معرفی کامل موزه هلنورم واترمیل استونی

معرفی کامل موزه هلنورم واترمیل استونی

موزه هلنورم واترمیل استونی، کشور استونی، کشوری غنی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری فوق‌العاده‌ای است. یکی از انواع جاذبه‌های گردشگری این کشور که تا به …

کشور استونی، کشوری غنی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری فوق‌العاده‌ای است. یکی از انواع جاذبه‌های گردشگری این کشور که تا به امروز نیز گردشگران بسیاری را در خود دیده است، موزه هلنورم واترمیل استونی است. در این مطلب همراه ما باشید تا به هر آنچه که باید در رابطه با این جاذبه گردشگری بدانید، بپردازیم.

موزه هلنورم واترمیل استونی | یوروپ تورز

معرفی اختصاصی موزه هلنورم واترمیل در کشور استونی

در سواحل رودخانه الوا، در هلنورمه، قدیمی‌ترین آسیاب آبی استونی قرار دارد که هنوز شکل اصلی خود را حفظ کرده است. این آسیاب توسط اربابان عمارت می‌دندورف در سال ۱۸۸۰ ساخته شد. حال این آسیاب به عنوان یک موزه معرفی می‌شود که شما می‌توانید از نزدیک آن را ببینید، لمسش کنید، حس کنید و بچشید که چگونه دانه‌های غلات به نان‌ها و شیرینی‌های خوشمزه در این موزه، تبدیل می‌شود.

با ورود بازدیدکنندگان، توربین صد ساله این آسیاب درگیر می‌شود؛ گویی که انگار آسیاب دوباره زنده شده است. می‌توانید از ابتدا تا انتها مراحل تبدیل دانه‌ها به آرد، بلغور به دانه‌های کوچکتر، در هر چهار طبقه آسیاب را توسط مکانیسم‌ها این سازه، مشاهده کنید. در اینجا حتی می‌توانید علم آسیاب و همچنین نحوه آسیاب کردن را نیز بیاموزید؛ مانند اینکه چرا دو سنگ سخت آرد را خوب آسیاب نمی‌کنند یا گندم‌هایی را که به طور کامل از کاه جدا شده و آماده آسیاب شدن هستند را مشاهده کنید.

معرفی اختصاصی موزه هلنورم واترمیل در کشور استونی | یوروپ تورز

شما همچنین در موزه هلنورم واترمیل در می‌یابید که افراد در این آسیاب، یک کیسه از دانه‌های گندم را با خود به همراه می‌آورند و به جای آن، هفت کیسه آرد از آسیاب پس می‌گیرند. بوی اشتها‌آور ناشی از نانوایی دنج به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید طعم اصل و بی‌نظیر نان را احساس کنید. از طرف دیگر، می‌توانید خودتان در پخت نان به روش روستایی، شرکت کنید.

آسیاب آبی در حال حاضر به عنوان یک موزه فعالیت می‌کند. معشوقه آسیاب (نوه صاحب سابق) و آسیابان برای خوشامد گویی به مهمانان، البته با رزرو قبلی در محل حضور دارند. شما می‌توانید با استفاده از شماره تلفن ۰۰۳۷۲۵۲۰۵۱۴۲ اقدام به رزرو این موزه کنید. هزینه بازدید برای بزرگسالان ۱۰ یورو و کودکان ۸ یورو است.

چگونه به موزه هلنورم واترمیل برویم؟

اگر از تارتو می‌آیید، جاده ایالتی Jõhvi-Tartu-Valga E۲۶۴ را انتخاب کنید. به سمت چپ یعنی به سمت Elva بپیچید و در امتداد جاده شماره ۱۵۲ Vapramäe-Elva-Kalme حرکت کنید. از Elva، به جاده شماره ۱۵۹ Elva-Palupera-Kähri بروید. بعد از‌ایستگاه اتوبوس Hellenurme، به سمت چپ یعنی به سمت آسیاب آبی بپیچید.

اگر از Otepää می‌آیید، در امتداد جاده شماره ۷۱ Rõngu-Otepää-Kanepi رانندگی کنید. از آنجا به سمت راست و به جاده شماره ۱۵۹ Elva-Palupera-Kähri بپیچید. بعد از Hellenurme Manor و قبل از‌ایستگاه اتوبوس، به سمت راست یعنی به سمت آسیاب آبی بپیچید.

بررسی دقیق موزه حدوداً چند ساعت به طول میانجامد؟

موزه آسیاب آبی هلنورمه در منطقه هلنورمه شهر تارتو در کشور استونی واقع شده است. شما می‌توانید برای یک گشت فوق‌العاده دیدنی و تاریخی، بازدید خود را از موزه آسیاب آبی Hellenurme ترتیب داده و با استفاده از برنامه ریز جاذبه‌های آنلاین هلنورمه، جاذبه‌های بیشتر خانواده پسند را در هلنورمه کشف کنید.

بررسی این موزه حدوداً یک ساعت طول می‌کشد. البته اگر در تهیه نان حضور داشته باشید و بخواهید بیشتر در رابطه با تاریخ این موزه بدانید، قطعاً مدت زمان بیشتری در این موزه می‌مانید. شایان ذکر است که هزینه بلیط خانوادگی ۲۵ یورو می‌باشد. شما می‌توانید با تنها پرداخت ۲۵ یورو، یک گردش به یاد ماندنی را برای خود و خانواده‌تان ترتیب دهید.

بررسی دقیق موزه حدوداً چند ساعت به طول میانجامد؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب سعی بر این داشتیم تا به هر آنچه که باید در رابطه با موزه هلنورم واترمیل بدانید، بپردازیم. شما می‌توانید با سفر به کشور استونی و سپس حضور در منطقه هلنورمه، از این موزه بازدید کرده و با تاریخ غنی کشور استونی، بیش از قبل آشنا شوید. شایان ذکر است که مشاهده تصاویر این موزه نیز خالی از لطف نیست.


سوالات متداول موزه هلنورم واترمیل استونی

مشخصات موزه هلنورم واترمیل استونی چیست؟

در سواحل رودخانه الوا، در هلنورمه، قدیمی‌ترین آسیاب آبی استونی قرار دارد که هنوز شکل اصلی خود را حفظ کرده است.

این آسیاب توسط چه کسی ساخته شد؟

این آسیاب توسط اربابان عمارت می‌دندورف در سال ۱۸۸۰ ساخته شد.

موزه آسیاب آبی در کجا قرار دارد؟

موزه آسیاب آبی هلنورمه در منطقه هلنورمه شهر تارتو در کشور استونی واقع شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!