موزه آکروپولیس آتن | ساعات بازدید – آدرس – تصاویر

موزه آکروپولیس آتن | ساعات بازدید – آدرس – تصاویر

موزه آکروپولیس آتن، یکی از بزرگترین و مهم‌ترین موزه‌ها در یونان و جهان است که سالانه افراد بسیاری از آن بازدید کرده و از گنجینه آثار باستانی موزه بازدید …

موزه آکروپولیس یکی از بزرگترین و مهم‌ترین موزه‌ها در یونان و جهان است که سالانه افراد بسیاری از آن بازدید کرده و از گنجینه آثار باستانی موزه بازدید می‌کنند. با این حال بهتر است درباره این موزه قبل از سفر بیشتر بدانیم و با راهنمای گردشگری آن آشنا شویم. اگر شما هم قصد سفر به آتن و بازدید از موزه آکروپولیس را دارید یا به این موزه علاقمند هستید، با ما در این مقاله همراه باشید تا در این باره صحبت کنیم و اطلاعات لازم را ارائه دهیم.

موزه آکروپولیس آتن | ساعات بازدید - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

با موزه آکروپولیس آتن بیشتر آشنا شویم

در ابتدای راهنمای گردشگری موزه آکروپولیس آتن (Acropolis Museum)، با این مکان آشنا می‌شویم. موزه آکروپولیس یک موزه در سطح جهانی است که در قلب آتن، یونان واقع شده است. این موزه در سال 2009 افتتاح شده و حاوی بیش از 4000 اثر بوده که در حفاری‌های آکروپولیس پیدا شده است. این ساختمان خود یک سازه مدرن با نمای بیرونی شیشه‌ای است که مشرف به محوطه تاریخی است.

موزه در مجموع دارای فضای نمایشگاهی 14000 متر مربع با پنج سطح است و به گونه‌ای طراحی شده است که هم معماری و هم جزئیات خود آکروپولیس را منعکس کند. یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های موزه آکروپولیس، گالری پارتنون است.

این موزه هم چنین دارای مجموعه وسیعی از آثار باستانی آکروپولیس آتن و مناطق اطراف آن است که تاریخ آتن را از دوران ماقبل تاریخ و تا پایان دوران روم به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق این آثار با جنبه‌های اجتماعی، اقتصادی و مذهبی شهر باستانی آشنا شوند. بخاطر تلفیقی از هنر و تاریخ در این موزه آن را به مکانی تبدیل کرده است که هر فرد عاشق تاریخ و هنر باید از آن بازدید کند و لذت ببرد.

اطلاعات مربوط به بازدید از موزه آکروپولیس

یکی از مهم‌ترین مواردی که بعد از آشنایی با موزه آکروپولیس آتن باید در نظر گرفت، اطلاعات مربوط به بازدید از آن است. به همین دلیل در زیر به آن‌ها اشاره کرده و یک چک لیست را ارائه می‌دهیم.

ساعات بازدید از موزه

شما می‌توانید در روز‌های دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر از موزه بازدید کنید. با این حال ممکن است در تعطیلات موزه بسته باشد.

ساعات بازدید از موزه | یوروپ تورز

بلیط ورودی موزه

هزینه بلیط ورودی موزه آکروپولیس یونان 10 یورو است. بلیط‌های ارزانتر برای دانشجویان کشور‌های غیر اتحادیه اروپا و بازدیدکنندگان بالای 65 سال 5 یورو در نظر گرفته می‌شود. کودکان زیر 18 سال و دانشجویان کشور‌های اتحادیه اروپا می‌توانند به صورت رایگان وارد شوند.

راهنمای گردشگری

شما می‌توانید از موزه آکروپولیس آتن یک راهنما درخواست کرده یا در یک تور شرکت کنید. هم چنین می‌توانید در تورهای هتل یا آژانس مسافرتی خود شرکت کنید. این امکان نیز وجود دارد که بتوانید یک راهنمای صوتی از موزه درخواست کنید.

