شهر تارتو استونی | تاریخچه – موقعیت جغرافی -دیدنی

شهر تارتو استونی | تاریخچه – موقعیت جغرافی -دیدنی

شهر تارتو استونی، بزرگترین شهر در نیمه جنوبی استونی شهر تارتو است. در ۱۸۷ کیلومتری جنوب شرقی تالین، بسیاری از مردم محلی شهر تارتو را پایتخت واقعی استونی …

بزرگترین شهر در نیمه جنوبی استونی شهر تارتو است. در ۱۸۷ کیلومتری جنوب شرقی تالین، بسیاری از مردم محلی شهر تارتو را پایتخت واقعی استونی مینامند. حدود یک چهارم جمعیت تارتو را دانشجویانی تشکیل می‌دهند که در یکی از ۱۶ دانشگاه شهر تحصیل می‌کنند.

شهر تارتو استونی | یوروپ تورز

تاریخچه تارتو

از تارتو برای اولین بار در سال ۱۰۳۰ به عنوان قلعه‌ای که توسط دوک بزرگ یاروسلاو کیف ساخته شد نام برده شد. از آن زمان این شهر چندین بار تخریب شده است – توسط استونیایی‌ها در سال ۱۰۶۱، توسط آلمانی‌ها در سال ۱۲۲۴، توسط جنگ بزرگ شمال در سال ۱۷۰۸ و توسط آتش سوزی در سال ۱۷۷۵. بیشتر ساختمان‌های شهر قدیمی به قرن هجدهم باز می‌گردند.
این شهر در جهت شمال به جنوب در امتداد رودخانه Emajõgi توسعه یافته است، با اکثر ساختمان‌های اصلی دانشگاه در انتهای شمالی، جایی که شهر قدیمی واقع شده است.

 • برخی از حقایق در مورد تارتو
  • مسابقات جهانی جهت‌یابی ۲۰۱۷ در شهر تارتو برگزار شد.
  • رویداد دویدن سالانه Tartu Suegisjooks در تارتو برگزار می‌شود.
  • در سال ۱۹۲۰، معاهده صلح بین روسیه شوروی و فنلاند نیز در تارتو امضا شد.
  • تارتو پس از پایتخت سیاسی و مالی تالین، دومین شهر بزرگ استونی است.
  • تارتو اغلب به عنوان مرکز فکری کشور در نظر گرفته می‌شود، به خصوص که قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه کشور در اینجا واقع شده است.
  • نام استونیایی شهر تارتو از سال ۱۹۱۸ استفاده می‌شود، اما از آنجایی که این شهر در طول تاریخ خود تحت کنترل حاکمان مختلف بوده است، نام‌های مختلفی برای آن در زبان‌های مختلف وجود داشته است.
  • تارتو یک رستوران معروف در سطح جهان دارد.
  • اولین سوابق مکتوب تارتو به سال ۱۰۳۰ و محل استقرار اولیه تارباتو به قرن پنجم باز می‌گردد. در سال ۱۰۳۰ روس‌ها قلعه‌ای به نام یوریف در آنجا ساختند.
  • در سال ۲۰۱۶، ساختمان اصلی موزه ملی استونی در تارتو افتتاح شد. این بزرگترین پروژه‌ای بود که در استونی مستقل انجام شد.
  • در سال ۱۹۹۳، نیروی هوایی روسیه پایگاه خود در تارتو را ترک کرد.
تاریخچه تارتو | یوروپ تورز

موقعیت جغرافیایی شهر تارتو

این شهر در ۱۸۶ کیلومتری جنوب شرقی تالین و ۲۴۵ کیلومتری شمال شرقی ریگا، پایتخت لتونی واقع شده است. شهر تارتو بر روی رودخانه Emajõgi قرار دارد که دو دریاچه بزرگ کشور استونی را به هم متصل می‌کند: دریاچه Võrtsjaerv و دریاچه پیپوس

مکان‌ های دیدنی شهر تارتو استونی

میدان تالار شهر: میدان تالار شهر تارتو میدان مرکزی زیبای تارتو است و توسط ساختمان‌های تاریخی احاطه شده است. تالار فعلی شهر سومین ساختمانی است که در آن نقطه ساخته شده است. در قرن هجدهم، این میدان محل مهم‌ترین بازار شهر – بازار بزرگ – بوده است.

