موزه آلات موسیقی بروکسل | تاریخچه – تصاویر – انواع ساز ها

موزه آلات موسیقی بروکسل | تاریخچه – تصاویر – انواع ساز ها

موزه آلات موسیقی بروکسل، این موزه سازه‌های موسیقی در کشور بلژیک در مرکز شهر بروکسل واقع شده است. با هزاران ابزار موسیقی که در این موزه وجود دارد …

‌موزه آلات موسیقی بروکسل: یکی از دیدنی‌های جذاب شهر بروکسل می‌باشد. این موزه در تمام دنیا مشهور است و گردشگران بسیاری از این موزه دیدن می‌کنند. این مکان برای افرادی که به موسیقی و ابزار آلات آن علاقه‌مند هستند، می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. تماشای هزاران سازه موسیقی از انواع مختلف که به زیبایی در کنار هم قرار داده شده‌اند، بسیار خیره‌کننده و جذاب خواهد بود. در ادامه ما را همراهی کنید تا با موزه آلات موسیقی بروکسل بیشتر آشنا شوید.

موزه آلات موسیقی بروکسل | یوروپ تورز

تاریخچه موزه آلات موسیقی در بروکسل

این موزه تاریخی در مونت د آرت قرار دارد. شروع به کار این موزه در سال 1878 بود که توسط پل سینتنوی بنیان نهاده شد. از سال 1992 موزه آلات موسیقی بروکسل به عنوان یکی از موزه‌های سلطنتی و تاریخی شناخته شد. در این مکان انواع ساز‌های نو و قدیمی از سال‌ها پیش قرار داده شده است. در سال 1957 رئیس موزه به نوسازی موزه و زیبا کردن طراحی موزه پرداخت. در این مکان نورپردازی و ویترین‌های جدیدی قرار گرفت.

تاریخچه موزه آلات موسیقی در بروکسل | یوروپ تورز

آشنایی با موزه آلات موسیقی در بروکسل

این موزه سازه‌های موسیقی در کشور بلژیک در مرکز شهر بروکسل واقع شده است. با هزاران ابزار موسیقی که در این موزه وجود دارد، هر ساله جشن‌هایی در این مکان برگزار می‌شود. این موزه دارای قسمت‌های مختلفی است که در هر کدام از بخش‌های آن می‌توان انواع زیادی از مدل‌های گوناگون ابزار آلات موسیقی را تماشا کرد. این ابزار موسیقی که با تلاش‌های بسیاری طی سال‌ها در این موزه گرد آوری شده‌اند، مربوط به تمام نقاط دنیا و دوره‌های زمانی مختلف‌اند.

موزه آلات موسیقی شهر بروکسل دارای 4 طبقه است که از پشت بام آن می‌توان نمایی زیبا از شهر بروکسل را نظاره‌گر بود. انواع ابزار‌های موسیقی قدیمی و جدید را در این موزه می‌توان مشاهده کرد. حدودا بیش از 8000 ابزار آلات موسیقی در این موزه وجود دارد. انواع ابزار‌هایی مانند ویولن، پیانو، ابزار‌های الکتریکی، سیمی، چنگ، ساز‌های کیبوردی و… از جمله سازهای موجود در این موزه به شمار می‌روند.

لازم به ذکر است که در این موزه هدفون‌هایی وجود دارند که موسیقی‌های ضبط شده زیادی در حافظه خود نگه داشته‌اند. این هدفون‌ها برای گردشگران بسیار جذاب بوده و با شنیدن موسیقی‌های آن‌ها از بازدید موزه بیشتر لذت می‌برند.

آشنایی با موزه آلات موسیقی در بروکسل | یوروپ تورز

بخش‌ های مختلف موزه آلات موسیقی

این موزه معروف علاوه بر بخش‌های مربوط به ابزارهای موسیقی دارای رستوران، کتابخانه، سالن ورکشاپ و فروشگاه است. توریستان در کنار لذت بردن از آلات موسیقی می‌توانند به این بخش‌ها نیز مراجعه کنند. با خوردن غذاهای بین‌المللی در این رستوران و نگاه کردن به منظره‌ای از شهر سفر شما به یاد ماندنی خواهد شد. در هر کدام از طبقات این موزه محلی برای رقص و برگزاری مراسمات وجود دارد که افراد می‌توانند برای جشن‌ها و مراسم‌های مختلف آن را اجاره کنند.

موزه آلات موسیقی بروکسل به دو بخش موسیقی‌های اولیه و قدیمی و موسیقی‌های جدید تقسیم شده است. در بخش موسیقی‌های قدیمی ابزار موسیقی مربوط به گذشته‌های دور و آلات ابتدایی موسیقی وجود دارد. اما در بخش دیگر سازه‌های موسیقی قرن‌های 19 تا 21 و آلات موسیقی سنتی را می‌توان مشاهده کرد.

طبقه اول موزه معمولا توسط افرادی که از لحاظ مالی وضعیت مناسبی دارند و جزو ثروتمندان هستند دیدن می‌شود. در طبقه دوم توریستانی که از تمام نقاط جهان برای تماشای این موزه به این مکان آمده‌اند، می‌توانند با تاریخچه‌ای از موسیقی آشنا شده و در مورد آن اطلاعات زیادی به دست بیاورند. و طبقه سوم شامل انواع ابزار آلاتی همچون گیتار، ویولن و پیانو است که بازدیدکنندگان می‌توانند به این ابزار دست بزنند.

جمع بندی

با بیان کردن این مطالب درباره موزه آلات موسیقی بروکسل و توضیح در خصوص بخش‌های مختلف آن، تلاش کردیم تا این مکان دیدنی و زیبا را به شما معرفی کنیم. در صورتی که اهل موسیقی هستید و به تاریخچه سازه‌های موسیقی علاقه‌مند می‌باشید، مطمئنا بازدید از این موزه و تماشای هزاران ساز و ابزار قدیمی و جدید برای شما دلچسب خواهد بود.


سوالات متداول موزه آلات موسیقی بروکسل

موزه آلات موسیقی بروکسل مناسب چه افرادی است؟

این مکان برای افرادی که به موسیقی و ابزار آلات آن علاقه‌مند هستند، می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. تماشای هزاران سازه موسیقی از انواع مختلف که به زیبایی در کنار هم قرار داده شده‌اند، بسیار خیره‌کننده و جذاب خواهد بود.

این موزه در کجا قرار دارد و در چه سالی بنا شد؟

این موزه تاریخی در مونت د آرت قرار دارد. شروع به کار این موزه در سال 1878 بود که توسط پل سینتنوی بنیان نهاده شد. از سال 1992 موزه آلات موسیقی بروکسل به عنوان یکی از موزه‌های سلطنتی و تاریخی شناخته شد.

در موزه آلات موسیقی بروکسل چه ساز هایی به نمایش گذاشته شده است؟

انواع ابزار‌هایی مانند ویولن، پیانو، ابزار‌های الکتریکی، سیمی، چنگ، ساز‌های کیبوردی و… از جمله سازهای موجود در این موزه به شمار می‌روند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!