آکروتیری سانتورینی | امکانات – نحوه دسترسی – تصاویر

آکروتیری سانتورینی | امکانات – نحوه دسترسی – تصاویر

آکروتیری سانتورینی، یکی از صد‌ها مکان تاریخی در کشور باستانی یونان است که از مقاصد گردشگری در نظر گرفته می‌شود. سالانه عده زیادی از علاقمندان به تاریخ و …

آکروتیری سانتورینی یکی از صد‌ها مکان تاریخی در کشور باستانی یونان است که از مقاصد گردشگری در نظر گرفته می‌شود. سالانه عده زیادی از علاقمندان به تاریخ و باستان‌شناسی به یونان سفر می‌کنند که کسب اطلاعات درباره این مکان‌ها قبل از سفر برای آن‌ها ضروری است. اگر شما هم قصد سفر به یونان را دارید یا علاقمند هستید درباره آکروتیری سانتورینی بدانید در این مقاله با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر صحبت کنیم.

آکروتیری سانتورینی | امکانات - نحوه دسترسی - تصاویر | یوروپ تورز

با آکروتیری سانتورینی بیشتر آشنا شویم

در ابتدای راهنمای گردشگری آکروتیری سانتورینی (Akrotiri santorini greece) بهتر است که با این مکان بیشتر آشنا شویم. آکروتیری یک سایت باستان‌شناسی است که در سواحل جنوبی سانتورینی، یک جزیره محبوب یونانی قرار دارد و به دلیل مناظر خیره‌کننده و تاریخ شگفت انگیزش شناخته شده است. این مکان برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم کشف شد.

آکروتیری سانتورینی یک سکونتگاه مینوی حفظ شده را نشان می‌دهد که در اثر فوران آتشفشانی عظیم در قرن هفدهم قبل از میلاد ویران شده است. این مکان حدود چهار هکتار مساحت دارد و شامل ساختمان ‌ها، خیابان‌‌ها و میدان‌‌های مختلفی است که زمانی شهر باستانی را تشکیل می‌‌دادند. به طور کلی آکروتیری سانتورینی یک نگاه اجمالی منحصر به فرد به گذشته را ارائه می‌دهد و برای هر کسی که علاقه‌مند به تمدن‌های باستانی یا تاریخ است می‌تواند جذاب باشد.

بررسی اطلاعات گردشگری آکروتیری سانتورینی

بعد از آشنایی با آکروتیری سانتورینی، هر توریست قبل از بازدید نیاز به اطلاعات گردشگری درباره مکان مورد نظر دارد. از این رو در این جا یک چک لیست برای توریست‌ها قرار داده می‌شود تا قبل از سفر و بازدید اطلاعات کامل درباره آکروتیری سانتورینی داشته باشند.

زمان بازدید و بلیط از آکروتیری سانتورینی

سایت هر روز هفته در تاریخ ۱ نوامبر تا ۳۱ مارچ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و در ۱ آوریل تا ۳۱ اکتبر از ساعت ۸ تا ۲۰ برای عموم قابل بازدید است. بلیط نیز در تابستان به قیمت ۱۲ یورو و در زمستان ۶ یورو فروخته می‌شود که می‌توان به صورت اینترنتی یا حضوری در محل آن را خریداری کرد‌.

وجود راهنمای گردشگران

به محض ورود توریست‌ها به آکروتیری سانتورینی، آن‌ها ملزم به تماشای یک ویدیوی آموزنده کوتاه هستند که دربار تاریخچه سایت است‌. شما می‌توانید یک راهنمای گردشگری برای خود بگیرید یا از راهنمای صوتی استفاده کنید. البته خود سایت باستان‌شناسی به خوبی سازماندهی شده تا بتوانید از آن راحت بازدید کنید‌.

