خانه تولد موتزارت سالزبورگ | تاریخچه – دیدنی ها – تصاویر

خانه تولد موتزارت سالزبورگ | تاریخچه – دیدنی ها – تصاویر

خانه تولد موتزارت سالزبورگ، یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور اتریش است. در این خانه ولفگانگ آماد موتزارت به دنیا آمده است. این خانه که از سال ۱۷۵۶ در اتریش …

خانه تولد موتزارت سالزبورگ یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور اتریش است. در این خانه ولفگانگ آماد موتزارت به دنیا آمده است. این خانه که از سال ۱۷۵۶ در اتریش واقع شده پس از مرگ موتزارت به موزه پربازدید و معروفی تبدیل شده که اکثر جهانگردان در سفر خود به اتریش از آن دیدن می‌کنند.

ولفگانگ آمادئوس موتزارت در سال ۱۷۵۶ میلادی به دنیا آمد و در سال ۱۷۹۱ نیز از دنیا رفت. این نابغه موسیقی که جزو مشهورترین و بزرگ‌ترین موسیقی‌دانان و آهنگسازان کلاسیک جهان است، دوران کودکی خود را در این خانه سپری کرده است. به دلیل اینکه شاهکار‌های موسیقی فاخری در سبک‌های سونات، اپرا، کنسرت، سرناد، کلیسایی، سمفونی و … از این استاد بی‌بدیل موسیقی به یادگار مانده است، بیشتر مردم جهان او را می‌شناسند.

این آهنگساز که از سه سالگی فعالیت خود را درزمینهٔ آهنگسازی آغاز نمود و توانست در هفت سالگی نخستین سمفونی خود را به نگارش در بیاورد. حتی او توانست در سن ۱۲ سالگی اولین اپرای کامل خود را بنویسد. این بچه نابغه که در اروپا و جهان شهرت خاصی پیدا کرد، در حال حاضر به عنوان یکی از برترین آهنگسازان و موسیقیدانان جهان شناخته می‌شود.

خانه تولد موتزارت سالزبورگ | تاریخچه - دیدنی ها - تصاویر | یوروب تورز

دیدنی‌ های خانه تولد موتزارت سالزبورگ

خانه تولد موتزارت امروزه تبدیل به یک نمایشگاه و موزه شده که سه طبقه دارد. لوازمی که در این موزه نگهداری می‌شود، می‌تواند اطلاعات زیادی درباره زندگی موتزارت در اختیار گردشگران و بازدیدکنندگان قرار دهد.

• در طبقه اول، هر سال نمایشگاه‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود که سالانه تغییر می‌کند. افرادی که جزو متخصصان و اساتید موسیقی هستند هر ساله از این نمایشگاه ویژه دیدن می‌کنند. با گشت و گذار و قدم زدن در اتاق‌های این خانه سه طبقه، سفری کوتاه به قرن هجدهم میلادی می‌روید و با افراد خانواده موتزارت، دوستان وسایل نوازندگی و شرایط کودکی او بیشتر آشنا می‌شوید.

• یکی از بخش‌های خانه تولد موتزارت، طبقه دوم این نمایشگاه یا موزه است که با نام موتزارت در تئاتر شناخته می‌شود. در این طبقه مراحل مینیاتوری استقبال تماشاچیان از اپراهای موتزارت قراردارد و نمایش‌های مختلفی نشان داده شده است. مدل‌های صحنه‌ای متنوع که مربوط به قرن هجدهم تا بیستم میلادی هستند به شکل‌های گوناگونی در این طبقه به نمایش درآمده‌اند.

• در طبقه سوم موزه موتزارت نیز یک اتاق وجود دارد که با نام موتزارت آنلاین شناخته می‌شود. در این موزه تجهیزات بسیار کاملی وجود دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند به موسیقی‌های مجاز گوش کنند. حتی می‌توانند پشت رایانه بنشیند و دست خط موتزارت یا سایر جزئیاتی که به زندگی او مربوط می‌شود را مشاهده کنند.

دیدنی‌ های خانه تولد موتزارت سالزبورگ | یوروپ تورز

تاریخچه آهنگسازی موتزارت در خانه تولد موتزارت سالزبورگ

موتزارت(Mozart) جزو نابغه‌های موسیقی جهان است که از بچگی تا بزرگسالی در این زمینه فعالیت داشته است. گفته می‌شود این نابغه موسیقی در تمام روزهای بچگی خود با سازهایش مشغول بوده و از ابزارهایی که برای نواختن و ساختن موسیقی استفاده می‌کرده، همچنان در موزه تاریخی نگهداری می‌شود. سازهای قدیمی مانند کلاویکورد و ساز ویولن مربوط به زمان کودکی موتزارت است. در این موزه پرتره‌هایی هم وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها چهره واقعی موتزارت این نابغه موسیقی را ببینید.

نقاشی‌ های موتزارت در خانه تولد موتزارت سالزبورگ

موتزارت علاوه بر موسیقی درزمینهٔ نقاشی نیز بسیار ماهر بود. در حال حاضر نقاشی‌های به جا مانده در خانه تولد موتزارت نگهداری می‌شود. این هنرمند مشهور نقاشی‌های کشیده که دارای کنتراست بسیار زیبایی هستند. حتی نقشه‌هایی نیز از شهر وین کشیده است و در حال حاضر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد. این هنرمند مشهور در آن زمان درخواستی را نوشته که بتواند در کلیسای سنت استفان اجرای موسیقی داشته باشد. این درخواست نیز همچنان در موزه نگهداری می‌شود.

نقاشی‌ های موتزارت در خانه تولد موتزارت سالزبورگ | یوروب تورز

کلام پایانی

اگر به موتزارت این هنرمند مشهور و موسیقیدان نابغه علاقه دارید، بهتر است حتماً خانه تولد موتزارت سالزبورگ (Mozart’s birthplace Salzburg) که امروزه به یک موزه بسیار جذاب تبدیل شده را ببینید. در این موزه ساز‌های کودکی موتزارت از جمله پیانو، ویولون و … نگهداری می‌شود. تمام آثاری که در این موزه هستند نشان از دوران کودکی، نوجوانی و زندگی این هنرمند با والدین و اطرافیانش دارد.


سوالات متداول خانه تولد موتزارت سالزبورگ

در حال حاضر در خانه تولد موتزارت چه کاری انجام می شود؟

خانه تولد موتزارت امروزه تبدیل به یک نمایشگاه و موزه شده که سه طبقه دارد.

علت شهرت خانه تولد موتزارت چیست؟

خانه تولد موتزارت سالزبورگ یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور اتریش است. در این خانه ولفگانگ آماد موتزارت به دنیا آمده است. این خانه که از سال ۱۷۵۶ در اتریش واقع شده پس از مرگ موتزارت به موزه پربازدید و معروفی تبدیل شده است.

موتزارت کیست؟

جزو نابغه‌های موسیقی جهان است که از بچگی تا بزرگسالی در این زمینه فعالیت داشته است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!