با موزه هنر و حاشیه ها در بروکسل بیشتر آشنا شویم

با موزه هنر و حاشیه ها در بروکسل بیشتر آشنا شویم

موزه هنر و حاشیه ها، اگر به دنبال زوایای ناشناخته‌تری از هنر می‌گردید که کمتر به آن‌ها توجه شده، موزه هنر و حاشیه بروکسل در کشور بلژیک بهترین مکان برای شماست.

موزه هنر و حاشیه ها: اگر به دنبال زوایای ناشناخته‌تری از هنر می‌گردید که کمتر به آن‌ها توجه شده، موزه هنر و حاشیه بروکسل در کشور بلژیک بهترین مکان برای شماست. این موزه همانطور که از نامش پیداست، با هدف شناسایی هنرمندانی که در حاشیه هستند و نشان دادن آثار آن‌ها به تمام هنردوستان دنیا تاسیس شده است. در این موزه آثار خاصی را می‌بینید که هر کدام از آن‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. اطلاعات بیشتر در مورد این مکان خارق العاده را در ادامه مطلب بخوانید.

با موزه هنر و حاشیه ها در بروکسل بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

تاریخچه و مشخصات موزه هنر و حاشیه ها

موزه هنر و حاشیه‌ها بروکسل (Art et Marges Musée) در سال 1980 توسط گروهی از هنرمندان خودآموخته تاسیس شد. هدف از تاسیس این موزه به نمایش گذاشتن آثار هنرمندانی بود که به دلایل مختلفی در حاشیه قرار داشتند. برای مثال هنرمندانی که دارای معلولیت ذهنی یا جسمی بودند، با افتتاح این موزه فرصتی برای نمایش آثار خود پیدا کردند. حتی آثار هنرمندانی که در بیمارستان‌های روانی بستری شده‌اند هم در این موزه وجود دارد.

تمامی آثار موجود در این موزه داستان خاص خود را دارند و بیننده را در خود غرق می‌کنند. در حال حاضر شمار این آثار به 4000 می‌رسد که هر کدام متعلق به هنرمندانی در سایه هستند و در خارج از مسیرهای پر رفت و آمد هنر تولید شده‌اند.

چطور باید از این موزه دیدن کنیم؟

موزه هنر و حاشیه‌ها بروکسل در خیابان Haute 314 (هوت) قرار گرفته است. این موزه از سه‌شنبه تا یکشنبه هر هفته، از ساعت 11 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است. هزینه بازدید از این موزه برای بزرگسالان 4 یورو، برای دانش‌آموزان، افراد بیکار و سالمندان 2 یورو و برای خردسالان زیر 6 سال رایگان است.

چطور باید از این موزه دیدن کنیم؟ | یوروپ تورز

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم شما را با یکی از متفاوت‌ترین موزه‌های دنیا، یعنی موزه هنر و حاشیه‌ها بروکسل آشنا کنیم. در این موزه شما آثار متفاوتی را می‌بینید که نمونه آن‌ها در هیچ موزه و نمایشگاه دیگری وجود ندارد و بازدید از موزه حس و حال متفاوتی را به شما القا خواهد کرد.


سوالات متداول موزه هنر و حاشیه ها

موزه هنر و حاشیه ها با چه هدفی تاسیس شده است؟

این موزه همانطور که از نامش پیداست، با هدف شناسایی هنرمندانی که در حاشیه هستند و نشان دادن آثار آن‌ها به تمام هنردوستان دنیا تاسیس شده است.

ساعات بازدید از موزه هنر و حاشیه ها چگونه است؟

این موزه از سه‌شنبه تا یکشنبه هر هفته، از ساعت 11 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است.

هزینه بازدید از این موزه چقدر است؟

هزینه بازدید از این موزه برای بزرگسالان 4 یورو، برای دانش‌آموزان، افراد بیکار و سالمندان 2 یورو و برای خردسالان زیر 6 سال رایگان است.

این موزه در کجا قرار گرفته است؟

موزه هنر و حاشیه‌ها بروکسل در خیابان Haute 314 (هوت) قرار گرفته است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!