استخر هتل گالرت بوداپست | معرفی – تصاویر – تاریخچه

استخر هتل گالرت بوداپست | معرفی – تصاویر – تاریخچه

استخر هتل گالرت بوداپست، یکی از این حوضچه‌های حرارتی می‌باشد که دارای مواد معدنی اشباع می‌باشد. هر ساله گردشگران زیادی برای استفاده از این آب …

استخر هتل گالرت بوداپست: چه یک بومی‌باشید یا گردشگر، استراحت در آب‌های گرم و غنی از مواد معدنی می‌تواند یک تجربه دل انگیز از سفر به مجارستان باشد. بوداپست بیش از 100 چشمه آب گرم را در خود جای داده است. این منطقه به دلیل نازک بودن پوسته زمین، آب گرم همراه با مواد معدنی از داخل گودال‌های آن می‌جوشد و این منطقه را به یکی از مراکز درمانی با آب گرم تبدیل کرده است. ادعا می‌شود که دیدنی‌ترین و زیبا‌ترین حوضچه آب گرم دنیا استخر هتل گالرت بوداپست نام دارد.

استخر هتل گالرت بوداپست یکی از این حوضچه‌های حرارتی می‌باشد که دارای مواد معدنی اشباع می‌باشد. هر ساله گردشگران زیادی برای استفاده از این آب شفا بخش به این منطقه می‌روند و از خواص درمانی آن استفاده می‌کنند.

دمای آب این استخر تا 104 درجه فارنهایت می‌رسد. از جذابیت‌های این استخر سرپوشیده می‌توان به سبک معماری خاص، چشم‌انداز زیبا، بگرم شفابخش و ماساژ درمانی آن اشاره کرد. استخر حرارتی گالرت با سبک معماری خاص، یکی از بهترین حوضچه‌های آب گرم بوداپست می‌باشد که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

در ادامه این مقاله به بررسی تاریخچه پیدایش این استخر، مواد معدنی موجود در آب آن، شاهکار معماری و راه‌های دسترسی به این استخر با شکوه می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

استخر هتل گالرت بوداپست - یوروپ تورز

تاریخچه ساخت استخر گالرت

استخر هتل گالرت بوداپست میتوان گفت که مدت‌ها قبل از اینکه حمام‌های امروزی رویایی وجود داشته باشند، اولین حمام سنتی آب گرم توسط یکی از پادشاهان قرون وسطی داخل یک بیمارستان ساخته شد. از دل این استخر، آب گرم حاوی مواد معدنی به صورت حباب می‌جوشید و خواص درمانی شگفت انگیزی داشت. در آن زمان افراد زیادی برای پاکسازی بدن خود و احساس آرامش به این استخرها مراجعه می‌کردند و از خواص آن بهره می‌بردند.

تا قرن شانزدهم، زمانی که عثمانی‌ها به مجارستان حمله کردند و قلعه بودا را تصرف کردند، بنای دائمی‌تری برای این حمام‌ترکی ساخته شد که پایه اولیه استخر گالرت بود. تا سال 1686، زمانی که بودا دوباره تصرف شد، این سازه بار دیگر در مجارستان بازسازی شد. در سال‌های بعد این حوضچه به نام “خمام گلی” معروف شد. این به دلیل گل معدنی بود که با آب چشمه بیرون می‌آمد و در کف حمام‌ها نشست می‌کرد.

اما در آغاز قرن نوزدهم، ساختمان این مجموعه شکل مدرن‌تری به خود گرفت و به شکل یک استخر مجهز‌تر ساخته شد. در همین زمان بود که نام گلرت به این استخر اعطا شد. نامی‌که از اسقف اعظم قرن یازدهم گرفته شده بود. او یک شخصیت محوری در تولد مجارستان به عنوان یک کشور مسیحی می‌باشد. تپه مشرف به این مجموعه نیز به همین نام شناخته می‌شود.

مواد معدنی موجود در استخر گالرت

همانطور که گفتیم، این استخر از مواد معدنی اشباع شده است. اما چه مواد معدنی مفیدی در این آب وجود دارد؟ آب این استخر حاوی منیزیم، کلسیم، سولفات، کلرید، فلوراید و دیگر مواد معدنی می‌باشد. این آب حاوی مواد شفا بخشی است که باعث تسکین بیماری‌های مفصلی، آرتروز، اختلالات گردش خون، آسم و بسیاری از مشکلات پوستی می‌شود. بنابراین اگر بوی گوگرد احساس کردید، نگران نباشید، چراکه این بو نیز خواص درمانی دارد. البته بوی گوگرد در استخر گالرت چندان قوی و آزاردهنده نمی‌باشد.

شاهکار معماری استخر هتل گالرت بوداپست

استخر هتل گالرت بوداپست یکی از شاهکارهای معماری به سبک آرت نوو می‌باشد. این ساختمان بزرگ کاملا مشابه یک کاخ باشکوه است و باور اینکه این مکان یک استخر عمومی‌است، کمی‌سخت است. معماری شگفت انگیز آن، نگاه هر بیننده‌ای را مسحور خود می‌کند.

این استخر سرپوشیده است و سقف آن با شیشه‌های رنگی پوشیده شده است. در صبح هنگام، نور طلایی از میان این شیشه‌ها عبور می‌کند و منظره چشم نوازی را ایجاد می‌کند. ستون‌های بزرگ مرمری، کاشی‌های فیروزه‌ای و مجسمه‌های تزیین شده، زیبایی‌های این استخر را چند برابر کرده‌اند. این مکان مرحمی ‌برای روح‌های خسته و منظره‌ای زیبا برای چشم‌ها می‌باشد.

تصویر 4وشیده غنی از مواد معدنی شفا بخش است و از حوضچه‌های حرارتی ایجاد شده است. دمای آب این استخر در حدود 104 فارنهایت می‌باشد و برای درمان بیماری‌های پوستی، آسم، بیماری‌های مفصلی و آرتروز مناسب است.

این استخر یکی از نماهای سبک آرت نوو است که با مجسمه‌های مرمری، ستون‌های زیبا، موزاییک‌های فیروزه‌ای و سقفی با شیشه‌های رنگی مزین شده است. این ساختمان نمای یک کاخ باشکوه را دارد و گذراندن ساعاتی در این ساختمان واقعا لذت بخش است. این استخر مرحمی ‌برای روح‌های خسته می‌باشد و با جاذبه‌های معماری شگفت انگیز، چشم هر بیننده‌ای را مسحور خود می‌کند.

در این مقاله اطلاعات جامعی درباره استخر گالرت آورده شد تا شما را با زیبایی‌ها و خواص درمانی آن آشنا سازد. بنابراین اگر به قصد تفریح به بوداپست سفر می‌کنید، بهره بردن از خواص درمانی این استخر را حتما در لیست گردشگری خود قرار دهید.

شاهکار معماری استخر هتل گالرت بوداپست - یوروپ تورز

سوالات متداول استخر هتل گالرت

استخر هتل گالرت در چه شهری در مجارستان قرار دارد؟

استخر هتل گالرت مجارستان در ایتخت این کشور یعنی، بوداپست قرار دارد.

آب این استختر دارای چه مواد معدنی هستند؟

آب این استخر حاوی منیزیم، کلسیم، سولفات، کلرید، فلوراید و دیگر مواد معدنی می‌باشد.

فواید این استخر چیست؟

این آب حاوی مواد شفا بخشی است که باعث تسکین بیماری‌های مفصلی، آرتروز، اختلالات گردش خون، آسم و بسیاری از مشکلات پوستی می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!