مدرسه لوکئوم ارسطو یونان | آدرس – معرفی – تصاویر

مدرسه لوکئوم ارسطو یونان | آدرس – معرفی – تصاویر

مدرسه لوکئوم ارسطو، یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی در کشور یونان است. این مدرسه که در سال 335 پیش از میلاد ساخته شده است، به عنوان مدرسه پیروان ارسطو …

مدرسه لوکئوم ارسطو یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی در کشور یونان است. این مدرسه که در سال 335 پیش از میلاد ساخته شده است، به عنوان مدرسه پیروان ارسطو نیز شهرت دارد. در روایات آماده است که ارسطو عادت داشته تا همراه شاگردان خود در باغ این مدرسه قدم بزند و درباره اصول فلسفه یا ریاضیات، گفتگو کند. از سال 2014، عموم مردم می‌توانند به راحتی از این مدرسه بازدید کنند.

مدرسه لوکئوم ارسطو یونان | آدرس  - معرفی  - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی مدرسه لوکئوم ارسطو در یونان

مدرسه لوکئوم ارسطو در قلب آتن، بین موزه بیزانس و مسیحی و کنسرواتوار آتن واقع شده است. این مدرسه یکی از سه ساختمان قدیمی بوده و باقی نیز به عنوان آکادمی افلاطون و کینوسارجس معرفی می‌شوند. مدرسه لوکئوم ارسطو (Archaeological Site of the Lyceum of Aristotle) منطقه‌ای آرام به طول 11500 متر، بخشی از آتن به نام لیکیون را پوشش می‌دهد. این منطقه به لحاظ باستان‌شناسی بسیار مهم می‌ باشد؛ زیرا ارسطو در اینجا تمام نظریه‌های علمی و فلسفی خود را آموزش داده است.

برای 18 قرن، تا رنسانس در قرن 15، ارسطو به عنوان چشمه خرد بشری و مرجع برجسته در بسیاری از رشته‌ها در نظر گرفته می‌شد. ارسطو مدرسه خود را در سال 335 قبل از میلاد، درست خارج از دیوارهای شهر در مکانی بین رودخانه‌های ایریدانوس و ایلیسوس تاسیس کرد. مدرسه ارسطو به عنوان یک مدرسه مشاء معرفی می‌شد. این اصطلاح از کلمه یونانی (peripato) به معنای «پیاده‌ شدن» گرفته شده است و ارسطو از هیچ چیز بیشتر از قدم زدن در زمین با دانش ‌آموزانش در مورد فلسفه، بلاغت یا ریاضیات لذت نمی‌‌برد.

معرفی مدرسه لوکئوم ارسطو در یونان | یوروپ تورز

ارسطو در سال 321 قبل از میلاد از آتن فرار کرد، اما مدرسه او ادامه یافت تا اینکه در حمله رومیان به آتن در سال 86 قبل از میلاد ویران شد. لوکئوم در قرن اول بعد از میلاد بازگشایی شد و بار دیگر به عنوان یک مکتب فلسفی شکوفا شد.
ارسطو شاگرد افلاطون بوده و همچنین بهترین شاگرد و نیز شناخته می‌شد، اما ارسطو دیدگاه‌های متفاوتی در مورد تعدادی از ایده‌های اساسی فلسفی داشت. همین باورها بود که او را به راه اندازی مدرسه خود سوق داده و در آنجا بود که ایده‌های خود را توسعه داد. او روش استدلال استقرایی و قیاسی خود را به شاگردان خود آموخت و به آنها شناخت ذوات و قوانین جهانی را ارائه داد.

چرا مدرسه لوکئوم ارسطو برای جهانیان دارای اهمیت است؟

این مدرسه یکی از سه ژیمنازیوم قدیمی در آتن است، دو سالن دیگر آکادمی افلاطون و کینوسارجس در کنار رودخانه ایلیسوس بوده و همگی در این مدرسه واقع شده است. به همین دلیل است که مدرسه لوکئوم ارسطو به یکی از مهم‌ترین مکان‌های باستانی یونان معرفی شده که سالانه تعداد زیادی از گردشگران را نیز به خود جلب می‌کند. گردشگران می‌توانند از حمام‌هایی که در این مدرسه قرار دارند، بازدید کرده و از معماری خارق العاده آن‌ها، شگفت زده شوند. در این حمام‌ها سعی کنید به دنبال لوله‌‌هایی باشید که در زیر زمین قرار دارند و برای ایجاد یک «اتاق بخار» در گرما استفاده می‌ شوند. این اتاق در گذشته برای ایجاد آرامش و استراحت مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

نکات جالب در رابطه با مدرسه لوکئوم ارسطو

عادت ارسطو به ترکیب یادگیری با قدم زدن، الهام بخش تمرین امروزی «مراقبه مشایی» بود. یکی از دلایل برگزاری دروس در فضای باز این بود که دانش‌آموزان اغلب درگیر تحقیق در مورد گیاهان و حیواناتی بودند که در طول فتوحات او توسط اسکندر مقدونی جمع آوری شده و به لوکئوم داده می‌شد. روشی که ارسطو برای آموزش دانش‌آموزان بهره می‌برد، یکی از بهترین و مهم‌ترین روش‌های یادگیری بود که هنوز هم در بین معلمان امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکات جالب در رابطه با مدرسه لوکئوم ارسطو | یوروپ تورز

سخن پایانی

مدرسه لوکئوم ارسطو یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در یونان است. این منطقه همچنین سالیانه گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. اگر شما نیز قصد بازدید از این مدرسه را دارید، می‌توانید از تورهای بازدید یا گردشگری نیز در این بین استفاده کنید. قبل از بازدید، حتما هزینه بلیط ورودی را مورد بررسی قرار دهید.


سوالات متداول مدرسه لوکئوم ارسطو یونان

مدرسه لکوئوم ارسطو چه سالی ساخته شد و با چه عنوانی شهرت دارد؟

مدرسه لوکئوم ارسطو یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی در کشور یونان است. این مدرسه که در سال 335 پیش از میلاد ساخته شده است، به عنوان مدرسه پیروان ارسطو نیز شهرت دارد.

این مدرسه در کجا واقع شده است؟

مدرسه لوکئوم ارسطو در قلب آتن، بین موزه بیزانس و مسیحی و کنسرواتوار آتن واقع شده است.

دلیل اهمیت مدرسه لوکئوم ارسطو برای گردشگران چیست؟

این مدرسه یکی از سه ژیمنازیوم قدیمی در آتن است، دو سالن دیگر آکادمی افلاطون و کینوسارجس در کنار رودخانه ایلیسوس بوده و همگی در این مدرسه واقع شده است. به همین دلیل است که مدرسه لوکئوم ارسطو به یکی از مهم‌ترین مکان‌های باستانی یونان معرفی شده که سالانه تعداد زیادی از گردشگران را نیز به خود جلب می‌کند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!