نکات و خدمات مربوط به موزه

برای بازدید بهتر است که کفش راحت بپوشید. خوردن غذا و سیگار کشیدن در موزه ممنوع است. هم چنین باید کاملا مراقب کودکان خود باشید. شما می‌توانید بدون فلاش در موزه عکاسی کنید و عکس‌های یادگاری زیادی داشته باشید. هم چنین یک فروشگاه هدیه وجود دارد که می‌توانید از آنجا سوغاتی بخرید. برای افراد ناتوان نیز ویلچر آماده است که می‌توانید قبل از ورود آن را درخواست کنید.

آدرس موزه آکروپولیس آتن و چگونگی رسیدن به آن

بعد از اینکه با شرایط بازدید از موزه آشنا شدیم، نیاز است تا آدرس دقیق موزه و راه‌های رسیدن به آن را بدانیم. این موزه در خیابان پانزدهم دیونیسیو آرئوپاگیتو، آتن، یونان واقع شده است. برای رفتن به موزه آکروپولیس در آتن، بسته به موقعیت مکانی خود می‌توانید از روش‌های حمل و نقل مختلفی استفاده کنید.

در اینجا چند راه برای رسیدن به موزه را بیان می‌کنیم:

  • مترو: با خط قرمز (M2) به ایستگاه آکروپولیس بروید. تابلوهای موزه آکروپولیس را دنبال کنید تا به موزه برسید.
  • اتوبوس: با اتوبوس‌های 15، 25 یا 209 از میدان Syntagma یا اتوبوس‌های 1، 5 یا 15 از میدان Omonia به ایستگاه موزه آکروپولیس بروید. سپس برای رسیدن به موزه مقداری پیاده روی کنید.
  • تراموا: با تراموا به ایستگاه سینگرو فیکس بروید و حدود 10 دقیقه تا موزه پیاده روی کنید.
  • تاکسی: هم چنین می‌توانید مستقیما با تاکسی به موزه بروید. از هر کجای شهر می‌توانید تاکسی را درخواست کرده و نام موزه را به راننده بگویید. اما باید هزینه بیشتر پرداخت کنید.

چه زمانی برای بازدید از موزه آکروپولیس مناسب است؟

بهترین زمان برای بازدید از موزه آکروپولیس آتن در ماه‌های نوامبر تا مارس است که ازدحام کمتر و زمان انتظار برای بازدید و خرید بلیط کوتاه‌تر است. علاوه بر این بازدید از موزه در اوایل صبح یا اواخر بعد از ظهر نیز می‌تواند برای در امان ماندن از شلوغی مناسب باشد. با این حال همان طور که در بالا بیان کردیم ممکن است موزه در روزهایی از سال تعطیل میباشد. بنابراین بهتر است قبل از بازدید به سایت موزه مراجعه کنید.

چه زمانی برای بازدید از موزه آکروپولیس مناسب است؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه آکروپولیس آتن یکی از بزرگترین موزه‌های یونان و بهترین موزه‌ها در دنیا است که علاقمندان بسیاری دارد. برای بازدید از موزه نیاز است اطلاعات گردشگری کامل را درباره آن بدانید تا یک روز خاطره انگیز از موزه را برای خود بسازید.


سوالات متداول موزه آکروپولیس آتن

موزه آکروپولیس آتن از چه جایگاهی در جهان برخوردار است؟

موزه آکروپولیس یک موزه در سطح جهانی است که در قلب آتن، یونان واقع شده است.

بهترین زمان بازدید از موزه آکروپولیس چه زمانی است؟

بهترین زمان برای بازدید از موزه آکروپولیس آتن در ماه‌های نوامبر تا مارس است که ازدحام کمتر و زمان انتظار برای بازدید و خرید بلیط کوتاه‌تر است. البته این موزه در روزهایی از سال تعطیل میباشد. بنابراین بهتر است قبل از بازدید به سایت موزه مراجعه کنید.

آدرس موزه آکروپولیس آتن کجاست؟

این موزه در خیابان پانزدهم دیونیسیو آرئوپاگیتو، آتن، یونان واقع شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!