پل موزه توئیست نروژ | آشنایی – نحوه طراحی – تصاویر

پل موزه توئیست نروژ | آشنایی – نحوه طراحی – تصاویر

پل موزه توئیست نروژ، اگر بخواهیم یکی از زیباترین و خاص‌ترین موزه‌های دنیا را به شما معرفی کنیم، باید به سراغ پل موزه توئیست نروژ (The Twist museum) برویم.

پل موزه توئیست نروژ: موزه‌ها همواره انسان را به تاریخ گذشته پیوند می‌دهند. دیدن آثار هنری و آثار تاریخی گذشتگان باعث می‌شود ما با فرهنگ‌ها و سنت‌هایی که در قدیم در یک کشور یا کشور‌های دیگر وجود داشته است آشنا شویم. اما جذابیت این موضوع زمانی دو چندان می‌شود که حتی معماری یک موزه نیز بسیار زیبا و خاص باشد و در نتیجه زمانی شما وارد آن می‌شوید، محیط داخلی آن نیز بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

با توجه به آنچه که گفته شد، اگر بخواهیم یکی از زیباترین و خاص‌ترین موزه‌های دنیا را به شما معرفی کنیم، باید به سراغ پل موزه توئیست نروژ (The Twist museum) برویم.اگر به تازگی تصمیم گرفته‌اید به کشور نروژ سفر کنید حتماً این مطلب را با دقت مورد مطالعه قرار دهید.

پل موزه توئیست نروژ | آشنایی - نحوه طراحی - تصاویر | یوروپ تورز

با پل موزه توئیست آشنا شوید

آنچه که باعث جذابیت پل موزه توئیست نروژ می‌شود، نحوه طراحی آن است که به شکل مارپیچی طراحی شده و در نتیجه زمانی که شما از دور این موزه را مشاهده می‌کنید، نمای معماری آن واقعاً برای شما حیرت‌آور خواهد بود. این موزه که تحت عنوان گالری توئیست یا موزه تابیده نیز شناخته می‌شود، تنها بخش کوچکی از پارک (موزه) کیستفوس به حساب می‌آید. همانگونه که از نام این موزه مشخص است، پل موزه توئیست بر روی رودخانه راندسلوا قرار گرفته و در واقع در یک محیط کاملاً جنگلی و طبیعی، شما موضوع مجموعه‌ای از آثار باستانی و تاریخی را مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که شما به این منطقه بروید، علاوه بر این که می‌توانید از در دل جنگل ساعت‌ها پیاده‌روی کنید و از این طبیعت لذت ببرید، قطعاً برای عبور کردن از رودخانه می‌توانید به پل موزه توئیست نروژ سر بزنید. این موزه محیطی بسیار جذاب و با آثار هنری مدرن است که در سال ۲۰۱۵ توانست به خاطر طراحی نوآورانه خود، جایزه بین‌المللی را کسب کند.

مساحت پل موزه توئیست نروژ نزدیک به هزار متر مربع است. برای ساخت این موزه از روکش‌های آلومینیومی استفاده شده که حالت ضد زنگ داشته باشد چرا که موزه در یک محیط مرطوب و بر روی رودخانه قرار گرفته و نباید رطوبت باعث آسیب به تجهیزات موجود در داخل موزه گردد. جالب است بدانید از آنجایی که محیط رودخانه شیب دارد، بنابراین موزه نیز به گونه‌ای طراحی شده است که یک قسمت آن در ارتفاع بالا و قسمت دیگر در ارتفاع پایین‌تر قرار گرفته است. یعنی موزه حالت شیب‎دار است.

با پل موزه توئیست آشنا شوید | یوروپ تورز

طراحی پل موزه توئیست نروژ

طراحی بدنه موزه به گونه‌ای است که شیشه‌هایی با ارتفاع بسیار زیاد در دیوارها نصب شده است و شما زمانی که در داخل این موزه قرار دارید، می‌توانید ساعت‌ها کنار پنجره‌ها بایستید و منظه زیبای جنگل و رودخانه را شاهد باشید. در وسط موزه یک شکل شبیه به گلبرگ طراحی شده و کسانی که وارد این موزه می‌شوند بلا استثنا توجهشان به این گلبرگ جمع خواهد شد.

در گزارشی که از طراحان این سازه به دست آمده است، از آن‌ها در مورد دلیل چنین ‌ایده‌ای برای راه‌اندازی یک موزه بر روی رودخانه سؤال سوال شده است و آن‌ها پاسخ داده‌اند که پیچ و تابی که برای احداث این سازه در نظر گرفته شده است باعث می‌شود که فضای بسیار جذاب و منحصر به فردی را به محیط طبیعی القا کند.

از طرف دیگر وجود سازه بر روی رودخانه با نمای کاملاً باز برای دیدن جنگل و رودخانه باعث می‌شود که بین فضای مدرن با فضای طبیعت، پلی برقرار شده و در واقع هنر با طبیعت آمیخته گردد. بنابراین اگر مردم ساعت‌ها در موزه حضور داشته باشند از دیدن فضای داخلی آن و یا حتی محیط بیرون از موزه خسته نخواهند شد.

طراحی پل موزه توئیست نروژ | یوروپ تورز

کلام پایانی

بشر همواره به دنبال این است که زندگی خود را با طبیعت آمیخته کرده و حتی در محیط زندگی خود ردپایی از طبیعت را به جا بگذارد. ما همواره موزه‌ها را در دل شهر در ساختمان‌های مرتفع و مجهز مشاهده کردیم ولی وقتی یک موزه بر روی رودخانه احداث می‌شود یعنی طراح دوست داشته است ارتباط بین صنعت و طبیعت به بهترین شکل ممکن حفظ شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر به کشور نروژ سفر می‌کنید حتماً پل موزه توئیست را بازدید کنید.


سوالات متداول پل موزه توئیست نروژ

دلیل جذابیت پل موزه توئیست چیست؟

آنچه که باعث جذابیت پل موزه توئیست می‌شود، نحوه طراحی آن است که به شکل مارپیچی طراحی شده و در نتیجه زمانی که شما از دور این موزه را مشاهده می‌کنید، نمای معماری آن واقعاً برای شما حیرت‌آور خواهد بود.

چرا برای ساخت این موزه از روکش های آلومیونیومی استفاده شده است؟

برای ساخت این موزه از روکش‌های آلومینیومی استفاده شده که حالت ضد زنگ داشته باشد چرا که موزه در یک محیط مرطوب و بر روی رودخانه قرار گرفته و نباید رطوبت باعث آسیب به تجهیزات موجود در داخل موزه گردد.

وجود چه چیزی در این موزه توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند؟

در وسط موزه یک شکل شبیه به گلبرگ طراحی شده و کسانی که وارد این موزه می‌شوند بلا استثنا توجهشان به این گلبرگ جلب خواهد شد.

طراحی بدنه پل موزه توئیست نروژ چگونه است؟

طراحی بدنه این موزه به گونه‌ای است که شیشه‌هایی با ارتفاع بسیار زیاد در دیوارها نصب شده است و شما زمانی که در داخل این موزه قرار دارید، می‌توانید ساعت‌ها کنار پنجره‌ها بایستید و منظه زیبای جنگل و رودخانه را شاهد باشید.

مساحت پل موزه توئیست نروژ چقدر است؟

مساحت پل موزه توئیست نروژ نزدیک به هزار متر مربع است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!