گشت و گذار در موزه فردریک شوپن لهستان

گشت و گذار در موزه فردریک شوپن لهستان

موزه فردریک شوپن لهستان، در انجمن فریدریک شوپن در ورشو در دهه 1930 تأسیس شد. پیش از آن در سال 1935، مؤسسه فریدریک شوپن که …

موزه فردریک شوپن لهستان در انجمن فریدریک شوپن در ورشو در دهه 1930 تأسیس شد. پیش از آن در سال 1935، مؤسسه فریدریک شوپن، که یک سال قبل توسط 32 نماینده برجسته جهان فرهنگ و سیاست، به سرپرستی کارول شیمانوفسکی، یوزف بک و آگوست زالسکی تأسیس شد، شروع به جمع آوری مجموعه‌ای خاص کرده بود.

موزه فردریک شوپن لهستان | یوروپ تورز

تاریخچه موزه فردریک شوپن لهستان

فردریک شوپن متولد یکی از معروف‌ترین و تأثیرگذارترین موسیقی‌ دانان لهستانی و نوازنده برجستهٔ پیانو بود. خانواده شوپن در اکتبر 1810 به ورشو نقل مکان کردند. استعداد موسیقایی شوپن جوان در سال‌‌های آغاز زندگی‌‌اش ظهور کرد تا آنجا که در ورشو به لقب موتسارت دوم مشهور شد. او تعدادی از فرم‌‌های موسیقی را ابداع نمود اما مهم‌‌ترین آثارش را درقالب فرم‌‌هایی مثل سونات پیانو، والس، نوکتورن، اتود، پرلود و پولونِز به نمایش گذاشته ‌است.

فردریک شوپن در تمام طول عمر خود از بیماری و ضعف جسمانی رنج می‌ برد تا آنکه در در ۳۹ سالگی بر اثر سل ریوی درگذشت. فریدریک شوپن یکی از مشهورترین وارسوویان است و سفر به موزه او در هر بازدید از ورشو ضروری است. این موزه در کاخ تاریخی Ostrogski واقع شده است و یکی از مدرن‌ترین موزه‌های بیوگرافی در اروپا است. موزه فردریک شوپن لهستان نمایشگاه‌ها و نمایش‌های چند رسانه‌ای داستان زندگی و کار آهنگساز را روایت می‌کنند.

شما همه چیز را در مورد دوران کودکی و جوانی او که در ورشو گذرانده و زندگی او پس از مهاجرت را خواهید آموخت. نامه‌هایی که برای او و توسط او نوشته شده، نقاشی‌ها و جوایز آن را خواهید دید. پرتره‌های ساخته شده در طول زندگی آهنگساز، بازیگران دستی او، نقاب مرگ و یادگاری‌های گرانبها را خواهید دید: ساعت طلایی که به خاطر استعدادش به هنرمند 10 ساله داده شده، جعبه آب نبات، جاکلیدی با حروف اول اسم او، دکمه سرآستین و یک پیانوی گرانبها Pleyel که آهنگساز در دو سال آخر عمرش روی آن نواخت.

در اتاقی که به رابطه او با جورج ساند اختصاص دارد، آواز پرندگان را از روستای نوهانت می‌شنوید، روستایی که این زوج روزهای تابستانی خود را در آن سپری می‌کردند. در آخرین طبقه که به سفرها و روزهای پایانی عمر این هنرمند اختصاص دارد، گل‌های خشک شده از بستر مرگ و دسته‌‌ای از موهای آن را می‌بینید که توسط نزدیک‌‌ترین اعضای خانواده‌اش ذخیره شده است.

در زادگاه شوپن، سوغاتی‌های خانوادگی و همچنین اولین نسخه‌های ساخته شده توسط شوپن کوچک را خواهید دید. با نگاه کردن به طرح‌‌های موسیقی، نت‌ها و دست‌ نوشته‌‌های آثار تمام‌ شده هنرمند، در فرآیند خلاقیت او کاوش کنید‌ و همه اینها به شکلی جالب و تعاملی در کنار هم قرار گرفته‌اند و همین امر سبب شده تا موزه فردریک شوپن لهستان به یکی از جاذبه‌های دیدنی و خاص کشور لهستان به شمار می‌رود.

تاریخچه موزه فردریک شوپن لهستان | یوروپ تورز

چگونه به موزه فردریک شوپن لهستان سفر کنیم؟

اگر می‌خواهید از موزه فردریک شوپن لهستان دیدن کنید، ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم! استفاده از تور لیدرهای اختصاصی که قسمت‌های مختلف موزه فریدریک شوپن لهستان را به شما نشان داده و راهنمای کاملی برای آشنایی هرچه بیشتر شما با فریدریک شوپن را به شما نشان می‌دهد.

لیدرها همچنین داستان‌های جالبی درباره خود و خانواده‌اش برای شما تعریف خواهد کرد. مثلاً در آنجا متوجه می‌شوید که چه بلایی سر پیانوی او آمده است! بعد از آن شما به موزه فردریک شوپن لهستان خواهید رفت. پس از آن، لیدر شما را به کلیسای صلیب مقدس می‌برد. این جایی است که قلب شوپن به آنجا منتقل شد.

تور بازدید از موزه فردریک شوپن لهستان

برای بازدید از موزه فردریک شوپن لهستان تورهای مختلفی جهت بازدید وجود دارد. یکی از آنها تور 2 ساعته شوپن ورشو است که طی 2 ساعت، از موزه شوپن دیدن خواهید کرد. راهنمای شما تاریخ شوپن را به شما آموزش می‌دهد. بعداً شما را به جاهایی می‌برد که شوپن در آنجا درس می‌خواند و اولین کنسرتش را اجرا می‌کرد. در طول نسخه تور 3 ساعته، تمام کارهای تور 2 ساعته را انجام خواهید داد. علاوه بر این، شما قادر خواهید بود به یک کنسرت عالی از موسیقی شوپن گوش دهید! هر دو گزینه تور از سه شنبه تا یکشنبه در موزه فردریک شوپن لهستان برقرار است‌ و توریستان و گردشگران می‌توانند از این موزه زیبا بازدید کنند.

تور بازدید از موزه فردریک شوپن لهستان | یوروپ تورز

سوالات متداول موزه فردریک شوپن لهستان

این موزه در چه سالی تاسیس شد؟

موزه فردریک شوپن لهستان در انجمن فریدریک شوپن در ورشو در دهه 1930 تأسیس شد.

فردریک شوپن که بود؟

فردریک شوپن متولد یکی از معروف‌ترین و تأثیرگذارترین موسیقی‌ دانان لهستانی و نوازنده برجستهٔ پیانو بود. خانواده شوپن در اکتبر 1810 به ورشو نقل مکان کردند. استعداد موسیقایی شوپن جوان در سال‌‌های آغاز زندگی‌‌اش ظهور کرد تا آنجا که در ورشو به لقب موتسارت دوم مشهور شد. او تعدادی از فرم‌‌های موسیقی را ابداع نمود اما مهم‌‌ترین آثارش را درقالب فرم‌‌هایی مثل سونات پیانو، والس، نوکتورن، اتود، پرلود و پولونِز به نمایش گذاشته ‌است.

یکی از راه های دیدن از این موزه چیست؟

برای بازدید از موزه فردریک شوپن لهستان تورهای مختلفی جهت بازدید وجود دارد. یکی از آنها تور 2 ساعته شوپن ورشو است که طی 2 ساعت، از موزه شوپن دیدن خواهید کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!