با جزیره ایوس یونان بیشتر آشنا شویم

با جزیره ایوس یونان بیشتر آشنا شویم

جزیره ایوس یونان، (Ios) یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در یونان است. این جزیره بخشی از جزایر سیکلادیک بوده و در جنوب ناکسوس و غرب سانتورینی قرار دارد.

جزیره ایوس یونان (Ios) یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در این کشور است. این جزیره بخشی از جزایر سیکلادیک بوده و در جنوب ناکسوس و غرب سانتورینی قرار دارد. ایوس به دلیل زندگی شبانه منحصر به فرد، سواحل زیبا و مکان‌های تاریخی که دارد، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. این جزیره زیبا دارای دیدنی‌های زیادی است که افراد با سلایق مختلف را جذب می‌کند. تا انتهای مقاله همراهی کنید تا با جاذبه‌های گردشگری این جزیره آشنا شوید.

با جزیره ایوس یونان بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

دیدن از ساحل منگناری جزیره ایوس یونان با پرچم آبی

ساحل منگناری (Manganari) به عنوان بهترین ساحل جزیره ایوس یونان شناخته می‌شود. این ساحل دارای پرچم آبی بوده، به این معنی که استانداردهای پاکیزگی، ایمنی و مدیریت زیست محیطی را رعایت می‌کند. ساحل منگناری به پنج ساحل کوچکتر تقسیم می‌شود. دیدن از این ساحل، معمولا با قایق‌های تندرو انجام می‌گیرد. غواصی، یکی از تفریحات در آب‌های شفاف این ساحل است. این مکان آرام دارای رستوران نیز می‌باشد.

دیدن از مقبره هومر جزیره ایوس یونان

مقبره شاعر و نویسنده معروف یونانی (هومر) در جزیره ایوس یونان (Ios Greece island) قرار دارد. هومر نویسنده کتاب‌های ادیسه و ایلیاد بوده که شهرت جهانی دارد. این نویسنده معروف سال‌های آخر عمر خود را در ایوس گذراند؛ زیرا مادرش اهل این جزیره یونانی بود. این مقبره بر روی تپه‌ای در منطقه شمال شرقی ایوس مشرف به دریای اژه قرار دارد و مناظر خیره کننده‌ای را ارائه می‌دهد.

دیدن از خرابه‌ های اسکارلو در جزیره ایوس یونان

اسکارلو یک سکونتگاه اولیه عصر برنز بوده که در جزیره ایوس یونان قرار دارد. این مکان، یکی از بهترین مکان‌های ماقبل تاریخ در دریای اژه بوده که حفظ شده است و فاصله چندانی تا بندر ایوس ندارد. بیابانی با خاک‌های طلایی رنگ بوده و سکوتی که بازدیدکننده را به سفر ماقبل تاریخ می‌برد.

صعود به قله چورا

در صعود به قله چورا می‌توانید از کلیساهای کوچک در بالای تپه‌ها نیز دیدن کنید. برای رسیدن به قله چورا واقع در جزیره ایوس یونان، باید از میان دهکده‌های زیبا عبور کنید، با رسیدن به قله، شاهد مناظر خیره‌کننده خواهید بود. بسیاری از مردم دیدن غروب خورشید و هم چنین طلوع خورشید را بر فراز این قله دوست دارند.

حمام آفتاب در ساحل میلوپتس یکی از محبوب‌ترین کارهایی که گردشگران در جزیره ایوس یونان انجام می‌دهند، حمام آفتاب در ساحل میلوپتس (Milopotas) است. در این ساحل شنی طلایی و زیبا رستوران‌هایی برای راحتی حال گردشگران باز هستند. تخت‌های آفتابگیر و چتر برای کرایه وجود دارند. می‌توان در ساحل و در آب شفاف با عمق کم، پیاده روی داشت و حتی شنا کرد. این ساحل بیشتر اوقات، آرام بوده و آرامش را به بازدیدکنندگان منتقل می‌کند.

صعود به قله چورا | یوروپ تورز

دیدن از 365 کلیسا!

جزیره ایوس به عنوان جزیره‌ای با کلیسا برای هر روز از سال شناخته می‌شود. اگر چه ممکن است فقط یک افسانه محبوب باشد، واقعا همه کلیساها تا به حال شمرده نشدند؛ اما واقعا کلیساهای زیادی برای دیدن وجود دارند. برخی از کلیساها مانند کلیساهای ورودی چورا بزرگ هستند و برخی آن قدر کوچک بوده که به نظر می‌رسد تنها یک یا دو نفر می‌توانند در داخل آن جای بگیرند. بیشتر این کلیساهای کوچک دارای مالکیت خصوصی بوده و به ندرت باز هستند. همگی آن‌ها زیبا و دیدنی بوده و برای بازدید هر کدام از آن‌ها ممکن است با چالشی روبرو شوید.

دیدن از موزه باستان‌ شناسی

موزه کوچک باستان‌شناسی در جزیره ایوس وجود دارد که در عین کوچکی، بسیار دیدنی است. این موزه شامل آثار باستانی بوده که در اسکارلو و چورا یافت شده‌اند، سفال‌ها، مجسمه‌ها، سکه‌ها و جواهرات در معرض دید قرار دارند و هزینه ورودی آن نیز 4 یورو است.

رفتن به جزیره ایوس یونان با هلیکوپتر، کشتی و قایق تندرو

هلی کوپترهایی در آتن پایتخت یونان وجود دارند که می‌توانید برای گروه‌های دو نفره کرایه کرده و به این جزیره دیدنی بروید. البته این هلی کوپترهای آتنی برای رفتن به همه جزایر یونانی، قابل کرایه کردن هستند. می‌توانید با کشتی یا قایق‌های تندرو نیز این مسیر را طی کنید.

رفتن به جزیره ایوس یونان با هلیکوپتر، کشتی و قایق تندرو | یوروپ تورز

سوالات متداول جزیره ایوس یونان

جزیره ایوس یونان در کجای این کشور واقع شده است؟

این جزیره بخشی از جزایر سیکلادیک بوده و در جنوب ناکسوس و غرب سانتورینی قرار دارد.

چرا جزیره ایوس یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری یونان محسوب می‌شود؟

ایوس به دلیل زندگی شبانه منحصر به فرد، سواحل زیبا و مکان‌های تاریخی که دارد، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود.

چگونه می توانیم به جزیره ایوس برویم؟

هلی کوپترهایی در آتن پایتخت یونان وجود دارند که می‌توانید برای گروه‌های دو نفره کرایه کرده و به این جزیره دیدنی بروید. البته این هلی کوپترهای آتنی برای رفتن به همه جزایر یونانی، قابل کرایه کردن هستند. می‌توانید با کشتی یا قایق‌های تندرو نیز این مسیر را طی کنید.

نام بهترین ساحل جزیره ایوس چیست؟

ساحل منگناری (Manganari) به عنوان بهترین ساحل جزیره ایوس شناخته می‌شود.

یکی از محبوب ترین کارهایی که گردشگران در جزیره ایوس می توانند انجام دهند، چیست؟

حمام آفتاب در ساحل میلوپتس یکی از محبوب‌ترین کارهایی که گردشگران در جزیره ایوس انجام می‌دهند، حمام آفتاب در ساحل میلوپتس (Milopotas) است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!