همه چیز درباره ویزای کن در فرانسه

برای سفر به فرانسه و به خصوص به شهر کن باید برای اخذ ویزای کن یا فرانسه اقدام کنید. کن شهری در جنوب کشور فرانسه است و عمده شهرت آن به دلیل برگزاری جشنواره فیلم کن در این شهر است که یکی از بزرگترین و با اهمیت ترین جشنواره های فیلم و سینما در جهان است. در ادامه بیشتر با این شهر و نحوه ویزای آن آشنا می شویم.

ویزای فرانسه

برای سفر به فرانسه و شهر کن، نیاز به اخذ ویزای توریستی فرانسه خواهید داشت. البته ویزای کن محدود به ویزای توریستی نیست و بنا به هدف شما از سفر به فرانسه، ویزای کن در انواع مختلفی صادر می گردد. ویزای توریستی شینگن فرانسه صرفا برای اهداف توریستی و سیاحتی و گردشگری صادر می شود و کاربرد دیگری نخواهد داشت و شما قبل از پایان اعتبار آن باید به کشور خودتان یعنی کشور مبدا باز گردید. با ویزای کن می توانید به تمامی شهرهای این کشور بزرگ و باشکوه سفر کنید. اگر قصد سفر به شهر کن را دارید یا می خواهید در جشنواره فیلم کن شرکت کنید می توانید از این ویزا هم استفاده کنید. حتما می دانید که فرانسه جزو کشورهای متعهد به پیمان شینگن است و خاک کشور فرانسه جزو محدوده شینگن محسوب می شود.

ویزای کن

انواع ویزای فرانسه

فرانسه کشوری پیشرفته و بزرگ است که تاریخ پر فراز و نشیب و باشکوهی دارد و هم اکنون در زمینه های مختلف جزو کشورهای پیش رو به حساب می آید. از نظر گردشگری و صنعت توریسم، پزشکی، کار و تحصیل، کشور فرانسه یکی از بهترین کشورها به شمار می آيد بنابراین مردم به دلایل مختلف به فرانسه سفر می کنند. برخی ممکن است برای مقاصد تفریحی و گردشگری به فرانسه سفر کنند. هدف برخی از سفر به فرانسه، ادامه تحصیل در آموزش عالی این کشور است و برخی به دنبال گرفتن اقامت کشور فرانسه هستند. برخی از افراد با فرانسه روابط کاری و تجاری دارند و یا بازرگان و بیزینس من هستند. بحث پزشکی هم از جمله مواردی است که افراد ممکن است برای ادامه یا تکمیل روند درمان به فرانسه سفر کنند. ویزای کن متناسب با دلایل و انگیزه های شما از سفر به فرانسه صادر می شود و انواع مختلفی دارد که هر کدام متناسب با نیاز هدف سفر تعیین می شوند. یکی از بهترین راه ها برای گرفتن هریک از ویزا هایی که مدنظر دارید کمک گرفتن و سپردن کارها به دست آژانس مسافرتی یوروپ تورز است این آزانس با سال ها سابقه کارهای شما را برای اخذ روادید فرانسه و ویزا آسان می کند و دیگر نیازی نیست زمان زیادی را به طور مثال در سفارت فرانسه بگذرانید.

ویزای کن

ویزای کاری فرانسه

یکی از انواع ویزای کن که به سختی صادر می شود ویزای کاری فرانسه است چرا که برخلاف دیگر کشورهای اروپایی، فرانسه از جمعیت قابل قبولی برخوردار است و در واقع نیاز چندانی به نیروی کار اضافه ندارد. صدور ویزای کن برای کار، به خودی خود پروسه سختی است و حال اگر فردی باشید که تخصص خاصی ندارد و به دنبال شغل های ساده است،‌ این نوع ویزا به درد شما نخواهد خورد. برای اخذ ویزای کن و ویزای شغلی، بهتر است تخصص قابل قبول و کارآمدی برای کشور فرانسه داشته باشید. در حالت کلی اگر شما فارغ التحصیل فرانسه باشید و ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید شانس بهتری برای اخذ ویزای کاری فرانسه دارید، در غیر این صورت روند سختی پیش رو خواهید داشت. برای اخذ ویزای کاری باید حتما کارفرمای معتبری برای شما دعوت نامه کاری ارسال کند و این تازه در حالی است که اول در داخل کشور فرانسه برای 3 ماه آگهی دهد و اگر فرد متخصص مورد نظر در فرانسه پیدا نشد، آن وقت خارج از فرانسه آگهی کند، و برای نیروی متخصص مورد نظر دعوت نامه بفرستد.