وجود راهنمای گردشگران | یوروپ تورز

فروشگاه و کافی شاپ به همراه خدمات برای افراد خاص

نزدیک سایت باستانی یک فروشگاه سوغاتی وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند هدیه و کتاب‌هایی درباره آکروتیری سانتورینی خریداری کنند. برای صرف نوشیدنی و خوراکی هم می‌توان به کافه‌ای در نزدیکی سایت مراجعه کرد. به دلیل صخره بودن زمین بازدیدکنندگان باید کفش راحت بپوشند. هم چنین ویلچر و سرویس بهداشتی برای افراد خاص نیز وجود دارد.

هتل‌ ها در سانتورینی

هتل های پیشنهادی در سفر به سانتورینی: اگر فقط قصد اقامت در سانتورینی را دارید، تعداد ۷ هتل با امکانات عالی در این شهر وجود دارد که بعضی از آن‌ها مانند هتل آکروتیری، سوئیت کازا ویتاو آپانمو هتل نزدیک به سایت هستند.

پیشنهاد میکنیم در صورت تمایل برای رفاه و آسایش خودتان در یکی از هتل های سانتورینی اقامت داشته باشید.

حمل و نقل از آتن به سانتورینی

اگر برای سفر به یونان اقامت شما در آتن است، می‌توانید از طریق هوایی یا دریایی به سانتورینی رفته و از آکروتیری سانتورینی بازدید کنید. سفر هوایی از آتن به سانتورینی فقط ۴۵ دقیقه زمان می‌برد. سفر با کشتی حدود ۵ تا ۷ ساعت زمان می‌برد و از بندر پیرئوس در آتن به آتینیوس در سانتورینی می‌روید. با این حال پرواز مستقیم از تهران به سانتورینی وجود ندارد و شما در هر صورت باید از آتن به سانتورینی بروید.

حمل و نقل در سانتورینی

در سانتورینی حمل و نقل با استفاده از اتوبوس، تاکسی و ماشین‌های اجاره‌ای انجام می‌شود. پیشنهاد می‌دهیم بخاطر شرایط صخره‌ای جزیره، از رانندگی پرهیز کرده و از وسایل حمل و نقل عمومی یا پیاده روی استفاده کنید.

سخن پایانی

سایت باستانی آکروتیری سانتورینی یکی از بهترین و شگفت انگیزترین مکان‌های تاریخی یونان است که می‌تواند یک تجربه عالی و خاطره انگیز برای توریست علاقمند به تاریخ فراهم کند.


سوالات متداول آکروتیری سانتورینی

چرا آکروتیری سانتورینی یک مکان شناخته شده است؟

آکروتیری یک سایت باستان‌شناسی است که در سواحل جنوبی سانتورینی، یک جزیره محبوب یونانی قرار دارد و به دلیل مناظر خیره‌کننده و تاریخ شگفت انگیزش شناخته شده است.

آکروتیری سانتورینی اولین بار چه زمانی کشف شد؟

این مکان برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم کشف شد.

ویژگی های منحصر به فرد آکروتیری سانتورینی چیست؟

آکروتیری سانتورینی یک سکونتگاه مینوی حفظ شده را نشان می‌دهد که در اثر فوران آتشفشانی عظیم در قرن هفدهم قبل از میلاد ویران شده است. این مکان حدود چهار هکتار مساحت دارد و شامل ساختمان ‌ها، خیابان‌‌ها و میدان‌‌های مختلفی است که زمانی شهر باستانی را تشکیل می‌‌دادند.

زمان بازدید و هزینه بلیط این مکان تاریخی چگونه است؟

سایت هر روز هفته در تاریخ ۱ نوامبر تا ۳۱ مارچ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و در ۱ آوریل تا ۳۱ اکتبر از ساعت ۸ تا ۲۰ برای عموم قابل بازدید است. بلیط نیز در تابستان به قیمت ۱۲ یورو و در زمستان ۶ یورو فروخته می‌شود که می‌توان به صورت اینترنتی یا حضوری در محل آن را خریداری کرد‌.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!