موزه سلول‌های KGB: این موزه که در NKVD/KGB محلی در دهه‌های ۱۹۴۰ و ۵۰ ساخته شده بود، موضوعات مرتبط با سرکوب و جنبش مقاومت استونیایی را پوشش می‌دهد.

رصدخانه: توم هیل پارک تپه‌ای است که بر شهر قدیمی مسلط است. در ضلع جنوبی پارک، رصدخانه اوایل قرن نوزدهم قرار دارد که زمانی بزرگترین تلسکوپ شکستی جهان را داشت.

ساختمان اصلی دانشگاه تارتو: شکی نیست که ساختمان اصلی دانشگاه تارتو یکی از جواهرات شهر است. این بنا بین سال‌های ۱۸۰۴ و ۱۸۰۹ بر اساس طرح معمار یوهان ویلهلم کراوز ساخته شد. مراسم افتتاحیه ساختمان در ۳ ژوئیه ۱۸۰۹ برگزار شد. از آن زمان تمام رویداد‌های مهم و سمینار‌های دانشگاهی در سالن اصلی آن برگزار می‌شود.

کلیسای جامع توم: در بالای پارک، کلیسای جامع تاریخی توم (Toomkirik) قرار دارد که نام خود را به تپه در اطراف خود نیز داده است. این کلیسا که در قرن سیزدهم ساخته شد، زمانی بزرگترین کلیسای گوتیک آجری در بالتیک بود، اما بیشتر آن در جنگ‌های لیوونی (۱۵۵۸-۱۵۸۳) ویران شد.

مکان‌ های دیدنی شهر تارتو استونی | یوروپ تورز

بهترین زمان برای بازدید از تارتو

بهترین زمان برای بازدید از شهر تارتو بستگی به این دارد که شما علاقمند به انجام تفریحات زمستانی باشید یا خیر. در فصل زمستان‌ایستگاه‌های هواشناسی مقادیر بسیار زیادی برف را گزارش می‌کنند که می‌تواند شدیدترین برف را در حوالی مارس، به ویژه در اواخر فوریه و اوایل مارس، تجربه کرد. بهترین زمان برای اسکی و انجام تفریحات زمستانی در تارتو اغلب حدود ۱۷ دسامبر است، زمانی که میزان برف و بارندگی به اوج خود می‌رسد.


سوالات متداول شهر تارتو استونی

تاریخچه مختصر شهر تارتو چیست؟

از تارتو برای اولین بار در سال ۱۰۳۰ به عنوان قلعه‌ای که توسط دوک بزرگ یاروسلاو کیف ساخته شد نام برده شد. از آن زمان این شهر چندین بار تخریب شده است – توسط استونیایی‌ها در سال ۱۰۶۱، توسط آلمانی‌ها در سال ۱۲۲۴، توسط جنگ بزرگ شمال در سال ۱۷۰۸ و توسط آتش سوزی در سال ۱۷۷۵. بیشتر ساختمان‌های شهر قدیمی به قرن هجدهم باز می‌گردند.

شهر تارتو در کجا قرار گرفته است؟

این شهر در ۱۸۶ کیلومتری جنوب شرقی تالین و ۲۴۵ کیلومتری شمال شرقی ریگا، پایتخت لتونی واقع شده است.

برخی از دیدنی های شهر تارتو چیست؟

برخی از دیدنی های شهر تارتو عبارت است از: میدان تالار شهر، موزه سلول‌های KGB، ساختمان اصلی دانشگاه تارتو و کلیسای جامع توم.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!