ویزای کن

ویزای تحصیلی فرانسه

یکی از محبوب ترین انواع ویزای کن، ویزای تحصیلی فرانسه است که البته به درد کسانی می خورد که به صورت جدی قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌ های فرانسه را داشته باشند. ویزای تحصیلی فرانسه شرایط خاص خودش را دارد و برای دریافت آن باید در آزمونی که سفارت فرانسه و دانشگاه تهران در تهران برگزار می کند شرکت کنید تا مهارت شما در زبان فرانسوی سنجیده و ارزیابی شود. برای صدور ویزای تحصیلی باید حداقل نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید تا واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی فرانسه شوید. از مدارک خاصی که برای صدور ویزای کن لازم خواهد شد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرح حال یا اتوبیوگرافی درباره خود
 • ارائه دو توصیه نامه از دو استاد دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید
 • نوشتن انگیزه و هدف از سفر به فرانسه
 • مدارک تحصیلی معتبر از موسساتی که در آنها درس خواندید
 • مدارک و سوابق مهارتی یا شغلی
 • مدارکی دال بر توانایی شما در زبان فرانسوی ( در دانشگاه های فرانسه، درس ها به زبان فرانسوی ارائه می شوند.)
ویزای کن

ویزای توریستی فرانسه

شاید بتوان گفت محبوب ترین و پرطرفدارترین نوع از انواع ویزای کن، ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان هم برای صدور این نوع ویزا درخواست می دهند. فرانسه دارای تاریخی غنی و معماری باشکوه و جاذبه های فرهنگی، هنری و گردشگری فراوانی است و هر ساله گردشگران زیادی را از تمامی نقاط جهان به سوی خود می کشاند. با این حال فرانسه جزو پیمان شینگن است و ویزای شما برای سفر به فرانسه باید شینگن باشد. ویزای کن شینگن در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت، بسته به هدف و انگیزه شما از سفر صادر می شود.  اگر در فرانسه دوست یا آشنا و خانواده ای دارید می توانید از آنها کمک بگیرید چرا که ارسال دعوت نامه از طرف یک فرانسوی برای شما می تواند سرعت روند صدور ویزای کن را برای شما افزایش دهد و کارها را راحت تر پیش ببرد.

ویزای کن

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه و صدور ویزای کن به شرح زیر است:

 • شناسنامه و مدارک شناسایی
 • پاسپورت ( اعتبار گذرنامه شما باید از تاریخ ویزای مورد نظر حداقل 6 ماه بیشتر باشد)
 • کپی از صفحات اول و دوم پاسپورت و هر صفحه ای که حاوی مهر ویزا است.
 • دو قطعه عکس رنگی استاندارد ویزا با پس زمینه سفید که تمام رخ باشد، کمتر از 3 ماه پیش گرفته شده باشد و با ظاهر کنونی شما همخوانی کامل داشته باشد .
 • ارائه اسنادی که وضعیت شغلی شما را مشخص کند.

اگر کارمند دولتی هستید آخرین حکم کارگزینی را ترجمه کنید و ارائه دهید.

اگر کارمند بخش خصوصی هستید گواهی اشتغال به کار با سربرگ رسمی شرکت را ترجمه کنید و تحویل دهید.

