معرفی و آشنایی کامل با پارک ملی لاهما استونی

معرفی و آشنایی کامل با پارک ملی لاهما استونی

پارک ملی لاهما استونی در ساحل شمالی کشور استونی قرار دارد. این پارک برای یک سفر پیاده روی و تماشای طبیعت، انتخاب بسیار مناسبی است. در منطقه پارک ملی سواحل سنگی و شنی، باتلاق‌های زیبا، جنگل‌های کاج و صخره‌ای و رودخانه‌های منتهی شده به صخره‌های آهکی دیدنی هستند.

البته صخره‌های نامنظم باقی مانده از آخرین عصر یخبندان در این پارک ملی نیز به چشم می‌خورند. لاهما یکی از مهم‌ترین مناطق حفاظت شده جنگلی اروپا بوده که پستانداران زیادی در آن زندگی می‌کنند. منطقه جنگلی بزرگ واقع در جنوب پارک ملی، محل زندگی گوزن‌ها، خرس قهوه‌ای، گراز‌های وحشی، روباه و سایر حیوانات وحشی است. واقعاً دیدنی به نظر می‌رسد!

پارک ملی لاهما استونی | یوروپ تورز

ارزش‌ های طبیعی، تاریخی و فرهنگی پارک ملی لاهما

پارک ملی لاهما اولین پارکی بود که در سال ۱۹۷۱ در اتحاد جماهیر شوروی شکل گرفت؛ به همین دلیل اولین پارک ملی استونی نیز به حساب می‌آید. این پارک ملی به دلیل وجود چهار خلیج در امتداد ساحل دریای بالتیک در شمال، نام «سرزمین خلیج‌ها» را نیز به خود گرفته است.

بین خلیج‌ها، چهار شبه جزیره در خط ساحلی وجود دارند. با این حال بیشتر پارک ملی پوشیده از جنگل بوده و تا حدی نیز دارای باتلاق و تالاب نیز هست. باید گفت که طبیعت تنها چیزی نیست که مردم و گردشگران را به پارک ملی لاهما می‌کشاند. در سرتاسر دهکده‌ها و جوامع کوچک اطراف لاهما، تعدادی از خانه‌ها و عمارت‌های قدیمی دیده می‌شوند. برخی از این عمارت‌ها بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارند و بینشی از منطقه به گردشگران ارائه می‌دهند.

روستای کاسمو واقع در پارک ملی لاهما استونی

روستای کاسمو یک دهکده کوچک ماهیگیری در خلیج صلح‌آمیز کاسمو بوده که به یک مکان عالی برای گردشگری در پارک ملی لاهما تبدیل شده است. این روستا در مرکز لاهما قرار داشته و مملو از جذابیت‌های عجیب و غریب است. خانه‌های قدیمی با نرده‌های سفید و فضای سبز فراوان؛ کاسمو را به مکانی‌ایده‌آل برای قدم زدن تبدیل کرده است.

بسیاری از گردشگران معتقد هستند خانه‌های کاسمو از دوست داشتنی‌ترین خانه‌هایی هستند که در هر جای منطقه بالتیک می‌توان دید. جاذبه اصلی دهکده کاسمو، موزه دریایی منحصر بفرد بوده که در یک‌ایستگاه قدیمی مرزبانی قرار دارد. این موزه تاریخچه طولانی کشتی‌سازی دهکده را به نمایش گذاشته و میراث مدرسه دریایی را پوشش می‌دهد که کاپیتان‌های دریانوردی استثنایی را تربیت کرده است.

روستای کاسمو واقع در پارک ملی لاهما استونی | یوروپ تورز

صخره‌ ها و سواحل زیبا

زمانی که بازدیدکنندگان، پارک ملی لاهما را به سمت شمال می‌پیمایند، یک مسیر ساحلی ملایم پیش رو خواهند داشت که به انتهای شبه جزیره کاسمو رسیده و از جنگل سبزی خواهند گذشت، جایی که پناهگاه نظامی قدیمی را در میان درختان خواهند دید. همین طور که ادامه می‌دهند، جنگل به سمت تالاب‌های وحشی باز می‌شود و مسیر کمی آشکارتر می‌شود. در امتداد این مسیر ظاهری، صخره‌هایی را خواهید دید که مجموعه‌ای کوچک اما زیبا از سنگ‌ها در آب‌های کم عمق ساحل هستند. احتمالاً زمانی یک تخته سنگ بوده که شواهدی از یخچالی بودن منطقه در قدیم است.

مسیر‌ های جنگلی پارک ملی لاهما

بخش اعظم پارک ملی لاهما فقط جنگل بوده و درختان سر به فلک کشیده خودنمایی می‌کنند. برای اینکه روستا‌های محلی به هم وصل شوند، جاده‌هایی راه‌اندازی شده‌اند. البته بیشتر این جاده‌ها خاکی و تک مسیر هستند که به سختی روی نقشه نشان داده می‌شوند. بسیاری از محلی‌ها و همچنین گردشگران معتقد هستند این جاده‌های خاکی، راه‌های مفیدتری برای عبور از پارک ملی لاهما هستند، زیرا بسیار ساکت‌تر و خلوت‌تر از جاده‌های آسفالتی و واقعی هستند. این مسیر‌ها برای پیاده روی عالی بوده و امنیت لازم را نیز دارند.

مسیر‌ های جنگلی پارک ملی لاهما | یوروپ تورز

کلام پایانی

پارک ملی لاهما استونی بسیار دیدنی بوده و دارای طبیعت منحصر بفردی است، در عین حال روستا‌های دیدنی در مرکز و اطراف این پارک ملی وجود دارند که ارزش دیدن دارند. البته اگر قصد اقامت دارید و می‌خواهید چند روزی بیشتر در این منطقه بمانید، می‌توانید از اقامتگاه‌های متنوع در مسیر یا در روستا‌ها استفاده کنید.


سوالات متداول پارک ملی لاهما استونی

پارک ملی لاهما در کجا قرار دارد؟

پارک ملی لاهما در ساحل شمالی کشور استونی قرار دارد.

یکی از ویژگی های خاص این پارک چیست؟

پارک ملی لاهما اولین پارکی بود که در سال ۱۹۷۱ در اتحاد جماهیر شوروی شکل گرفت؛ به همین دلیل اولین پارک ملی استونی نیز به حساب می‌آید.

به طور کلی پارک ملی لاهما ارزش دیدن دارد؟

قطعا بله، پارک ملی لاهما استونی بسیار دیدنی بوده و دارای طبیعت منحصر بفردی است، در عین حال روستا‌های دیدنی در مرکز و اطراف این پارک ملی وجود دارند که ارزش دیدن دارند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!