قلعه گراون استین بلژیک | آشنایی – تصاویر – معماری

قلعه گراون استین بلژیک | آشنایی – تصاویر – معماری

قلعه گراون استین بلژیک: بلژیک یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیاست که در غرب اروپا واقع شده و به علت دارا بودن جاذبه‌های فوق العاده، هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می‌باشد. در بخش شمالی این کشور و در ناحیه فلاندرز، شهری جذاب و خاص به نام “گنت” قرار گرفته که حدود ۲۳۳۰۰۰ نفر جمعیت دارد. جالب است بدانید که گنت ثروتمندترین و بزرگ‌ترین شهر در بخش شمالی اروپاست که علارغم این ویژگی‌ها هنوز هم بافت قدیمی و حس حال ویژه‌اش را به خوبی حفظ کرده است.

در شهر گنت دیدنی‌های فراوانی به چشم می‌خورد، اما بدون شک یکی از جذاب‌ترین آن‌ها که توجه گردشگران را به خودش جلب کرده، قلعه گراون استین نام دارد. اگر شما هم به ماجراجویی در مکان‌های تاریخی و خاص علاقه دارید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره این قلعه هیجان انگیز کسب کنید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

قلعه گراون استین بلژیک | یوروپ تورز

آشنایی با قلعه تاریخی گراون استین

قلعه گراون استین یکی از جاذبه‌های تاریخی شهر گنت به شمار می‌رود که توسط فیلیپ و در سال ۱۱۸۰ ساخته شد. این قلعه از همان ابتدای ساخت به عنوان محلی برای زندگی و سکونت کنت‌های فلاندرز مورد استفاده قرار می‌گرفت. جالب است بدانید که این قلعه در ابتدا به صورت چوبی ساخته شده بود، اما بعدها تحت بازسازی قرار گرفت و در بخش‌های مختلف آن مانند دیوارها و سقف‌ها از سنگ استفاده شد.

قلعه گراون استین در طول تاریخ بارها بازسازی شده و هر سری بزرگ‌تر از قبل طراحی شده است. این مکان تاریخی جذاب، امروزه به موزه‌ای تبدیل شده که در آن می‌توانید انواع سلاح‌ها و ابزارهای شکنجه متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی را تماشا کنید. در سال ۱۸۸۵ بود که قلعه تاریخی گراون استین توسط شهرداری خریداری شده و پس از انجام مرمت و بازسازی به عنوان یک اثر تاریخی به جهانیان معرفی شد.

آشنایی با قلعه تاریخی گراون استین | یوروپ تورز

معماری و بخش‌ های مختلف قلعه گراون استین

قلعه گراون استین ۳۰ متر (۱۰۰ فوت) ارتفاع داشته و دارای دو طبقه زیرزمین و ۲ طبقه وسیع در بالای زمین می‌باشد. در گذشته‌های دور، در اطراف این قلعه ساختمان‌هایی ساخته شده بود که بعدها شهرداری پس از خرید این مکان، تمامی آن‌ها را از بین برد تا مردم به راحتی بتوانند از قلعه بازدید کنند. بد نیست بدانید که تمامی ساختمان‌های گفته شده روزی توسط افرادی ساخته شده بودند که قصد خودنمایی و نشان دادن ثروت‌شان را داشتند!

این بنا مدتی به عنوان کارخانه پنبه فعالیت داشت، اما در نهایت فعالیتش متوقف شده و دوباره به شکوه و عظمت سابقش بازگشت. قلعه تاریخی گراون استین با داشتن معماری فوق العاده و انواعی از ابزارهای جنگی تاریخی، داستان‌های زیادی برای گفتن دارد که پیشنهاد می‌کنیم در طول سفرتان به بلژیک، فرصت بازدید از آن را از دست ندهید.

معماری و بخش‌ های مختلف قلعه گراون استین | یوروپ تورز

فعالیت‌ های قلعه گراون استین

همانطور که گفته شد، این قلعه امروزه یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفداری است که بازدید کننده‌های زیادی دارد. علاوه بر آن، از سال ۱۹۱۳ به بعد از این مکان برای برگزاری رویدادهای مهم و انجام فعالیت‌های فرهنگی مختلف استفاده می‌شود و امروزه شهرت آن به قدری زیاد شده که زوج‌های زیادی برای روز عروسی‌شان این مکان را انتخاب می‌کنند. در اطراف این قلعه رستوران‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید از صرف غذا در آن‌ها لذت ببرید.

همچنین وجود سالن‌های مختلف در قلعه گراون استین به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید برای برگزاری سمینارها یا جلسات اداری از آن‌ها استفاده کنید. این قلعه در روزهای 24، 25 و 3 دسامبر و همچنین 1 ژانویه تعطیل است، اما باقی روزها برای بازدید عموم باز است.

فعالیت‌ های قلعه گراون استین | یوروپ تورز

کلام پایانی

در این مطلب یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین مکان‌های تاریخی کشور بلژیک، با عنوان قلعه گراون استین بلژیک به شما معرفی شد که امروزه شهرتی جهانی پیدا کرده است. در موزه این ساختمان ابزارهای جنگی و لباس‌هایی متعلق به دوره‌های تاریخی مختلف به نمایش گذاشته شده که به خوبی نشان دهنده ارزش و قدمت این قلعه هستند. اگر روزی به شهر گنت سفر کردید، عکاسی در این قلعه شگفت انگیز را فراموش نکنید!


سوالات متداول قلعه گراون استین بلژیک

قلعه گراون استین بلژیک در چه سالی ساخته شد؟

قلعه گراون استین یکی از جاذبه‌های تاریخی شهر گنت به شمار می‌رود که توسط فیلیپ و در سال ۱۱۸۰ ساخته شد.

قلعه گراون استین بلژیک در گذشته با چه چیزی ساخته شده بود؟

جالب است بدانید که این قلعه در ابتدا به صورت چوبی ساخته شده بود، اما بعدها تحت بازسازی قرار گرفت و در بخش‌های مختلف آن مانند دیوارها و سقف‌ها از سنگ استفاده شد.

چه روز هایی برای بازدید عموم قلعه گراون استین بلژیک باز است؟

این قلعه در روزهای 24، 25 و 3 دسامبر و همچنین 1 ژانویه تعطیل است، اما باقی روزها برای بازدید عموم باز است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!