باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ | معرفی – تصاویر

باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ | معرفی – تصاویر

باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ، در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد و مدت‌ها است که تحت نظر موزه دانشگاه ترومسو (tromsø university museum) مدیریت می‌شود. جالب است بدانید …

اطلاعات کامل باغ گیاه ‌شناسی آرکتیک آلپاین نروژ

باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ: آمار و تحقیقات جهانی نشان می‌دهد که کشور نروژ یکی از مرفه‌ترین کشور‌های جهان است که با برخورداری از استاندارد‌های بالا توانسته است بهترین شرایط زندگی را برای مردمان خود به ارمغان بیاورد. همین شرایط در کنار جاذبه‌های گردشگری فراوان و البته زیبا، موجب جذب مسافر و توریست به کشور نروژ شده است.

باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ | معرفی - تصاویر | یوروپ تورز

قطعاً اگر به این کشور سفر کنید، جاذبه گردشگری طبیعی در آن به حدی برای شما جذاب خواهد بود که دوست دارید از لحظه لحظه زمان خود استفاده کنید تا تمامی مکان‌های طبیعی را از نزدیک مشاهده کنید. برای مثالباغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی در این کشور شناخته شده است که اگر وارد این باغ شوید، شگفت‌زده خواهید شد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد عجایب و زیبایی‌های این باغ گیاه ‌شناسی به طور مفصل با شما صحبت کنیم.

با زیبایی‌ های باغ گیاه ‌شناسی آرکتیک آلپاین آشنا شویم

باغ آرکتیک آلپاین در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد و مدت‌ها است که تحت نظر موزه دانشگاه ترومسو (tromsø university museum) مدیریت می‌شود. جالب است بدانید که نیازی نیست برای بازدید کردن از این باغ هزینه‌ای پرداخت کنید. در نتیجه شما می‌توانید ساعت‌ها به صورت کاملا رایگان در یک محیط جذاب و مملو از انواع گل و گیاه قدم بزنید و از این طبیعت زیبا لذت ببرید. برای رفتن به باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ باید از اواخر ماه می‌تا اواسط اکتبر اقدام کنید.


یک پدیده بسیار جذابی که در باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ رخ می‌دهد، پدیده خورشید نیمه شب است. اگر از اواسط ماه می‌‌تا پایان ژوئیه به این باغ بروید، متوجه می‌شوید که چون خورشید در این بازه زمانی در شهر ترومسو به طور مداوم در حالت افق قرار گرفته است، بنابراین پدیده‌ خورشید نیمه شب رخ داده و در نتیجه گیاهانی که در باغ هستند می‌توانند از این فرصت برای جبران پایین بودن دمای هوا استفاده کنند. در واقع این پدیده یک فصل کوتاه برای رشد گیاهان‌ ایجاد می‎کند تا بتوانند سریعا رشد خود را تکمیل کنند.

با زیبایی‌ های باغ گیاه ‌شناسی آرکتیک آلپاین آشنا شویم | یوروپ تورز

چه گیاهانی در باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ وجود دارد؟

این باغ یکی از معروف‌ترین موزه‌های گیاهی در کل دنیا شناخته شده است. طبق گفته مسئولان باغ، ۲۵ مجموعه گل و گیاه از سردترین نقاط شامل قطب شمال، قطب جنوب، مجموعه کوه‌های آلپ و همچنین کوه‌های هیمالیا در باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ جمع‌آوری شده است. در واقع شما وارد یک باغی می‌شوید که در عین حال می‌توانید مجموعه گیاه‌های سردسیر‌ترین مناطق دنیا را در یک جای در کنار یکدیگر مشاهده کنید.

از جمله مهمترین گیاهانی که می‌توان در حین باغ گیاه‌شناسی پیدا کرد عبارتند از:

  • رودودندرون
  • گل پئونی
  • تولیپس
  • ریشه تلخ آمریکای شمالی
  • سوسن سیبری
  • کوکنار آبی هیمالیا

حتی جالب است بدانید که در باغ گیاه ‌شناسی آرکتیک آلپاین (Arctic–Alpine Botanic Garden) کلکسیونی از سنگ‌های زیبای جهان جمع‌آوری شده است که در بخشی از باغ قرار گرفته و مشخصات مربوط به سنگ‌ها شامل منبع جمع‌آوری، زمان پیدایش و جنس سنگ در کنار آن‌ها درج شده است. وجود گل و گیاه در کنار این کلکسیون سنگ‌ها، واقعاً زیبایی باغ را دو چندان می‌کند.
یکی از پدیده‌های بی‌نظیری که در باغ آرکتیک آلپاین خودنمایی می‌کند، رشد گیاهان بر روی همین سنگ‌ها است. برای مثال برخی از گیاهان از مناطق شامل ترکیه، شیلی، آفریقای جنوبی و لبنان، بر روی این سنگ‌ها قرار گرفته و با رشد و تکثیر خود، سنگ‎ها را پوشش می‌دهند.

چه گیاهانی در باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ وجود دارد؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

به طور کلی باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ مجموعه‌ای از کمیاب‌ترین گونه‌های گیاهی اروپا را در خود جای داده است و این گیاهان می‌توانند سردترین دمای سال را به خوبی تحمل کنند. وجود 25 گل و گیاه در کنار مجموعه‌ای از سنگ‌های خاص و بی‌نظیر، چشم‌انداز بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند به گونه‌ای که انگار شما در دل طبیعت بکر وارد شده‌اید و انواع گیاهان با عطر و بویی خاص و رنگ و ظاهری بسیار متنوع، در پیش چشمان شما خودنمایی می‌کنند. اگر با خانواده خود به نروژ سفر می‌کنید، فراموش نکنید که حتماً به باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ بروید چون قطعاً برای همه به خصوص برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب خواهد بود.


سوالات متداول باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین نروژ

چه گیاهانی در باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین وجود دارد؟

طبق گفته مسئولان باغ، ۲۵ مجموعه گل و گیاه از سردترین نقاط شامل قطب شمال، قطب جنوب، مجموعه کوه‌های آلپ و همچنین کوه‌های هیمالیا در باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین جمع‌آوری شده است.

علاوه بر گیاهان در این باغ چه چیزهایی وجود دارد؟

در باغ گیاه ‌شناسی آرکتیک آلپاین کلکسیونی از سنگ‌های زیبای جهان جمع‌آوری شده است که در بخشی از باغ قرار گرفته و مشخصات مربوط به سنگ‌ها شامل منبع جمع‌آوری، زمان پیدایش و جنس سنگ در کنار آن‌ها درج شده است.

چه زمانی می توانیم برای رفتن به این باغ اقدام کنیم؟

برای رفتن به باغ گیاه شناسی آرکتیک آلپاین باید از اواخر ماه می‌تا اواسط اکتبر اقدام کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!