اگر خودتان صاحب شرکت خصوصی هستید باید روزنامه رسمی شرکت و رزومه شرکت را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و دو سری کپی از اصل مدارک به زبان فارسی ارائه دهید.

اگر دانشجو هستید یا عضو هیات علمی دانشگاه هستید می توانید کارت دانشجویی بین المللی و یا کارت عضویت هیات علمی را ارائه دهید.

اگر شغل آزاد دارید جواز کسب و کار یا پروانه یا کارت بازرگانی کفایت می کند.

بازنشسته ها می توانند حکم بازنشستگی و کارت بازنشستگی خود را ارائه دهند.

 • پرینت گردش مالی 3 ماهه آخر حساب بانکی شخصی ( این مدرک باید روی سربرگ انگلیسی بانک چاپ شود و مهر شده به سفارت فرانسه ارسال شود)
 • ارائه ترجمه یک سند مالکیت و دو سری کپی از مدرک فارسی ( اصل مدرک)
 • ارائه رزرو بلیط هواپیما و هتل در یک یا چند شهر فرانسه
 • بیمه مسافرتی ( حداقل میزان پوشش بیمه برای یک فرد 30.000 یورو است و شرکت بیمه مورد نظر باید در فرانسه نمایندگی معتبر و رسمی داشته باشد.)
ویزای کن

روند درخواست صدور ویزای فرانسه

برای درخواست ویزای کن در ابتدا باید فرم درخواست ویزا را پر کنید. می توانید با مراجعه به سایت،  آیکون ثبت درخواست ویزا را بزنید، حساب کاربری بسازید و پرسشنامه ای که به شما داده می شود را به دقت پر کنید. پس از اینکه فرم مورد نظر را پر کردید، لیستی از تمام مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کن به شما نمایش داده می شود که در آن تمام مخارج صدور ویزای کن هم قید شده است. شما باید آن را پرینت بگیرید و همراه مدارک در پرونده خود قرار دهید. سپس فرم درخواستی که پر کرده اید نشان داده می شود تا آن را مرور کنید و اگر به اصلاحات نیاز داشت، اقدامات لازم را انجام دهید و از صحت فرم پر شده اطمینان حاصل کنید.

لینک صفحه دیگری به شما نشان داده می شود که راهنمایی برای پروسه دریافت وقت سفارت است. باید بدانید هر نوع ویزایی که بخواهید دریافت کنید، باید وقت سفارت بگیرید و به این منظور باید به آژانس مسافرتی درخواست خود را بفرستید.  اگر قرار است گروهی سفر کنید و بیشتر از 10 نفر هستید بهتر است درخواست خود را به شکل گروهی ارسال کنید.

اما درخواست وقت سفارت فرانسه باید چه چیزهایی را قید کنید؟‌ حتما نام و نام خانوادگی کامل و صحیح خود را بنویسید. فراموش نکنید که تاریخ تولد، ملیت، جنیست، شماره گذرنامه، تاریخ آغاز سفر ( روز و ماه و سال)، شماره تلفن همراه و تاریخ انقضای پاسپورت را قید کنید. اگر درخواست شما کامل نباشد یا فاقد یکی از موارد فوق باشد به شما وقت ملاقات سفارت تعلق نخواهد گرفت  و جوابی هم از سفارت دریافت نخواهید کرد. پس در ارسال این درخواست بسیار دقت کنید. درخواست ویزا قابل کنسل کردن یا به تعویق انداختن نیست ولی اگر به هر دلیلی با وقت داده شده مشکل دارید باید مجددا درخواست بدهید و وقت دیگری بگیرید. در آخر شما نامه ای دریافت خواهید کرد که به منزله تایید است. باید آن را پرینت بگیرید و وقتی به ملاقات سفارت می روید با خودتان آن را ببرید و ارائه کنید.

مشخصات سفارت فرانسه در تهران

سفارت فرانسه در ایران در تهران، در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ واقع شده است.

ساعت کاری سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۶ است.

ویزای کن

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!