسید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!